معرفی و دانلود PDF کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی

برای دانلود قانونی کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی

کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی نوشتۀ مایکل هاروات، مارتین ای. بلاک و لوک ای. کلی، نحوۀ تربیت بدنی کودکان عقب‌مانده و آزمون استعدادیابی برای آنان در زمینۀ ورزش را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

دربارۀ کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی:

معلمان و محققان در تربیت بدنی تطبیقی، ارزیابی‌ها را به طور منظم برای اهداف جداگانه و مرتبطی انتخاب، اجرا و تفسیر می‌کنند. در حالی که تغییرپذیری بسیار زیاد در هدف، محتوا، دشواری و چارچوب، مشخصۀ‌ ابزارهای ارزیابی است، دستورالعمل‌های این ابزارها شامل انتخاب، اجرا و تفسیر آن‌ها سؤال‌های بسیاری را برای جستجوی پاسخ ایجاد می‌کنند. اغلب، دانستن سؤال‌ها آغاز شناخت است.

منابع کمی درصدد پاسخ به سؤال‌ها و توضیح موضوعات مربوط به ارزیابی برآمده‌اند تا در اختیار معلمان تربیت بدنی تطبیقی قرار بگیرند. ارزیابی به عنوان زیرساختی برای آموزش فردی شناخته می‌شود.

در کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی (Developmental and adapted physical activity assessment) شیوه‌ها و مفاهیم شرح داده می‌شوند و مشکلات ارزیابی از راه مطالعات موردی که بر تفکر انتقادی تأکید دارند، ارائه می‌شوند و شرایط زندگی واقعی که معلمان با آنان مواجه هستند، نشان داده خواهند شد.

در پایان هر فصل دانشجویان باید به بحث دربارۀ یک مطالعه موردی بپردازند. اطلاعات ارزیابی بیان شده در این کتاب به دانشجویان و همین طور پزشکان در زمینۀ ارائۀ توصیه‌های نوشتاری دربارۀ تعیین سطح و برنامه‌ریزی آموزشی کمک می‌کند. در این کتاب تعامل اطلاعات صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان به پرسش‌های مخصوص جواب می‌دهند.

با نویسندگان کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی بیشتر آشنا شویم:

دکتر مایکل هاروات (Michael A. Horvat)، پروفسور رفتار حرکتی و تربیت بدنی تطبیقی در دانشگاه جئورجیا است. او همچنین مدیر آزمایشگاه مطالعات حرکتی و کلینیک رشد حرکتی و تمرین کودکان است. دکتر هاروات دارای چندین کتاب، فصولی از یک کتاب، رساله‌های متعدد و همچنین مقالات متعددی است. به علاوه او داور علمی ده‌ها مجله معتبر است. پروفسور هاروات همچنین به‌عنوان سخنران ویژه در بیش از 100 کنفرانس ملی و بین‌المللی حضور داشته است.

دکتر مارتین ای. بلاک (Martin E. Block) دانشیار رشته حرکت‌شناسی در دانشگاه ویرجینیا است. او از سال 1993 تاکنون مدیر برنامه اختصاصی در تربیت بدنی تطبیقی (APE) در دانشگاه ویرجینیا است. در این مدت او استاد راهنمای بیش از 60 پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و به عنوان متخصص تربیت بدنی تطبیقی در ویرجینیا شناخته شده است و با کودکانی کار می‌کند که دارای چندین نوع معلولیت، نقص در یادگیری و مشکلات رفتاری هستند. بلاک همچنین مشاور سازمان المپیک ویژه است که به ایجاد فعالیت‌های حرکتی و برنامه‌های تمرینی ویژه برای افراد دارای معلولیت می‌پردازد. او همچنین مولف اصلی یا همکار در چهار کتاب و بیش از 50 مقاله تحقیقی است.

دکتر لوک ای. کلی (Luke Kelly) پروفسور حرکت‌شناسی در دانشگاه ویرجینیا است. او همچنین مدیر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تربیت بدنی تطبیقی در این دانشگاه محسوب می‌شود. دکتر کلی دارای بیش 30 سال تجربه کار کردن در مدارس عمومی برای ارزیابی و اصلاح برنامه‌های تربیت بدنی در کودکان دارای معلولیت است. او همچنین مدل آموزشی مبتنی بر موفقیت، ارزیابی و استفاده از تکنولوژی در تربیت بدنی را ارائه نموده است. کلی به عنوان رئیس کنسرسیوم ملی تربیت بدنی و تفریحات برای افراد دارای معلولیت (NCPERID) و مدیر پروژه استاندارد‌های ملی تربیت بدنی تطبیقی NCPERID از سال 1992 تا 1999 بود.

خواندن کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تربیت بدنی تطبیقی و همچنین همه دانشجویان تربیت بدنی که علاقه‌مند به ارزیابی هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی می‌خوانیم:

انعطاف‌پذیری به طور قابل توجهی اختصاصی است. آزمونگر نمی‌تواند با اندازه‌گیری‌ دامنۀ‌ حرکتی یک قسمت، آن را به تمامی جنبه‌های انعطاف‌پذیری بدن تعمیم بدهد. در حقیقت، تنها روش معتبر برای تعیین دامنۀ‌ حرکتی هر مفصل، اندازه‌گیری‌ اختصاصی دامنۀ‌ حرکتی در آن مفصل است.

اعتبار بسیاری از اندازه‌گیری‌های انعطاف‌پذیری، حتی یک روش قابل قبول، ممکن است زیر سوال باشد. به‌عنوان مثال، در انجام آزمون نشستن و خم شدن روی پاها که برای اندازه‌گیری‌ انعطاف‌پذیری مورداستفاده قرار می‌گیرد، حداقل سه عامل می‌تواند امتیازها را تحت تأثیر قرار دهد: انعطاف‌پذیری پشت، انعطاف‌پذیری عضلات همسترینگ و نسبت طول دست به پا. اغلب تعیین دقیق این که هر یک از این عوامل چقدر در میزان انعطاف‌پذیری مشارکت دارد، مشکل است. علاوه بر این، کمترین مقدار خم شدن زانو موجب امتیاز نامعتبری در این آزمون م‌یشود، زیرا عضلات همسترینگ، یعنی گروه عضلانی اصلی که در این حرکت کشیده می‌شوند، طول مفصل زانو را قطع می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: چه کسی را سنجش می‌کنید؟
فصل دوم: چرا سنجش می‌کنید؟
فصل سوم: دستیابی به شناخت کودک
فصل چهارم: انتخاب یک ابزار مناسب سنجش
فصل پنجم: انتخاب و اجرای آزمون‌ها
فصل ششم: سنجش رشد حرکتی و اجرای مهارت حرکتی
فصل هفتم: سنجش آمادگی جسمانی
فصل هشتم: سنجش وضعیت بدنی و راه رفتن
فصل نهم: سنجش شایستگی رفتاری و اجتماعی
فصل دهم: تبدیل سنجش به عمل: رویکرد تیمی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی
نویسنده، ،
مترجمبهروز عبدلی، پروانه شمسی پور دهکردی، امیر شمس
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۱۲
زبانفارسی
شابک978-600-5751-78-9
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۹۰۰۰ ت - 21.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی

برای دریافت کتاب سنجش فعالیت بدنی تطبیقی و رشدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.