معرفی و دانلود کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی

عکس جلد کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی

آیا تا به حال شده که از وضعیت و جایگاه خود در جامعه ناراضی باشید و یک ترس و دلهره درونی، آرامش‌تان را بهم بریزد؟ آلن دوباتن در کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی، با بررسی دقیق ریشه‌های این پدیده به شما آموزش می‌دهد که چگونه افکار نگران کننده خود را مدیریت کنید.

درباره کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی:

دنیای مدرن و سبک زندگی مخصوص به آن، چالش‌های مختلفی دارد که هر انسانی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. آلن دوباتن فیلسوف و روانشناس مشهور در کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی (Status Anxiety) موضوع جایگاه و شان اجتماعی را ارزیابی کرده و با استفاده از نمونه‌های تاریخی این پدیده را شرح داده است.

نویسنده ادعا می‌کند که انسان‌ها یک نیاز سیری ناپذیر برای کسب وضعیت بهتر و والاتر دارند و برای اثبات ایده خود از سنت آگوستین و نمونه‌های تاریخی و مسیحی شروع می‌کند و به اندرو کارنگی، ماکیاولی و حتی آنتونی رابینز می‌رسد.

دوباتن در کتاب اضطراب جایگاه اجتماعی به شما توضیح می‌دهد که این تشویش منزلت و جایگاه یکی از پدیده‌های قرن بیست و یکم است که نتیجه سرمایه‌داری، دموکراسی و جامعه‌ای به ظاهر برابر طلب است و در کشورهایی که نابرابری در آن بیشتر وجود دارد، این پدیده شایع‌تر است.

درواقع اضطراب وضعیت را می‌توان به عنوان تنشی مداوم شناخت که مردم یک جامعه از اینکه به عنوان یک فرد ناموفق شناخته شوند، می‌ترسند. به همین خاطر امروزه می‌بینید که همه سعی می‌کنند از نردبان اجتماعی بالا بروند و از دیگران عقب نمانند.

شایسته سالاری یکی از دلایل اصلی اضطراب جایگاه اجتماعی است؛ چرا که جامعه‌ای که به این موضوع معتقد باشد تنها افراد مستعد را جذب می‌کند. همچنین دلهره، حسادت و بی‌مهری نیز از دیگر دلایل این استرس و تشویش اجتماعی به شمار می‌رود.

آلن دوباتن برای نوشتن کتاب اضطراب جایگاه اجتماعی از خانواده‌های ثروتمند آمریکایی ایده گرفت؛ او مشاهده کرد که بسیاری از آمریکایی‌ها سبک زندگی فاخری را برمی‌گزینند و تنها علت آن نیز برانگیختن حسادت بیشتر همسایگان است. حتی این فیلسوف سوئیسی به رفتار و صحبت‌های سخنرانان انگیزشی دقت کرد و متوجه شد که سخنرانی‌های آن‌ها اضطراب بیشتری را در مردم ایجاد می‌کند؛ چرا که آن‌ها اعتقاد دارند همه مردم توانایی پیشرفت دارند و هرکس موفق نشود، تقصیر خودش بوده است اما آلن دوباتن این مسئله را به چالش می‌کشد و این سوال را مطرح می‌کند: پس کسانی که می‌خواهند به این موفقیت برسند اما فرصتی برایشان فراهم نمی‌شود و ساختارهای اجتماعی دست و پایشان را می‌گیرد، باید چه کنند؟

کتاب اضطراب جایگاه اجتماعی برای اولین بار در سال 2004 منتشر شد و براساس آن مستندی دو ساعته نیز ساخته شده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی:

- بهترین، طنازترین و صمیمی‌ترین کار دوباتن تاکنون است که سرشار از تدبیر و آموزنده است. (The Seattle Times)
- یک تحقیق هوشمندانه و سرگرم کننده که در عین پرداختن به مسائل اجتماعی، خنده‌دار نیز هست. (The Boston Globe)
- عبارات موجز، توضیحاتی دقیق، نثر لذت بخش و غنایی که همگی در این کتاب جمع شده است. (The Boston Globe)

کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های روانشناسی علاقه دارید و می‌خواهید با مسائل دنیای امروز آشنایی بیشتری پیدا کنید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا بشویم:

کمتر فیلسوفی را می‌شناسیم که بتوان فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و باکیفیت، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را بیان کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که با 50 سال سن در لندن زندگی می‌کند.

او تجربه نوشتن کتاب‌های داستانی و غیرداستانی زیادی دارد، اما شهرت او به خاطر جستارنویسی‌ها و مقاله‌هایی است که ترکیبی از ایده‌های هنرمندان، فیلسوفان و دانشمندان با زندگی عادی مردم است. درواقع هدف این فیلسوف، بازگرداندن تفکر در مرکز زندگی است؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد.

آلن دوباتن با نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و تسلی‌بخش‌های فلسفه در ایران و جهان مشهور شد. او در اولین کتاب خود یعنی جستارهایی در باب عشق، سبکی غیرمعمول را به کار گرفت و عناصر داستانی یک رمان را همراه با تاملات و تحلیل‌های غیر داستانی ترکیب کرد و باعث شد خوانندگان زیادی جذب آن بشوند.

آثار مهم و ترجمه شده این نویسنده سوئیسی شامل این موارد است: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت (موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن»

مجموعه مدرسه زندگی:

آلن دوباتن یکی از اعضای تیم نویسندگان و مربیان مدرسه زندگی (The School of Life Library) بود که در سال 2008 آن را پایه‌گذاری کردند؛ مدرسه‌ای که هم‌اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا مانند لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و موضوع اصلی آموزش‌ها درباره مسائل روزمره زندگی مانند روابط، کار، معاشرت، یافتن آرامش و... است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: ایده راه‌اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس‌بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

در بخشی از کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی می‌شنویم:

یکی از آموزه‌های مسیحیت سنتی این بود که جایگاه افراد تعیین کننده صفات اخلاقی‌شان نیست. عیسی که بلندمرتبه‌ترین انسان بود، نجار بود؛ پیلاتس یکی از افراد مهم امپراطوری روم بود ولی گناهکار بود. از این رو عقلانی به نظر نمی‌رسید که سلسله مراتب اجتماعی فرد را منعکس کننده صفات اخلاقی بدانیم. فردی جاروکش هم ممکن بود فردی باهوش، مهربان، مبتکر، سریع الانتقال و خلاق باشد و حاکم هم ممکن بود که ضعیف، فاسد، منحط، مردم آزار و خودخواه باشد.

رد ادعای نبود رابطه بین جایگاه اجتماعی و ارزش انسانی بسیار دشوار می‌نمود چرا که قرن‌ها بود جایگاه‌ها براساس روابط خونی و خانوادگی تقسیم می‌شدند و در نتیجه جوامع غربی پر بودند از پادشاهانی نالایق که نمی‌توانستند حکومت کنند؛ اربابانی که نمی‌توانستند املاک خود را اداره کنند؛ فرماندهانی که از اصول جنگ سر در نمی‌آوردند و دهقانانی باهوش‌تر از ارباب‌ها و خدمتکارانی آگاه‌تر از خانم‌های خود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۰ دقیقه
بخش اول: موجبات - فصل یک: بی‌عشقی؛ تمایل به جایگاه اجتماعی / فصل دوم: افاده
۲۷ دقیقه
فصل سوم: توقعات - قسمت یک
۳۲ دقیقه
فصل سوم: توقعات - قسمت دو
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: شایسته سالاری
۳۴ دقیقه
روایت دوم؛ جایگاه اجتماعی افراد قطعا دلالت‌های ضمنی اخلاقی دارد
۳۹ دقیقه
فصل پنجم: وابستگی و عوامل وابستگی
۲۹ دقیقه
بخش دوم: راه حل‌ها - فصل یک: فلسفه؛ شرافت و آسیب پذیری
۳۱ دقیقه
فصل دوم: هنر - مقدمه؛ هنر و افاده
۳۴ دقیقه
فصل دوم: هنر - نقاشی هم قادر است درک معمول دنیا از اهمیت انسان و مسائل را به چالش بکشد
۲۱ دقیقه
فصل دوم: هنر - طنز و شوخی
۲۵ دقیقه
فصل سوم: سیاست - قسمت یک
۲۹ دقیقه
فصل سوم: سیاست - قسمت دو
۲۷ دقیقه
فصل سوم: سیاست - قسمت سه
۳۰ دقیقه
فصل چهارم: دین - قسمت یک
۳۱ دقیقه
فصل چهارم: دین - قسمت دو
۲۶ دقیقه
فصل پنجم: بوهمیان - قسمت یک
۲۳ دقیقه
فصل پنجم: بوهمیان - قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی
نویسنده
مترجممریم تقدیسی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی

sara damghani
۱۴۰۰/۴/۳
به نظرم کتاب بسیار مفیدی هست. مشکلات شایع دنیای مدرن کنونی رو بیان میکنه و به نوعی سعی در تغییر دیدگاه و در نتیجه ایجاد ارامش و رضایت از زندگی میکنه. نویسنده در جهت کاهش اضطرابی مداوم، که نتیجه‌ی خود کم بینی است، تلاش میکند. به گوش دادنش میارزه. گوینده هم بسیار شیوا و روان روایت میکنه. درکل توصیه میشه هر کسی حداقل یکبار گوش بده.
hamed omidi
۱۴۰۱/۱/۲۰
با سلام. به نظرم با اینکه این کتاب راهکار خاصی ارائه نمیده، اما بسیار زیبا به تحلیل اضطراب جایگاه اجتماعی در مقاطع مختلف زمانی میپردازه، که بسیار ارزش شنیدن داره...
من که لذت بردم. صدای گوینده هم بی نظیره
پریا گنبدی
۱۴۰۰/۷/۱۷
من این کتابو خونده بودم و الان میخوام صوتیشو گوش کنم، بنظر من یکی از فوق العاده‌ترین کتاب‌های موجوده و برای کسایی که تو جایگاه اجتماعی خودشونو کمرنگ میبینن خیلی مفیده
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
اصلا چیزی نبود که میخواستم من راهکار برای درمان اضطراب خودم میخواستم ولی این کتاب در طول تاریخ این موضوع رو تحلیل ‌و بررسی کرده
Pantea pavpar
۱۴۰۱/۶/۲۱
عالی بود. خواندن این کتاب به خصوص در دورانی که ما در آن زندگی می‌کنیم به شدت توصیه می‌شود 👌🏼👌🏼👌🏼
یلدا راستگویی مقدم
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
فوق‌العاده است. بیشتر ریشه یابی میکنه و درمانی ارائه نمیده.. پیشنهاد میکنم به دانشجویان روانشناسی
شهلا جعفرزاده
۱۳۹۹/۱۱/۷
به نظرم روایت کتاب بسیار حرفه‌ای و عالیه! کتاب هم کتاب خوبیه ولی بهترین کتاب دوباتن نیست.
حسن کاظمی
۱۴۰۱/۹/۲۴
واقعا کتاب مفیدی هست تحلیل انسان از قرن‌ها پیش تا کنون با مثالهای عالی
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱/۵
کتابی جالب و گویا از این نویسنده…من خیلی نکات کاربردی دریافت کردم.
soli khalili
۱۴۰۰/۱۰/۹
صدای گوینده خیلی کسل کنندس نتونستم کتابو کامل گوش بدم متاسفانه
نوید یزدی
۱۴۰۰/۱۰/۸
عالیه. ولی کتاب عمیقیه. باید خیلی دقت کرد تا همه مطالب رو بشه کاملا فهمید
Samira All
۱۴۰۱/۷/۱۱
مطالبش ارزشمند هست اما راهکار ارایه نمیده
علی ن
۱۴۰۰/۹/۱۴
خوبه ولی لحنیکم خسته کننده و فصل‌ها طولانی بود
محسن عظیمی
۱۴۰۰/۷/۱۱
به این موضوعات اصلا فکر نکرده بودم. کتاب بسیار مفیدیه
حامد مدنی
۱۴۰۰/۶/۱۵
سلام
ضمن تشکر
بسیار عالی، واقعی و تأسف برانگیز
مشاهده همه نظرات ۲۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی

برای دریافت کتاب صوتی اضطراب جایگاه اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.