معرفی و دانلود کتاب صوتی اندر حماقت حکمت

عکس جلد کتاب صوتی اندر حماقت حکمت
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اندر حماقت حکمت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اندر حماقت حکمت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اندر حماقت حکمت

کتاب صوتی اندر حماقت حکمت نوشته‌ی جولیان بگینی، به موشکافی ضرب‌المثل‌های عامیانه پرداخته و خاستگاه و علت پیدایش این پند و اندرزهای قدیمی و فلسفی را بررسی کرده است. در این اثر 96 تعبیر تازه از سخنان و نقل قول‌های آشنا به شما معرفی و شرح داده می‌شود.

درباره کتاب صوتی اندر حماقت حکمت:

مردم سراسر جهان براساس فرهنگ و تاریخ کشورشان، همواره در گفت‌وگوهای روزمره‌ از ضرب‌المثل‌ها و سخنان عامیانه قدیمی استفاده می‌کنند، با این حال کمتر کسی پیدا می‌شود که ریشه و چرایی به وجود آمدن این جملات را بداند. جولیان بگینی در کتاب صوتی اندر حماقت حکمت (Should You Judge This Book By Its Cover) تلاش کرده تا باورهای مخاطب و کلیشه‌های زبانی را به چالش بکشد و حکمت نهفته در ضرب‌المثل‌ها را تشریح کند.

کتاب اندر حماقت حکمت با نگاهی فلسفی نکاتی سرگرم‌کننده و کوتاه بیان کرده و به شما آموزش می‌دهد که حتی در مورد ساده‌ترین مسائل روزمره سوال بپرسید و نگاهی عمیق‌تر به آن‌ها داشته باشید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اندر حماقت حکمت:

- مفید و تحریک کننده! (وال استریت ژورنال)
- بسیار سرگرم‌کننده است. (Publishers Weekly)
- این کتاب ما را وادار می‌کند که درمورد مسائل مختلف چندین بار فکر کنیم. (ساندی تایمز لندن)
- این کتاب مانند بازی سودوکو عمل می‌کند و ذهن را مجبور می‌کند که در زمینه‌های فلسفی بیشتر تفکر کند. (مجله New Statesman)
- این کتاب آموزنده و سرگرم‌کننده است و با رویکردی پرنشاط مسائل مختلف را به چالش می‌کشد و استدلال‌هایی در این زمینه می‌آورد. (New Humanist)

کتاب صوتی اندر حماقت حکمت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ضرب‌المثل‌ها و جملات قصار قدیمی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید از منظری تاریخی و فلسفی با آن‌ها آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

جولیان بگینی را بیشتر بشناسیم:

او فیلسوف، روزنامه نگار و نویسنده‌ای انگلیسی‌ست که بیش از بیست کتاب فلسفی برای مخاطبان عام نوشته است. جولیان بگینی (Julian Baggini) یکی از بنیانگذاران مجله فیلسوفان است و علاوه بر آن برای روزنامه‌ها و مجلات بین‌المللی همچون گاردین، بی‌بی‌سی، ایندیپندنت و... می‌نویسد.

بگینی در سال 1996 به خاطر پایان‌نامه‌اش با موضوع فلسفه هویت شخصی، از دانشگاه کالج لندن دکترای علمی خود را دریافت کرد. همچنین او فارغ التحصیل و پژوهشگر افتخاری گروه فلسفه دانشگاه کنت است.

در بخشی از کتاب صوتی اندر حماقت حکمت می‌شنویم:

«زاری برای شیری که روی زمین ریخته، سودی ندارد» اواسط قرن هفدهم

اگر فایده‌ای ندارد که برای شیری که زمین ریخته گریه و زاری راه بیندازیم یا بالای سر شیری که سالم و تازه توی ظرف است نق و نوق کنیم، این یعنی گریه هیچ فایده‌ای ندارد. باید با خودتان بگویید که به جای استعاره‌ی شیری که روزی زمین ریخته، بدبیاری دیگری را در این ضرب المثل گنجاند. اما شاید برای استفاده از شیری که روی زمین ریخته مثلا به جای بیسکوییتی که روی زمین افتاده یا سکه‌ای که گم شده است، دلایل قانع‌کننده‌ای هم وجود داشته باشد.

ممکن است گربه به محض دیدن چاله‌ای پر از شیر گاو بدون معطلی بنا کند به لیس زدنش اما برای ما آدم‌ها ریختن روی زمین همان و خراب شدن شیر همان. حالا فکر کنید که به جای شیر بیسکوییت بود؛ هر وقت بیفتد می‌توانید از روی زمین بردارید، فوت کنید و بخورید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
19 دقیقه
دیباچه / بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
22 دقیقه
بخش سوم
18 دقیقه
بخش چهارم
18 دقیقه
بخش پنجم
18 دقیقه
بخش ششم
19 دقیقه
بخش هفتم
18 دقیقه
بخش هشتم
22 دقیقه
بخش نهم
19 دقیقه
بخش دهم
18 دقیقه
بخش یازدهم
17 دقیقه
بخش دوازدهم
14 دقیقه
بخش سیزدهم
17 دقیقه
بخش چهاردهم
17 دقیقه
بخش پانزدهم
17 دقیقه
بخش شانزدهم
17 دقیقه
بخش هفدهم
18 دقیقه
بخش هجدهم
22 دقیقه
بخش نوزدهم
18 دقیقه
بخش بیستم
22 دقیقه
بخش بیست و یکم
22 دقیقه
بخش بیست و دوم
20 دقیقه
بخش بیست و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اندر حماقت حکمت
نویسنده
مترجمنسترن ظهیری
گویندهحمید یزدانی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اندر حماقت حکمت

حامد نیک مهر
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتاب جالبیه مایه‌ای مغالطات و استدلال‌های حق به جانب عوام رو به خوبی تشریح میکنه
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اندر حماقت حکمت

برای دریافت کتاب صوتی اندر حماقت حکمت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.