معرفی و دانلود کتاب صوتی ماشین مرا بران

عکس جلد کتاب صوتی ماشین مرا بران
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماشین مرا بران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماشین مرا بران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماشین مرا بران

کتاب صوتی ماشین مرا بران نوشته‌ی هاروکی موراکامی، دربردارنده‌ی 5 داستان کوتاه و شگفت‌انگیز است که به روایت زندگی انسان‌های ساده با درونی پیچیده می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی ماشین مرا بران:

کتاب ماشین مرا بران (drive my car)، یکی از آثار پرفروش موراکامی به حساب می‌آید که از 5 داستان کوتاه و جذاب تشکیل شده که عناوین آن‌ها عبارت‌اند از: «شهر گربه‌ها»، «ماشین مرا بران»، «سامسای عاشق»، «پیاده تا کوبه» و «نخستین حمله به نانوایی».

شخصیت‌های این مجموعه داستان، افرادی بی‌آلایش با زندگی‌های ساده هستند، افرادی که در این دنیای مدرن زندگی روزمره‌ای دارند و روزگارشان را در تنهایی سپری می‌کنند؛ مانند نوجوانی که در تنهایی خود بدون هیچ دوستی زندگی می‌کند یا مرد با ایمانی که برای کلیسا کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کند، اما اگر فردی دست رد به سینه‌اش بزند یا نتواند کمک‌های زیادی بدهد، به او ناسزا می‌گوید. موراکامی (Haruki Murakami) نویسنده مشهور ژاپنی و خلاق، در این داستان‌ها علاوه بر به تصویر کشیدن افراد مختلف جامعه تناقض‌های انسان مدرن را نیز نشان می‌دهد.

هر کدام از داستان‌ها به روایت زندگی افرادی می‌پردازد که در دام مدرنیسم گرفتار شده‌اند. کشش و گیرایی درخشان داستان‌های این کتاب نشان‌دهنده‌ی قلم گیرا و حرفه‌ای نویسنده است. پیچیدگی روایت‌ها و ارائه موضوعات فلسفی در بین آن‌ها بدون به هم ریختگی روال سیال، از خصوصیات دیگر این کتاب است.

این کتاب صوتی از سبک سورئالیسم و رئالیسم برگرفته شده و حاوی داستان‌هایی حقیقی است به گونه‌ای که شنونده فکر می‌کند داستان‌ها به تازگی رخ داده است، اما گاهی منطق داستان به هم می‌خورد و از عناصر ماورا الطبیعه استفاده می‌شود و بهره‌گیری موراکامی از این سبک نگارش با اتکا بر تخیل او، جذابیت داستان‌ها را دوچندان کرده است.

این کتاب صوتی دربردارنده‌ی روایت‌های کوتاهی است که مفاهیم گسترده‌ و مهمی را مطرح می‌کند. روایت روزمرگی، گیر افتادن در دام زندگی‌های ماشینی و انتقاد از مدرنیسم در این حکایت‌ها به چشم می‌خورد. موراکامی به‌خوبی زندگی طبیعی یک انسان در جامعه مدرن را به تصویر می‌کشد.

خلاصه داستان‌های این مجموعه:

داستان اول با عنوان شهر گربه‌ها، نخستین داستان این مجموعه در دو جهان متفاوت سپری می‌شود و نوعی روایت داستان در داستان است و درباره‌ی رابطه بین پسر با مردی است که او را بزرگ کرده و یکی از آن‌ها دارای عناصر ماوراءالطبیعه است.

دومین داستان این مجموعه، که عنوان کتاب نیز از آن برگرفته شده به روایت زندگی حشره‌ای می‌پردازد که به یک انسان تبدیل شده و در حقیقت نوعی واژگون کردن داستان ماندگار و مشهور مسخ نوشته‌ی کافکا نویسنده محبوب موراکامی است.

یکی دیگر از داستان‌ها به نام پیاده تا کوبه، سفر موراکی به شهر دوران کودکی و جوانی و سوالات فلسفی او درمورد خشم طبیعت است. نویسنده به روایت سال‌ها بدبختی مردم شهرهای ژاپن به خاطر رویدادهای طبیعی، می‌پردازد.

هاروکی موراکامی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده‌ی درخشان ژاپنی که در ایران بسیار مشهور و محبوب است در سال 1949 متولد شد. او تا سن 28 سالگی در کافه‌ کار می‌کرد اما پس از مدتی به نویسندگی روی آورد. موراکامی بدون تردید یکی از برجسته‌ترین نویسندگان معاصر در جهان و ژاپن به شمار می‌آید. او تا به امروز جوایز زیادی هم‌چون جایزه‌ی جهانی فانتزی، جایزه‌ی اورشلیم، جایزه‌ی فرانک اوکانر، جایزه‌ی فرانتس کافکا و... را کسب کرده است. آثار او تاکنون به 42 زبان ترجمه شده و در سراسر دنیا مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.

از دیگر آثار او می‌توان به کافکا در کرانه، از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، تعقیب گوسفند وحشی، کشتن شوالیه دلیر، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، کتابخانه عجیب، نفر هفتم، بعد از زلزله، غرب خورشید – جنوب مرز، شهر گربه‌ها و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی ماشین مرا بران می‌شنویم:

گربه‌ها دست از پا درازتر، سرگشته و حیران از پله‌ها پایین می‌آیند. مرد جوان صدای دور شدن قدم‌های آن‌ها را در تاریکی شب می‌شنود. آهی از رهایی می‌کشد اما هنوز نفهمیده قضیه از چه قرار است. هیچ راهی وجود ندارد که آن‌ها جای او را پیدا نکنند. اما به دلیلی آن‌ها او را نمی‌بینند. در هر صورت او تصمیم می‌گیرد صبح که شد به ایستگاه برود و با اولین قطار از آن شهر خارج شود. شانس یک بار در خانه‌ی آدم را می‌زند. صبح روز بعد، اما قطار در آن ایستگاه توقف ندارد. او حرکت قطار را بدون کم شدن سرعت آن نظاره گر می‌شود. بعد از ظهر هم قطار نمی‌ایستد. او حتی مهندسی را که در قسمت بازرسی نشسته است، می‌بیند. اما اثری از ایستادن قطار نیست. گویی کسی متوجه حضور مرد جوان در ایستگاه و در انتظار قطار نمی‌شود و حتی متوجه وجود ایستگاه هم نمی‌شود. وقتی قطار روی ریل دور و از نظر ناپدید می‌شود، آن‌جا انگار ساکت تر از قبل می‌شود. خورشید کم کم در حال غروب کردن است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
58 دقیقه
شهر گربه‌ها
69 دقیقه
ماشین مرا بران
54 دقیقه
سامسای عاشق
40 دقیقه
پیاده تا کوبه
14 دقیقه
نخستین حمله به نانوایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماشین مرا بران
نویسنده
مترجممونا حسینی
گویندهحسن آزادی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماشین مرا بران

سینا گودرزی
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
داستانی خوب با محتوای اپیزدیک این اثر به پنج قسمت تقسیم میشود سه قسمت در ژاپن توسط مردی میانسال به صورت یک زندگی نامه و یک قسمت ادامه‌ای بر داستان مسخ اثر کافکا و تبدیل این داستان به یک داستان نسبتا شیرین و یک قسمت کوتاه از دید شخصی احتمالا جوان در ژاپن که در فقر است می‌باشد
صدا گذار مانند کودکی
در جلوی کلاس که انشا میخواند حرف میزند ولی به طرز عجیبی این عامل باعث زیبایی اثر شده و در کل رضایت بخش است تنها مشکل نسبی وجود آهنگ در ته هر بخش است که موجب اضافه مصرف شدن نت می‌ شود که اما به دلایلی هم خود فضیلتی بوده و آرامش بخش است
درکل خوب است
ترلان تبار
۱۴۰۰/۱۲/۹
موراکامی نویسنده‌ی محبوب منه
متاسفانه اصلا نتونستم گوش بدم که بتونم امتیاز بدم
وجود این موزیک‌ها چه ضرورتی داشته اونم موزیک‌های بی‌ربط (لااقل ژاپنی می‌ذاشتین که به فضای داستان بخوره مثلا) که تموم هم نمیشد دیگه داستان شروع میشد قطعش می‌کردین.
حیف پول ما و حیف انرژی‌ای که گوینده گذاشته.
Azadeh Rahmanian
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
داستان کوتاه ماشین مرا بران، سانسور داشت
Ateff Jeffri
۱۴۰۰/۲/۹
سلیقه من نبود...
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماشین مرا بران

برای دریافت کتاب صوتی ماشین مرا بران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.