معرفی و دانلود کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد

عکس جلد کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد

در کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد علاوه بر آشنایی با نوعی متد مدیریتی، فوت‌وفن‌هایی برای چابک‌سازی تیم‌هایتان در سازمان تحت مدیریت‌تان خواهید آموخت و به نقش و تأثیر خارق‌العاده‌ی یک تیم چابک در شرکت پی خواهید برد. این متد یک نوشدارو نیست، بلکه بهترین و ساده‌ترین راه برای حل یک مشکل پیچیده است.

درباره‌ی کتاب چابک:

چابک به چه معناست؟ رویکرد یا روشی برای تقویت نوآوری به کمک همراهی عمیق مشتریان و آزمون تطبیقی و یادگیری است که در این کتاب نحوه عملکرد آن آمده.

سازمان یا تیم شما چطور می‌تواند از متد چابک بیشترین بهره را ببرد؟ این اثر در این زمینه از دو راه به شما کمک می‌کند. اگر شرکت‌تان در حال انجام یا گسترش اقدامات مطرح شده در چابک است، بنابراین درک اولیه کافی برای بهره‌مندی از این کتاب را دارید. اثر پیش رو از مفهوم چابک رمزگشایی می‌کند و پایه و اساس مستحکمی برای آموزش‌های آینده به وجود می‌آورد.

این اثر به شما کمک می‌کند تا مانعی بر سر راه اجرای اقدامات متد چابک (Agile) نباشید. هر چند این متد، برخی اوقات با اصطلاحات تخصصی نامفهوم و واژگان اختصاری کشف‌نشدنی و طرفداران سفت و سختی که بیشتر اوقات در بیان کاربرد و فواید آن اغراق می‌کنند، همراه است. با این وجود، چابک در نگاه کلی رویکردی ساده و عملی برای خلاقیت و نوآوری به شمار می‌رود که تمامی مدیران قادر هستند به آن تسلط یابند و از آن استفاده کنند.

یشتر رهبران کسب و کارها اکنون با تیم‌های نوآوری چابک آشنایی لازم را دارند. این گروه‌های کارآفرین و کوچک طوری طراحی شده‌اند که با مشتریان در ارتباط نزدیک قرار بگیرند و خیلی سریع خودشان را با شرایط تغییریافته هماهنگ کنند. این تیم‌های چابک زمانی که به درستی به کار برده شوند، همیشه باعث بهره‌وری و روحیه تیمی بهتر، سرعت در فرایند ورود به بازار، کیفیت بهتر و ریسک کمتر در قیاس با رویکردهای سنتی می‌شوند.

مدیرانی که تجربیاتی درباره تیم‌های چابک دارند یا مطلبی درباره‌شان شنیده‌اند، پرسش‌های جالبی در این باره می‌پرسند. چه می‌شود اگر شرکتی هزاران تیم چابک ایجاد کند؟ آیا همه قسمت‌های کسب و کار برای فعالیت با این شیوه آموزش دیده‌اند؟ آیا تکنیک‌های چابک به همان میزان که بر عملکرد تیم‌ها به صورت جداگانه اثرگذار است، باعث پیشرفت عملکرد کل شرکت نیز خواهد شد؟

امروزه که فناوری نقش مهمی در بهبود و پیشرفت کسب و کارها ایفا می‌کند، تعداد زیادی از شرکت‌ها و سازمان‌های سنتی با واقعیت‌های دنیای دیجیتال هماهنگ و سازگار نیستند. این کسب و کارها با استفاده از فلسفه چابک قادر نیستند بسیاری از هزینه‌هایشان را به منظور رشد، توسعه و جلب رضایت بیشتر مشتری کم کنند و فرایند پیشرفت خود را با تحول فرایندها در داخل و خارج از شرکت فراهم سازند.

در دنیای امروز بسیاری از صنایع و مؤسسات سنتی در کل دنیا تحت تأثیر تکنیک‌های مدیریتی جدید قرار گرفته‌اند که بی‌تردید، متد چابک از جمله بهترین‌های این متدهاست که می‌تواند این شرکت‌های سنتی را خیلی سریع به جایگاهی که از آن‌ها در دنیای دیجیتال انتظار می‌رود، نزدیک کند. در متد چابک، افراد و ارتباطات آنان نقش قابل توجهی در موفقیت یک پروژه ایفا می‌کنند، به اندازه‌ای که استخدام نیروی کار معمولی با ارتباطات خوب در شرکت کارآمدی بسیار بیشتری نسبت به استخدام نیروی کار حرفه‌ای اما بدون ارتباطات سازنده دارد.

کتاب چابک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر صاحب و مدیر کسب و کاری هستید و دوست دارید با متدهای مدیریتی جدید آشنا شوید و آن‌ها را به کار بگیرید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب چابک می‌خوانیم:

بی‌ثباتی، عدم قطعیت، پیچیدگی و ابهام؛ محیط کسب‌وکار را طوری تغییر داده که همکاری چابک در آن از هر زمانی حیاتی‌تر است. سازمان‌ها باید به‌طور مستمر توسعه بازارهای جدید و تهدیدهای رقابتی را زیر نظر داشته باشند، متخصصانی که مورد نیاز است را شناسایی و برای رسیدگی فوری به مسائل و چالش‌های موجود تیم‌هایی را تشکیل یا در صورت لزوم تیم‌هایی را منحل کنند. با این‌ حال، این گروه‌های چندمنظوره به‌دلیل انگیزه‌های متفاوت، تصمیم‌گیری‌های سلسله‌مراتبی و فرهنگ سازمانی انعطاف‌ناپذیر، در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. این اتفاق ممکن است فرایندها را متوقف کند یا مانع از انجام کارها شود.

سازمان «کانکتد کامنز» را در نظر بگیرید که از یک فناوری سمعی بصری نوآورانه رونمایی کرد که نه‌تنها می‌توانست کانال‌های موجود را دگرگون کند؛ بلکه امکان دسترسی به بازارهای کاملا جدید را نیز فراهم می‌کرد. مدیرعامل از این فناوری به‌عنوان نقطه‌عطفی برای رشد سازمان تمجید به عمل آورد و برای به‌کارگیری آن در کانال‌های بازاریابی جدید، دستور تشکیل یک تیم چندمنظوره متشکل از یکصد نفر از کارمندان ارشد را داد. با این‌ حال، پیشرفت کار مطابق انتظارات نبود. کارمندان برای انجام وظایف خود در پروژه وقت کافی نداشتند. اغلب مسائل تخصصی پروژه و ارزشی که می‌توانست ایجاد کند را درک نمی‌کردند و متعصبانه از راهکارهای خود دفاع می‌کردند. اعضای تیم چندین بار از خواسته‌ها و انتظارات ذی‌نفعان خارجی غافلگیر شدند. با وجود اینکه پروژه کاملا شفاف بود و به تمامی کارمندان سازمان ابلاغ شده و برای اعمال آن از فناوری‌های نوآورانه‌ای استفاده شده بود، اما در نهایت سازمان در زمینه ایجاد مشارکت چابک دچار مشکل شد. این داستان بسیاری از سازمان‌هاست.

مشکل اصلی اینجاست که کارهایی که از طریق مشارکت و همکاری صورت می‌گیرد، اغلب در چارچوب ساختارهای گزارش‌دهی رسمی یا فرایندهای کاری استاندارد نمی‌گنجد. همه ما به‌صورت تجربی می‌دانیم که روند انجام کارهای مشارکتی به‌سرعت افزایش یافته و این مشارکت‌ها برای چابکی سازمانی اهمیت زیادی دارد.

فهرست مطالب کتاب

[یادداشت حامی] 
 [یادداشت ناشر] 
مقدمه: چابک: چگونه به بازی وارد شویم (و تسلیم نشویم) 
1. چابکی در مقیاس
2. چرا چابک با شکست مواجه می‌شود؟ 
3. چگونه تیم‌های چابک را به مشارکت تشویق کنیم؟ 
4. «نکست‌دور» چگونه پیش‌داوری نژادی در پلتفرم خود را برطرف کرد؟ 
5. واحد منابع انسانی چابک می‌شود
6. مدیریت ارشد چه کارهایی می‌تواند در راستای رویکرد چابک انجام دهد؟ 
7. تیم‌های چابک چگونه می‌توانند به تحول سازمان کمک کنند؟ 
8. تثبیت پیشرفت‌های فرایندی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد
نویسنده، ، ،
مترجمفاطمه کشت ورز
ناشر چاپیانتشارات راه پرداخت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۲
زبانفارسی
شابک978-622-97220-0-8
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد

برای دریافت کتاب چابک: بینش‌هایی از مجله کسب و کار هاروارد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.