معرفی و دانلود رمان دختر قهرمان

عکس جلد رمان دختر قهرمان
قیمت:
28000 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان دختر قهرمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان دختر قهرمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان دختر قهرمان

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پرآب‌و‌تاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و..

دختر قهرمان:

حمزه سردادور در این کتاب با محوریت رمان «دختر قهرمان» به گوشه‌هایی از تاریخ ایران، به ویژه زندگی سیاسی و نظامی شاه اسماعیل صفوی در قالب رمانی حیرت‌انگیز، زیبا و واقعی اشاره کرده است.

در طی تاسیس حکومت صفویه به‌دست شاه اسماعیل صفوی، حوادث بسیار جذابی رقم خورده که فرزندان «سلطان حیدر» (یکی از نوادگان «شیخ صفی‌الدین اردبیلی»، عارف نامدار ایرانی) و دختری به نام «تاجلی» که دلبسته‌ی اسماعیل بود، در آن راه تاثیرگذار بودند. بعد از طی حوادث تاریخی، اسماعیل‌میرزا در سال 905 سلسله‌ی صفویه را بنیان نهاد و تاجلی در زندگی و سرنوشت او نقش موثری ایفا کرد.

فهرست مطالب کتاب

سخنی با خوانندگان
زندگی تاریخی شاه اسمعیل صفوی
پیرامون کتاب حاضر
ماجرای قفس
بازگشت
اسمعیل میرزا بر سر سفره عقد
فرار
توطئه نافرجام
نیرنگ حسین بارانی
انتقام خون پدر
دومین پیروزی
نسخه مرگبار
محاصره قلعه گلستان
جشن تاجگذاری شاه اسمعیل در تبریز
شام سرنوشت‌ساز
سرانجام الوند سلطان
جنگ با سلطان مراد
عاشق بیقرار
جادو و جنبل‌های عایشه
حمله به کجاوه تاجلی
شب زفاف
سردار خون آشام
رازی که فاش شد
مژده
سفیر روم در دربار شاه اسمعیل
طلاقنامه
در یک قدمی مرگ
لوطی‌های تبریز
اتهام ناروا
فاصله عشق و انتقام
دوران رسوایی
تصرف بغداد و عتبات عالیات
کیفر میگساری
معمای بارداری عایشه
بدگمانی زجرآور
یک سر بریده در زیر پای اسب
عایشه در حرمسرای شیبک‌خان ازبک
پدر فرزند عایشه
فرار عایشه از مرو
دو آرزویی که برآورده شد
لحظه انتقام
سرانجام عایشه
مادر ولیعهد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان دختر قهرمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات552
زبانفارسی
شابک978-964-8007-80-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان دختر قهرمان

سمیرا غیاثی
۱۳۹۸/۷/۲۹
خیلی کتاب عالی بود هم تاریخی بود هم داستانی و این به ادامه دادن خواندن داستان کمک میکرد اما از چند جهت اشکال داشت به نظر من
اینکه گاه گاه مطالب تکرار می‌شد و همان مطلب در غالب لغات دیگر بیان می‌شد
و اینکه خیلی به جزییات توجه شده بود و این باعث طولانی شدن کتاب شد
ولی قلم خیلی گیرایی داشتند و من هر لحظه به فکر باقی داستان بودم اما حدود صفحات ۳۰۰به بعد دیگه از دست عایشه و نقشه هاش خسته شدم
پریسا شیردل
۱۳۹۸/۲/۱۴
داستانش قشنگ بود به نظرم برای هر ایرانی خوندن کتابهای تاریخی کشورمون لازمه، خصوصا در قالب داستان بیشتر در یادمون میمونه، ممنون از نویسنده ممنون از کتابراه، تنها ایرادش این بود که خیلی درطول داستان به عقب برمیگشت و باز تعریف میکرد داستان رو، و بااین جمله که:همونطور که‌گفتیم.. و باز مرور قسمتهای قبلی داستان.
کاربر یاری
۱۴۰۱/۲/۲۱
بسیار عالی و گیرا، با نثری روان، مثل تمام کتابهای استاد سردادور. با مطالعه این کتاب و آگاهی از سرگذشت زندگی شاه اسماعیل متعجب میشیم که چطور یک جوان کم تجربه، فقط با توکل و پشتیبانی عده‌ای جان نثار با ایمان میتونه تاریخ و آینده یک مملکت رو تغییر بده. به شدت مطالعه این کتاب رو پیشنهاد میکنم.
Hasty ba
۱۴۰۲/۲/۲
کتاب خیلی عالی بود و راحب توطئه زنا خوب نوشته بود همچین اشاره درستی کرده بود که تاجلی بیگم دومین هسمر شاه اسماعیل بود و اینکه من یه امتیاز کم میدم بخاطر‌ی اشتباه تاریخی اینکه اولین فرزند تاجلی بیگم و شاه اسماعیل پری بیگم بوده یعنی دختر بوده پسر نبوده بچه دومشون پسر بوده
فرزانه نجاری
۱۴۰۰/۱۰/۳
داستان قشنگی بود من کتاب‌های دیگه‌ای از آثار استاد سردادور مطالعه کردم یکی از ویژگی‌های قلم ایشون ذکر جزئیات هست که گاها باعث کسالت خواننده میشه ولی در کل کتاب قشنگی بود. تنها اشکال ش در این بود که زیاد ب یکسری جزئیات توجه شده بود و مطالب تکراری هم زیاد داشت.
مریم
۱۳۹۸/۲/۳۰
رمان خیلی خیلی عالی بود ممنون از نویسنده توانا فقط چرا انقدر هی مطالب رو تکرار میکرد؟مخصوصا توی فصل‌های پایانی. واقعا انسانهایی به مکر و حیله‌ی عایشه و پدرش وجود داشتند؟ ادم مات و مبهوت این دوتا میمونه
Narges Sisi
۱۴۰۰/۴/۵
داستان جالبی بود ولی واقعا ادم شرمش میاد بخواد به این شاه اسمعیل افتخار کنه کسی که بیست و شش هزار حیوان رو واسه تفریح میکشت یا سپاهیانش گوشت انسان مرده میخوردن درحالی که اسم اسلام رو یدک میکشیدن
محمد خداداد
۱۳۹۹/۱/۲۴
این کتاب اراده و تلاش خستگی ناپذیر شاه اسماعیل و نقش بر آب شدن مکر حیله‌های اعضاء خانواده‌ای که از هیچ جنایتی برای رسیدن به امیال رویگردان نبودند و قدرت اراده الهی بر استقرار مذهب شیعه به زیبایی به تصویر کشیده شده.
چیترا میم
۱۳۹۵/۱۲/۶
کتاب جالب به نظر میرسه من یکی از کتابای ایشونو خوندم ومعتاد بقیش شدم واقعا مشتاقم همه کتاباشونو بخونم مرسی از کتابراه که آثار آقای سردادورو میزاره.
Javad Lari
۱۳۹۶/۸/۱۰
فوق العاده روان جذاب شخصیت پردازی عالی موقعیت سازی فوق العاده که تو تمام کتابهای حمزه سردادور دیده میشه هم از خوندن یک رومان عالی لذت ببرید وهم با تاریخ ایران آشنا بشید.
کاربر Z
۱۳۹۵/۳/۹
با تشکر از نویسنده محترم که قلم بسیار روانی دارند. داستان جالبی بود البته پارگرافهای تکراری زیاد داشت و در انتها خیلی ناگهانی تمام شد، که فکر میکنم خواننده توقع داشت علت مرگ شاه اسماعیل را در ان سن کم بداند.
لیدا دری
۱۴۰۲/۲/۲۲
دخترقهربان باکتاب قبلی این نویسنده زندانی قلعه... قهرمان همیشه یک زن معصوم پاک همه درحقش بدی مکنن دراخراون موفق میشه سیرفکری نویسنده توی تمام کتابهایش مثل هم دنبال سوژه جدیدبودم
زهرا طباطبایی
۱۳۹۸/۱۲/۴
عالی بود من این کتاب رو پارسال از کتابخونه گرفتم و خوندم و امسال هم از اینجا خریداری کردم خیلی خوب تاریخ رو با چاشنی رمان به خواننده القا میکنه
Mrm Flh
۱۳۹۸/۹/۳
لذت بردم از خوندنش، کتابهایی که تخیل نویسنده کمتر دخیل میشه در اون ولی درعین حال، داستان وار ادامه پیدا میکنه برای من بسیار جذابه.
Farnoosh Azarian
۱۳۹۶/۸/۲۱
این کتاب خیلی جالب در عین اینکه مثل یک رمان هیجان انگیزه وقایع تاریخی رو هم به طور مستند شرح داده
خیلی وقت بود دنبال نسخه موبایلش میگشتم مرسی
مشاهده همه نظرات 36

راهنمای مطالعه رمان دختر قهرمان

برای دریافت رمان دختر قهرمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.