معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان جاوید

عکس جلد کتاب صوتی داستان جاوید
قیمت:
۴۱۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان جاوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان جاوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان جاوید

کتاب صوتی داستان جاوید نوشته اسماعیل فصیح، رمانی تلخ و تاثیرگذار است که ظلم و ستمگری‌های شاهزادگان مسلمان‌نمای قاجار را به یک خانواده مظلوم به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی داستان جاوید:

کتاب صوتی داستان جاوید (The story of Javid) دربردارنده‌ی 69 فصل کوتاه است که به روایت مصیبت، بلا و ظلم‌هایی می‌پردازد که بر یک انسان وارد می‌شود. این رمان آزار و اذیت شاهزادگان قاجاری با زرتشتیان را به روشنی به تصویر می‌کشد که از دیدگاه عده‌ی زیادی دور از ذهن است و باورپذیر نیست. به طور کلی سختی‌هایی که شخصیت اصلی رمان در طول داستان متحمل می‌شود، نشان‌دهنده‌ی تمامی رویدادهای ناخوشایندی است که بر مردمان آن زمان، گذشته است. بنابراین در طول داستان شما همواره با رویدادهای ناخوشایند و به شدت محزون کننده‌ای که از سر جاوید می‌گذرد، همراه می‌شوید و شرایط وحشتناکی که در طی سال‌ها بر او گذشته را می‌توانید درک ‌نمایید.

جالب است بدانید آشنایی مولف با کاراکتر اصلی این رمان، در سال‌های پایانی زندگی او در دانشگاهی خارج از کشور رخ داده و الهام‌بخش خلق این شاهکار شده است. اسماعیل فصیح (Esmail Fassih) در این کتاب سعی کرده که احساس‌ها، دردها، دل‌شکستگی‌ها، ناامیدی‌ها و خشم‌های این پسرک ایرانی را به صورت شفاف، همان‌طور که خود شنیده و تحت تاثیر آن قرار گرفته است، در زمان و مکان خاص خود، به نگارش درآورد.

دست‌نویس ابتدایی این رمان، در اوایل دهه‌ی 50، بعد از سال‌ها پژوهش و پیگیری جداگانه آماده شد، اما به چاپ رسیدن کتاب تا اواسط نیمه‌ی دوم این دهه طول کشید. این کتاب برای نخستین‌بار در سال 1359 به چاپ رسید و تاکنون بیش از 20 بار از این نسخه تجدید چاپ شده است. به گفته‌ی نویسنده، نوشتن این کتاب 6 سال به طول انجامیده است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی داستان جاوید:

این کتاب صوتی به روایت زندگی حقیقی پسر بچه‌ای به اسم «جاوید» از آیین کهن زرتشتی می‌پردازد که در دهه‌ی نخست قرن و در اوج فساد قاجار زندگی می‌کند. او به دنبال پیدا کردن خانواده‌‌ی خود است و برای این کار تصمیم می‌گیرد به همراه عموی خود از یزد به تهران سفر کند، اما عمویش در بین راه و در شهر قم از دنیا می‌رود. او همراه با تعدادی زائر از قم به تهران می‌آید. این جست‌وجو سال‌های زیادی طول می‌کشد و در نهایت سرگذشتی عجیب و غریب را برای جاوید رقم می‌زند.

او پس از رسیدن به تهران، به خانه‌ی شازده «ملک‌آرا» رفت؛ شاهزاده‌ای که به شدت پدرش را شکنجه داد و سرانجام نیز باعث مرگش شد. این شاهزاده یکی از رهبران درباری جامعه بود که فقط تظاهر به اهل نماز و ایمان بودن می‌کرد، او بعد از هر نماز مست می‌کرد و خون‌های بسیاری می‌ریخت.

در حین ورود جاوید به این عمارت، مادرش همراه با خواهرش فرار می‌کنند، اما سرانجام دستگیر می‌شوند و مادرش بعد از تحمل عذاب‌ها و شکنجه‌های ملک‌آرا دیگر تاب نمی‌آورد و از دنیا می‌رود. درباریان خواهر جاوید را هم گروگان می‌گیرند تا بتوانند از او بیگاری بکشند و ... .

با اسماعیل فصیح بیشتر آشنا شویم:

اسماعیل فصیح مترجم و داستان‌نویس در سال 1313 در تهران به دنیا آمد. او در جوانی به آمریکا رفت تا در رشته شیمی به تحصیل خود ادامه دهد. بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته شیمی، در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل شد و برای ادامه دادن درسش در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه میشیگان راه یافت، اما آن را نیمه‌تمام رها کرد و به ایران برگشت. او در سال 1342 در شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار شد و در سال 1359 در کسوت استادیاری از دانشکده نفت آبادان بازنشسته شد. او در سال 1388 به دلیل مشکل عروق مغزی درگذشت.

فصیح در طول زندگانی خود 25 اثر از خود به یادگار گذاشت که از آن جمله می‌توان به ثریا در اغما، داستان جاوید، درد سیاوش، زمستان 62، دل کور، باده کهن، طشت خون، نامه‌ای به دنیا، خاک آشنا، کشته عشق و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی داستان جاوید می‌شنویم:

این بیست و سه روز، بقدرى بین دشت و خورشید و آسمان و طبیعت ساده‌ى ایران، و روى خاک قدم برداشته بود که اکنون زمین و نور هستى جزیى از وجود و زندگى و نفس کشیدن او شده بودند. نه فقط خودش را احساس مى‌کرد، و هستى را احساس مى‌کرد، و زمین را احساس مى‌کرد، و گردش خورشید و آمدن شب و روز را احساس مى‌کرد، بلگه زندگی‌هایى را که در گذشته روى این زمین سپرى شده بودند و یا در آینده مى‌آمدند، مى‌فهمید و هستى را از راه پوست و فرو بردن هوا احساس مى‌کرد و مى‌فهمید که سخنان عموى پیرش درباره ى همیشگى بودن روان آدمى، هستى پس از مرگ و سخن پروردگار که همان فکر و خرد بود، راست است. این احساس او، همان ایمان او بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱ دقیقه
معرفی
۱۰ دقیقه
فصل اول
۱۱ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۷ دقیقه
فصل چهارم
۷ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۱۳ دقیقه
فصل هشتم
۱۵ دقیقه
فصل نهم
۱۳ دقیقه
فصل دهم
۱۳ دقیقه
فصل یازدهم
۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۴ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
فصل هفدهم
۱۰ دقیقه
فصل هجدهم
۱۴ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۱ دقیقه
فصل بیستم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و یکم
۶ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و نهم
۱۶ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۲ دقیقه
فصل سی و یکم
۱۲ دقیقه
فصل سی و دوم
۱۱ دقیقه
فصل سی و سوم
۱۴ دقیقه
فصل سی و چهارم
۱۹ دقیقه
فصل سی و پنجم
۱۰ دقیقه
فصل سی و ششم
۱۲ دقیقه
فصل سی و هفتم
۱۲ دقیقه
فصل سی و هشتم
۱۵ دقیقه
فصل سی و نهم
۱۴ دقیقه
فصل چهلم
۱۳ دقیقه
فصل چهل و یکم
۱۸ دقیقه
فصل چهل و دوم
۱۱ دقیقه
فصل چهل و سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۱۳ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۷ دقیقه
فصل چهل و ششم
۱۶ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۱۴ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۹ دقیقه
فصل چهل و نهم
۲۲ دقیقه
فصل پنجاهم
۱۷ دقیقه
فصل پنجاه و یکم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و دوم
۱۰ دقیقه
فصل پنجاه و سوم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و چهارم
۵ دقیقه
فصل پنجاه و پنجم
۱۵ دقیقه
فصل پنجاه و ششم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و هفتم
۱۹ دقیقه
فصل پنجاه و هشتم
۱۶ دقیقه
فصل پنجاه و نهم
۱۴ دقیقه
فصل شصتم
۸ دقیقه
فصل شصت و یکم
۱۷ دقیقه
فصل شصت و دوم
۱۹ دقیقه
فصل شصت و سوم
۱۵ دقیقه
فصل شصت و چهارم
۱۵ دقیقه
فصل شصت و پنجم
۱۲ دقیقه
فصل شصت و ششم
۱۴ دقیقه
فصل شصت و هفتم
۷ دقیقه
فصل شصت و هشتم
۱۲ دقیقه
فصل شصت و نهم
۱ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان جاوید
نویسنده
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۱۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان جاوید

Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۷/۱۵
خیلی خیلی متأثرکننده است اینکه اینقدر مورد ظلم وستم قراربگیری وفریاد رسی نباشه، آنگاه که ایمانت سست میشه، به هیچ چیز باور نداری، ودر پوچی عظیمی فرو میروی که حال چه کنی، ازچه کسی کمک بخواهی، پس خدا کجاست، آیا اینهمه ظلم رو نمیبینه، پس چرا کاری نمیکنه، وبعد دچار افسردگی شدید میشوی، ودر نهایت از زندگی سیر میشوی، آیا واقعا ظلم پایدار نیست، من باور ندارم، تا دنیا دنیا بوده ظالم بوده، هست وخواهد بود، داستان جاوید که (فکر نکنم فقط بخاطر تفاوت دین اینهمه موردظلم قرارمیگیرد) باشد، دین را بهانه‌ای برای ظلم کردن میکنندوگرنه همه دینها باید یک چیز بگویند، چون خدا واحد است، اینان انسان نیستن بلکه خوی حیوانی دارن، وچون متأسفانه آزادی ادیان در آنموقع نبوده، و در نتیجه جاوید بیچاره فریادرسی نداشته که ازش دفاع کنه و از شانس بدش سر راه این حیوان قرارمیگیره، دراین دنیا جاویدها وملک آراها زیادهستن، عمیقأ متأسفم.....
فاطمه رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۸
داستان تاریخی بسیار خوب و روان نوشته شده و بسیار خوب و روان نیز خوانده شده است بجز دو سه مورد که تلفظ ظاهرا اشتباه بود خوانش بسیار خوب و صداگرم و دلنشین بود روایت تلخ ظلم عجیب و غریب قاجار بر مردم که به کرات داستان‌های آنرا خوانده ایم. شاهان ملک و مملکت را به تاراج میدادند شازده گان پا روی گلوی خود مردم می‌گذاشتند مسلمان وغیرمسلمان نداشته را توجیه می‌کرده‌اند و هیچ دین الهی ظلم را برنمی تابد دین آن‌ها تظاهری بیش نبوده و با تعالیم دین بیگانه بوده‌اند اصولا به نظر می‌رسد در جوامع ما احساسات دینی پر رنگ تر از خود دین است با خودم گفتم چرا جاوید تظلم خواهی از حکومت جدید نکرد بعد دیدم میرزا اصغر خان کارمند دادگستری است و دفتر ثبت سند گرفته نزهت الدوله وزیر بهداری کیومرث بدون مدرک دکتری مدیر فلان بخش بهداری و... آنوقت برای چه دنبال ملک آرا میگردند؟! و لیلا زن‌هایی مثل لیلا با آن بلاهت در طول تاریخ راه ظلم به زنان را هموار کرده‌اند و شاید لقب ناقص العقل را اینها برای زنان به ارمغان آورده‌اند و ثریا اگرچه خوش طینت و دارای وجاهت بود ولی سماجت لازم را برای جلوگیری از ظلم پدرش به زیر دستان نداشته بهر حال با خوی خود برتر بینی بزرگ شده درسیستم شاهی زنان یا فتنه گرند و دسیسه کننده یا فرومایه‌اند و بی اراده بندرت مثل ثریا پیدا میشود و معمولا آدم‌های فرومایه وکوتوله از نظر عقلی بکار گرفته می‌شوند تا همیشه فرمانبردار باشند بندرت و شاید به جبر آدمهایی مثل جاوید در سیستم شاهی باشند و جاوید یک زرتشی معتقد و یک موحد بعید بود اینگونه مردن زجر کش شدن را برای دشمنانش بخواهد و ملک آرا زالویی چاق در هیبت آدمیزاد شمرهایی که جامه زهد و ریا می‌پوشند ودم از حسین می‌زنند وروحشان با آزادگی بیگانه است.
abdoulamir jamshid safa
۱۳۹۹/۶/۴
بعد از خواندن این کتاب، هر کسی قطعا جاوید را هزاران بار مومن تر به دین خودش می‌داند تا ملک آرای مسلمان نما را به دین خودش. تفاوت میان مومن و مسلمان یکی از موضوعاتی است که اسماعیل فصیح در این کتاب به آن می‌پردازد. شما در این کتاب با فقر، فحشا، دزدی، بیسوادی، بی فرهنگی، نظام ارباب و رعیتی و نحوه آشنا زندگی شازده‌های قاجار میشوید که خیلی خیلی مرا به یاد آقازاده‌های امروز ایران انداخت. آقا زاده‌هایی که طمع و حرصشان تمامی ندارد و موجبات بدنامی خوبان نیز میشوند. آقازاده‌هایی که با فرهنگ کثیف خود باعث از بین رفتن سرمایه‌های ملی میشوند. آنهایی که ظاهرشان هزاران بار با باطن کثیفشان تفاوت دارد. در کل این رمان مرا بیاد همین روزگار خودمان انداخت.
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۹
با سلامو احترام به خانندگان عزیز
کتاب داستان جاوید یکی از قوی‌ترین کارهای اسماعیل فصیح است که داستان زندگی جوانی زرتشتی را روایت می‌کند که با مشکلاتی در خانه یک شاهزاده قاجار مواجه می‌شود. داستانی از دل این سرزمین که نشان می‌دهد حرف‌ها را نباید کور کورانه قبول کرد. شرح داستان مصائب و مشکلاتی هست و
که برای این جوان حادث می‌گردد به نظر من در کتاب سال بلوا اثر آقای عباس معروفی این شخصیت به وام گرفته می‌شود و در آن جا هم نقش آفرینی می‌کند. حتما مطالعه بفرمایید از شوایی و بلاغت قلم جناب فصیح به وجد خواهید آمد.
با تشکر
مهدی عزیزی
۱۴۰۱/۸/۴
قلبم ترکید ازین همه ظلم من بچه وزیر دفترم بعد از شنیدن کتاب رفتم کنار خانه ملک ارا که الان تبدیل شده به یک فضای سبز، به غریبیه و ظلمی که به جاوید شده اشک ریختم💔🥀
یادمه سال ۱۳۷۰ بود باران تندی گرفت و دیوار خانه ملک ارا ریخت من اون موقع ۱۲ سالم بود رفتم داخل باغ واقعا جای خوفناکو با عظمتی بود وبعد
از یکسال اون باغ رو به یک فضای سبز تبدیل کرد شهرداری، ای کاش میراث فرهنگی نمیذاشت اونجا ازبین بره والان کلی جاذبه فرهنگی محسوب میشد
پریناز سینایی
۱۴۰۱/۵/۲۵
در خرید این کتاب اصلا شک نکنید. بسیار عالی بود، هم داستان، تفاسیر و توصیفات و هم صداگذاری و اجرا. داستانی پرفراز و نشیب از یک پسر زرتشتی که بنا به دلایلی به تهران می‌آید و حوادث بسیاری برای او اتفاق می‌افتد که مسیر زندگی‌اش بطور کلی عوض می‌شود. هرچند داستان تلخ است ولی حقایق جامعه آن زمان یعنی اواخر قاجار و اوایل پهلوی را بیان می‌کند.
ماندانا گرد
۱۴۰۱/۴/۷
این اثر هم مثل دریگر آثار اسماعیل فصیح دلنشین و جذاب بود در کل سیاه نمایی در آثار این نویسنده زیاد بچشم میخوره دراین اثر تقابل دو دین و اعتقاد در کنار هم خیلی عریان بود این احساس داشتم که نویسنده میتونست ظرافت بیشتری در نمود تاثیر دین بر روی انسانیت و رفتار شخصیتهای داستان بخرج میداد
سمانه شمس
۱۴۰۰/۶/۲۶
کتاب فوق العاده زیبا و عالی بود، اخر داستان رو که گوش دادم تا مدتها ذهنم درگیر بود که جاوید کجا رفت و خیلی به دلم نشست وقتی رد پای جاوید رو تو کتاب سال بلوا پیدا کردم، اگر کتاب سال بلوا رو گوش ندادین پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنین و گوش بدین بسیار کتاب زیبایی هست
نازنین شریفی
۱۴۰۰/۱۱/۳
متاسفانه تبعیض بی عدالتی وظلم در همه دورانها بوده ودر دوران ما بیشتر نمود پیدا کرده که نویسنده به زیبایی و شیوایی آنرا به نگارش درآورده است
دل آدم میگیرد از اینهمه درد و پایمال شدن حق
ممنون کتابراه عزیز بابت این کتاب
emamzadeh abbas
۱۴۰۰/۱/۵
با تشکر از راوی کتاب
اما خود کتاب من هر لحظه انتظار داشتم جاوید شورش کنه و انتقام سختی از ستمکاران بگیره که به نظر من خوب تموم‌نشد و آدمهای بد داستان در همین دنیا مجازات سخت به اندازه جرم و جنایاتشون نشدند
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۹/۲۸
کتاب جذاب و خواندنی از استاد فصیح. خیلی این اثر رو دوست داشتم و خوانش آقای قریب پناه بی نظیر بود. شخصیت جاوید با اون همه درد رنجی که کشیده بود برای من خیلی جالب بود
هایده الهی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
اولین کتاب صوتی که گوش کردم خیلی زیبا بود بخصوص با روایت پیمان قریب پناه در بعضی از فصل‌ها یاد کتاب شکر تلخ می‌افتادم واقعا زندگی چه بازی‌ها که ندارد
Mehdi Tehrani
۱۴۰۰/۳/۱۲
قلبم به درررد آمد اسماعیل فصیح سالاریهایی دیگر نوشته که بزرگ علوی به یادگار گذاشت پیمان قریب پناه و آرمان سلطانزاده از نوابغ صدا پیشگی ایران هستند
علی احمدی
۱۴۰۱/۹/۶
این کتاب رو من در جوانی خوندم خیلی لذت بردم و الان که نزدیک به شصت سالم هست مجددا اینجا خوندم بهتر فهمیدم و حس کردم داستان رو
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۱۲/۹
واقعا خوب بود داستان گیرا و قابل لمس و راوی که بینظیر انتقال حس میده در دانلود این کتاب درنگ و شک جایز نیست
مشاهده همه نظرات ۴۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان جاوید

برای دریافت کتاب صوتی داستان جاوید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.