معرفی و دانلود PDF کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای

عکس جلد کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای

کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای با تأکید بر آموزه‌های سواد رسانه‌ای نوشته‌ی سجاد خسروانیان و نجمه خسروانیان، با ارائه‌ی چشم‌اندازی وسیع و روشن، سعی دارد تا مخاطبان را در تشخیص دنیای واقعی از دنیای رسانه‌ای راهنمایی کند و آنان را به سمت نگاه نقادانه به پیام‌ها و محتواهای رسانه‌ای سوق دهد.

هدف سواد رسانه‌ای شناخت اطلاعاتی و محتوای پیام‌های منتشر شده توسط رسانه‌ها بوده است. با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های تفکر انتقادی می‌توان درک بهتری از آثار و پیامد‌های فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی و... رسانه‌ها داشت. بنابراین می‌توان گفت که هر چقدر سواد رسانه‌ای افراد بیشتر باشد، در فرآیند نقد و انتقاد رسانه‌ای موفق‌تر و بهتر عمل خواهند کرد، از این رو سواد رسانه‌ای و تفکر انتقادی لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

این کتاب سه فصل دارد که فصل اول آن به مباحث سواد رسانه‌ای اشاره می‌کند و به بیان تعاریف، تاریخچه، ضرورت، سطوح، اهداف و مراحل کسب سواد رسانه‌ای و ضرورت و علل نیاز سواد رسانه‌ای و ضرورت افزایش آن می‌پردازد. همچنین ویژگی‌های پروژه‌های سواد رسانه‌ای و کشورهای پیشرو در این مهارت مطرح شده‌اند.

در فصل دوم به تاریخچه‌ی تفکر انتقادی، تفکر خلاق و نظریه‌های این حوزه پرداخته شده و مباحثی از جمله اصول تفکر انتقادی، راهکارهای علمی آموزش خلاقیت، ویژگی متفکران منتقد، مراحل پیشرفت تفکر انتقادی، حضور رسانه‌ها در زندگی افراد و کارکردها و تاثیرات رسانه‌ها و روش‌های موثر در کاهش تاثیرات مخرب رسانه‌ها تفسیر شده است.

در فصل سوم نیز مباحثی همچون تاثیر سواد رسانه‌ای بر مدیریت رسانه‌های اجتماعی، سواد رسانه‌ای و رهاشدگی فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و ارتباط آن با رسانه جمعی، سواد رسانه‌ای و تفکر انتقادی در برابر اخبار جعلی رسانه‌ها تشریح و تبیین گشته است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: سواد رسانه‌ای
فصل دوم: تفکر انتقادی
فصل سوم: تفکر انتقادی و سواد رسانه‌ای
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات178
زبانفارسی
شابک978-600-8794-77-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای

معصومه بگه جیگی
۱۴۰۱/۳/۳
این کتاب عالی بود همه چیزهایی که دنبالش میگشتم را یکجا داره
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای

برای دریافت کتاب تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.