معرفی و دانلود کتاب صوتی اتاق شماره 6

عکس جلد کتاب صوتی اتاق شماره 6
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق شماره 6 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق شماره 6 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتاق شماره 6

کتاب صوتی اتاق شماره 6، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه، بلند و یک نمایشنامه‌ی آنتون چخوف است و داستان اصلی ماجرای تلخ پنج بیمار روانی‌ و پزشک معالجشان را روایت می‌کند. داستان شنیدنی اتاق شماره 6 به تباهی جامعه و رنج انسان اندیشمند در قرن نوزدهم روسیه می‌پردازد و نکات بسیار قابل تأملی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی اتاق شماره 6:

داستان نخست که یکی از ماندگارترین آثار آنتون چخوف (Anton Chekhov) محسوب می‌شود، اتاق شماره 6 (Ward No. 6) نام دارد. این داستان تأمل‌برانگیز نخستین بار در سال 1982 منتشر شد. نویسنده در این داستان یک بیمارستان روانی را به تصویر می‌کشد که در اتاق شماره‌ی شش پنج بیمار بستری‌ست و آندری یفیمیچ پزشک و مسئول بررسی سلامت آن‌ها به شمار می‌آید. آنتون چخوف وضعیت روحی و روانی هر کدام از این بیماران را برای‌تان به زیبایی توصیف می‌کند و در خلال مکالماتی که میانشان شکل می‌گیرد شما را با خلقیات و شخصیت‌ آن‌ها آشنا می‌سازد.

ایوان دمیتریچ گروموف مهم‌ترین بیمار داستان محسوب می‌شود و توجه پزشک را هم به خود جلب می‌کند و به نوعی موضوع اصلی اتاق شماره 6 به شمار می‌آید. او مردی سی و سه ساله است سابق بر این مأمور دادگاه بوده و الان دچار این توهم است عده‌ای به دنبالش هستند و قصد دستگیری‌اش را دارند، آن هم در حالی که او جرمی مرتکب نشده است!

آندری به مرور به این نتیجه می‌رسد که ایوان در حقیقت سالم‌ترین و عاقل‌ترین انسان است و برای همین میان دو رابطه‌ای دوستانه شکل می‌گیرد و پیرامون مسائل مختلف با هم به گفت‌وگو می‌پردازند. ماجرای اتاق شماره 6 با وود پزشک جدید ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد. پزشک جدید آندری را مشعول گفت‌وگو با بیمار روانی می‌بیند و بر همین اساس تصور می‌کند که آندری نیز دچار مشکلات روانی شده است.

در اتاق شماره 6 هر کدام از شخصیت‌ها مشکلات ویژه‌ای دارند و همین موضوع آن‌ها را خاص و از یکدیگر متمایز می‌کند. در نگاه نخست ممکن است تصور کنید که چخوف داستانی درباره‌ی بیماران روانی و مشکلات روحی ‌ آن‌ها روایت می‌کند اما زمانی که شنیدن داستان را به پایان می‌رسانید متوجه می‌شود ماجرا چیز دیگری است. آنتون چخوف در یکی از به یادماندنی‌ترین آثار خود به رنج آدمی و فلسفه‌ی وجودی می‌پردازد و شما را با سوالات عمیقی مواجه می‌سازد.

داستان بعدی که به دنبال خدمت نام دارد درباره‌ی خودکشی نماینده‌ی بیمه در یک دهکده است. او که مرگ مشکوکی دارد، یک پزشک و بازرس برای بررسی در خصوص این واقعه به دهکده قدم می‌گذارند تا تمام جوانب موضوع را بررسی کنند. پیرمردی به نام لوشادین که فراش به شمار می‌آید وظیفه دارد این تیم تحقیقات دو نفره را در جریان اتفاقات بگذارد اما با آغاز برفی سهمگین راه‌ها مسدود می‌شود و... .

فردی به نام آلیوخین در داستان درباره‌ی عشق برای‌تان روایت می‌کند که چگونه شیفته‌ی همسر دوست خود لوکانویچ می‌شود و تمام اتفاقات را توضیح می‌دهد.

داستان چهارم که کالای جاندار نامیده می‌شود اثری بسیار قوی به شمار می‌آید و ماجرای منحصربه‌فردی را به تصویر می‌کشد. بوگروف و لیزا زوجی به ظاهر خوشبخت هستند و پسری کوچک دارند. تا این‌که مردی متمول به نام گراخولسکی از لیزا خوشش می‌آید و لیزا نیز به او دل می‌بندد. گراخولسکی شوهر او را راضی می‌کند تا با گرفتن 150 هزار روبل از همسرش جدا شود تا این‌گونه خودش بتواند به عشقش یعنی لیزا برسد اما... .

قصه‌ی بعدی داستان نقاش است که شما را لیدا و ژنیا آشنا می‌کند، دخترانی که با مادر خود در روستا زندگی می‌کنند. لیدا معلم است و اگر فردی در روستا بیمار شود، او را درمان هم می‌کند. بلوکروف هم مردی است که دوست خانوادگی‌شان محسوب می‌شود. همه چیز عادی است تا این‌که یک روز او دوست خود را به خانه‌ی آن‌ها می‌برد و آن مرد از ژنیا خوشش می‌آید.

داستان اندوه ماجرای غم‌انگیزی دارد و درباره‌ی مردی است که به تازگی پسر خود را از دست داده و تمایل دارد که با دیگران دردِدل کند اما کسی را ندارد به جز اسبش!

بخش پایانی کتاب صوتی اتاق شماره 6 در واقع نمایشنامه‌ی کوتاهی به شمار می‌آید که دو دوست صمیمی با هم به گفت‌وگو می‌پردازند و یکی از آن‌ها از کارهایی که انجام می‌دهد و می‌گوید و کمی بعد شرح مشکلات و ناراحتی‌هایش را مطرح می‌کند.

کتاب صوتی اتاق شماره 6 به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات روسیه و داستان‌های کوتاه هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

آنتون چخوف را بیشتر بشناسیم:

آنتون چخوف (Anton Pavlovich Chekhov) متولد 1860 میلادی، داستان نویس، نمایشنامه نویس برجسته روس و یکی از پیشروان داستان کوتاه نویسی در ادبیات جهان است. او در تاگانروک در جنوب روسیه به دنیا آمد و در خانواده‌ای خشک مذهب بزرگ شد. چخوف در 1884 تحصیلات خود را در رشته پزشکی در دانشگاه مسکو به پایان رساند ولی به جای طبابت بیشتر به نوشتن پرداخت و در عمر کوتاه خود 700 اثر ادبی برجای گذاشت که بیشتر آن‌ها داستان‌های کوتاه هستند.

آثار داستانی این نویسنده روسی ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ او در خلاصه گویی و خلق داستان‌‌های کوتاه بدون پی‌رنگ استاد است. همچنین داشتن نگاه رئالیستی به جهان و شخصیت‌های آثارش برخلاف نگاه فرمالیستی که در دوران چخوف بسیار رایج بود. در داستان‌های آنتوان چخوف همواره مقدمه‌ای کوتاه برای ورود به جهان قصه‌هایش وجود دارد و می‌توانید تصویرپردازی‌های متعددی از طبیعت را در قلمش مشاهده کنید.

چخوف همواره سعی کرده در آثارش به مفاهیمی همچون تضاد طبقاتی، ارزش‌های غلط رایج در جامعه، نقد فحشا و فرصت‌های از دست زندگی و درگیری‌های انسان‌ها باهمدیگر بپردازد.

داستان نویسی این نویسنده از سال 1880 شروع شد؛ زمانی که اولین مطلب او در مجله‌ای به چاپ رسید و پس از آن با نام‌های مستعاری همچون آنتوشا چخونته، آدم کبدگندیده، برادر برادرم، روور و اولیس به نوشتن داستان کوتاه و مطالب طنز و فکاهی مشغول شد و از این راه کسب درآمد نیز می‌کرد.

اما پس از فارغ التحصیلی و شروع طبابت، توانست اولین مجموعه داستانش با نام قصه‌های ملپامن را منتشر کند و در عرصه ادبیات روسیه شناخته شود. سرانجام آنتوان چخوف که سال‌ها به بیماری سل مبتلا بود، در سال 1904 در سن 44 سالگی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی اتاق شماره 6 می‌شنویم:

یکی از روزهای پاییز بود که ایوان دیمیتریچ یقه‌ی پالتو را بالا زده، از پس کوچه‌های گل‌آلود عبور می‌کرد تا دستمزد پاک‌نویسی نامه‌ای را که برای کاسب کاری نوشته بود دریافت کند. مثل همیشه آن روز صبح هم کج‌خلق و بدحال می‌نمود. در یکی از پس کوچه‌ها با دو نفر زنددانی زنجیر شده تصادف کرد که چهار نفر سرباز تفنگ به دست آن‌ها را می‌بردند.

پیش‌تر هر وقت با زندانی‌ها مصادف می‌شد، مشاهده‌ی آن‌ها رقت و تأثیر خاصی در وی ایجاد می‌کرد و او را مضطرب و پریشان خاطر می‌ساخت اما امروز منظره‌ی زندانیان تأثیر مخصوص و عجیبی بر او داشت. معلوم نبود به چه سبب یک مرتبه به خاطرش خطور کرد که ممکن است روزی او را هم قفل و زنجیر کنند و با همین وضع از پس کوچه‌های گل‌آلود به زندان ببرند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۹ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش یک و دو
۳۰ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش سه، چهار و پنج
۲۶ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش شش و هفت
۱۹ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش هشت و نه
۲۶ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش ده و یازده
۲۷ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش دوازده، سیزده و چهارده
۲۱ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش پانزده و شانزده
۲۰ دقیقه
اتاق شماره شش - بخش هفده، هجده و نوزده
۲۹ دقیقه
به دنبال خدمت - قسمت اول
۲۳ دقیقه
به دنبال خدمت - قسمت دوم
۲۹ دقیقه
درباره‌ی عشق
۲۹ دقیقه
کالای جاندار - قسمت اول
۲۴ دقیقه
کالای جاندار - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
کالای جاندار - قسمت سوم
۲۷ دقیقه
کالای جاندار - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
داستان نقاش - قسمت اول
۱۹ دقیقه
داستان نقاش - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
داستان نقاش - قسمت سوم
۱۳ دقیقه
داستان نقاش - قسمت چهارم
۱۶ دقیقه
اندوه
۲۱ دقیقه
خودکشی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتاق شماره 6
نویسنده
مترجمکاظم انصاری
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتاق شماره 6

Yasi
۱۴۰۱/۹/۱۶
اتاق شماره شش عالی بود، انگار طبق شرایطی که داریم توش زندگی میکنیم نوشته شده، خیلی دوسش داشتم و نحوه‌ی خوندن و صدای خواننده هم خوب بود.
عقیق طهرانی
۱۴۰۱/۳/۱۱
بی نهایت کتاب خوبی بود.
مخصوصا داستان اتاق شماره ۶ و کالای جاندار.
صدای راوی هم بسیار دلنشین هست.
سینا اخلاقی
۱۴۰۱/۶/۲۴
توصیف از فضای داستان ومتن گوینده همش عالی بود
محمد پشنگ
۱۴۰۱/۳/۲۰
بی نظیر بود. ممنون. کاش صدای پخش کیفیت بهتری داشت
مریم محبی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
داستان اصلی و داستان کالای جاندار عالی بودن
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۳/۱۷
خوب بود کتاب‌های چخوف همه خوبن
مهدی اسماعیلی
۱۴۰۱/۱۰/۸
کتابی با داستان‌های دل نشین
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۱/۲۳
نویسنده نمایانگر محتوی کتاب
عالی
حسن رضایی
۱۴۰۰/۸/۲۹
نویسنده، ترجمه و خوانش خوب بود
Loebat Lotfi
۱۴۰۰/۹/۱۹
این کتاب بی نظیره
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتاق شماره 6

برای دریافت کتاب صوتی اتاق شماره 6 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.