معرفی و دانلود کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه

عکس جلد کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه

ناصر رضایی پور متخصص طب سنتی است. او در کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه با بهره‌گیری از دانش خود در زمینه‌ی پزشکی ایرانی - اسلامی، توصیه‌هایی کاربردی به دست داده که مؤمنین در صورت بذل توجه به آنها می‌‌توانند با اطمینان از حفظ سلامت خود، در تمام فصول سال روزه بگیرند و مناسک عبادی را به جا آورند.

درباره کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه:

به باور نویسنده‌ی کتابی که در دست دارید، ریشه‌های آنچه امروز به عنوان طب سنتی شناخته می‌شود، به زمان‌های بسیار دور بازمی‌گردد. با این حال این مسئله باعث نمی‌شود مدعی شویم که این طب پاسخگوی نیازهای انسانِ امروز نیست. دکتر ناصر رضایی پور ثابت می‌کند که اتفاقاً عکس این قضیه درست است. وی معتقد است که طب ایرانی اگرچه ریشه‌ای بسیار دور دارد، با این حال سرشار از حکمت و بینش است؛ زیرا از آنجا که همواره دانشی پویا بوده، در طول زمان مدام بر غنای آن افزوده شده است. به نحوی که امروزه می‌توان آن را یک نظام سلامتیِ در نوع خودْ کامل به شمار آورد.

هر یک از عناوینِ مجموعه کتاب‌های «پیام تندرستی» برآمده از رویکرد و نگاهی‌اند که توصیف آن رفت. دکتر رضایی پور در هر کدام از این کتاب‌ها، یک موضوع سلامتی - بهداشتیِ خاص را از منظر طب و حکمت سنتی بررسی نموده است.

در کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه‌داری تندرستانه، تلاش بر این بوده که به پرسش‌های پزشکی و بهداشتی‌ای که در ارتباط با روزه‌داری در اذهان مطرح است، پاسخ گفته شود. مثلاً، در بخشی از کتاب به راه‌حل جبران کم‌آبیِ بدن فرد روزه‌دار پرداخته شده، در بخشی دیگر توضیحاتی در باب رژیم غذایی صحیح در طول ماه رمضان داده شده، و در بخشی دیگر به بایدها و نبایدهای کلیِ روزه‌داری اشاره رفته است.

به طور کل چنین می‌توان گفت که با گوش سپردن به کتاب حاضر و عمل به آموزه‌های آن، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که روزه گرفتن کمترین آسیبی به سلامتی‌تان نخواهد زد.

کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به مؤمنینی توصیه می‌کنیم که در طول ایام روزه‌داری دغدغه‌ی حفظ سلامت خود را دارند.

با ناصر رضایی پور بیشتر آشنا شویم:

او متولد سال 1358 و اهل تهران است. حرفه‌اش پزشکی و تخصصش طب سنتی‌ست. رضایی پور مدرک دکترای خود را از دانشگاه شاهد دریافت نموده است. از آثار اوست: «پیام تندرستی: سلامتی جسم و جان در گرو سلامتی گوارش، چاقی و اصول درمان آن، تاریخ پزشکی ایران.»

در بخشی از کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه می‌شنویم:

جوانان مزاج گرم و خشک دارند. پس باید به تدابیر روزه‌داری، به ویژه در روزهای گرم و دراز، توجه بیشتری داشته باشند تا حرارت زیاد آنها کاهش یابد و رطوبت پایه‌ی بدن حفظ گردد. پرهیز از ادویه‌ی تند، فست فودها، غذاهای حاوی مواد نگهدارنده، گوشت قرمز زیاد، و غذاهای خیلی شور یا خشک، کاهش هیجانات روحی و فکری و انتقال فعالیت‌های بدنی و فیزیکی به اول صبح یا پایان روز، در کنار استفاده از عطرهای خنک، استراحت یا خواب میان‌روز که نباید نزدیک غروب آفتاب باشد، مصرف سوپ‌ها و آش‌های ساده و افزودن چاشنی‌های خوبی چون آب و رب انار، گشنیز، تمبر هندی، آلو بخارا و زرشک به غذاها، می‌تواند به این هدف کمک کند. ضمن اینکه نوشیدن شربت عرق بیدمشک یا گلاب، شربت خاکشیر، یا شربت‌های زرشک، زردآلو، ریواس و مانند آنها با فاصله‌ی حدود یک ساعت از غذای اصلی در وعده‌های سحری و افطاری، و همچنین خوردن کاهو و سکنجبین نیز، بسیار مناسب است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
پیشگفتار
۵ دقیقه
روزه‌داری؛ سبک درست زیستن
۲ دقیقه
روزه باید کامل باشد
۱ دقیقه
سحری خوردن لازم است
۵ دقیقه
با تشنگی چه کنیم؟
۱ دقیقه
دوغ بخوریم یا چای؟
۲ دقیقه
ماء‌الشعیر طبی؛ نوشیدنی معجزه‌گر
۲ دقیقه
کاهو؛ موهبتی برای تابستان داغ
۱ دقیقه
و کوتاهی درباره‌ی سالادها
۱ دقیقه
چند نکته درباره‌ی ماست
۲ دقیقه
جایگاه بلند سبزی خوردن در سفره‌ی ایرانی
۲ دقیقه
کی میوه بخوریم
۱ دقیقه
ورزش کنیم یا نه؟
۳ دقیقه
غذای سنگین ممنوع!
۷ دقیقه
یک افطاری پر و پیمان
۲ دقیقه
خرما؛ سیاه‌رنگِ روسفید
۲ دقیقه
روزه‌اولی‌ها دقت کنند
۱ دقیقه
سالمندان و روزه‌داری
۲ دقیقه
جوان‌ترها بشنوند
۱ دقیقه
خواب در رمضان
۲ دقیقه
نفخ؛ شایع و آزارنده
۲ دقیقه
یبوست در روزه‌داری؛ بایدها و نبایدها
۲ دقیقه
آیا سوزش کلیه و ادرار مانع روزه‌داری است؟
۴ دقیقه
بیماران دیابتی و روزه‌داری
۳ دقیقه
سبک زندگی درست بر اساس رمضان
۱ دقیقه
زولبیا و بامیه، پای ثابت سفره‌های افطار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه
نویسنده
گویندهناصر رضایی پور
ناشر چاپی ناصر رضایی پور
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه

برای دریافت کتاب صوتی پیام تندرستی: روزه داری تندرستانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.