معرفی و دانلود PDF کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

عکس جلد کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان
قیمت:
۱۲۹۰۰۰ تومان - 23.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان نوشته‌ی ادام کامبل، آخرین یافته‌های علمی در خصوص فیزیک و فیولوژی، اصول تغذیه، تمرینات ویژه‌ی خانم‌ها در دوران بارداری و... را با زبانی ساده و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان:

در حوزه تناسب اندام و تمرینات بدنسازی مخاطبان فراوانی وجود دارد که می‌توان گفت به همان اندازه تصورات اشتباه هم بسیار زیاد است. در طی این چند سال اخیر مخاطبان تناسب اندام در خانم‌ها رشد بسیاری داشته، به گونه‌ای که گاهی از آقایان هم بیشتر هستند.

محمدرضا الماسی و میثم میرزایی شهرابی ضمن ترجمه‌ی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان (The Women's Health Big Book of Exercises)، ایرادات و نواقص این کتاب را نیز برطرف کرده و مباحثی مهم به آن افزوده‌اند. عدم توضیح مباحث فیزیولوژیکی و تغذیه‌ای به همراه نکات تمرینی ویژه‌ی بانوان از مهم‌ترین ایرادهایی بود که در کتاب وجود داشت. تالیف‌کنندگان این کتاب تنها به آموزش تصاویر اکتفا نکرده و به دنبال منابع علمی در حوزه‌های فیزیولوژی، علم تمرین و تغذیه ورزشی در بانوان و همچنین نکاتی ویژه‌ی بارداری رفتند. پس از گزینش منابع بسیار زیاد، توانستند به صورت تخصصی برای بانوان مطالب کاربردی را در کتاب حاضر گردآوری کنند.

این کتاب به 2 بخش نظری و عملی و در 13 فصل تقسیم شده است. در فصل اول مباحث تخصصی فیزیولوژی ورزشی زنان بررسی شده است. یک مربی باید تمامی این مباحث را بداند و در تنظیم برنامه‌ها و نظارت ورزشکاران خود از آن استفاده کند. فصل دوم از منابع NSCA گردآوری شده تا نکاتی کاربردی برای تمرین در دوران بارداری بیان شود. فصل‌های سوم و چهارم این کتاب برگرفته از کتاب «اصول برنامه‌نویسی پیشرفته در پرورش اندام و تمرینات مقاومتی» است که آن را به صورت چکیده و با تغییراتی ویژه‌ی بانوان جمع آوری کرده‌اند. فصل پنجم نیز با چندین منبع تخصصی، مباحث مربوط به تغذیه ورزشی ویژه زنان بررسی شده که مطالعه‌ی آن می‌تواند تصورات فکری شما را در ارتباط با تغذیه تحت تاثیر قرار دهد و کمک شایانی به شما داشته باشد. البته در این فصل هم مباحث تغذیه‌ای ویژه‌ی دوران بارداری بررسی شده است.

بخش دوم خود بسیار جذاب و کاربردی است. عضلات بدن در این فصل بخش‌بندی شده است و حرکات مربوط به هر بخش به صورت تصویری قرار گرفته شده است. تصاویر و ترتیب اجرای حرکات در این بخش از کتاب ادام کامبل (Adam Campbell) است. در توضیح حرکات سعی شده که با ویرایش‌هایی نسبت به منبع اصلی، به زبان ساده‌تر و قابل فهم اجرای حرکات بیان شود.

کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر به تمام بانوانی که به سلامت و زیبایی بدن خود اهمیت می‌دهند، توصیه می‌شود. همچنین مطالب این کتاب یک منبع آموزشی عالی برای تمام مربیان بدنسازی خانم‌ها محسوب می‌شود.

(این کتاب دارای حجم بیش از 20 مگابایت هست، لطفا قبل از خرید، نسخه نمونه را دریافت و از صحت نمایش کتاب در موبایل یا تبلت اطمینان حاصل کنید.)

در بخشی از کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان می‌خوانیم:

توصیه‌های مربوط به مایعات و الکترولیت‌ها برای ورزشکاران زن تمرینات ورزشی می‌تواند با افزایش گرمای بدن باعث افزایش تعریق و کاهش غلظت الکترولیت‌های بدن شود. سدیم و پتاسیم از جمله مهم‌ترین الکترولیت‌ها است که تحت تأثیر هورمون‌های جنسی نیز قرار می‌گیرد. یافته‌هایی نشان می‌دهد که با افزایش استرادیول و پروژسترون در زنان ورزشکار در هنگام تمرینات ورزشی طولانی مدت احتمال بروز هایپوناتر می‌افزایش می‌یابد که آب رسانی مجدد با استفاده از نوشیدنی‌های ورزشی می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد. تمرینات پر شدت می‌تواند باعث افزایش حساسیت‌های وابسته به دمای مرکزی، گشادی عروق محیطی و هم چنین میزان عرق‌ریزی شود. البته تفاوت‌های هورمونی و جنسیتی در میزان عرق ریزی می‌تواند قابل در نظر گرفتن باشد؛ اما محدودیت‌های مطالعات انجام شده به دلیل عدم بررسی دوره‌های ماهیانه بوده است. زنان تمرین کرده با افزایش عرق ریزی، مایعات بیشتری از دست خواهند داد. زنان ورزشکار باید بدانند که سطح تناسب اندام و عملکرد آن‌ها می‌تواند به شدت تحت تاثیر مایعات دریافتی قرار بگیرد.

شرایط بدنی فردی از جمله سطح و سابقه‌ی تمرین، اندازه‌ی بدن، دمای بدن و دمای محیط مواردی است که بر دریافت مایعات و الکترولیت‌ها می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد. با توجه به دستورالعمل‌های دانشگاه پزشکی وزشی آمریکا (ACSM) باید به میزان عرق ریزی هر ورزشکاری، آب رسانی مجدد و الکترولیت‌ها توجه شود و از هر گونه هایپوناترمی جلوگیری شود.

فهرست مطالب کتاب

بخش 1: مفاهیم نظری
فصل 1: فیزیولوژی زنان
فصل 2: زنان و بارداری
فصل 3: مبانی و سیستم‌های تمرینی
فصل 4: زنان و تمرینات مقاومتی
فصل 5: اصول تغذیه ورزشی در زنان
بخش 2: آموزش حرکات
فصل 6: عضله‌ی سینه‌ای
فصل 7: عضلات پشتی
فصل 8: عضله‌ی شانه‌ای
فصل 9: عضلات بازو
فصل‌ 10: چهارسر رانی
فصل 11: همسترینگ و ساق
فصل 12: عضلات مرکزی
فصل 13: تمرینات کل بدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان
نویسنده
مترجممحمدرضا الماسی، میثم میرزایی شهرابی
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۸۷
زبانفارسی
شابک978-600-355-366-8
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۹۰۰۰ ت - 23.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

سارا فیروزبخت
۱۴۰۰/۶/۲۷
کتاب خوبیه و ارزش خوندن رو داره
مریم جاوید
۱۴۰۰/۲/۴
کتاب جامع و کاملی هست خیلی خوب بود
سعیده کوهزادی
۱۳۹۹/۱۰/۹
کتاب بسیار کامل و جامعی است
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

برای دریافت کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

بدنسازی، بدنسازی زنان، تمرینات بدنسازی زنان، فیتنس بانوان، بهترین حرکات بدنسازی برای بانوان، برنامه غذایی فیتنس بانوان، آموزش فیتنس بانوان، فیتنس زنان، فیتنس زنانه، فیتنس زنان بدنساز، زنان فیتنس کار، فیتنس بدنسازی زنان، فیتنس بدنسازی بانوان، رژیم غذایی برای بدنسازی بانوان، برنامه غذایی برای عضله سازی بانوان، اصول تغذیه ورزشی در زنان، برنامه غذایی بدنسازی، ورزش و بارداری، ورزش برای زن باردار، فواید ورزش در بارداری، pdf ورزش های دوران بارداری، تمرینات ورزشی زنان، تمرینات ورزشی زنانه، تمرینات ورزشی زنان باردار، تمرینات ورزشی بانوان، تمرینات ورزشی برای زنان، تمرینات ورزشی زنان بدنسازی، تمرین های ورزشی زنان، تمرین ورزشی، تمرینات ورزشی، سلامت بدن، انواع تمرین ورزشی، بدن سازی، علوم ورزشی، دانلود کتاب ورزشی، فیتنس، تناسب اندام، تناسب اندام با ورزش، راه های تناسب اندام، تمرین های بدنسازی، تغذیه ورزشی، تغذیه، دانلود کتاب تربیت بدنی، تربیت بدنی، Adam Campbell، The womens health big book of exercises، کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان، دانلود pdf کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان، کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان pdf