معرفی و دانلود کتاب صوتی شماس شامی

عکس جلد کتاب صوتی شماس شامی
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شماس شامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شماس شامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شماس شامی

کتاب صوتی شماس شامی نوشته‌ی مجید قیصری، روایتی متفاوت و ناب از واقعه عاشورا است که از زبان فردی مسیحی بیان می‌شود؛ فردی که خادم کلیسا و خدمتکار جالوت، نماینده روم است و طی اتفاقاتی وارد دربار یزید می‌شود. او به مرور می‌فهمد که چه اتفاقاتی برای امام حسین و اسرای کربلا افتاده و حقانیت آن‌ها برایش اثبات می‌شود.

درباره کتاب صوتی شماس شامی:

تاکنون داستان‌های مختلفی از واقعه کربلا شنیده‌اید که ممکن است فکر کنید دیگر نمی‌توان با نگاهی جدید به این موضوع پرداخت؛ اما در کتاب صوتی شماس شامی برهه‌ای از تاریخ به گونه‌ای بازآفرینی می‌شود که برایتان حتما جذاب و جدید خواهد بود.

داستان در سال 61 هجری قمری و مقارن با واقعه عاشورا رقم می‌خورد؛ جایی که فرستاده ویژه امپراتور روم به نام جالوت که از نوادگان حضرت داوود است و نزد مسیحیان روم و شام جایگاه بالایی دارد، در دربار یزید به دلیل حمایت از اسرای کربلا ناپدید می‌شود. حال پیشگار جالوت وارد ماجرا می‌شود که درصدد یافتن اوست و این موضوع آغازگر ماجراهای متفاوت و جذابی می‌شود که تا انتها شما را با خود همراه خواهد کرد.

ویژگی منحصر به فرد کتاب شماس شامی این است که یک خادم کلیسا داستان را روایت می‌کند و قیام امام حسین و ورود اسرای کربلا به شام از نگاه او بیان می‌شود. این رمان تاریخی به اصل ماجرای عاشورا نمی‌پردازد بلکه حواشی را به شما نشان خواهد داد و همین زاویه دید جدید، داستان شماس شامی را خاص کرده است.

در بخشی از داستان، یولیوس خدمتکار جالوت در طی نامه نگاری به دولت روم برای پیدا کردن سرور خود، پی می‌برد که یزید چه ظلمی در حق خاندان پیامبر اسلام کرده است؛ همان طور که جالوت نیز به مرور متوجه موضوع می‌شود و به همین دلیل در دربار یزید، خطاب به او می‌گوید: «چرا پسر پیامبر (ص) را به قتل رسانده‌ای؟»

کتاب صوتی شماس شامی در جشنواره کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، در بخش ادبیات داستانی بزرگ‌سال با موضوع آزاد رتبه‌ دوم را کسب کرده و نامزد جایزه روزی روزگاری، جلال آل احمد و قلم زرین نیز بوده است.

مجید قیصری را بیشتر بشناسیم:

مجید قیصری نویسنده داستان‌های جنگی و دینی که از اوایل دهه هفتاد به طور جدی وارد فضای داستان نویسی شد. او متولد سال 1345 در تهران و اصالتا اصفهانی است که با شروع جنگ تحمیلی، سال‌های نوجوانی خود را پشت سنگرها و آتش باران دشمن گذرانده و همین تجربیات و خاطرات باعث شده که بیشتر آثارش رنگ و بوی این بخش از زندگی‌اش را داشته باشد.

او پس از سال‌ها نوشتن در زمینه دفاع مقدس به سراغ حوزه دین و اجتماع رفته و حتی امروزه در محافل ادبی عده‌‌ای آثارش را ضد جنگ می‌‌دانند، چرا که همواره قیصری تلاش کرده تا با زاویه نگاه خاص و متفاوتش به داستان‌هایی در بستر جنگ بپردازد؛ آن هم در زمانی که بیشتر افراد، جنگ را دوست داشتنی جلوه می‌دادند؛ اما او به مسیر خود ادامه داد هرچند که منتقدان فراوانی از گذشته تاکنون داشته است.

مجید قیصری از نویسندگان فعالی است که از دهه هفتاد تاکنون مجموعه داستان و رمان‌های مختلفی را منتشر کرده است که مهم‌ترین آثار او عبارتند از: نگهبان تاریکی، سه کاهن، سه دختر گل فروش، باغ تلو، ضیافت به صرف گلوله، صلح، جنگی بود، طعم باروت، گوساله سرگردان، مردی فرشته پیکر، دیگر اسمت را عوض نکن، طناب کشی و...

این نویسنده ایرانی تاکنون داور بخش داستان کوتاه و بلند بزرگسال یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، داور پنجمین دوره (1384) کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، داور دور سوم جایزه ادبی هفت اقلیم در سال (1392) و داور بخش داستان جشنواره قند پارسی بوده است.

آثار قیصری علاوه بر زبان فارسی به دیگر زبان‌ها نیز ترجمه شده است برای مثال رمان دیگر اسمت را عوض نکن با نام (Ne change plus ton nom) به زبان فرانسوی ترجمه شده و رمان سه کاهن نیز که جایزه ادبی اوراسیا را دریافت کرده، به زبان روسی برگردانده شده است. همچنین مخاطبان انگلیسی زبان نیز می‌توانند مجموعه داستان جشن همگانی را به زبان خودشان مطالعه بکنند.

او برای آثار متعدد و درخشان خود جوایز مختلفی دریافت کرده که عبارتند از:
- برگزیده کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور ششمین دوره (1385) و هشتمین دوره (1387)
- برگزیده جایزه مهرگان ادب به خاطر تألیف رمان باغ تلو سال (1386)
- برگزیده جایزه ادبی اصفهان برای رمان گوساله سرگردان
- برگزیده جایزه نویسندگان و منتقدان مطبوعات به خاطر تألیف کتاب گوساله سرگردان
- برنده جایزه پکا برای نگارش کتاب ضیافت به صرف گلوله در سال (1380)
- برگزیده جایزه بهترین کتاب سال به انتخاب انجمن قلم ایران، جایزه قلم زرین سال (1385)، جایزه مهرگان ادب و جایزه ادبی اصفهان برای کتاب سه دختر گل فروش.

کتاب صوتی شماس شامی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات تاریخی و دینی به خصوص واقعه عاشورا هستید و می‌خواهید روایتی متفاوت از داستان کربلا را بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی شماس شامی می‌شنویم:

جنگ هنوز تمام نشده داستان‌های بسیاری از اسرا و کشته‌ها شنیده می‌شد که باورش برای من کمی سخت بود اما این داستان‌ها در میان راهبان دیر، دهان به دهان می‌گذشت. شاید اخبار به این علت زودتر از جاهای دیگر به دیر و راهبان می‌رسید که آن‌ها بیشتر به امور ماوراالطبیعه علاقه دارند تا امور طبیعی. همانطور که طبیعت راهبان دیر اقتضا می‌‌کند، انتظار می‌رفت از همان ابتدای شورش کاری به جنگ و شورش نداشته باشند و این برای من که دست پرورنده سیاست و استدلال بودم، سخت عجیب می‌آمد.

این اخبار یک هفته پس از خاتمه جنگ بر سر زبان‌ها افتاده بود. می‌گفتند تعداد شورشیان کمتر از دویست تن بوده و راهبان دیر می‌گفتند این چگونه جنگی بوده است که ناراضیان خلیفه جوان، زنان و بچه‌های خود را به میدان درگیری آورده‌اند؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
مقدمه‌ی مترجم عربی
5 دقیقه
مقدمه‌ی مترجم فارسی
8 دقیقه
فصل اول
9 دقیقه
فصل دوم
8 دقیقه
فصل سوم
6 دقیقه
فصل چهارم
11 دقیقه
فصل پنجم
10 دقیقه
فصل ششم
3 دقیقه
فصل هفتم
6 دقیقه
فصل هشتم
7 دقیقه
فصل نهم
7 دقیقه
فصل دهم
2 دقیقه
فصل یازدهم
9 دقیقه
فصل دوازدهم
10 دقیقه
فصل سیزدهم
4 دقیقه
فصل چهاردهم
6 دقیقه
فصل پانزدهم
4 دقیقه
فصل شانزدهم
17 دقیقه
فصل هفدهم
13 دقیقه
فصل هجدهم
2 دقیقه
فصل نوزدهم
11 دقیقه
فصل بیستم
4 دقیقه
فصل بیست و یکم
8 دقیقه
فصل بیست و دوم
4 دقیقه
فصل بیست و سوم
8 دقیقه
فصل بیست و چهارم
6 دقیقه
فصل بیست و پنجم
4 دقیقه
فصل بیست و ششم
9 دقیقه
فصل بیست و هفتم
4 دقیقه
فصل بیست و هشتم
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شماس شامی
نویسنده
گویندهسعید اسلام زاده
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شماس شامی

Jahan Jahan
۱۴۰۱/۴/۳
با سلام و تشکر
از حیث مضمون و نگاه به حادثه عظیم کربلا و وقایع بعد آن و جهل جوامع اسلامی به اصل ماجرا از دید یک نصرانی بسیار قابل توجه بود.
از حیث صدا گذاری و تولید محتوای صوتی بسیار خوب بود به نحوی که در هر بخش شنونده را به دنبال خود می‌کشاند. ان شاالله اجر تهیه کنندگان آن با آقا امام حسین علیه السلام
سیدنبی اله بزرگواری
۱۴۰۲/۲/۲۶
داستان از اون جهت که برخی واقعیات تاریخ عاشورا رو به از منظر دیگه بیان می‌کنه جذاب هست و گذشته از لحن بیان گوینده، از یک دیدگاه متفاوت شرح خوبی در خصوص ماجرای انتقال سر امام حسین و اتفاقات دیر بیان میکنه، و شمای روشنی از مزدور بودن عوامل یزید داره و دنیا پرستیشون
امین دشتی
۱۴۰۱/۷/۱۰
عالی، قصه عاشورا و آقا حسین بن علی از زاویه‌ای که کمتر ما شنیده ایم. واقعا جای این کتاب خالی بود، ممنون از دست اندرکاران عزیز
سیده زهرا موسوی
۱۴۰۲/۱/۱
قصه فوق العاده عالی بود، اما گوینده واقعا بد اجرا کرد! من تا نصفش گوش دادم بقیه رو میخوام متنیشو بخونم. حیف قصه.
مراد صفایی
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
نظرم اینه بیشتر از ابوقیس حرف زده انتظارم از حوادث کربلا توضیح بیشتر میدادن
طاهره باقری
۱۴۰۱/۶/۱۸
کتاب خوبی بود، اثر حق و حقیقت حسین ع بر قلبها
مسعود معتمد
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
نوشتاری کوتاه و عالی از شخصیت‌های واقعه کربلا دید نفر سوم
Ali Peida
۱۴۰۰/۶/۳
عالی بود.
ممنون از شما
مصطفی داداشی
۱۴۰۰/۵/۳۰
درود به مجید قیصری. دست مریزاد.
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شماس شامی

برای دریافت کتاب صوتی شماس شامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.