معرفی و دانلود کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان

عکس جلد کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان

رحیم ارژنگی در کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان، ماجرای واقعی ابتلایش به سرطان روده‌ی بزرگ و سرطان غدد لنفاوی را بازگو کرده و روند مبارزه‌اش با این دو بیماری سخت در سه مقطع زمانی متفاوت را با صداقت و صراحت شرح داده است. گفتنی است که تمام درآمد حاصل از فروش اثر حاضر، جهت رسیدگی به بیماران مبتلا به سرطان به موسسه‌ی خیریه بهنام دهش پود اهداء می‌گردد.

درباره کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان:

داستان این کتاب در روزی از روزهای سال 1367 آغاز می‌شود. در آن روز نخستین میهمان ناخوانده‌ در جسم رحیم ارژنگی خانه می‌کند. این میهمان ناخوانده سرطان روده‌ی بزرگ است. رحیم ارژنگی که شاعر است و روحیه‌ای لطیف و طبعی مهمان‌نواز دارد، در ابتدا دل به راندن مهمان از خانه نمی‌دهد، اما در نهایت می‌بیند که ماندن مهمان چه بسا که به ویرانی خانه منجر شود. پس او راضی به انجام عمل جراحی می‌شود و خود را از دست بیماری سرطان رها می‌کند.

کمی بعد میهمان دیگری از راه می‌رسد: سرطان غدد لنفاوی. رحیم ارژنگی که حالا نحوه‌ی سروکله زدن با این دسته از میهمانان مزاحم را یاد گرفته، با اسلحه‌ی امید و اراده این مرض را نیز از خانه‌ی تن دفع می‌کند. اما چندان طول نمی‌کشد که میهمان نخست (سرطان روده‌ی بزرگ) دوباره از راه می‌رسد؛ این بار با عزمی جزم‌تر از پیش. بی‌خبر از اینکه خشاب‌های اسلحه‌ی امیدی که آقای ارژنگی هر شب با خود به بستر می‌برد، هرگز از فشنگ خالی نمی‌شوند! بله، رحیم ارژنگی از پسِ سومین یورش بیماری سرطان نیز برمی‌آید.

کتاب رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان داستان جدال انسان و بیماری‌ست؛ حکایت دست‌ و پنجه نرم کردن ترس و اراده، ضعف و قدرت، در یک کلام، مرگ و زندگی‌. رحیم ارژنگی قصد داشته با روایت زندگی پرافت‌وخیز خود و شرح ماجرای مبارزه‌ی طولانی‌مدت و فرسایشی‌اش با بیماری سرطان، الهام‌بخش افرادی باشد که ممکن است همچون خود او درگیر یکی از اقسام این بیماری باشند.

کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به این کتاب را به افرادی توصیه می‌کنیم که خود و یا فردی از عزیزان خود را درگیر بیماری سرطان می‌بینند.

در بخشی از کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان می‌شنویم:

اگر تصور کنیم حالا که دچار بیماری سختی شده‌ایم، تلاش در جهت رفع مشکلات و تعهدات اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی را نادیده گرفته و منتظر کمک کسانی بمانیم که همه نگاهشان ظاهراً به برگشت سلامتی ماست، فکری است بسیار غلط. برعکس باید انجام تعهدات و رفع مشکلات را انگیزه قرار داده و برخاستن و پس زدن بیماری را امری عادی و در عین حال جدی تلقی نماییم. زیرا با این شیوه اندیشیدن و عمل کردن و رعایت دستورات پزشک معالج، رشد بیماری را نه تنها سد می‌کنیم، بلکه به فراموشی می‌سپاریم. هرگز به محبت ترحم‌گونه‌ی بعضی از اطرافیان توجه نکنیم؛ چون ترحم قابلیت فرد را خدشه‌دار می‌کند و سلامتی او را به قهقرا می‌برد.

با این مقدمه باید بگویم میهمان دوم زمانی در جسمم خودنمایی کرد که پسرمان در تاریخ 28 مرداد 1390 به قصد ادامه‌ی تحصیل در پاریس از ما خداحافظی کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
مقدمه
5 دقیقه
پیشگفتار
4 دقیقه
کلام من
34 دقیقه
میهمان اول
24 دقیقه
میهمان دوم
9 دقیقه
میهمان سوم
3 دقیقه
سخن آخر
5 دقیقه
پرسه‌ای کوتاه در نکاتی چند از کتاب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان
نویسنده
گویندهعماد ارغند
ناشر چاپیانتشارات نوید شیراز
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان

برای دریافت کتاب صوتی رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام سرطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.