معرفی و دانلود کتاب صوتی روان گردان‌ها

عکس جلد کتاب صوتی روان گردان‌ها
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روان گردان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روان گردان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روان گردان‌ها

آلدوس هاکسلی نویسنده و فیلسوف مشهور بریتانیایی تأثیر مواد مخدر بر بدن انسان را با لحن و ادبیات خاص خود شرح می‌دهد و شاهکاری به نام کتاب صوتی روان گردان‌ها را خلق می‌کند. آلدوس این اثر ماندگار را بر اساس تجربیات شخصی خود به رشته‌ی تحریر درآورده است.

معرفی کتاب صوتی روان گردان‌ها:

نویسنده کتاب روان گردان‌ها (The Doors of Perception and Heaven and Hell) را در دو موقعیت متفاوت نوشته است؛ بخش اول به تصورات آلدوس قبل از مصرف مواد مخدر می‌پردازد که به عنوان «درهای ادراک» شناخته می‌شود و بخش دوم با عنوان «بهشت و دوزخ» پس از مصرف مواد مخدر و زمانی که او حالت عادی ندارد، نوشته شده است. هر دو بخش این کتاب فاقد موضوع واحدی هستند و صرفاً توهمات نویسنده را قبل و بعد از مصرف روان‌گردان بازگو می‌کند. آلدوس هاکسلی (Aldous Huxley) در این کتاب تلاش می‌کند تأثیری که مواد مخدر بر بدن و ذهن انسان می‌گذارد، منعکس نماید.

آلدوس برای نوشتن کتاب صوتی روان گردان‌ها، ال اس دی مصرف کرد و این اتفاق افراد بسیاری را خشمگین ساخت. این کتاب در سال 1954 انتشار یافت و هاکسل که در آن ایام نویسنده‌ای پرطرفداری بود با خشم هواداران خود نیز مواجه شد. بدون هیچ تردیدی کتاب صوتی روان گردان‌ها یک اثر هنری است و باید آن را فراتر از زمانه‌ی خود دانست؛ چرا که درک این کتاب در توان هر کسی نیست.

مجموعه‌ی تکه‌های نیک چیست؟

تکه‌های نیک ترجمه‌ی مجموعه‌ی وینتیج مینی است. این مجموعه‌ی خواندنی اطلاعات مختصری در خصوص آثار ادبی ارائه می‌دهد و هر کدام موضوع خاصی را مورد توجه دارند.

نکوداشت‌های کتاب روان گردان‌ها:

- خارق‌العاده. یک جست‌وجوی معنوی حقیقی. (New York Times)
- فوق‌العاده سرگرم‌کننده. (The New Yorker)
- کتابی که هزار سفر را آغاز کرد. (Daily Telegraph)
- کتاب «روان گردان‌ها» برانگیزاننده، خردمندانه و بالاتر از هر چیزی یک شاهکار است. (Sunday Times)

آلدوس هاکسلی را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل آلدوس لئونارد هاکسلی (Aldous Leonard Huxley) در سال 1894 به دنیا آمد و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان و نویسندگان بریتانیا شناخته می‌شود. این نویسنده شاهکارهایی مانند دنیای قشنگ نو و شیاطین شهر لودون را در کارنامه‌ی ادبی خود دارد و بارها برای دریافت جایزه‌ی نوبل نامزد شد. آلدوس سرانجام در سال 1964 درگذشت.

مطالعه‌ی کتاب صوتی روان گردان‌ها به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر تمایل دارید که اطلاعات بیشتری را در خصوص عوارض مصرف مواد مخدر بر بدن انسان به دست بیاورید، فرصت شنیدن این کتاب صوتی جذاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی روان گردان‌ها می‌شنویم:

به ون گوگ و به قفسه‌ی آن برگشتم و کتابی را که کنار آن بود برداشتم، کتابی بود درباره‌ی بوتیچلی. صفحه‌ها را ورق زدم، تولد ونوس هیچ وقت یکی از آثار موردعلاقه‌ام نبوده. ونوس و مارس دوست‌داشتنی که راستکین بیچاره از سر هیجان در اوج تراژدی جنسی طولانی‌اش آن را محکوم کرد، تهمت اپلز قوی و ظریف و به تابلوی نه چندان آشنا و نه خیلی خوب جودیت توجهم جلب شد و با اشتیاق تماشایش کردم، نه به قهرمان زن رنگ پریده و روان‌نژند آن یا پیش‌خدمتش نه سر پر موی قربانی یا منظره‌ی بهاری پس‌زمینه بلکه به ابریشم بنفش‌گون بالاتنه‌ی پیله‌دار جودیت و دامن‌های بلندی که باد تکانشان می‌داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
شناسنامه
۴ دقیقه
یادداشت سرپرست مجموعه
۳ دقیقه
درباره‌ی نویسنده
۱۴ دقیقه
درهای ادراک - قسمت اول
۱۹ دقیقه
درهای ادراک - قسمت دوم
۱۱ دقیقه
درهای ادراک - قسمت سوم
۱۵ دقیقه
درهای ادراک - قسمت چهارم
۱۹ دقیقه
درهای ادراک - قسمت پنجم
۱۵ دقیقه
درهای ادراک - قسمت ششم
۱۹ دقیقه
درهای ادراک - قسمت هفتم
۱۶ دقیقه
درهای ادراک - قسمت هشتم
۱۴ دقیقه
درهای ادراک - قسمت نهم
۹ دقیقه
درهای ادراک - قسمت دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روان گردان‌ها
نویسنده
مترجمصبا راستگار
گویندهدادبه دادمهر
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روان گردان‌ها

Soheil Alipour
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
حقیقتا اگر بخواهم صادقانه بیان کنم من از این کتاب سردرنیاوردم یا بسیار از سطح بالاتری از سواد و اطلاعات من بود یا بسیار چرت‌وپرت بود. میگم شاید ایراد از من بود لطفا باقی دوستان نظرشون رو بگن که من به مشکل خودم پی ببرم.
رضا علی خواه
۱۴۰۰/۱۱/۳
یا مترجم ضعیف ترجمه کرده بود یا اینکه واقعا خود نویسنده هم دقیقا نمی‌دانست چه می‌گوید. اصلا بعضی حرفاها و گفته هاش نامفعوم و بی ربط بودند. مطالب یکپارچه و منظم نبودند برعکس گنگ و نامفهوم...
Yalda B
۱۴۰۰/۱/۵
این کتاب آلدوس هاکسلی در مورد مواد مخدر و روانگردان‌ها که به زبانی ادبی نوشته شده که در آن از تجارب خودش هم نوشته برای کسانی که به این مباحث علاقه دارن جذاب خواهد بود.
مهوش کریمی
۱۳۹۹/۹/۹
اگر علاقه مند به پژوهش، مردم شناسی باشید،، بسیار کارآمد است.
Mohammadali H
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
عالی.
ممنون از کتابراه🌹🎈
Ali Mohamadi
۱۳۹۹/۱۱/۵
مطالب کوتاه و خیلی کلی
لینا غضنفری
۱۳۹۹/۱۰/۳
چرا قسمت دوم رو نداره؟؟
شیوا
۱۴۰۱/۶/۲۷
ترجمه با سانسور بود
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روان گردان‌ها

برای دریافت کتاب صوتی روان گردان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.