معرفی و دانلود کتاب صوتی آینده انسان: زمینی‌کردن مریخ، سفر میان‌ستاره‌ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین

عکس جلد کتاب صوتی آینده انسان: زمینی‌کردن مریخ، سفر میان‌ستاره‌ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین
قیمت:
92000 تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آینده انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آینده انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آینده انسان: زمینی‌کردن مریخ، سفر میان‌ستاره‌ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین

کتاب صوتی آینده انسان نوشته‌ی میچیو کاکو فیزیکدان برجسته معاصر، درمورد آینده‌ی جذاب و موهومی می‌گوید که برای انسان دور از انتظار است، اما روزی فراخواهد رسید. این کتاب از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده و در سال 2018 نامزد جایزه Goodreads Choice برای علوم و فناوری شده است.

درباره کتاب صوتی آینده انسان:

فرض کنید روزی برسد که شعله‌های آتشین خورشید به سمت زمین فوران کند و در یک نظر هرچیزی روی این کره خاکی را به خاکستر تبدیل کند. یا اینکه ربات‌ها علیه بشر طغیان کنند و تنها هدفشان نابودی همه انسان‌ها باشد. اگر واقعا این اتفاق‌ها بیفتد چه سرنوشتی انتظار ما را می‌کشد؟ به عقیده «استیون هاوکینگ» انسان‌ها باید قبل از ظهور این فجایع به فکر جایی دیگر خارج از کره زمین برای زندگی باشند...

نویسنده کتاب پرفروش «آینده ذهن» در این اثرش نظرات خود را درمورد آینده انسان و احتمال نابودی او در زمین با شما به اشتراک می‌گذارد. او از مرزهای اختر فیزیک، هوش مصنوعی و فناوری عبور می‌کند تا چشم‌انداز خیره‌کننده‌ای از آینده انسان در فضا از استقرار در مریخ گرفته تا سفر به کهکشان‌های دور، ارائه دهد.

امروزه ما در حال ورود به عصر طلایی جدید اکتشافات فضایی هستیم. دکتر میچیو کاکو، فیزیکدان و آینده‌پژوه مشهور در جهان با اشتیاق عجیب و درک عمیق از تحقیقات پیشرفته در سفرهای فضایی، چشم‌انداز قانع کننده‌ای از چگونگی توسعه بشریت برای ایجاد تمدن پایدار در فضا ارائه می‌دهد. او درمورد تحولات رباتیک، فناوری نانو و بیوتکنولوژی، جاودانگی و زمینی کردن مریخ صحبت می‌کند که ممکن است به ما امکان سکونت در مریخ و فراتر از آن را بدهد. وی سپس از منظومه شمسی خارج شده و توضیح می‌دهد که چگونه فناوری‌های جدید مانند کشتی‌های نانو، بادبان‌های لیزری و راکت‌ها در واقع سفر میان‌ستاره‌ای را امکان‌پذیر می‌کنند.

دکتر کاکو در نهایت به ما نشان می‌دهد که چگونه انسان‌ها ممکن است روزی به نوعی از جاودانگی دست یابند و بتوانند بدن خود را به طور کامل ترک کنند. به طور کلی کتاب آینده انسان (The Future of Humanity) به این سوال پاسخ می‌دهد که اگر زمین دیگر زیستگاه مطلوب ما نباشد چه باید کرد؟ آیا راهی وجود دارد که انسان از طریق آن به جاودانگی برسد؟ اصلا حیات در جهان هستی تا چه زمانی ممکن خواهد بود؟

نکوداشت‌های کتاب صوتی آینده انسان:

- کاکو مطمئنا جرات دارد رویای بزرگ را ببیند... زبان کتاب جالب و جذاب است. (National Space Society)

- کاکو یک دانشمند برجسته برای مخاطبان عام است. او با غریزه شایسته خود برای جنبه‌های قابل تأمل نظریات شگفت‌انگیزی ارائه می‌کند. (Steve Donoghue)

- فیزیکدان نظری میچو کاکو، به طرز شگفت‌آوری روش‌های ممکن برای زنده ماندن نسل بشر در سیارات دیگر را روشن می‌کند. (Publishers Weekly)

شنیدن کتاب صوتی آینده انسان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به نجوم، فیزیک و کیهان شناسی و همچنین کسانی که به کتاب‌های درباره آینده بشر علاقه دارند، از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

میچیو کاکو را بیشتر بشناسیم:

او استاد فیزیک در دانشگاه نیویورک و نویسنده چندین کتاب تحسین‌شده علمی است که در سال 1947 در ایالت کالیفرنیا و در یک خانواده ژاپنی-آمریکایی به دنیا آمد. این فیزیکدان برجسته از دوران کودکی خود شیفته علم بود و آزمایش‌های علمی زیادی انجام می‌داد. بعد از فارغ‌التحصیلی در سال 1968 شروع به نوشتن کتاب‌های زیادی درمورد نظریه میدان کوانتومی کرد.

میچیو کاکو (Michio Kaku) همچنین بنیان‌گذار نظریه ریسمان و مخالف شدید بهره‌گیری از انرژی هسته‌ای است. ازجمله‌ کتاب‌های پرفروش او می‌توان به «آینده ذهن»، «فیزیک آینده»، «جهان‌های موازی» و «فیزیک ناممکن‌ها» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آینده انسان می‌شنویم:

برای خلق ماشین‌های خودآگاه باید آن‌ها را هدفمند کنیم. در ربات‌ها اهداف معجزه‌گونه به آن‌ها الهام نمی‌شود. بلکه باید از بیرون برای آن‌ها برنامه‌نویسی شود. این شرط سد بزرگی بر سر راه طغیان ماشین است. نمایشنامه‌ی چکسلواکیایی سال 1921 به نام «ربات‌های جهانی رسوم» یا همان RUR را در نظر بگیرید که برای نخستین بار جهانیان را با نام ربات آشنا کرد. در این داستان ربات‌ها وقتی می‌بینند که انسان‌ها با ربات‌های دیگر بدرفتاری می‌کنند، علیه آن‌ها طغیان می‌کنند. برای تحقق یافتن این امر ماشین‌ها را باید در سطح بالایی برنامه‌نویسی کرد. ربات‌ها احساس همبستگی یا رنج نمی‌کنند یا علاقه‌ای به جهانگشایی ندارند، مگر اینکه به آن‌ها دستور داده شود که باید چنین بکنند.

برای تداوم بحث فرض کنیم کسی به ربات ما این هدف را می‌دهد که نسل آدمی را از بین ببرد. اینک این کامپیوتر باید شبیه‌سازی‌های واقعی از آینده را خلق کند و خود را در این نقشه‌ها قرار دهد. در اینجا با مسئله‌ای حیاتی روبه‌رو می‌شویم. این ربات برای اینکه فهرستی از سناریو‌های ممکن و پیامدها را تهیه و واقعی بودن آن‌ها را ارزیابی کند، ناچار است میلیون‌ها قاعده‌ی عقل سلیم را درک کند. ازجمله قوانین ساده‌ی فیزیک را، زیست‌شناسی را و رفتار آدمی را که ما از آن‌ها بهره‌مند می‌شویم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
20 دقیقه
سخن آغاز
30 دقیقه
آشنایی با گونه‌های چند سیاره‌ای
32 دقیقه
بخش اول: بدرود زمین - فصل اول: تدارک پرواز - قسمت اول
25 دقیقه
فصل اول: تدارک پرواز - قسمت دوم
31 دقیقه
فصل دوم: عصر طلایی جدید سفرهای فضایی - قسمت اول
27 دقیقه
فصل دوم: عصر طلایی جدید سفرهای فضایی - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل سوم: معدن‌کاری آسمان‌ها
35 دقیقه
فصل چهارم: یا مرگ یا مریخ - قسمت اول
11 دقیقه
فصل چهارم: یا مرگ یا مریخ - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل پنجم: مریخ سیاره‌ی بوستان - قسمت اول
29 دقیقه
فصل پنجم: مریخ سیاره‌ی بوستان - قسمت دوم
13 دقیقه
فصل پنجم: مریخ سیاره‌ی بوستان - قسمت سوم
30 دقیقه
فصل ششم: غول‌های گازی، دنباله‌دارها و فراسو - قسمت اول
12 دقیقه
فصل ششم: غول‌های گازی، دنباله‌دارها و فراسو - قسمت دوم
36 دقیقه
بخش دوم: سفر به ستارگان - فصل هفتم: ربات‌ها در فضا - قسمت اول
31 دقیقه
فصل هفتم: ربات‌ها در فضا - قسمت دوم
18 دقیقه
فصل هفتم: ربات‌ها در فضا - قسمت سوم
31 دقیقه
فصل هشتم: ساختن کشتی فضایی - قسمت اول
29 دقیقه
فصل هشتم: ساختن کشتی فضایی - قسمت دوم
32 دقیقه
فصل هشتم: ساختن کشتی فضایی - قسمت سوم
28 دقیقه
فصل نهم: کپلر و جهانی از سیارات - قسمت اول
23 دقیقه
فصل نهم: کپلر و جهانی از سیارات - قسمت دوم
30 دقیقه
بخش سوم: حیات در جهان هستی - فصل دهم: جاودانگی - قسمت اول
27 دقیقه
فصل دهم: جاودانگی - قسمت دوم
13 دقیقه
فصل دهم: جاودانگی - قسمت سوم
31 دقیقه
فصل یازدهم: تراانسانیت و تکنولوژی - قسمت اول
33 دقیقه
فصل یازدهم: تراانسانیت و تکنولوژی - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل دوازدهم: درجستجوی حیات برون زمینی - قسمت اول
24 دقیقه
فصل دوازدهم: درجستجوی حیات برون زمینی - قسمت دوم
16 دقیقه
فصل دوازدهم: درجستجوی حیات برون زمینی - قسمت سوم
29 دقیقه
فصل سیزدهم: تمدن‌های پیشرفته - قسمت اول
30 دقیقه
فصل سیزدهم: تمدن‌های پیشرفته - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل سیزدهم: تمدن‌های پیشرفته - قسمت سوم
29 دقیقه
فصل سیزدهم: تمدن‌های پیشرفته - قسمت چهارم
28 دقیقه
فصل سیزدهم: تمدن‌های پیشرفته - قسمت پنجم
32 دقیقه
فصل چهاردهم: ترک جهان هستی - قسمت اول
23 دقیقه
فصل چهاردهم: ترک جهان هستی - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آینده انسان: زمینی‌کردن مریخ، سفر میان‌ستاره‌ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین
نویسنده
مترجمجمیل آریایی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
92000 ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آینده انسان

نرگس مرادزاده
۱۴۰۲/۱/۴
بسیار زیبا بود. شاید تا حالا سه بار کتاب رو گوش کرده باشم. این کتاب رو بشدت به سه دسته توصیه می‌کنم اول علاقمندان به نجوم و دوم به تمام کسانی که به دنبال یافتن شناختی از انسان هستند. این دسته از افراد بدانند کتاب مذکور نه همه مسیر شناخت انسان بلکه مانند یک چراغ قوه قوی بخش زیادی از مسیر را برای شما آشکار می‌سازد و دسته سوم تمام افرادی که درگیر خرافه‌های دینی هستند باید حتما این کتاب را بخوانند من اطمینان کامل دارم بعد از مطالعه کتاب نگرشی متفاوت از آنچه داشته‌اند خواهند داشت.
داود آجورلو
۱۴۰۱/۱۰/۴
اینطور که بنظر میاد و در این کتاب هم اومده ما داریم در یه شرایط بسیار بسیار شکننده و نادر در کیهان زندگی می‌کنیم پس بهتر قبل از اینکه باعث انقراض نسل خودمون بشیم دست از لجبازی برداریم و خوی و خصلت بدوی و وایکینگی خودمون رو کنار بگذاریم به جای بها دادن به خرافات و نادانی سراغ علم واقعی بریم
علی
۱۴۰۲/۲/۴
من خیلی این سبک از کتاب هارو دوست دارم که از گذشته علم میگه و میرسه به پیش بینی آینده و چشم انداز علم، ولی بنظرم کمی امیدوارانه تر از چیزی که باید به دستیابی به این علوم فکر میکنه مثلا زندگی در سیارات دیگه هنوز هم برای انسان خیلی دشواره و موانع بسیار زیاد حل نشده داره
حسین براتی پور
۱۴۰۱/۹/۱۷
به نظرم با توجه به موضوعی که در موردش بحث میشه کاملا تخصصی هست و پیش نیازهای علم فیزیک و کیهان شناسی و نیاز داره اما در مجموع خیلی عالی و ساده و روان. چشم انداز خوبی رو به تصویر می‌کشد و فیلم‌های رو معرفی می‌کنه که به فهم مطالب کمک کنه.
من خیلی لذت بردم.
ehsanmosleh
۱۴۰۱/۶/۲۰
از نظر محتوایی بسیار کتاب جذابی بود و هر فصلش واقعا یه تجربه فوق العادست. به همون نسبت که محتویات جذابی داشت ترجمه ضعیفی بود و میتونست خیلی روان تر باشه. ضمن اینکه گوینده هم اصلا در حد و اندازه‌های این کتاب نبود
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
این کتاب محشره. اگه شما هم مثل من علاقه مند به فیزیک کوانتوم، دونستن آینده‌ی تکنولوژی‌های بشر و درک اینکه بعدا قراره با طی مسیر فعلی به چه چیزهایی برسیم هستید. این کتابو از دست ندید
مرتضی پوربشیر
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
این کتاب به شدت به جهان موازی ارتباط داره و اگه اون کتاب رو مطالعه کردین می‌تونه مفید باشه. البته باید گفت نظریه‌های جالبی رو از آینده بیان می‌کنه که ممکنه برای علاقه مند‌ها جذاب باشه.
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۵/۲۸
سلام
کتابی پر از خلاقیت و دانش. بخشی از آن راجع به سفر به مریخ و کرات دیگر برای زمانی که کره زمین دیگر قابل سکونت نیست. کتابهای آقای میچیو کاکو عالی هستند.
amin jannatkhah
۱۴۰۲/۲/۲
باسلام. هر کسی که علاقه‌ای داره به فضا و کیهان و تکنولوژی و هوش مصنوعی و آینده انسان و ربط اینها به هم، بهتره این کتاب رو امتحان کنه
Fahime Manzari
۱۴۰۰/۳/۱۱
بیشتر راجب تاریخچه پرتاب موشک هاس بخش‌های اولش و یکم برای من خسته کننده بود
جنت جباری
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
به طور کامل نخوندم ولی پسرم ازش راضی هست
احمد ریاحی
۱۴۰۱/۹/۱۱
از نظر من، این کتاب، فوق العاده ست.
حشمت قلایی
۱۴۰۱/۲/۲۳
خیلی عالیه این میلیون کاکو
Mohammed Jawid Biddle
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
بهترین کتاب‌های که امسال شنیدم.
احسان مقدم
۱۴۰۰/۱۱/۸
مچیو کاکو تخیل رو پرواز میده
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آینده انسان

برای دریافت کتاب صوتی آینده انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.