معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی بازگشت از قیامت

عکس جلد کتاب صوتی بازگشت از قیامت
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازگشت از قیامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازگشت از قیامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بازگشت از قیامت

کتاب صوتی بازگشت از قیامت داستانی با موضوع آخرت و عالم جزاست که به قلم ارسلان رسولی عمارلویی به رشته‌ی تحریر درآمده. نویسنده در این اثر کوشیده تا با استناد به روایات قرآنی، تصویری روشن از آنچه پس از مرگ بر آدمی می‌رود، ترسیم نماید. گفتنی‌ست که کتاب پیش رو متعلق به مجموعه‌ای به نام گالشنامه است.

درباره کتاب صوتی بازگشت از قیامت:

به طور کلی دو دیدگاه متمایز در باب مرگ و چیستی آن وجود دارد. نخست، دیدگاه مادی (فیزیکالیستی)، و دوم، دیدگاه دینی/معنوی. مطابق جهان‌بینی مادی، مرگ نقطه‌ی پایان است؛ ختمِ همه چیز؛ پایانی بی‌آغاز و انتهایی بی‌ابتدا. آنان که به دیدگاه مادی قائل‌اند انسان را چیزی جز پوست و گوش و استخوان نمی‌دانند. به باور ایشان تداوم آگاهی پس از مرگ محال است، چرا که انسان اساساً جسم است و جسم، هنگامی که روی در نقاب خاک مخفی کند، اساساً از هستی و آگاهی تهی می‌گردد.

در مقابل، دیدگاه دینی/معنوی قرار دارد. معتقدان به این دیدگاه، مرگ را نه واپسین ایستگاه در جاده‌ی حیات، بلکه پلی به دنیایی دیگر می‌دانند. به باور ایشان، انسان ترکیبی از روح الهی و جسم زمینی‌ست. البته که مرگ تن ما را هلاک می‌سازد؛ اما ابداً گزندی به روحمان نمی‌رساند.

در میان ادیان ابراهیمی، اسلامْ آخرت‌محورترین دین است. در هیچ کتاب مقدسی به اشارات و توصیفات دقیقی برنمی‌خوریم که قرآن از روز جزا به دست داده است. پس بیجا نیست اگر معاد و معاداندیشی را زیربنایی بدانیم که تمام دیگر آموزه‌های اسلامی بر آن استوار گشته.

ارسلان رسولی عمارلویی در کتاب صوتی بازگشت از قیامت به ارائه‌ی تصویری ملموس از عالم قیامت پرداخته، و این‌چنین، به وظیفه‌ی دینی خود که همانا آشنا ساختن دیگران با مبانی اسلامی‌‌ست، عمل نموده.

در کتاب حاضر شنونده‌ی یک داستان خواهید بود؛ داستانی آشنا و در عین حال بس غریب: داستانِ یک مرگ. ماجرا از این قرار است: راوی اثر بنا به حادثه‌ای، همچون تمام ابنای بشر، با هیبت فرشته‌ی مرگ مواجه می‌شود. پس از این، مجبور به آغاز سفری شگرف می‌شود، و طی این سفر، آرام‌آرام شهد حقیقت را مزه می‌کند...

کتاب صوتی بازگشت از قیامت مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به مباحث مذهبی مخاطبین اصلی کتاب صوتی بازگشت از قیامت‌اند.

با ارسلان رسولی عمارلویی بیشتر آشنا شویم:

او به سال 1331 در روستای خورگامِ عمارلو به دنیا آمد و تا پیش از هفت سالگی، قرآن را نزد پدر آموخت. عمارلویی کودکی سختی را گذراند و برای امرار معاش به حرفه‌‌های گوناگونی تن داد. عمارلویی پس از پایان دوره‌ی ابتدایی راهی سلمان‌شهر می‌شود و تحصیلات خود را در همان محل، پی می‌گیرد. پس از آن نیز خدمت سربازی را پشت سر می‌گذراند و همزمان فعالیت‌های رسانه‌ای خود را آغاز می‌کند.

از آثار اوست: «قصه‌های عمو، سقوط 57، دانش‌آموز تنبل، مناجات سرگالش»

در بخشی از کتاب صوتی بازگشت از قیامت می‌شنویم:

فضای برزخ در حال تغییر بود. همه‌ی برزخیان، هراسان به این طرف و آن طرف می‌دویدند. از هر کسی می‌پرسیدم، کسی جواب نمی‌داد. به یک‌باره، قبرها بهم ریخت. گردوغبار همه جا را گرفت. مطمئن شدم قیامت برپا شده است. قیامتی که خداوند در قرآن بارها بدان اشاره کرده است و ما نیز به دفعات آن را شنیده‌ایم.

این آیات بازدارنده‌ی هوای نفس آدم‌ها در دنیا بود. یوم‌الحساب، یوم‌القیامة و یوم‌الموعود که در وصف قیامت آمده است. کلافه بودم. تمامی آیاتی را که به روز قیامت اشاره‌اند، در ذهنم مرور می‌شود. روزی که انسان به کارهای از پیش فرستاده‌اش می‌نگرد. روزی که پرده‌ها کنار می‌رود و اسرار فاش می‌شود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
5 دقیقه
قبل از مقدمه
9 دقیقه
مقدمه
58 دقیقه
بازگشت از قیامت
19 دقیقه
قیامت
2 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بازگشت از قیامت
نویسنده
گویندهمحمد ولیان، پانیذ سلیم
ناشر چاپیانتشارات سلسله
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بازگشت از قیامت

افسرطلا
۱۴۰۱/۱۱/۶
توبه کرده بودم که کتابهایی که نویسنده ایرانی دارند نخوانم. این کتاب تایید مجددی بر صحت توبه‌ام بود.
نویسنده هر عقده روانی خود و هر فهم ناقص و غلط خود را بر روی کاغذ ریخته است.
بخصوص آن جا که راوی از فرزندان خود بدگویی میکند. گویی فرزندانمان بردگان ما هستند که نافرمانی میکنند. بگذارید کنار جبران
برداشت خلیل جبران و حضرت علی که میگویند فرزندان گرچه از ما زاده میشوند و با ما زندگی میکنند ولی مال ما نیستند و باید در انتخاب سرنوشت خویش آزاد باشند.
همین فهم های ناقص و احمقانه هست که وضعیت دین در ایران را به اینجا رسانده است.
کتاب داستان رسمی یک حاجی بازاری است که در جوانی میراث و مال دیگران را میخورد و در آخر حیفش می‌آید که برای فرزندانش باقی بگذارد و برای خریدن آخرت مالی که از دیگران دزدیده را به افراد دیگری مثل روحانیون میدهد که آخرت خود را هم بخرد و به اصطلاح سر خدا هم کلاه بگذارد.
نویسنده متاسفانه این روال را تایید میکند. در حالی که حقیقت اینطور نیست.
Maryam yuosefi
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
سلام تقریبا هم ادمها به خدای یکتا ایمان دارند ولی بیشتر مان طبق مسیر غلطی که از نیاکانمان در ما رشد کرده طی طریق کرده‌ایم عادات بد که نتیجه‌اش حتی در این دنیا به ما نشان داده میشود کسی حقیقت ان دنیا راحتی با ایمان و باور قلبی به روز حساب نمیداند ولی حداقل در همین دنیا سعی کنیم انسانهای خوبی باشیم و گناه خود را گردن کسی نیندازیم چون هر کس هرانچه بکارد درو خواهد کرد مصداق این شعر که شاعر میگوید: از مکافات عمل غافل مشو گندم از گندم بروید جوزجو کاش حداقل باخودمان صادق باشیم چون قدرت تشخیص داریم که کدام عملمان بد یاخوب بوده هیچ کس خودش را نمیتواند گول بزند و به خودش دروغ بگوید من یک شنونده یا خواننده هستم و انتخاب درست یا غلط بودن این داستان به عهده عقل و شعور من است که چه چیز را باور کنم و چه چیز را باور نکنم فقط این را میدانم که برای خوب وبودن و خوب زیستن نیاز به ترس از خداوند نیست چون خداوند امرزنده و مهربان است هر گاه ظلمی یا ستمی به ما انسانها شده از جانب خودمان و میزان اگاهی و رفتارها و عملکرد خودمان است خداوند پاک و منزه است و خودمان به خود ظلم میکنیم به امیدروزی که از شناخت واقعی خود به شناخت خدا برسیم و در ارامش زندگی کنیم زیرا خداوند فقط خیر بندگانش را میخواهد از کتابراه سپاسگزارم
Rita .
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
بیان مطلب خوب بود.. راوی خوب و روان صحبت میکرد فقط ایکاش آیات رو با این لحن نمیخوند بعضی جاها اعراب‌ها رو اشتباه میگفت ولی در کل خوب بود و بنظرم کامل بود همون مطالبی بود که بارها شنیدیم و فراموش کردیم فقط لازمه یادآوری بشه که این کتاب اینکار رو کرده. در مورد اینکه گفته بود معنی قرآن رو خونده و به و مسائلی مثل با وضو بودن یا نشستن هنگام خواندن قران توجه نکرده، یک کم ایراد داره بهر حال قرآن کلام خداوند متعال هست رعایت ادب نزد بزرگی مثل خدا لازمه.. من توصیه میکنم به دوستانی که مشکل دارند با این مسئله خود قران رو اینطوری نخونن که بی ادبی نشه. ‌یک تفسیر خیلی ساده و روان هست به اسم" تفسیر باران "که تو کتابراه هم بصورت رایگان هست خیلی خیلی ساده ولی کامل هست بصورت محاوره‌ای با خداست من خیلی دوسش دارم و رو گوشیم ریختم و استفاده میکنم نیازی هم به وضو داشتن و اینا نیست.. ‌چون خود قران رو دست نمیگیریم.. دوست داشتید مطالعه کنید.
ممنون از نویسنده محترم و کتابراه دوست داشتنی🌹
مهدیه قائمی
۱۴۰۲/۲/۲۵
وقتی کتاب بازگشت از قیامت را دیدم تجربه‌های برنامه زندگی پس از زندگی در نظرم اومد ولی متاسفانه یک داستان در سطح خیلی پایین در باره مسائل آخرت و زندگی اجتماعی که هیچ پیام ارزنده‌ای نداشت... زندگی آدمی که در پیری یاد آخرت افتاده و حالا میخواد خانواده همراهیش کنن... در صورتی که نویسنده با یه کم درایت اجتماعی و تربیتی باید بداند بچه‌ای که تحت نظر آدمی بزرگ شده با عقیده‌های متغیر دینی اعتقادی چطور یکدفعه به سمت آخرت هدایت بشوند... واقعا منتظر بودم این آدم از خواب بیدار بشه یا از کما خارج بشه و بگه اینا واقعیت داشته.. داستانی که بیشتر شبیه طنز نوشته شده بود مخصوصا آدمهایی که توی اون دنیا می‌دید و از اونا کمک میخواست و همه از هم فرار میکردن... به طور کلی با استناد به چند آیه درباره قیامت داستانی نوشته شده متاسفانه در سطح بسیار پایین... متاسفانه اصلا توصیه نمیکنم..
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۶/۲۶
ستاره‌ای که کم دادم فقط به این دلیله که جناب نویسنده فقط ازنگاه قران واسلام به
مقوله مرگ، برزخ و قیامت پرداخته!!!
وبه دیدگاه دیگر ادیان وقعی نگذاشته..
امابه هرحال از دیدگاه اسلام تقریبا داستان خودش رو کامل بازگو کرده!!!
ولی من مطمئنم خداوند بزرگ بعد از مرگ ما اینهمه ستم به کسیکه مثلا نمازش
رو کامل نخونده نمیکنه..
بگذریم از اونائی که توی دنیاپدر مردم رو درآوردن.
چون اونا حسابشون با کرامالکاتبینه......
علی بیگی
۱۴۰۲/۱/۱۲
با سلام خدمت تمام دوستان گرامی عید تون مبارک
این کتاب روایت میکند که در اون دنیا چه اتفاقاتی برای آدمهای که اعتقاد به دنیا و قیامت ندارد مفید میباشد در اصل نویسنده این کتاب با بازگو کردن مطالب‌های گوناگون که واسه فرد داستان میفته میگه و در اصل چیزی که بنده از این کتاب متوجه شدم این بوده که حتی یک
ثانیه در اون دنیا هم باید میکند با سالهای زیادی در این دنیا واسه همین اسم کتاب رو نویسنده سه دقیقه در قیامت معرفی کرده با این مطلب میخواسته بگه به انسان‌ها که حتی ثانیه وقت‌های این دنیا را بدانید و کار نیک و کاری که خداوند منع کرده رو نکنیم تا بتوانیم در اون دنیا به کمتر سختی بکشیم
سید محمد محمودی هاشمی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
در مجموع کتاب خوبی بود ولی ضمن تشکر از گوینده عزیز و همچنین مجموعه کتابراه. به عنوان یک مسلمانی که اندک آشنایی با آیات قرآن دارد متاسفم که بیش از ۹۰ درصد آیات قرآن که توسط گوینده عزیز تلاوت می‌شد مملو از غلط‌های مکرر بود و خیلی هنگام شنیدن این کتاب صوتی مرا آزار میداد. و متاسف شدم چرا ایشان یک آیات مرتبه را از روی منابع و تلاوتهای ترتیل قاریان تمرین نکرده بودند!! امیدوارم کتاب راه این صورت را بردارد و مجدداً با تلفظ صحیح آیات الهی آن را جایگزین کند.
روهان سالین
۱۴۰۱/۱۲/۱
همه داستان از روی اعتقاد یک گروه نوشته شده و اینکه حتی در بیشتر نکات عقیده‌های همون گروه رو هم زیر سوال میبره، برای مثال اینکه خیلی راحت ناظر دنیا و کار مردم دنیا بودند.
در مورد مال مردم خوردن و دروغ و و تهمت خوب گفته شده بود و چیز جدیدی نداشت. چیزی که هر دین و آئینی بر اون تاکید میکنه.
در کل
چیزی یاد نگرفتم از این کتاب به جز همون روش همیشگی عذاب وجدان دادن به کسایی که برای بهتر شدن دنیاشون تلاش میکنن‌. حتی به درست.
محمدرستگاری
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
انتظار بیشتری داشتم از وقایع پس از مرگ گفته شود ولی خیلی سطحی و گذرا به چند مورد اشاره شده بود و بی نتیجه مشخص کتاب پایان یافت، اگر با کتاب سیاحت غرب قیاس شود هیچ ستاره‌ای نمی‌گیرد. در مورد گوینده عرض میکنم صدای بسیار زیبا ودلنشینی دارند و شیوه بیان هم زیباست ولی پیشنهاد می‌شود، متونی که در آن‌ها آیات قرآن یا حدیثی هست که باید عربی گفته شود قبل از گویش حتما عبارات راغلط گیری کنند. متاسفانه در بیان آیات غلط زیاد به گوش می‌رسید با سپاس
Alireza Karimi
۱۴۰۱/۵/۸
امروز گوش دادم مخاطبش بزرگسالان است کسانیکه شاید نیاز به یک تلنگر دارند تا با درک بهتری از دنیای پس از مرگ بنحوی وضع و احوال خودشان را بهبود بخشند، بقول یکی از رفقا وقتی میخوای بری شمال میتونی اینجا چیزی نخری و اونجا با کمی قیمت بیشتر نیازهاتو خرید کنی ولی اگر این دنیا چیزی نخری و بری اون دنیا دیگه هیچ سوپر مارکتی نیست که نیست
ASM.NK.6670
۱۴۰۱/۹/۱۴
بعضی‌ها با تفکر اینکه خدا مهربونه دارن خودشون و گناهانشون رو توجیه می‌کنن و گول میزنن... بله.... خداوند رحمن و رحیم مهربونه... ولی دلیل نمیشه شما سواستفاده کنید و از دستورات خدا سرپیچی کنید و هر کاری دلتون خواست بکنید و بعد تاوان پس ندید.... پس قدر مهربانی و بخشندگی خدا رو بدونیو و مواظب اعمال و رفتار و واجبات دینی تون باشید....
زینب علیدادی
۱۴۰۱/۹/۳۰
سلام به همگی
کتاب خوبی بود و این که توش از آیات قرآن استفاده شده بود رو دوست داشتم و این که از زندگی فرد داستان شروع شده بود و تا به قیامت رسید رو دوست داشتم در کل کتاب خوبی بود👌👌👌و این که در بعضی از قسمت هایش از آیات قرآن برای اثبات حرفها استفاده شده بود باعث میشد بیشتر به مرگ و روز قیامت باور داشته باشم و به همه این کتاب رو پیشنهاد میکنم
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۷/۲۶
کل داستان همانهایی است که همه از کودکی میدانیم، من امیدوارم خداوند مهربان لطفشو‌شامل حال همگی ما کند که ما بنده او هستیم ومسلمأ خطا کار، ذات او پاک است وما هرگز چون او‌نیستییم هرچقدر سعی کنیم بازهم انسانیم و اشتباه میکنیم، راضی هستیم به رضای او‌که ذات مارا میداند، امیدوارم از سر تقصیراتمان بگذرد ونظر لطفشو‌شامل حالمان کند، امیدوارم.
مهناز جلیلیان
۱۴۰۱/۶/۲۷
من منتظر بودم که نویسنده از مرگ برگشته باشه
به نظر من مطالبش کلیشه‌ای بود و چیز جدیدی به معلومات ما اضافه نکرد ولی در کل برای افرادی که قیامت رو فراموش کردن و مشغول گناه در دنیا هستن و به فکر آخرت و نتیجه اعمالشان نیستن خوبه یکبار گوش کنن شاید تلنگری براشون باشه
لیلا دلاوری
۱۴۰۱/۴/۲۲
کتاب را نپسندیدم. هیچ جذابیتی نداشت. با همین موضوع کتاب، تاکنون صدها فیلم و کتاب نوشته شده که بسیار خواندنی هستند و کشش زیادی برای مطالعه دارند ولی این کتاب کسل کننده بود. خوانش کتاب یکنواخت بود و حتی آیه‌ها را اشتباه می‌خواند. درکل برایم جالب نبود
مشاهده همه نظرات 295

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بازگشت از قیامت

برای دریافت کتاب صوتی بازگشت از قیامت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.