معرفی و دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

عکس جلد کتاب صوتی کیمیاگر
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر اثر نویسنده مشهور برزیلی پائولو کوئیلو روایت روح بی‌قراری است که در جست‌و‌جوی سلوک و رسیدن است.

رمان کیمیاگر (The Alchemist) داستانی پرکشش و جذاب دارد، روح کلی داستان دعوت به آزاد شدن از تعلقات و وابستگی‌ها و آغاز سفر است که در نهاد بشر وجود دارد. سبک داستانی رمان کیمیاگر شبیه به سبک داستان‌های شرقی است، همچنین جملات قصار جالبی در جای جای این داستان وجود دارد که به نوبه‌ی خود بسیار زیبا و دل‌نشین هستند.

کتاب صوتی کیمیاگر دربارهٔ چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که محل گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر در رؤیای خود مشاهده می‌کند و به قصد تحقق بخشیدن به این رؤیای صادقه که آن را افسانهٔ شخصی خود می‌خواند، وطنش را در آندلس رها می‌کند و رهسپار شمال آفریقا می‌شود.

در این سفر پرخطر و پر فراز و نشیب، با یک کیمیاگر و مردی که خود را ملک صدق پادشاه سالم می‌داند آشنا می‌شود و دل به فاطمه، دختر صحرا می‌دهد. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. دست آخر سانتیاگو پس از تحمل سال‌ها سفری طاقت فرسا، گنج را نه در فرسنگ‌ها دورتر، بلکه در همان آغل گوسفندانش در سرزمین خود می‌یابد؛ گنجی بزرگتر که آن را فقط می‌توان در درون جست!

رمان کیمیاگر معروف‌ترین کتاب پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است. تا قبل از کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو دوران کاری پر دست‌اندازی را سپری کرد اما مصمم بود که نویسندگی را به عنوان یک شغل تمام وقت ادامه دهد. وی ایده اولیه کتاب کیمیاگر را از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و همچنین داستان کوتاهی از نویسنده‌ی آرژانتینی، خورخه لوئیس بورخس، به نام داستان دو رویابین گرفت. کیمیاگر در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا انتشار و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است.

کتاب‌هایی همچون کیمیاگر خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش از این نویسنده در ایران به چاپ رسیده‌اند.

جملات برگزیده کتاب کیمیاگر:

- در مرحله‌ای از زندگی آدم‌ها، هر چیزی روشن و امکان پذیر است. آن‌ها نه از خیالبافی و نه از آرزوی کارهایی که می‌خواهند در زندگیشان رخ دهد، هراسی ندارند. اما با گذشت زمان، نیرویی مرموز آن‌ها را متقاعد می‌کند که دسترسی به افسانه شخصی شان غیر ممکن است.
- هرکس که باشی یا هر کاری که انجام دهی وقتی واقعاً از صمیم قلب چیزی را بخواهی، آنگاه این خواسته تو از روح جهان سرچشمه می‌گیرد و تو مأمور انجام آن بر روی زمین می‌شوی.
- خداوند برای هرکس در زندگی مسیری قرار داده است که باید آن را طی کند. کافی است نشانه‌هایی را که خداوند بر سر راهت قرار داده، بخوانی.
- یکنواختی ایام برای آدم‌ها باعث می‌شود متوجه چیزهای خوبی که هر روز با طلوع خورشید در زندگیشان اتفاق می‌افتد، نشوند.
- همه‌ی آدم‌ها دنیا را همان جور که می‌خواهند ببینند، می‌بینند، نه آنجوری که هست.
- عشق زنجیر محکمی به پای عاشق می‌بندد تا در کنار معشوق خود بماند.
- هرگز قبل از اینکه چیزی را بدست آوری، وعده آن را به کس دیگری نده.
- همه‌ی اتفاقات بین طلوع و غروب خورشید رخ می‌دهد.
- وقتی عاشق می‌شوی همه چیز برایت معنا پیدا می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

پسرک «سانتیاگو» نام داشت. هوا گرگ و میش بود که به همراه گوسفندانش به کلیسایی متروک رسید. سقف کلیسا از مدت‌ها پیش فرو ریخته و درخت چنار بزرگی در محلی که قبلا از آن برای ظروف مقدسه استفاده می‌شد، روئیده بود.
تصمیم گرفت شب را آن جا بیتوته کند. همه گوسفندان را از در مخروبه وارد کیسا کرد و با چند تیر و تخته در را مسدود نمود تا در طول شب گوسفندی خارج نشود. در آن منطقه اثری از گرگ پیدا نمی‌شد، اما یک شب که یکی از گوسفندانش از گله جدا مانده بود تمام روز بعد را مجبور شد صرف جستجوی آن حیوان کند. زمین را با کتش جارو کرد و دراز کشید و کتابی را که اندکی پیش به اتمام رسانده بوده بالش خود قرار داد. با خود گفت: «باید کتاب‌های قطور تری را برای خواندن شروع کنم زیرا هم مطالعه آن‌ها مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و هم بالش‌های راحت‌تری خواهند بود».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۷ دقیقه
پیشگفتار
۲۰ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۸ دقیقه
بخش نهم
۱۷ دقیقه
بخش دهم
۱۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۵ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش هفدهم
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم
۲۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۵ دقیقه
بخش بیستم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و دوم
۸ دقیقه
پسگفتار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کیمیاگر
نویسنده
مترجمحسین نعیمی
گویندهاحمد گنجی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

Hamed Darabiyan
۱۳۹۷/۴/۱۷
کتاب کیمیاگر را سالها پیش مطالعه کردم ولی کیمیاگر کتابی است که بارها و بارها ارزش خواندن دارد، این بار با مطالعه نسخه شنیداری این کتاب همچون نوجوان پر رویای سالهای نسبتا دور به هیجان آمده تا به دنبال حدیث و گنج خویش باشم و برای رسیدن به آن به ندای قلبم گوش و نشانه‌ها را دنبال کنم، و مدام در این فکر هستم که حدیث زندگی من به حقیقت چیست؟ و دقیقا این همان کاری است که کیمیاگر با خواننده می‌کند، البته کنار هم قرار گرفتن اندیشه‌ها و ادیان و جهان بینی‌های مختلف در کنارهم و در قالب یک کتاب هم فوق العاده است چیزی که در دنیای خارج از کیمیاگر اگر غیر ممکن نباشد، بسیار سخت است، اگر کیمیاگر را نخوانده اید دست به کار شوید، به نظرم هر کس باید حداقل یکبار در عمرش کیمیاگر را بخواند
Karoo Rohol
۱۳۹۷/۳/۱
بی نظیر و عالی
ویژه کسانی که زندگی ماراتونی رو چشم بسته طی میکنن
مثل دارو هستش. داروی هیجان و شور و انگیزه. شناخت و شکوفایی بصیرت
رو جلد این کتاب باید نوشت :لطفا هر سه ماه یکبار خوانده شود "مصرف شود"
کاربر TB
۱۳۹۷/۴/۳۱
مگر می‌شود کسی ادعای کتابخوان بودن را داشته باشد ولی در طول زندگی‌اش این کتاب را حداقل یکبار نخوانده باشد؟؟؟ من شخصا کیمیاگر را یکبار در ۱۵ سالگی خواندم و بسیار درسها ازان آموختم، با زبان نشانه‌ها آشنا شدم و اموختم در جهان هستی با اینهمه نظم و ترتیب، هیچ چیزی اتفاقی نیست. این کتاب پیش زمینه برای من قدرتمندی انتخاب سبک مطالعاتی شد. و بار دیگر در ۳۴ سالگی با دیدگاه و تجاربی کاملا متفاوت خواندم و تازه فهمیدم که در ۱۵ سالگی چیزی از پیچیدگی‌های کتاب را درک نکردم!! خلاصه اینکه پایلو کوئیلو عزیز، در خلال داستان، پرده‌ای را از جلوی چشمان تار ما بر می‌دارد و دیدگاه ما را به ارتباط همه وقایع با هم باز می‌کند. و به ما کمک می‌کند تا قلبا بپذیریم که برای تحقق رسالت یا رویایی خاص و منحصر بفرد (افسانه شخصی) به دنیا آمده ایم. که وظیفه داریم در طول زندگی خود برای دستیابی به آن هرکاری انجام دهیم.
مریم ناصحی
۱۴۰۰/۳/۱۱
سلام. این کتاب حال و احوال کسانی ک بدنبال جوردیگر زیستن هستند را خیلی دقیق نشان میدهد. مثلا اینکه بعد از شکستی که اصلا توقعش را نداشتی و فکر میکنی دیگر نابود شده ای, میبینی که دیدت بازتر شده و دستاوردهای درونی و بیرونی زیادی حاصل کرده‌ای البته اگر بیندیشی. و اینکه این انتخاب توست که حواست به ان که پولهایی باشد ان سارق عرب از تو دزدید و دستت را خالی گذاشت و غصه دار بمانی یا به دنیای پراز هیجان و شیرین پیش رویت بیندیشی و دوباره برخیزی و صبحی دیگر و پراز امید را آغاز کنی و...
در کل این کتاب مرا به شوق و هیجان میاورد از این که به هر پاراگرافش باید بیندیشی و معنی خاصی از ان استخراج کنی.
پیشنهاد من این است: کسانی که به دنبال داستان و رمان هستند سراغ این کتاب نیایند چون هدف نویسنده قطعا داستان نویسی به منظور سرگرم کردن خواننده نبوده است.
مهدی اقدسی
۱۴۰۰/۶/۱۵
سلام
اکثر ما به این مورد که دنیا حقیقتی جدا از انچه هر روز داریم میبینیم و میشنویم دارد واقف هستیم و در جستجوی آن هستیم. کتاب کیمیاگر سعی دارد به زبانی داستانی یک سری از این حقایق جهان را آشکار کند
اکثر پیغمبران قبل از رسالتشان چوپان بوده‌اند و از همین راه داستان شروع می‌شود و به دنبال سوالات و و
جواب خواب چوپان داستان سفر شروع می‌شود تجربیات گرانقدری به دست می‌اید در دل داستان نکات بسیار ارزشمندی گفته میشود که باید چند بار این نکات رو گوش کرد و فهمید.
کتاب خوبی بود و راوی داستان هم واقعا سنگ تمام گذاشته است.
تنها نکات منفی این کتاب از نظر من ورود ناگهانی یک پیرمرد که خود را شاه مینماید ولی در لباس معمولی و جلیقه‌ای از طلا دارد که همه چی را از گذشته تا آینده افراد میداند و دو سنگ سیاه و سفید که هدایتگر چوپان در مواقع خاص هست (که همان هم استفاده چندانی نمی‌شود) و در قسمتی دیگر که شخصیت داستان ما اسیر جنگ بین قبایل عرب میفتد و ناگهانی قدرت صحبت با باد و خورشید پیدا میکند تا او را نامریی کنند زیاد با عقل جور در نمی‌آمد و داستان را از حالت واقعی تر خارج می‌کرد. ولی در کل نتیجه گیری آخر داستان واقعا جالب و غافلگیر کننده بود.
faeze aghel
۱۴۰۱/۴/۲۸
بنظر من که یه کتاب ضعیف با کارکترای تک بعدیه، شخصیت اصلی داستان به طرز خنده داری سفیده و ویژگی‌های بدی نداره.
این کتاب بنظرم بیشتر یه کتاب زرده و فقط‌میخواد به خواننده القا کنه که ببین هرکس یه حدیثی داره و تو دنبال قلبت برو و به حدیث خودت برس. یه جورایی میخواد تاثیر محیط رو انکار کنه تو زندگی ما
آدما. ادما کنترل زیادی رو محیط نداریم و ممکنه دنبال خیلی از ارزوهامون بریم و بنا به شرایط و اتفاقات محیط هیچوقت موفق نشیم. منکه اصلا خوشم‌ نیومد از این کتاب. یه سری جمله پندآموز توش دیده میشد که اکثرا رو خودمون میدونیم و یا تو کتابی دیگ خواندیم. یه کتاب خون واقعی میدونه من چی میگم، چون در مقایسه با چیزای که خواندم نکات توش اکثرا تکراری بود.
شکیبا قائد
۱۳۹۷/۸/۸
باید بفهمی عشق هرگز مانع کسی از پیگیری افسانه شخصیش نمیشود. اگران مرد ازهدفش دست بکشد پس عشقش یک عشق واقعی نبوده است. عشقی که به زبان جهان حرف میزند...
کتاب خیلی خوبیه که بمن فهموند ک زندگی در جستجوی رویاهاست ک معنی پیدا میکنه
محمد حسن
۱۳۹۹/۹/۲۹
نکات بسیار جالبی دارد
معشوق و عاشق حقیقی را نشان میدهد
اگر کسی تو را دوست داشته باشد به پای تو صبر میکند هرچند تو به دنبال حدیث خویش باشی... نه تنها مانع رسیدن تو به حدیث خویش نمیشود بلکه تورا در جهت رسیدن به آن تشویق میکند...
این کتاب از دستی سخن میگوید که همه چیز را نوشته... چه بسیار بوده‌اند
لحظاتی که اگر به مسیر خود ادامه میدادیم برایمان خطری در راه بوده اما همان دست که نویسنده همه چیز است مانع آن شده چرا که او از همه چیز مطلع است و میداند چه چیزی به نفع یا ضرر ماست... مانند دل درد گرفتن چوپان و خوابیدنش در صحرا درحالی که راهزنان جلوتر کمین کرده بودند
امیرحسین درخشان
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
با مطالعه این کتاب دیدتان نسبت به مسیر زندگی عوض میشود و در طول مسیر تمام اتفاقات و رویدادهارو نشانه‌های راه خود میبینید و به خاطر رویدادهای ناگهانی روزگار دیگر گله و شکایت نمیکنید... به دنبال بخت خود و چیزی که برای شماست و برای بدست آوردنش متولد شده اید میروید و با خواست خود سخت تلاش میکنید. توجه کنید این کتاب انقدر زیباست که مثل خیلی از کتب انگیزشی براتون نسخه نمیپیچد و کاری میکند که خودتان اندیشه کنید و خواسته‌ی قلبیتان را دریابید و در جهت تحققش سخت بکوشید تا با رضایت خاطر زندگی کنید و از مسیر زندگانی لذت ببرید.
reza gh
۱۳۹۹/۷/۲۶
کوئیلو شما را با سانتیاگو در سفری دل انگیز همراه می‌کند که احتمالا هرگز فراموش نخواهید کرد. متن پر از مضامین عرفانی و فلسفی زیباست. داستان در مورد انتخاب‌ها و باور به سرنوشت است. داستان شما را به این باور می‌رساند که کائنات شما را به رسیدن به هر ارزوی دست نیافتنی یاری میکنند اگر به قدرت باور انسان اعتقاد داشته باشید. مضامین کتاب کیمیاگر در رابطه با پیشگویی و رویا، من را به یاد دیالوگ‌های زیبای شخصیت اوراکل در فیلم ماتریکس انداخت. یاد گرفتم که محدوده وجودی انسان به میزان انتخاب هایش است و دیدن فرای انتخاب انسان حتی در رویا ممکن نیست.
hanieh ardeshiri
۱۳۹۷/۵/۱۶
کتاب عالی هست جز کتابهای خوبیه ک خوندم ک حرفی برای گفتن و نکته‌ای برای اموختن داره برای افرادی مث من ک رمان خالی دوست ندارن و دوست دارن هر کتاب چیزی بهشون یاد بده عالیه
تینامون
۱۴۰۱/۸/۱۶
قطعا این کتاب، کتاب خوبیه ولی نه اونقدری که همه متفق القول ازش جوری تعریف میکنن که گویا با کتابی عاری از نقص مواجهیم.
بیشتر به درد کسانی میخوره که کتاب‌های همین سبکی رو میپسندن، یعنی تلفیق داستان با تجربه راوی به همراه کمی معنویت و عرفان.
توی این سبک من ملت عشق رو بیشتر میپسندم.
هرچند که این
پسندیدن نشان از علاقه داره و نه زیر سوال بردن نویسندگان کتاب.
البته از این منظر هم میشه نگاه کرد که پائولو کوییلو همین کتاب رو هم برداشتی از زندگی مولوی دونسته. پس نتیجتاً کتاب ملت عشق تجربه نزدیک تری به مولانا داره.
هادی مودی
۱۴۰۰/۹/۱۳
کتابی بسیار عمیق و آموزنده، کوئیلو همچون کارهای دیگه خودش در این کتاب هم با ظرافت خاصی پندها رو در دل داستاتی شنیدنی گذاشته بشکلی که اصلا روند کتاب رو خسته کننده و بی روح نمی‌کنه و مخاطب رو همرمان با قهرمان داستان راهی سفری برای بدست آوردن گنجی می‌کنه که بسیار به اون احتیاج داره، بشکلی که در انتهای داستان مخاطب بسیار راضی ست از وقتی که گذاشته و شادمان از گنجی که دریافت کرده. یکی از بزرگترین درس‌های زندگی نهفته در دل یکی از زیباترین داستانهای تاریخ رو با یک صدای بسیار دلنشین تقدیم روح تون کنید، نوش روح!
ابوالفضل محمدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
با سلام خدمت کتاب راهی‌های عزیز
من کتاب صوتی کیمیاگر را در حین رفت و امد به محل کار گوش کردم و در انتهای کتاب حیف امد از اینکه 7 ساعت رو با گوش کردن ان گذروندم
کتاب کیمیا گرم فاقد پایان جذاب و جالب فاقد شخصیت‌های داستانی مختلف فاقد تصویر سازی فضا فاقد هیجانات قهرمان داستان کلا نه هیجانی داشت و
جذاب بود که تا اخر داستان گوش بدهی و هی قسمت به قسمت میگفتی شاید در ادامه بهتر شود و بهتر که نشد هیچ و پایان کودکانه‌ای داشت من بالغ بر چند صد تا از نظرات دوستان را خواندم و براساس نظرات انان کتاب رو خریدم و اصلا راضی نبود. کتاب جز از کل رو بخونید خیلی جالبتر از این کتابه
باتشکر
ali asghar
۱۳۹۸/۹/۱۳
با عرض سلام
ترجیح میدم مقداری نظر رو تخصصی در مورد کتاب بگم
در این که کتاب کیمیاگر فوق العاده هست شک نکنید
و اگه نشنیدین و نخوندین حتما این لطف رو به خودتون بکنید وتهیه کنید و لذت ببرید.
و اما کتاب.......
کتاب در مورده انسان و تصمیماتی که میگیره،
چالش‌هایی که در مسیر زندگی داره رو بسیار زیبا و
بیان کرده.
دلبستگی دل کندن رو به خوبی میشه حس کرد.
شخصا دارم واسه بار دوم شروع میکنم چون پر از پند و اندرز هست.
طولانی شد عذر میخوام.
مشاهده همه نظرات ۱۶۰۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کیمیاگر

برای دریافت کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.