معرفی و دانلود کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا

عکس جلد کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا
قیمت:
36000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا

کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا اثری دلنشین به قلم نویسنده و مترجم خوب کشورمان، مهسا ملک مرزبان است. او در این اثر شخصیتی خیالی به نام سابینا در ذهن خود خلق کرده و خطاب به او نامه‌هایی دلکش و زیبا نوشته است. گوش سپردن به این اثر با صدای گرم نویسنده، قطعاً موجب لذت و تلطیف عواطف شما خواهد شد.

درباره کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا:

نامه‌ نوشتن یکی از لذتبخش‌ترین و وسوسه‌انگیزترین کارهاست. فکر اینکه بدانیم واژه‌ها و جملاتمان مخاطبی خاص دارند و برای اوست که نوشته می‌شوند، به خودی خود آرامشی کمیاب را نصیب خاطرمان می‌کند؛ آرامشی که چه بسا پیش‌شرط نوشتن باشد. شاید به همین دلیل است که بخش قابل توجهی از مجموعه آثار نویسندگان بزرگ را نامه‌های آنان تشکیل می‌دهد.

اما نامه‌ها همیشه هم مخاطبی واقعی ندارند. گاهی این مخاطب می‌تواند خیالی باشد، چنانچه در کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا اینگونه است. مهساملک مرزبان در این اثر نامه‌هایی شیرین و شنیدنی نوشته، خطاب به دختری به نام سابینا. دختری که به قول خود او، «نه خیلی کودک است که درس نیاموخته باشد، و نه چندان بزرگ که باتجربه». نویسنده‌ در این نامه‌های نه چندان طویل، با زبانی روان و خالی از دشواری، زندگی را آنگونه که خود دیده و شناخته، برای سابینای خیالی به تصویر کشیده است.

با نگاهی (حتی گذرا) به آنچه از زیر قلم ملک مرزبان جاری شده، با یقین می‌توان گفت که در این نامه‌ها بیش از هر چیز از عشق و شور حیات سخن رفته است. عشق و شوری که به گواهی متن کتاب، مستقیماً از دل تجارب زیسته‌ی نویسنده‌ی اثر برآمده‌اند، تا از خلال کلماتی زیبا و از جان‌برآمده، لاجرم بر جان مخاطب بنشینند.

کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به متون ادبی و به طور کلی دنبال‌کنندگان ادبیات امروز ایران، یقیناً از این اثر استقبال خواهند نمود.

با مهسا ملک مرزبان بیشتر آشنا شویم:

او بیشتر در حوزه‌ی ترجمه فعالیت دارد، با این حال سابقه‌ی گویندگی، برنامه‌سازی و اجرا نیز در کارنامه‌ی کاری‌اش به چشم می‌خورد. ملک مرزبان در سال 1353 به دنیا آمده، و امروز بیش از دو دهه از فعالیت‌های فرهنگی‌اش می‌گذرد. آنچه در ادامه می‌آید عناوین برخی از ترجمه‌های مشهور اوست: «شیفتگی‌ها، قلبی به این سپیدی، خرده‌روایت‌های بی‌زن و شوهری، گوشواره‌های گیلاسی، راز کلاه رومی، آشنایی با بورخس، سفر در اتاق تحریر». گفتنی است که مهسا ملک مرزبان مترجم رسمی شبکه‌ی مستند سیما نیز بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا می‌شنویم:

سابینا! آدم‌ها چمدان به دست در دنیا می‌گردند؛ شهر به شهر، محله به محله، کافه به کافه، آدم به آدم. اما انگار آن جا و آن چیزی که می‌خواهند نمی‌یابند. آدم‌ها مسافر دائم شده‌اند. خسته‌اند. دنبال فرصت دیگری‌اند. صبر ندارند. انتظار بلد نیستند. سابینا، آدم‌ها دنبال بعدی هستند. می‌خواهند به موقعیت بعدی، آدم بعدی، و لذت بعدی برسند و امتحانش کنند. فردا را می‌خواهند، بی‌آنکه حظی از امروز برده باشند؛ کام‌نگرفته در طلب چیز دیگری هستند. دل نمی‌بازند. اعتماد نمی‌کنند. متوقع نمی‌شوند؛ منتظر نمی‌مانند، و تلاش نمی‌کنند.

آدم‌ها! چمدان‌هایتان را زمین بگذارید. دودستی حالتان را بچسبید و لذتش ببرید. چیزی آن طرف خط منتظر ما نیست. با او که زلف گره زده‌اید بمانید. زندگی خانه‌ای است که کلید می‌خواهد؛ چمدان لازم ندارد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
قسمت اول
2 دقیقه
قسمت دوم
1 دقیقه
قسمت سوم
2 دقیقه
قسمت چهارم
2 دقیقه
قسمت پنجم
3 دقیقه
قسمت ششم
2 دقیقه
قسمت هفتم
2 دقیقه
قسمت هشتم
2 دقیقه
قسمت نهم
1 دقیقه
قسمت دهم
1 دقیقه
قسمت یازدهم
2 دقیقه
قسمت دوازدهم
2 دقیقه
قسمت سیزدهم
2 دقیقه
قسمت چهاردهم
2 دقیقه
قسمت پانزدهم
3 دقیقه
قسمت شانزدهم
1 دقیقه
قسمت هفدهم
1 دقیقه
قسمت هجدهم
2 دقیقه
قسمت نوزدهم
1 دقیقه
قسمت بیستم
2 دقیقه
قسمت بیست و یکم
3 دقیقه
قسمت بیست و دوم
2 دقیقه
قسمت بیست و سوم
2 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
2 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
1 دقیقه
قسمت بیست و ششم
2 دقیقه
قسمت بیست و هفتم
2 دقیقه
قسمت بیست و هشتم
1 دقیقه
قسمت بیست و نهم
4 دقیقه
قسمت سی‌ام

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا
نویسنده
گویندهمهسا ملک مرزبان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه صوتی
36000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا

امید رستگار
۱۴۰۱/۷/۲۸
چه قدرتمند است احساسات نویسنده، آفرینها بر شما و صد درود
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا

برای دریافت کتاب صوتی نامه‌هایی برای سابینا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.