معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)

لارنس کهون در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)، نگاهی به تاریخ فلسفه مدرن و علم جدید انداخته و با نگاهی پرسش‌گرایانه و تاریخی آغاز تفکر مدرن از قرن هفدهم میلادی تا تغییرات آن را در دوران کنونی بررسی کرده است. این کتاب صوتی در چندین بخش ضبط و تنظیم شده است.

درباره کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3):

پس از دوران قرون وسطی و آغاز عصر روشنگری و انقلاب صنعتی، تغییرات مهمی در سطح فکری و فلسفی اتفاق افتاد که نمودهای آن در سطح اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خوبی مشهود بود. اما از قرن هفدهم میلادی با روی کار آمدن فیلسوفانی بزرگی همچون رنه دکارت، تاریخ فلسفه آغاز دیگری را برای خود رقم زد و فلسفه مدرن روی کار آمد. این شکل از تفکر تا قرن بیستم میلادی نیز ادامه پیدا کرد و حتی با وجود روی کارآمدن فلسفه پست مدرن، این شیوه اندیشه ورزی همچنان طرفداران خود را دارد و اثرات خود را نیز بر زندگی فردی و اجتماعی مردم سراسر جهان گذاشته است.

لارنس کهون نیز در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) (From Modernism to Postmodernism) مجموعه‌ای از درس‌گفتارهای خود را جمع‌آوری کرده است و دانشجویان و علاقه‌مندان به موضوعات فلسفی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و دینی می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

او در بخش سوم کتاب فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا، به عصر خردگرایی یا همان مکتب اصال عقل می‌پردازد؛ نوعی از عقل‌گرایی که در اندیشه و گفتار و رفتار افراد بازتاب پیدا کند و حقایق جهان را از طریق استدلال عقلی بشناسند و به اثبات برساند. در این کتاب شما با رنه دکارت و جمله معروف او یعنی «من می‌اندیشم، پس هستم» آشنا خواهید شد و از دیدگاه‌های این فیلسوف اثرگذار و مهم خواهید شنید.

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ فلسفه علاقه‌مند هستید و ابهامات و سوالات زیادی درباره جهان هستی در ذهن دارید، این کتاب برای شما مناسب است.

لارنس کهون را بیشتر بشناسیم:

او دانشیار رشته فلسفه در کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست آمریکاست و دکترای فلسفه‌ی خود را نیز از دانشگاه استونی بروک دریافت کرده است.

لارنس کهون (Lawrence E. Cahoone) پیش از این به مدت پانزه سال یعنی از سال 1985 تا 2000 میلادی در دانشگاه بوستن تدریس می‌کرد و کتاب‌هایی نظیر: از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، فلسفه، فرهنگ و ضد فرهنگ، جامعه مدنی، معنای محافظه کارانه سیاست‌های لیبرال و... را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) می‌شنویم:

بعد از قرون وسطا و پیش از دکارت فیلسوفان بزرگی وجود داشتند؛ متفکران دوران رنسانس و همچنین نخستین متفکران دین پیرایی پروتستان که در بسط و گسترش اندیشه مدرن نقش بسیار مهمی داشتند. اما در ابتدای قرن هفدهم بود که دکارت چنین از اندیشه قرون وسطا برید و الگوهای نویی عرضه کرد که فلسفه رو بعد از اون زیر و زبر کرد. تا اونجا که اغلب او رو آغازگر فلسفه مدرن می‌دانند.

دکارت الگوی یک فیلسوف قرن هفدهمی‌ست. او ریاضی‌دان بود و به هندسه تحلیلی خدمات فراوانی کرد؛ همچنین دکارت دانشمند علوم تجربی و در کنار این‌ها فیلسوف هم بود. بعد از اینکه تعلیم و تربیت مذهب یسوعی رو از سر گذروند، یک افسر مهندس ورزیده در ارتش شد، راه سفر رو در پیش گرفت و از همه مهم‌تر از پاریس گذشت که مرکز فکری اروپای آن دوران بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۱ دقیقه
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)
نویسنده
مترجمکاوه بهبهانی
گویندهرضا آفتابی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)

Mona abad
۱۴۰۱/۹/۵
به زبانی ساده، با آوردن مثالهایی ملموس به راحتی شناختی از دکارت پیدا کردم. من عاشق آموختن فلسفه و چیستی‌ها هستم بنابراین هستم😊 مفید برای شناخت بنیانگذار مدرنیسم فلسفی
sarina sanei
۱۴۰۰/۳/۱۸
بنده پسندیدم.. تفکربرانگیز و مفید بود!
aras mastan
۱۴۰۰/۱/۱۲
خیلی عالیه منتظر بعدی‌ها هستیم.
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3)

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.