معرفی و دانلود کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

عکس جلد کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن
قیمت:
88000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

آلن کلهیر در کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن، داستان مرگ انسان‌ها را زاویه‌ی دید دیگری برای شما به تصویر می‌کشد تا بتوانید با الگوهای عمده مرگ در سرتاسر تاریخ آشنا شوید.

درباره‌ی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن:

آلن کلهیر در کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن (A Social History of Dying) به موضوع مرگ می‌پردازد و با دیدی متفاوت به آن می‌نگرد و تجربه‌های خود را به شما ارائه می‌کند.

مرگ عنوانی آشنا برای تمام جهان و بشریت بدون در نظر گرفتن تبعیض از هر نوع رنگ و نژادی ا‌ست. موضوع مرگ در تمام دوره‌ها ذهن انسان‌ها را به خود مشغول کرده و آن‌ها دائما در حال فکر کردن و پیدا کردن راهی برای فرار از آن هستند تا حس جاودانگی خود را ارضا کنند. هراس از مردن از طرفی و جاودانگی از طرف دیگر موجب می‌شود تا دانشمندان، نویسندگان و بزرگان علم و ادب تحقیقات و مطالعات بسیاری درباره‌ی این موضوع انجام دهند و کتاب‌های گوناگونی را بنویسند.

آلن کلهیر (Allan Kellehear) عقیده دارد مرگ هم‌چون حیرت‌زده شدن در استخری است که تصویر را منعکس می‌کند و می‌گوید تجربیات انسان‌ها از مرگ،‌ تحت تاثیر تصورات باستانی از مرگ و وظیفه‌ی اجتماعی در پایان زندگی‌شان شکل می‌گیرد. نویسنده با رویکردهای تاریخی و اجتماعی در این کتاب صوتی پیش می­‌رود و با سندمحوری نحوه‌ی تحولات فکری نسبت به مردن را در هر دوره مورد بررسی قرار می‌دهد و این تغییر را در زمینه‌های مختلف تاریخی و اجتماعی با یکدیگر مقایسه می‌کند. هم‌چنین کلهیر در این اثر، به مطالعه‌ و تحقیق جامع در مورد اسناد و کتب علوم انسانی و بالینی در مورد مرگ انسان می‌پردازد و براساس رویکرد تاریخی خود، تصاویر مرگ‌های امروزی هم‌چون مرگ بر اثر سرطان و مراقبت‌های پزشکی را به طور گسترده از جهت تاریخی، پزشکی و جهانی تحلیل می‌­کند.

کلهیر ذکر کرده که بیشتر مرگ­‌های امروزی، مدیریت نمی‌شوند، آنچه امروزه اوج گرفته انواع مرگ‌­های شرم‌آور است، بیماری‌های قلبی، سرطان یا علم پزشکی هیچ کدام معرف مرگ در دوره مدرن نیستند، بلکه تنهایی، فقر، سالمندی، افسردگی و طردشدگی اجتماعی اصلی‌ترین مؤلفه‌های مرگ در جامعه‌ی امروزی هستند.

این کتاب متشکل از چهار بخش است که در هر بخش به دوره‌ای معینی از تاریخ بشر و موضوع مرگ در آن دوران می‌پردازد. بخش نخست مرگ در «دوران سنگ»، بخش دوم «عصر یک‌جانشینی»، بخش سوم «عصر شهرنشینی» و بخش چهارم «عصر جهان‌شهری» را بررسی می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن می‌شنویم:

هر حیوانی مرگ را درک می‌کند. انسان‌ها از این نظر هیچ فرقی با حیوانات نداشته‌اند و ندارند. در ادبیات غرب تاریخی طولانی وجود دارد که خطی جعلی بین ما و حیوانات ترسیم کرده است، اما بخش اعظم این ادبیات به دلیل باوری مسیحی شکل گرفته است مبنی بر این‌که ما بیشتر فرشته‌خو هستیم تا حیوان صفت. تنها انسان‌ها می‌دانند که خواهند مرد، و به گفته بلز پاسکال «مرگ امری است که بقیه موجودات جهان چیزی درباره‌اش نمی‌دانند.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
35 دقیقه
پیش‌گفتار
26 دقیقه
بخش اول: دوران سنگ - فصل اول: ظهور آگاهی از مرگ - قسمت اول
22 دقیقه
بخش اول: فصل اول - قسمت دوم
23 دقیقه
بخش اول: فصل اول - قسمت سوم
28 دقیقه
بخش اول: دوران سنگ - فصل دوم: سفرهای آن جهانی - قسمت اول
22 دقیقه
بخش اول: فصل دوم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش اول: فصل دوم - قسمت سوم
29 دقیقه
بخش اول: دوران سنگ - فصل سوم: چالش اول، پیش‌بینی مرگ - قسمت اول
30 دقیقه
بخش اول: فصل سوم - قسمت دوم
12 دقیقه
بخش اول: فصل سوم - قسمت سوم
23 دقیقه
بخش دوم: عصر یکجانشینی - فصل چهارم: ظهور یکجانشینی - قسمت اول
23 دقیقه
بخش دوم: فصل چهارم - قسمت دوم
25 دقیقه
بخش دوم: فصل چهارم - قسمت سوم
29 دقیقه
بخش دوم: عصر یکجانشینی - فصل پنجم: تولد مرگ خوب - قسمت اول
39 دقیقه
بخش دوم: فصل پنجم - قسمت دوم
30 دقیقه
بخش دوم: عصر یکجانشینی - فصل ششم: چالش دوم: آماده شدن برای مرگ - قسمت اول
37 دقیقه
بخش دوم: فصل ششم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش سوم: عصر شهر نشینی - فصل هفتم: ظهور و گسترش شهرها - قسمت اول
30 دقیقه
بخش سوم: فصل هفتم - قسمت دوم
30 دقیقه
بخش سوم: فصل هفتم - قسمت سوم
24 دقیقه
بخش سوم: عصر شهر نشینی - فصل هشتم: تولد مرگ خوب مدیریت شده - قسمت اول
25 دقیقه
بخش سوم: فصل هشتم - قسمت دوم
36 دقیقه
بخش سوم: فصل هشتم - قسمت سوم
31 دقیقه
بخش سوم: عصر شهر نشینی - فصل نهم: چالش سوم، رام کردن مرگ - قسمت اول
19 دقیقه
بخش سوم: فصل نهم - قسمت دوم
25 دقیقه
بخش سوم: فصل نهم - قسمت سوم
10 دقیقه
بخش چهارم: عصر جهان‌شهری - فصل دهم: گسترش فزاینده‌ی مدرنیته - قسمت اول
31 دقیقه
بخش چهارم: فصل دهم - قسمت دوم
22 دقیقه
بخش چهارم: فصل دهم - قسمت سوم
22 دقیقه
بخش چهارم: فصل دهم - قسمت چهارم
25 دقیقه
بخش چهارم: عصر جهان‌شهری - فصل یازدهم: تولد مرگ شرم‌آور - قسمت اول
20 دقیقه
بخش چهارم: فصل یازدهم - قسمت دوم
36 دقیقه
بخش چهارم: فصل یازدهم - قسمت سوم
26 دقیقه
بخش چهارم: عصر جهان‌شهری - فصل دوازدهم: چالش نهایی، زمان‌بندی مرگ - قسمت اول
24 دقیقه
بخش چهارم: فصل دوازدهم - قسمت دوم
17 دقیقه
بخش چهارم: فصل دوازدهم - قسمت سوم
22 دقیقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن
نویسنده
مترجمقاسم دلیری
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
88000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

somayeh tohidlou
۱۴۰۲/۵/۴
اجتماعی مفاهیم یا حتی اشیاء از خواندنی‌ترین موضوعات به شمار می‌رود. اینکه بدانی به لحاظ زمانی و مکانی هر مفهومی چه تغییراتی داشته، برای فهم آن مفهوم و برای فهم تاریخ بشر مغتنم است. کتاب تاریخ اجتماعی مردن یکی از کتاب‌های جامعه شناسانه ایست که به تاریخ اجتماعی مرگ پرداخته. اصرار بر نگاه جامعه از که شناسانه آنجاست نویسنده به عمد از نظریه پردازان اجتماعی مدد می‌گیرد و تقلیل روان شناسانه مرگ را نادرست می‌پندارد. انچه از مرگ و اثراتش برمی شمرد اجتماعیست مرگ خوب، مرگ آسان و یا شرایط بازماندگان همه در زمینه اجتماعی روایت می‌شوند. از دوران اولیه و شکار، تا یکجا نشینی و کشاورزی، تا صنعتی شدن. و بعد مظاهر مدرنیته یا جهان شهری حرف می‌زند و حتی به دوران ارتباطات هم می‌رسد. تلاش می‌کند تفاوت مردن در هردوره‌ای را بازگو کند. خوب مردن را به تصویر بکشد و تفاوت مرگ بیولوژیک یا مرگ اجتماعی را بازشکافد. حتی به عنوان مثال به زوال عقل سالمندان (دیرمرگی) و ایدز (زودمرگی) به عنوان دو نمونه می‌پردازد که قرار است تاریخی به آن‌ها هم نظر بیفکند. تاریخ اجتماعی مردن نه ماورایی، نه روانشناختی که اجتماعی دیدن مفهومیست که وجودش معنای زندگیست. کتاب تاریخ بشر را روایت می‌کند هرچند که به شکل منطقه‌ای (ملی برای ایران) این تواریخ قابل پژوهیدن و روایت هستند. در مجموع کتاب خوشخوان و آموزنده ایست درباره تاریخ اجتماعی و درباره مرگ.
شکوفه عصاره
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
این کتاب به قلم پروفسور کلهیر (جامعه شناس پزشکی) مروری هست بر رفتار انسان در حال مرگ، یعنی پیش بینی، آماده سازی، رام کردن و زمان مرگ و همچنین فرهنگ مرگ رو از انسان‌های ابتدایی تا امروزه بررسی میکنه.
من کارشناس ارشد علوم اجتماعی هستم و از همین تریبون این کتاب علمی و جذاب رو به همه علاقمندان جامعه‌شناسی تاریخی توصیه می‌کنم.
فرح حقیقی
۱۳۹۹/۶/۲۳
این کتاب شاید بتونه برای محققین علاقه مند جالب باشه.
کتاب بد ترجمه شده و بد صدا گذاری شده، اصلا ارزش وقت گذاشتن را نداره، فوق العاده خسته کننده است. من با شنیدن نمونه ترغیب شدم که کتاب را بخرم اما با شنیدن چند فصل، کتاب را از کتابخانه‌ام حذف کردم.
Ramin Saffari
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
واقعا بر افکار آدم تاثیر میزاره. خیلی خوبه که آدم راجع مردن از زبان بازمانده‌های نزدیک بدونه. اونم نه یک چند نفر بلکه چندین دوره تاریخی
محمد
۱۴۰۲/۳/۲۹
یک کتاب معمولی است خیلی نکات خاصی درونش نیست
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

برای دریافت کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.