معرفی و دانلود کتاب صوتی مامور 6

عکس جلد کتاب صوتی مامور 6
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامور 6 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامور 6 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مامور 6

کتاب صوتی مامور 6 آخرین جلد از سه‌گانه‌ای‌ست که به کودک 44 مشهور است. تام راب اسمیت در اثر حاضر باز هم به سراغ لئو دمیدوف، افسر سابق اداره‌ی امنیتی رفته است. خانواده‌ی لئو طی اتفاقاتی از هم فرو پاشیده و در این میان فقط یک نفر است که می‌تواند برای یافتن حقیقت به او کمک کند. این فرد کسی نیست جز مأمور 6... این رمان جوایز متعددی را از آن خود کرده و در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان قرار گرفته است.

درباره کتاب صوتی مامور 6

این کتاب، داستان مردی‌ست به نام لئو دمیدوف که سابقاً به عنوان عضو مخفی پلیس مشغول به کار بوده. این اثر آخرین جلد از سه‌‌گانه‌ی کودک 44 است که دو جلد قبلی آن پیش‌تر با عنوان «گزارش محرمانه» و «کودک 44» منتشر شده‌اند. سومین جلد این مجموعه مأمور 6 (Agent 6) نام دارد که این اثر نیز همچون دو رمان پیشین تام راب اسمیت در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار می‌گیرد.

لئو دمیدوف، شخصیت اصلی این سه‌گانه، در رمان مأمور 6 به همراه همسر و دخترانش به تور صلحی در نیویورک دعوت شده و این اتفاق همه چیز را دگرگون ساخته است؛ لئو در همراهی با خانواده‌اش باز می‌ماند؛ ماجرا تا جایی پیش می‌رود که به بهای آسیب رساندن به خانواده‌‌ی لئو تمام می‌شود.

در این میان فقط یک نفر می‌تواند به او در پیدا کردن حقیقت یاری برساند و این فرد همان مأمور 6 است. لئو دمیدوف حاضر است هر کاری کند تا او را بیابد. مأمور 6 داستان خشم و انتقام است. لئو دمیدوف از این پس تنها یک هدف دارد و آن نابودی کسی‌ست که زندگی‌اش را به نابودی کشانده.

تام راب اسمیت (Tom Rob Smith) در سه‌گانه‌ی کودک 44 تاریخ شوروی کمونیستی را شرح می‌دهد و وقایع سیاسی و روزهای پرآشوب اتحاد جماهیر شوروی پس از استالین را به تصویر می‌کشد. او داستانی را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد که نمی‌توان به راحتی از آن دست کشید. داستان‌هایی که او در سه‌گانه‌ی خود خلق کرده، جزئیات خارق‌العاده‌ای از تاریخ را به نمایش می‌گذارند.

نادر قبله‌ای مامور 6 را به فارسی برگردانده و تایماز رضوانی، از گویندگان نام‌آشنای کشورمان، خوانش آن را برعهده داشته است. این اثر سومین و آخرین جلد از مجموعه‌ی کودک 44 است و انتشار آن جوایز و افتخارات زیادی را از آن نویسنده‌اش کرده؛ از قرار گرفتن در کتاب‌های منتخب وب‌سایت آمازون گرفته تا فهرست آثار مهیج NPR. شنیدن کتاب صوتی مأمور 6 بدون شک تجربه‌ای فراموش‌ناشدنی را برای طرفداران رمان‌های تاریخی و معمایی رقم خواهد زد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی مامور 6

- در فهرست صد کتاب هیجان‌انگیز تمام دوران‌ها به انتخاب NPR
- برنده‌ی جایزه‌ی «CWA Ian Fleming Steel Dagger»
- برنده‌ی جایزه‌ی ITW
- بهترین کتاب آمازون
- در فهرست جایزه‌ی من‌بوکر
- نامزد جایزه‌ی «Theakston Old Peculier Crime»
- در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان

نکوداشت‌های کتاب صوتی مامور 6

- رمانی غنی با عمقی خارق‌العاده. (Amazon)
- یک رمان جنایی درجه یک که خواندنش ضروری است. (Booklist)
- کتابی بزرگ، به هر معنا، که بدون تردید توجهات را به خود جلب می کند. (Kirkus Reviews)

کتاب صوتی مامور 6 مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و جنایی علاقه دارید،‌ کتاب صوتی مأمور 6 برای شماست.

با تام راب اسمیت بیشتر آشنا شویم:

تام راب اسمیت در سال 1979 و از مادری سوئدی و پدری انگلستانی به دنیا آمد. تام در جوانی به تحصیل در رشته‌ی شعر و ادبیات انگلیسی مشغول شد و پس از آن نیز به مدت یک سال در رشته‌ی نویسندگی تحصیل کرد.

اسمیت اولین رمان خود را با نام کودک 44 در سال 2008 منتشر کرد و با این کتاب، کاندیدای 17 جایزه‌ی بین المللی شد و توانست هفت مورد از آن‌ها را کسب کند. موفقیت و محبوبیت این کتاب به حدی بود که به سی و یک زبان ترجمه شد. از میان دیگر آثار تام راب اسمیت می‌توان به مواردی مانند کتاب مزرعه اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مامور 6 می‌شنویم

لئو نفس خود را روی پنجره بیرون داد و پنجره بخار کرد. مثل کودکی، انگشتش را روی بخار میعان شده فشار داد و بدون توجه به اطراف طرح مجسمه‌ی آزادی را ترسیم کرد؛ نسخه‌ای ناشیانه از طرحی که امروز دیده بود. باشتاب آن را با سر آستین زبر کتش پاک کرد و نگاهی به دوروبر انداخت. طرح برای هر کسی غیر از خودش غیر قابل شناسایی بود، و تراموا تقریباً خالی بود: فقط چند مسافر دیگر آن جا بودند، مردی روی صندلی جلویی نشسته بود و در برابر سرما چنان خود را در چند لایه پیچیده بود که فقط بخش کوچکی از صورتش قابل دیدن بود.

وقتی مطمئن شد کسی شاهد طرحش نبوده، نتیجه گرفت دلیلی برای هراس وجود ندارد. او معمولاً بسیار محتاط بود، و به همین دلیل برایش سخت بود باور کند که چنین لغزش خطرناکی را مرتکب شده است. او دستگیری‌های آخر شب بسیاری را انجام داده بود و فهمیده بود، حتی وقتی کار نمی‌کند، به سختی می‌تواند بخوابد.

ترامواها، به استثنای صبح زود و آخر شب، شلوغ بودند. مثل آب نبات غول پیکری، از میان مسیر راه راه ضخیم خود، تلق‌تلق‌کنان در شهر می‌گشتند. اغلب لئو راهی نداشت جز اینکه با زور راهش را باز کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
51 دقیقه
بخش اول
54 دقیقه
بخش دوم
54 دقیقه
بخش دوم
45 دقیقه
بخش سوم
37 دقیقه
بخش چهارم
35 دقیقه
بخش پنجم
57 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
43 دقیقه
بخش هشتم
42 دقیقه
بخش نهم
53 دقیقه
بخش دهم
49 دقیقه
بخش یازدهم
62 دقیقه
بخش دوازدهم
51 دقیقه
بخش سیزدهم
47 دقیقه
بخش چهاردهم
56 دقیقه
بخش پانزدهم
86 دقیقه
بخش شانزدهم
45 دقیقه
بخش هفدهم
39 دقیقه
بخش هجدهم
43 دقیقه
بخش نوزدهم
42 دقیقه
بخش بیستم
57 دقیقه
بخش بیست و یکم
30 دقیقه
بخش بیست و دوم
41 دقیقه
بخش بیست و سوم
50 دقیقه
بخش بیست و چهارم
71 دقیقه
بخش بیست و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مامور 6
نویسنده
مترجمنادر قبله ای
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۱ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مامور 6

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
مشابهت‌هایی با دو کتاب قبلی داشت اما بطور ویژه در اوایل کتاب به توضیح و ترسیم پروپاگاندا در ذهن مخاطب پرداخته بود و بارها و بارها شخصیت‌های داستان رو در موقعیت‌های ترس، تسلیم، تظاهر، دروغ گویی، محافظه کاری و حتی گاهی هم سرکشی و اعلام انزجار قرار داده بود. در این جلد بیشتر به عشق عمیق لئو به رایسا و داستان آشناییشون پرداخته بود. در این جلد حضور جسی آستین خواننده‌ی طرفدار کمونیست و سیاهپوست آمریکایی که به شوروی و مسکو آمده بود تا از نزدیک با هر آنچه برای پاسداشتش تلاش می‌کنه آشنا بشه، مقدمه‌ی اتفاقاتی میشه که برای همیشه سرنوشت لئو، رایسا و فرزندانشون رو تحت تاثیر قرار میده. جسی بی پروا، با انرژی، خنده و شوخی سعی می‌کنه از خیابان‌ها، مغازه‌ها، مدرسه‌ها و... دیدن کنه و حضورش در تک تک این مکان‌ها در کنار نیروهای امنیتی شوروی، صحنه‌های متاثر کننده و حیرت انگیزی رو از واکنش مردم از مدیر مدرسه گرفته تا مدیر یک فروشگاه یا یک خریدار تخم مرغ و... خلق می‌کنه. در ادامه، داستان به آمریکا و افغانستان کشیده میشه به تاثیر سیاست‌های هر دو کشور بر افغانستان و زندگی مردمش پرداخته میشه و این موج در سرود خوانی دسته جمعی دانش آموزان کشورهای مختلف، در مقر سازمان ملل، تصاویر حیرت انگیز دیگری رو از رسانه و تبلیغات که در تعارض با واقعیت قرار می‌گیره به تصویر می‌کشه. نویسنده روی نقش رسانه به شیوه‌های باور پذیر در بین عموم مردم یا غیرقابل پذیرش عمومی، پافشاری می‌کنه. کتاب دردناکیه، وقتی در بطن زندگی انسان‌هایی قرار می‌گیری که هر یک به دلیلی از دست دادند، شکست خوردند و زیر لایه‌ی تبلیغات پروپاگاندا به دست فراموشی سپرده شدند.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۱۲/۴
بخش سوم و پایانی داستان لوو دمیدوف هم به جذابیت دو داستان دیگر بود و خواننده را به دنبال خود میکشید.
در این داستان از شوروی و کشورهای تحت سلطه ان خارج شده و به سفر محیرالعقولی در افغانستان و ایالات متحده می‌پردازیم. سفری چنان شگرف که تنها هنر نویسندگی جناب را به اسمیت می‌تواند آن را باورپذیر درست
کند.
شخصیت پردازی و قوی یکی از نقاط قوت این سه گانه است که باعث می‌شود با زاویای تاریک و پنهان و رازآلود ذهن و روان شخصیت‌ها آشنا شویم.
احتمالا نوسنده تحقیقات زیادی در زمینه روسیه شوروی و زندگی مردم در آن دوره و همچنین پلیس مخفی روسیه داشته که باعث شده با چنین تسلطی داستان را بیان کند (البته در کنار تخیل قوی) به طوری که سخت است باور کنید نویسنده روس نیست و احتمالا خیلی از داستان‌ها را از گذشتگان خود نشنیده.
همچنین است توصیف افغانستان که البته بخش کمی از داستان را به خود اختصاص می‌دهد.
انتخاب موسیقی بسیار درست و به جا بود و حس داستان را به خوبی منتقل می‌کرد.
روایت آقای رضوانی درست مثل دو داستان پیشین نقطه قوت بسیار پر رنگی است به گونه‌ای که حالا به سختی می‌توان این سه گانه را بدون صدای ایشان تصور کرد.
تنها ایراد مربوط به بخش ۱۶ است که در قسمت‌هایی صدا ایراد داشت و دو صدایی می‌شد که امیدوارم دوستان در رفع این مشکل کوشا باشند.
با سپاس از کتابراه عزیزم.
M R
۱۴۰۱/۹/۱
این کتاب سومین وآخرین بخش سه گانه تام راب اسمیت هست که ادامه زندگی و ماجراهای لئو دمیدوف افسر‌ام جی بی در دوران کمونیستی روسیه روایت میکنه. ماجراهای دمیدوف برخلاف دو کتاب قبلی که تماما در روسیه اتفاق افتاد سالهایی در افغانستان و مدت بسیار کوتاهی در آمریکا دنبال میشه و در طی داستان نویسنده نیم نگاهی هم به وقایع حقیقی اون دوران با حضور شوروی کمونیستی در افغانستان انداخته. نسبت به دو کتاب قبلی، این کتاب شاید در ابتدا کمتر جذاب و هیجان انگیز به نظر برسه اما در ادامه تلاشهای لئو برای کشف حقیقت و رسیدن به هدف مثل کتابهای قبلی، خواننده رو تا انتها دنبال خودش میکشه. و در نهایت نقطه قوت اثر صدای دلنشین و گوش نواز آقای رضوانی عزیز، که مثل همیشه لذت شنیدن کتاب رو صدچندان کرده.
کامران بلوریان
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
عجب نابغه هست این تام راب اسمیت بسیار ظریف و زیبا به انتقاد از دو بلوک شرق و غرب پرداخته و اونها رو در قالب سه داستان معمایی جذاب به چالش کشیده پیشنهاد میکنم سه گانه این کتاب‌ها رو مطالعه کنید از کودک 44 شروع میشه با گزارش محرمانه ادامه پیدا میکنه و به مأمور 6 ختم میشه نکته مهم و مثبت اینجاست که در نویسنده هر کتاب کاملا به قسمتهای قبلی اشراف داشته و خواننده رو با خودش پیش میبره از دوران استبداد سیاه استالینی تا دوران جنگ سرد و صد البته جا داره از خوانش بسیار عالی و حرفه‌ای جناب تایماز رضوانی عزیز بگم که الحق و والانصاف در صنعت کتابهای صوتی یک غول و برند هستند بدونید کتابی رو که ایشون میخونن حتما کتاب پرباری هست
جلال آسائیان
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
دورود و سپاس فراوان بر شما عزیزان و شرکت ماه آوا. کتاب مامور ۶ که با قلم آقای تام راب اسمیت به نگارش در اومده بسیار زیبا بود. و مخصوصن با صدای زیبا و دل نشین استاد آقای تایماز رضوانی که به گوش شنوده بسیار زیبا و دل نشین میکند. اما در این کتاب جالب به نظر بنده قسمتی از کتاب کور بود رایسا یک زن باهوش و زیرکی هست و از همه مهمتر این که او مادر بود وقتی که در امریکا بودن رفت دنبال دخترش النا یعنی متوجه نشد که النا اصلاً استخر نرفته. یعنی متوجه نشد که موهای دخترش اصلاً خیس نیست. که بتونه با قاطعیت از النا سوال کند کجا بودی. اگر استخر بودی چرا موهایت خیس نیست متشکرم از این کتاب زیبا
ساناز قره قوشلو
۱۴۰۱/۷/۴
با تشکر از انتشارات صدای گوینده مثل همیشه اجرای فوق العاده
خب من باخوندن این کتاب‌های سه گانه میشه گفت اطلاعات مفیدی درباره جماهیر شوروی و کلا تاریخ روس کسب کردم و به جنگ حالا هر کشوری با کشور دیگه کلا از یه دید دیگه نگاه کردم اینکه چه تاثیری رو زندگی دیگران میزاره میشه گفت مرگ و میر نابودی فقط و
یه نشونه بارزه اما فشاری که روی زندگی مغز فکر افراد میزاره تو این کتاب میتونید همزاد پنداری کنید
قلم کتاب بشدت قوی
جوری هست که کتابو زمین نزارید ولی انتظار یک رمان پلیسی فانتزی نداشته باشید این کتاب کاملا زندگی حقیقی انسان هارو نشون میده
حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۲/۳/۳۱
سه گانه معروف تام راب اسمیت (گزارش محرمانه، مامور ۶ و کودک ۴۴) نسبت به کتاب‌های مشابه دو وجه تمایز دارن، یک، داستان‌هایی بسیار زیبا، جذاب و پر کشش که خواننده یا شنونده رو تا انتها دنبال خودش میکشه و دوم اینکه تا الان کمتر کتابی رو خوندم (فکر نکنم خونده باشم) که علاوه بر اینکه داستان بسیار مهیج و پر کششی داره که آدم رو مسحور خودش میکنه، انقدر زیبا شرایط کشور روسیه (اتحاد جماهیر شوروی)، خفقان حاکم بر کشور و دیکتاتوری بسیار بی رحم دوران استالین رو در غالب یک داستان مهیج توضیح بده، هر ۳ اثر خیلی عالی بودن.
9384
۱۴۰۲/۱/۱۷
کتاب رو دوست داشتم، صدای آقای رضوانی کتاب رو دلنشین تر کرد، صدا، لحن ایشون و نوع خوانش ایشون رو خیلی میپسندم، انشا الله موفق باشن، کتاب روایتی از تاریخ و دوره‌ای مهم از تاریخ روسیه هست، برام خیلی جذاب بود، باخوندن این کتابها تا حد زیادی میشه با تاریخ روسیه آشنا شد، سه گانه رو تهیه کردم، تو گوگل سرچ کردم این اولین جلد از سه گانه هستش پس اول این جلد رو شنیدم امیدوارم ترتیبش رو درست رعایت کرده باشم و بعد جلد سوم متوجه ترتیب درستش نشم، اگه کسی سه جلد رو مطالعه کرده و ترتیب درستش رو میدونه لطفا راهنمایی کنه
فرحناز اشرفی
۱۴۰۲/۷/۲۶
سومین قسمت از سه گانه راب اسمیت پیشنهاد میکنم از قسمت اول کودک ۴۴ و قسمت دوم گزارش محرمانه شروع کنید. با این کتاب بی نظیر میتونید گوشه‌ای از درد ملت‌های مختلف رو در برهه‌های مختلف درک کنیم. گاهی به خاطر شباهت هاش بت آنچه تجربه کردیم و زندگی می‌کنیم حیران بشیم و حتی بگرییم. با مردم در گوشه گوشه دنیا که بازیچه سیاستمداران و مکتب‌های افراطی هستند همذات پنداری کنیم. ظلم تکراری... تکرار تاریخ... و زوال آدمیت. صدای گوینده بسیار عالی بود به طوری که انگار در صحنه‌ها زندگی کردم
پری سا
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
برای داشتن درک درستی از شخصیت و تصمیمات لئو دمیدوف بهتره ابتدا کودک ۴۴ و گزارش محرمانه رو مطالعه کرد. درباره کشش این داستان و گیرایی قلم نویسنده همین بس که بگم اگه حتی هنوز یه ورق از دفتر زندگی لئو دمیدوف باقی مونده باشه بی صبرانه و مشتاقانه مایلم اونو با قلم تام راب اسمیت بخونم (البته فقط و فقط با صدای تایماز رضوانی). پایان سرگذشت لئو منو یاد این بیت شعر انداخت: از مکافات عمل غافل مشو.. گندم ز گندم بروید جو ز جو.. با تشکر از کتاب راه عزیز و ماه آوا
سجادعسگری
۱۴۰۲/۳/۳۰
این قسمت هم تموم شد و چه حیف که تموم شد. یکی از بهترین داستان‌های سریالی بود این سه گانه که گوش دادم. این سری کتاب از آقای اسمیت اطلاعات تاریخی زیاد و تلخی رو در خودش داره همراه با داستانی زیبا و هیجان انگیز و پایانی تلخ. درمجموع این سه گانه از نظر من هر کتاب خوانی رو ترغیب میکنه ب دنبال کردن تا و انتها. توصیه میکنم زمان بزارید این شاهکار تاریخی رو مطالعه کنید. جناب رضوانی هم خوب اجرا کردن در کل مجموعه.
Zahra Zafar
۱۴۰۲/۲/۱۴
مامور ۶ حول زندگی افسر سابق KGB لئو دمیدوف و خانواده او در دوران جنگ سرد بود با این تفاوت که بر خلاف داستان دوگانه قبلی یعنی کودک ۴۴ و گزارش محرمانه که فقط در شوروی بود داستان این کتاب علاوه بر شوروی در افغانستان و امریکا نیز میگذشت.
به شخصه از شنیدن این سه گانه جذاب که با صدا و خوانش خوب آقای هر
رضوانی همراه بود لذت بردم چند که به نظر من کتاب کودک ۴۴ نسبت به دو اثر بعدی از جذابیت بیشتری برخوردار بود.
Siamak Alizadeh
۱۴۰۲/۲/۱۶
کتابی فوق العاده.... من در سه کتاب راب اسمیت با شخصیت لئو زندگی کردم... راوی داستان خیلی خوب و مسلط بود... داستان زندگی مردی که امیدوارم کسی تجربه نکنه... شاید کیفیت و جذابیت کودک ۴۴ رو نداشته باشه ولی از گزارش محرمانه جذاب تر هستش.... در مجموع برای کسی که میخواد این کتاب رو گوش بده توصیه میکنم به ترتیب کودک ۴۴، گزارش محرمانه و بعد مامور ۶ رو بخونه
رضا مکاری
۱۴۰۲/۱/۱۱
مامور ۶ بهترین کتاب از سه‌گانه شاهکار آقای اسمیت بود، هرچند ادامه دو کتاب قبلی بود اما کمتر از جزییات طولانی استفاده کرده بود و دقت ایشون در شناخت فرهنگ و تاریخ و همزمانی‌های تازیخی واقعا جای تحسین داره. صدای جناب رضوانی هم که واقعا جای بحثی نگذاشته و لذت کتاب رو چندین برابر کرده، تبریک عرض میکنم خدمتشون
زهرا نقی نسب
۱۴۰۲/۱/۱۸
کتاب خوبی بود. سومین کتاب از سه گانه راب اسمیت. به نظرم برجسته‌ترین این سه تا کودک 44 بود. ولی در کل جالب بوده و اطلاعات جالبی در مورد افغانستان تحت اشغال شوروی و ایدئولوژی کمونیست دارد. فضای کشور و ادم‌ها و اینکه چرا شوروی نتوانست در افغانستان دوام بیاورد کاملا قابل درک است.
مشاهده همه نظرات 48

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مامور 6

برای دریافت کتاب صوتی مامور 6 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.