دانلود رمان انجمن شاعران مرده

  • از: کلاین بام، حمید خادمی
  • ۱۹۳ رای
  • برای دانلود قانونی رمان انجمن شاعران مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی رمان انجمن شاعران مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان انجمن شاعران مرده

«آیا شاعران مُرده در بهشت جای دارند. در جایی بهتر از زمینی که انسان در آن زندگی می‌کند؟»

ماجراهای رمان در صدمین سال تأسیس دبیرستان ولتون واقع شده است. رمان درباره ی معلّمی به اسم جان کیتینگ هستش که در اولین جلسه تدریس نشان می ده که روشی نو ومتفاوت با شیوه قدیمی مدرسه شبانه روزی بولتون، داره. بچه های کلاس با تحقیق دربارهٔ آقای کیتینگ می‌فهمند او در جوانی در همین کالج محفلی را اداره می‌کرده به نام محفل شاعران مرده، هفت نفر از شاگردانش تصمیم می‌گیرند این محفل را دوباره به را بیندازند. اما با اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد اعضای انجمن، مجبور به امضای حکمی می شوند که….

انجمن شاعران مُرده زیستن از ژرفای وجود را القا می‌کند و این‌گونه، راه رهایی از نابودی و مرگ را در زندگی آگاهانه می‌داند:

 «...هرآنچه را که زندگی نبود ریشه‌کن کنم، تا آن دم که مرگ به سراغم می‌آید، چنین نپندارم که نزیسته‌ام.»

معلم جدید سعی دارد که چگونه لذت بردن از زبان و واژه‌ها را به آنان آموزش دهد و آنها را به این نتیجه برساند که واژگان و اندیشه‌ها، قدرت تغییر جهان را دارند.

دانش‌آموزان کلاس کیتینگ یاد می‌گیرند که مراد خود را از خلاف‌آمد عادت بطلبند و به این باور برسند که هرچه خلاف‌آمد عادت باشد، قافله‌سالار سعادت آنها خواهد بود. برای لحظه‌ای هم که شده از عادات همیشگی دست می‌شویند و آن‌گونه زندگی می‌کنند که خودشان می‌خواهند. ثارو معتقد است که عمر بیشتر انسانها در یأسی خاموش سپری می‌شود و این اثر بر آن است که خوانندگان خود را از تن دادن به چنین زندگی بی‌حاصلی رهایی بخشد و آنان را به قدم نهادن در راهی جدید ترغیب کند.

 ۱۶۴ صفحه، ۱۶۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود رمان انجمن شاعران مرده

برای دانلود رمان انجمن شاعران مرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود رمان انجمن شاعران مرده
nafiseh mohamadi
۱۳۹۶/۵/۷
جذاب و غم انگیز چرا که تا حدود زیادی الان هم سیستمهای آموزشی در کشور ما هم به همان اندازه که شخصیت کیتینگ توصیف میکند وقت تلف کن و به دردنخور و بیفایده است و به درد دانش آموزان و دانشجویان نمیخورد.
yegane s
۱۳۹۶/۶/۱۴
فوق العاده بود...بارها خوندمش! یه حس همزاد پنداری با شخصیت نیل داشتم. دم نویسنده ش گرم 👊 کلی گریه کردم باهاش... کاش بتونیم درست کنیم وضع رو و کاش ادمای مثل اقای کیتینگ زیاد شن
پونه بخت یاری
۱۳۹۶/۵/۳
چققققدر غم انگیز... و چقدر واقعیت بود...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳۲)