معرفی و دانلود کتاب صوتی طاعون

عکس جلد کتاب صوتی طاعون
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طاعون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طاعون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی طاعون

آلبر کامو در کتاب صوتی طاعون به توصیف جامعه‌ای بی‌هدف‌ و بیهوده‌، که هیچ تعادلی ندارد می‌پردازد. کامو شنونده را به سفری در درون بسیاری از شخصیت‌های داستان که در شهر اوران وجود دارند، می‌برد و طاعون همان رویداد عجیب شهر اوران است.

طاعون (The Plague) داستانی است در عین حال واقعی و افسانه‌ای، یا بهتر بگوییم سمبولیک، در این کتاب بیماری وحشتناک طاعون مظهر شر است، چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی.

آلبر کامو (Albert Camus) اتفاقات شهری را به تصویر می‌کشد که بعد از شیوع بیماری طاعون، تمام راه‌های ارتباطی با آن قطع می‌شود. کامو در رمان طاعون به بررسی حالات و روحیات افراد در زمان‌های مختلف این دوره پرداخته است. حس همدلی، عذاب وجدان و... در یک بلای همگانی.

رمان طاعون، برخلاف مخالفت‌های آلبر کامو، یک اثر کلاسیک هستی ‌گرایانه در نظر گرفته می‌شود. لحن راوی کتاب، با جملاتی ساده اما چند وجهی و داستانی تمثیلی که بیشتر مواقع، اشاره به ذهن و خودآگاهی بشر دارد، مخاطب را به یاد آثار کافکا، به خصوص رمان محاکمه، می‌اندازد.

در کتاب طاعون آلبر کامو تصور می‌کند که بیماری همه‌گیر طاعون شهر اران را در برگرفته است و از خلال دفتر خاطرات دکتر ریو یک نفر شاهد وقایع، خواننده را در جریان این واقعه می‌گذارد، از روزی که موش‌های حامل میکروب در همه گوشه و کنار شهر ظاهر می‌شوند تا زمانی که بیماری طاعون در این شهر که از سایر نقاط دنیا جدا شده و میلیون‌ها نفر سکنه‌ی خود را از دست داده است، پایان می‌یابد. و کسانی که جان به سلامت برده‌اند، زندگی عادی را از سر می‌گیرند.

آلبر کامو نویسنده، فیلسوف و روزنامه‌نگار الجزایری-فرانسوی بود. او یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم و خالق کتاب مشهور بیگانه است. آلبر کامو پس از رودیارد کیپلینگ جوان‌ترین برندهٔ جایزهٔ نوبل و همچنین نخستین نویسندهٔ زادهٔ قاره آفریقا است که این عنوان را کسب کرده‌ است.

آلبر کامو نویسنده‌ای‌ست که در قرن حاضر با صمیمیت و روشن‌بینی‌اش مسئله‌ی وجدان انسان را آشکار ساخته و ارزش‌آفرینی حائز اهمیتی در ادبیات ایجاد کرده است. او در آثارش خواننده را با دوگانگی از شادی و غم، تاریکی و روشنی، حیات و مرگ و… روبرو می‌کند. کتاب بیگانه یکی از ویژه‌ترین آثار این نویسنده است.

در قسمتی از کتاب صوتی طاعون می‌شنویم:

تلگراف به عنوان یگانه وسیله ارتباطی در دست ما باقی ماند. موجوداتی که از راه فکر و قلب و چشم به هم مربوط بودند مجبور شدند نشانه‌های این وابستگی قدیمی را در حروف درشت یک تلگرام ده کلمه‌ای جستجو کنند و چون فرمول‌هایی که در تلگراف‌ها به کار می‌روند زود تمام می‌شوند، زندگی‌های مشترک طولانی یا شور و عشق‌های دردناک به زودی در مبادله پیاپی عبارتی از این قبیل خلاصه شد "حالم خوب است. به یاد توام. قربانت"

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
10 دقیقه
فصل اول - بخش اول
33 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
15 دقیقه
فصل اول - بخش سوم
13 دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
11 دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
12 دقیقه
فصل اول - بخش ششم
8 دقیقه
فصل اول - بخش هفتم
25 دقیقه
فصل اول - بخش هشتم
1 دقیقه
موسیقی
22 دقیقه
فصل دوم - بخش اول
32 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
17 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
12 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
12 دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
24 دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
17 دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
17 دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
48 دقیقه
فصل دوم - بخش نهم
1 دقیقه
موسیقی
39 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
1 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
44 دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
18 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
31 دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
19 دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
30 دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
17 دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
1 دقیقه
موسیقی
14 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
38 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
18 دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
17 دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
1 دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی طاعون
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات کتاب نشر نیکا
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی طاعون

مرضیه طلوع
۱۳۹۹/۱/۱۵
کتاب فوق العاده است پیشنهاد می‌کنم حتما مطالعه کنید نمی‌تواند داستان یک پیروزی نهایی باشد. بلکه می‌تواند صرفا گزارشی باشد از آنچه اتفاق افتاده. درجنگ بی‌پایان میان وحشت و یورش‌های بی‌رحم آن. می‌تواند باز هم اتفاق بیفتد جنگی که توسط کسانی صورت می‌گیرد کهعلیرغم مصیبت‌های شخصیشان در حالی که نمی‌توانند قدیس شوند در برابر طاعون سر خم نمی‌کنند و بیشترین تلاششان را برای نجات انجام می‌دهند. باکتری طاعون هیچگاه از بین نمی‌رود می‌تواند دهها سال در میان اثاثیه خانه بخوابد در تختخوابها زیر زمین‌ها و قفسه کتاب‌ها منتظر بماند تا این که یک روز برای هلاکت و اگاه کردن انسان‌ها دوباره موش هایش را بیدار کند و آن‌ها را برای مردن به شهری شاد بفرستد
ماندانا عطایی
۱۴۰۲/۳/۱۶
زیبا قابل تامل نمایی از زندگی انسان دربرخورد با چالش‌های متفاوت بغضی خفه شده در گلوی انسان در یافتن معنای زندگی در توصیف لحظه به لحظه‌ی مبارزه با طاعون با افراد متفاوتی برخورد می‌کنیم صورت‌های مختلفی از انسان‌های تنها را می‌بینیم که هر کدوم به دلیلی تنها هستند و درد مشترک با تمام تلخی هاش ترس هاش و آن‌ها را کنار هم نگه داشته به امید درمان درمان هرچند شیرین هر چند دلپذیر ولی تنهایی آن‌ها را این بار با شدت بیشتری نمایان میکند و راوی معنای زندگی را در روابط انسانی می‌داند و برای آن ارزش گذاری می‌کند زندگی درارتباط با دیگران و کنار دیگران بودن معنا پیدا می‌کند
پریا علایی
۱۳۹۸/۳/۳۰
طاعون یه کتاب سمبولیکه، و با اینکه کمى حوصله سر بر ممکنه به نظر بیاد، اما به عقیده ى من آهستگى روند داستان جزو ویژگى هاى اصلیشه که اگر اینگونه نبود به نظرم نمیتونست اون حس خوب داستان رو منتقل کنهکل مدت زمانى که طاعون رو میخوندم، بحث داغ روز، global warming میومد توى ذهنم... اینکه چطورى دوست داریم و چشممون رو روى واقعیتها به خاطر راحتى منافع شخصى ببندیم.... و موقعى که تبعاتشو میبینیم دوست داریم ازش فرار کنیم، اما افسوس که گریزى براش نیست کلاً طاعون خیلى کتاب خوبى بود، دم این کامو گرم!!
مهدی حسینی
۱۳۹۸/۹/۲۰
یکی از مفهومی‌ترین و پُربار‌ترین کتاب‌هایی که نزدیک ۸ سال پیش خواندم و روگرفت آوایی (برابر پارسی نسخه صوتی) رو هم میخرم تا برام بازخوانی بشه. البته راوی کتاب بسیار بی‌احساس بود، انگار بدون هیچ ترفندی که بتونه با شنونده ارتباط برقرار کنه، برای خودش نوشته رو روزنامه‌وار تکرار می‌کنه!
پیشنهاد می‌کنم و
کسانی که به جز زندگی روزمره، تَنِش‌های دیگه‌ای همچون شناخت دنیا حقیقت هم دارن، طاعون رو بخونن و با روشن بینی و حقیقت‌اندیشی کامو در چارچوب این داستان آشنا بشن.
سارا س
۱۳۹۸/۶/۹
نگاه کامو به آدما واقعا جالبه. انگار همون طور که هستن پذیرفتشون و سعی نداره ایرادای کسی رو بپوشونه یا بخاطر کسی که هستن سرزنششون کنه.
نگاه شخصیت‌های اول داستان هاش هم به زندگی دقیقا همینه. منتظر معجزه نیستن... دنبال یه معنی منحصر به فرد نمیگردن. فقط زندگی رو مثل یه وعده‌ی غذایی میخورن و از یه لقمش هم نمیگذرن.
کتاب فوق العاده‌ای در مجموع
mohammad reza sabetian
۱۴۰۰/۱۲/۵
داستان یه روایت آهسته از یک رویداد در یک شهر است. توصیف شرایط مردم که رفته رفته در زمان پیشرفت بیماری و همه گیری مدام سخت‌تر میشه. حالات روحی مردم رو توصیف میکنه و واقعا مثل شرایط اخیر خودمون تو همه گیری کرونا هست یه جورایی یکمی تم تراک میشه وقتی آمار کشته شده هارو میدن و اینکه خیلی‌ها دیگه هیچ امیدی ندارن.
خوندنش جذابه به نظرم.
محمد محمدی
۱۳۹۸/۹/۱۵
پیشنهاد می‌کنم اگه سراغ آلبر کامو میآید اول بیگانه بعد طاعون و هیچی در آخر سقوط رو بخوانید و لطفاً تا آخرش بخوانید کتاب‌های آلبر کامو اینطوری نیست که همون اول کار یه هیجانی بهتون بده باید صبر داشته باشید
عارف شاهین
۱۴۰۰/۱۱/۷
این کتاب رو وقتی خوندم که حدود یک سال و نیم دنیا با کرونا درگیر بود
از نظر من خوانندگان این کتاب به دو بخش قبل و بعد از اپیدمی کرونا تقسیم میشوند یعنی ما که در یک اپیدمی زندگی کردیم بهتر کتاب رو درک میکنیم خواندن این کتاب توصیه میشه واقعا عالی بود
Eti Atshani
۱۴۰۱/۷/۱۷
کتابی خواندنی، فکر کنم ما هر زمان باید این مفهوم را که در دورانهای سخت نمی‌توانیم و نباید خود را به خواب زدگی دچار کنیم و همیشه باید به مصیبتها گرفتاری‌ها با آگاهی و روشنگری برخورد کنیم را تکرار وبه روز در اوریم کتابی که بلای انسانی را به شکل طاعون بررسب کرده است
آیدا دستغیب
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
موزیک متن همونطور که دوستان گفته بودن واقعا نا به جا بود و لحن راوی چون یکنواخت بود، موقع دیالوگ دو نفر گیج کننده میشد که الان این جمله از زبان کدام یکی است.
ولی چون فعلا کتاب صوتی دیگری از طاعون در دسترس نیست، گوش کردنش بهتر از گوش نکردنه. من پشیمون نیستم و لذت بردم
ابراهیم اکبری
۱۳۹۹/۵/۲۳
این کتاب یکی از بهترین کتابهای کامو هستش آرام آرام شما رو به وجد و هیجان میاره. خواندن این کتاب واسه من مصادف شد با ورود کرونا به ایران تقریبا بهمن ماه 98 شروع کردم به خوندن. بسیار لذت بخش هستش. موقع خوندن این کتاب صبور باشین و تا انتها برید.
میثم نجفی
۱۳۹۹/۱/۲۸
کتاب بسیار خوب و انتخاب درست شخصیت‌های مختلف که توی جوامع مختلف نمونه هاشون رو میشه دید... و حداقل دو بار باید خوند... مفاهیمی مثل آرامش، خدا، تناقصات ظاهری در کارکرد دین، پوچی، یکنواختی، معنای زندگی و نسبت آدمی دربرابر فاجعه از دغدغه‌های نویسنده است
Iman
۱۳۹۹/۵/۲۰
کتابهای کامو که عالی هستن، این کتاب هم شرح این روزهای ما و کروناست، ولی من از صدای گوینده راضی نیستم، خیلی روایی و سرد، موسیقی هم ناگهان و با صدای بلند به صدا اضافه میشه طوری که صدای گوینده به سختی شنیده میشه، در کل خوانش متوسط
مولود معین
۱۳۹۹/۵/۱۹
کتاب جالبیه. ارزش خوندن داره مخصوصا اینکه من در دوران قرنطینه‌ی کرونا گوش دادم. و چقدر جالب که نشون میده که انسانیت در طی زمان تغییری نکرده. همچنان مردم توی دوران قرنطینه اهتکار می‌کنند و در برابر سختی‌ها مشابه عمل می‌کنند.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۱/۳۰
واقعا شاهکاره خط به خطش زیبا و پرمفهومه خوندنش رو الان که جامعه کرونازده شده پیشنهاد میکنم هم یه معنی باطنی داره کتاب و یک معنی ظاهر مردم درخواب رفته یا طاعون زده!
مشاهده همه نظرات 72

راهنمای مطالعه کتاب صوتی طاعون

برای دریافت کتاب صوتی طاعون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.