معرفی و دانلود کتاب صوتی پادشاه پارسی: داریوش یکم

عکس جلد کتاب صوتی پادشاه پارسی: داریوش یکم
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پادشاه پارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پادشاه پارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پادشاه پارسی: داریوش یکم

داریوش یکم از مقتدرترین پادشاهان ایران زمین در عهد باستان بود. پیتر یولیوس یونگ در کتاب صوتی پادشاه پارسی، زندگی و زمانه‌ی این پادشاه بزرگ را مورد بررسی قرار داده و پس از شرح چگونگی به قدرت رسیدن او، برخی از مهم‌ترین اقدامات وی را برشمرده است.

درباره کتاب صوتی پادشاه پارسی:

داریوش یکم پسر ویشتاسب و چهارمین پادشاه در سلسله‌ی باستانی هخامنشی است. از اقدامات بزرگ او می‌توان به ساخت بنای عظیم و ماندگار تخت جمشید، و همچنین تشکیل سپاه جاویدان اشاره کرد. در طول تاریخ، همواره از داریوش به عنوان پادشاهی نیک و مقتدر یاد شده است. خصوصا در میان مورخین غیر ایرانی، (از هرودوت، تاریخ‌نگار باستانی گرفته تا بسیاری از مورخین معاصر) تبِ تجلیلِ داریوش بسیار بالا بوده است. در کتاب پادشاه پارسی (Dareios I Konig der Perser‌) اما سعی شده تا نظری واقع‌بیانه به شخصیت داریوش انداخته شود.

پیتر یولیوس یونگ (Peter Julius Junge) در این اثر، بیشتر بر نحوه‌ی به قدرت رسیدن داریوش تمرکز کرده است؛ این موضوع احتمالاً بزرگ‌ترین معما در سرگذشت این پادشاه باستانی است. از دیرباز نام داریوش یادآور داستان بردیای دروغین بوده است؛ روایتی مشهور که نخستین بار از هرودوت به ما رسیده، اینگونه می‌گوید که داریوش به همراه تنی چند از بزرگان پارسی، بردیای دروغین را به قتل می‌رساند و خود به جای او بر تخت شاهی می‌نشیند؛ اما برخی تاریخ‌نگاران جدید در این باره اظهار تردیده نموده، و داریوش را قاتل بردیای حقیقی و به نوعی غاصب قدرت به شمار می‌آورند. در کتاب صوتی پادشاه پارسی می‌توانید عقیده‌ی یولیوس یونگ را در این باره بشنوید.

این نکته نیز گفتنی است که این اثر فقط درباره‌ی به قدرت رسیدن داریوش نیست، بلکه همچنین، در رابطه با اصل و نسب او و جنگ‌ها و لشکرکشی‌های بزرگش نیز حاوی اطلاعاتی سودمند می‌باشد.

کتاب صوتی پادشاه پارسی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به تاریخ ایران پیش از اسلام، قطعاً این کتاب را اثری آموزنده خواهند یافت.

در بخشی از کتاب صوتی پادشاه پارسی می‌شنویم:

فاجعه‌ی شکست دولت قوی لودیه، مانند برقی که در آسمان صافی بدرخشد، تمام عالم دریای مدیترانه را متحیر و متزلزل ساخت. هیچ‌کس گمان نمی‌برد که دولتی با این عظمت و قدرت، مانند دولت لود، بزرگ‌ترین ممالک این ناحیه‌ی جهان، یک مرتبه بدون مقدمه، در مدت کوتاهی چنین نیست و نابود شود. و درست در این موقع، عملا ثابت شد که قدرت نظامی ایرانی‌ها بی‌نظیر است و ممکن است خطر عظیمی برای همه ممالک موجود باشد.

کوروش مدتی در ساردیس توقف کرد، تا تشکیلات انضمام سرزمین بزرگ لودیه را در ولایات دولت خود مرتب کند. در اینجا فرستادگان شهرهای یونانی آسیای صغیر به خدمت او آمدند تا از او تقاضای آزادی و استقلال کنند؛ اما خود متوجه بودند که دیر می‌رسند... کوروش این شهرهایی را که از پادشاه لودیه اطاعت می‌کردند، به فرمان خود خواست؛ و این‌ها به اسپارت پناهنده شدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۰ دقیقه
فصل یک: اصل و نسب دوره‌ی جوانی (بخش یک)
۳۱ دقیقه
فصل یک: اصل و نسب دوره‌ی جوانی (بخش دو)
۴۲ دقیقه
فصل یک: اصل و نسب دوره‌ی جوانی (بخش سه)
۳۹ دقیقه
فصل دو: در پی قدرت (بخش یک)
۴۰ دقیقه
فصل دو: در پی قدرت (بخش دو)
۴۵ دقیقه
فصل سه: سال‌های سازندگی (بخش یک)
۴۵ دقیقه
فصل سه: سال‌های سازندگی (بخش دو)
۳۸ دقیقه
فصل چهار: سیاست هلنی (بخش یک)
۴۲ دقیقه
فصل چهار: سیاست هلنی (بخش دو)
۴۶ دقیقه
فصل پنج: اتمام و انتها (بخش یک)
۵۱ دقیقه
فصل پنج: اتمام و انتها (بخش دو)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پادشاه پارسی: داریوش یکم
نویسنده
مترجمداود منشی زاده
گویندهشهاب ایلکا
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پادشاه پارسی

مریم پرتوی
۱۴۰۰/۵/۱۰
خیلی لذت بردم. گوینده عالی بود صحنه‌های نبرد رو با هیجان میخوند.
توصیه میکنم حتما گوش بدید.
واقعا کاش این همه افتخار، رشادت، نجابت، اصالت و هوشمندی که در سلاطین گذشته‌ی ما بوده به بچه‌ها بازگو میشد تا همه بدونیم که نسل گذشته‌ی پرافتخاری داشتیم و تلاش کنیم دوباره اون دوران طلایی رو زنده کنیم. و

بزرگترین شعار هدف داریوش دوری از دروغ بوده
که متاسفانه جامعه‌ی ماپر شده ازین خصیصه‌ی بد.
جامعه رو مردم تشکیل میدن وقتی ما امیدمون جهت رشد جامعه از حکومت کوتاه هست سعی کنیم تا اونجایی که ممکنه خودمون جامعه و اطرافیانمون رو از دروغ دور نگه داریم. به امید روزیکه جامعه‌ای عاری از بدی‌ها و دروغ داشته باشیم.
سینا خدابخشیان
۱۴۰۰/۱۲/۹
باتوجه به تحریفاتی که نویسندگان اروپایی ازابتدای تاریخ پارس تا کنون انجام دادندواین کتاب هم تحریف شدست مثل مرگ کوروش بزرگ که اصلاتوجنگ کشته نشده وبه مرگ طبیعی مرده وحتی شخصیت دروغین اسکندرمقدونی بااین حال کتاب واقعازیباوهیجان انگیزه وصدای راوی هیجان کتاب روبیشترکرده موسیقی درست وبجاپخش میشه حتی دربخشی ازکتاب موسیقی منوی بازیrome total war1 روپخش میکنن حتمااین کتاب روبخونید
فرامرز نوریان
۱۴۰۱/۳/۲
فوق العاده _ زیبا_ پر محتوا_ و پر از عشق به کهن دیار ایران گرداورده و به زبان زیبا باز گو شد_ روح ایرانی در رگ‌های ما گرم خواهد ماند....
نریمان نوروزی
۱۴۰۰/۸/۲۳
سلام و عرض ادب و احترام از تمام کسانی در این راستا کوچکترین قدمی برداشته اند بسیار سپاسگذارم
آناهیتا حسن پور
۱۴۰۱/۱/۱۲
برای آشنایی باتاریخ خودمون خوب بود، ایکاش درشبکه امیدتلویزیون هم خوانده میشد،
فروزان درویشی
۱۴۰۰/۴/۲۴
عالیه و خیلی پیچیده نیست مثل بیشتر کتابهای تاریخ
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پادشاه پارسی

برای دریافت کتاب صوتی پادشاه پارسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.