معرفی و دانلود کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

عکس جلد کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم
قیمت:
58000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

داستانی تکان‌دهنده در باب شناعت حکم اعدام... ویکتور هوگو یکی از برجسته‌ترین چهره‌ها در ادبیات کلاسیک فرانسه است. کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم علی‌رغم حجم اندک خود، یکی از شاهکارهای مسلم این نویسنده‌ی بزرگ محسوب می‌شود. مضمون اصلی این اثر داستانی به خوبی از دقت در عنوانِ پیشگفتار هوگو بر کتاب، روشن می‌شود: «خطابه‌ای علیه حکم اعدام».

درباره کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم:

ویکتور هوگو از آن دست نوابغی بود که هر قرن، تنها شاهد ظهور دو یا سه تن از آن‌هاست. در عرصه‌ی ادبیات داستانی، هوگو با شاهکارهایی چون «بینوایان» و «گوژپشت نتردام» همپایه‌ی تولستوی است و در شعر و غزل، با مجموعه‌ی اشعار رمانتیک خود، هم‌ترازِ شاعرانی چون شکسپیر و گوته.

ویکتور هوگو، جدای از عظمت ادبی‌اش (که هرچه از آن بگوییم، نابسنده می‌نماید) در صحنه‌ی زندگی اجتماعی نیز نامی محترم و شخصیتی تأثیرگذار داشت. او همچنین، اندیشمندی متعهد و صاحب دغدغه، و البته، کنشگری خستگی‌ناپذیر بود. شرح اقدامات سیاسی و اجتماعی هوگو در این فرصت اندک مقدور نیست. ضمن اینکه هدف از این نوشتار، نه بحث درباره‌ی زندگی ویکتور هوگو، بلکه معرفی یکی از آثار او می‌باشد. این اثر که آخرین روز یک محکوم (The Last Day of a Condemned Man) نام دارد، رمانی‌ست کوتاه اما به شدت تأثیرگذار و تکان‌دهنده.

هوگو آخرین روز یک محکوم را در سال 1829 نوشت. در آن زمانه لغو حکم اعدام نه تنها مطالبه‌ای همگانی نبود، بلکه حتی مطرح ساختن آن نیز عجیب و حساسیت‌برانگیز به شمار می‌رفت. هوگو امّا، درست به سان یک روشنفکر راستین، دهه‌ها از عصری که درَش می‌زیست، جلوتر بود. او در رمان پیش رو، با روایت دشواری‌های روحیِ مردی محکوم به اعدام، شناعت این حکم خشونت‌آمیز و غیرانسانی را به بهترین شکل ممکن تصویر کرد.

کتاب آخرین روز یک محکوم به علت موفقیتش در انعکاس دقیق حالات و روحیات محکومینِ به اعدام، یک شاهکار روان‌شناختی، و به سبب اعتراضِ اجتماعی رادیکالش، یک سند تاریخی - اجتماعی‌ست. درباره‌ی این اثر بسی بیش از این‌ها می‌توان گفت. اما چه بهتر که بی فوت وقت، خود شخصاً و مستقیماً با آن مواجه شوید...

نکوداشت‌های کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم:

- حقیقی‌ترین اثر در کارنامه‌ی ویکتور هوگو. (Fyodor Dostoevsky)
- اثری بزرگ و جهانی؛ درست مثل بینوایان. (Barnes & Noble)

کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار کلاسیک و دوست‌داران رمان‌هایی با تم اجتماعی، بیش از همه کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم را مطابق سلیقه‌ی خود خواهند یافت.

با ویکتور هوگو بیشتر آشنا شویم:

ویکتور هوگو (1802) شاعر و نویسنده‌ی بزرگ فرانسوی بود که با خلق کتاب‌های درخشانی چون بینوایان و گوژپشت نتردام، نام خود را در عالم ادبیات جاودانه ساخت. امروزه از او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان در سبک رمانتیسم یاد می‌کنند.

شایان ذکر است که هوگو در کنار فعالیت‌های ادبی و هنری، درگیر اشتغالات سیاسی-اجتماعی نیز بود. در همین راستا، بد نیست بدانید که انتقادات هوگو از سردمداران حکومت وقت فرانسه و اعتراضات تند و تیزش به ظلم و بی‌عدالتی، سرانجام منجر به تبعید و اخراج او از زادگاه شد. بسیاری از آثار درخشان هوگو در همین دوره‌ از زندگی او خلق شدند؛ او سرانجام در سال 1870 به پاریس بازگشت؛ بازگشتی که همراه با استقبال کم‌نظیر مردم این شهر بود.

زندگی پرفروغ این نویسنده، سرانجام در 22 مه 1855، پس از یک دوره بیماری طاقت‌فرسا به پایان رسید.

در بخشی از کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم می‌شنویم:

بی‌شک همه‌ی آنچه گفته شد در نظر آدم‌های متکبر و خودپسندی که عقل و منطقشان را تنها در سرشان نگه می‌دارند و در زندگی از آن هیچ استفاده‌ای نمی‌کنند، چیزی نیست جز «استدلال‌هایی احساسی». اما از نظر ما استدلال‌هایی که مبنای آن‌ها احساس باشد، بهترین استدلال‌ها هستند. ما دلایل احساسی را به دلایل عقلانی ترجیح می‌دهیم. از سویی دیگر، فراموش نکنیم که دلایل حسی و عقلانی همیشه به هم وابسته هستند. کتاب جرم و مجازات در حقیقت به روح القوانین پیوند خورده و تفکر بکاریا، زاییده‌ی تفکر مونتسکیوست.

خرد، احساس و تجربه، هر سه متعلق به انسان هستند. در ممالکی پیشرفته‌ای که مجازات مرگ در آن‌ها لغو شده است، هر ساله از میزان جرم و جنایت کاسته می‌شود. خودتان مقایسه کنید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
2 دقیقه
مقدمه ناشر فرانسوی
31 دقیقه
خطابه‌ای علیه حکم اعدام - قسمت یک
30 دقیقه
خطابه‌ای علیه حکم اعدام - قسمت دو
24 دقیقه
خطابه‌ای علیه حکم اعدام - قسمت سه
31 دقیقه
آخرین روز یک محکوم - قسمت یک
28 دقیقه
قسمت دو
33 دقیقه
قسمت سه
25 دقیقه
قسمت چهار
19 دقیقه
قسمت پنج
29 دقیقه
قسمت شش
30 دقیقه
قسمت هفت
26 دقیقه
قسمت هشت
36 دقیقه
قسمت نه
30 دقیقه
قسمت ده
27 دقیقه
قسمت یازده
26 دقیقه
قسمت دوازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آخرین روز یک محکوم
نویسنده
مترجمبنفشه فریس آبادی
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

سید جواد دهقانی
۱۴۰۲/۱/۳
هنرمندی فوق العاده ویکتور هوگو، به نظر من در این کتاب، به اوج خود رسیده است. آنچه از دل بر آید، لاجرم بر دل نشیند. ببینید که اندیشمندان اروپایی، در ۲۰۰ سال پیش، دغدغه مند چه چیزی بوده‌اند و نزدیک به ۱۵۰ سال (تا آخرین اعدام در فرانسه که در ۱۹۷۷ انجام شد)، برای چه چیزی مبارزه کردند و چقدر طول کشید تا قانون گزاران کم مایه، مغز کلام آن‌ها را درک کنند.
در اوایل قرن نوزده، ویکتور هوگو، این اندیشمند فرانسوی، در این کتاب طوری صحبت می‌کند، که باعث خجالت ماست که در قرن ۲۱، هنوز جان کلامش را درک نکردیم و سخنانش هنوز ما را به وجد می‌آورد و خجالت آور است که این معذل، در جامعه ما و برای نسل ما، هنوز قابل درک است. اغلب کشورهای پیشرفته دنیا، فهمیدند او چه گفت و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.
خواندن این کتاب، مخصوصا مقدمه و موخره آن را، به شدت، به همه طیف جامعه، توصیه می‌کنم.
حجت احمدی
۱۴۰۲/۲/۱۵
این کتاب به دلیل اینکه مربوط به گذشته است کارایی امروزی نداره و مهمتر از همه اینکه اگر که انسان مرتکب جرم میشه تاوان همونطور جرم را باید ببینه
نویسنده در مورد عالم روح اطلاعی نداشته و نسبت به اون احساس خوبی را از طریق مخاطب به ما انتقال نداده پیشنهاد می‌کنم کتاب سرنوشت روح مایکل نیوتن را حتماً بخونید.
ارشیا نوذری
۱۴۰۲/۱/۲۴
کتاب خیلی خوبی بود.
با این که موضوعی تلخ و قلمی کلاسیک داره بسیار قابل درک بود
پیشنهاد میکنم کسایی که کتاب‌هایی با موضوع‌های درگیر کننده دوست دارن حتما بخونن.
یاسمین کشتکاران
۱۴۰۲/۱/۹
بینظیر هست، هنر نویسنده در توصیفات و از طرف دیگر موضوع کتاب که واقعا دغدغه نویسنده در اون زمان بوده بسیار جذاب و زیباست و کاملا دیدگاه متفاوتی ایجاد میکنه
mohammad gh
۱۴۰۱/۸/۲۰
کتاب که تمام شد زندگی برای من یه معنای دیگه داشت
رکسانا رضامند
۱۴۰۲/۲/۳۱
کتابی پر از معنا بود که باعث شد روزهای زیادی بهش فکر کنم
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۶/۲۹
کتاب بیشتر به بحث اعدام و نحوه ان میپردازد راوی هم خوب
میلاد مکوندی
۱۴۰۱/۴/۱۷
در ادامه کتاب کلود بی نوا هم پیوست کتاب است و خیلی عالیه
Iman Sharifi
۱۴۰۱/۱۱/۲
شاهکاری که الان واقعا معناداره
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
عالی
پیشنهاد میشه
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

برای دریافت کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.