معرفی و دانلود کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

عکس جلد کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!
قیمت:
۲۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! نوشته‌ی نوبوئو سوزوکی اثری جذاب در ستایش نقص و کاستی است. این کتاب خواندنی به شیوه‌ای تأثیرگذار به آموزش این موضوع می‌پردازد که پذیرفتن نقص‌ها و ناپایداری‌ها می‌تواند ما را رها و آزاد کند و زندگی آرامش‌بخشی را به ما هدیه دهد.

دربار‌ه‌ی کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! (Wabi Sabi: The Wisdom in Imperfection) نخستین اثر نوبوئو سوزوکی (Nobuo Suzuki) نویسنده و فیلسوف است. این کتاب به معرفی یکی از مفاهیم جالب به نام وابی سابی می‌پردازد. وابی سابی یکی از مفاهیم مرتبط با ذن است که بر این اصل تکیه دارد: همه‌چیز ناقص، ناتمام و ناپایدار است. این فلسفه‌ نگاه تازه‌ای به زندگی در دنیا دارد. در دورانی که زندگی واقعی و مجازی ما کاملاً به هم ریخته است، کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی به ما نشان می‌دهد چطور این مفهوم را در زندگی، افکار و موقعیت‌های روزمره‌ی خود به کار ببریم.

کمال‌گرایی و سرزنش خودتان به خاطر کارهایی که نتوانستید به شکلی «بهتر» انجام دهید، سلامت روان شما را به خطر می‌اندازد. هرچقدر هم کارها را به بهترین نحو انجام دهید، باز هم مواردی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را بهبود داد و بهتر کرد. پس شاید هیچ‌گاه نتوان به آن حد کمالی برسید که در ذهن دارید. نویسنده در کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! به شما کمک می‌کند معنای واژه‌ی «بهتر» را از نو ارزش‌گذاری کنید؛ ببینید چه چیزی واقعاً مهم است و واقعا به دنبال چه چیزی هستید. این اثر با ارائه چند تمرین و چالش ساده خلاقیت شما را به کار می‌اندازد و برای رسیدن به زندگی ساده‌تر، نکاتی در مورد به حداقل رساندن وسایل زندگی و دوری از بی‌نظمی‌های ذهنی و فیزیکی ارائه می‌دهد. ویکتور گارسیا نویسنده‌ی کتاب پرفروش «ایکی گای» نیز در مقدمه‌ی کتاب حاضر خوانندگان را از منظر زیبایی‌شناسی با وابی سابی آشنا می‌کند و تجربه‌ی خود را در این حوزه با مخاطب به اشتراک می‌گذارد.

کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! در سه بخش کلی نگارش شده است. نویسنده‌ی کتاب در بخش اول به بررسی فلسفه‌ی وابی سابی می‌پردازد و از خاستگاه این مفهوم می‌گوید. در تفکر بودایی سه کلید زندگی وجود دارد که در ژاپن در قالب ذن تجلی یافته است. این سه کلید عبارتند از: «ناپایداری همه‌چیز در دنیا»، «رنج یا عدم امکان برآوردن تمام امیال»، «تهی بودن یا نیستی». بخش دوم کتاب به اصول وابی سابی در هنرهای ژاپنی و به‌عنوان مثال در معماری می‌پردازد. به‌عنوان‌مثال می‌گوید هنر مبتنی بر وابی سابی پذیرنده‌ی عدم کمال است و به همین دلیل در آثار هنری مبتنی بر این فلسفه برخلاف آثار هنری غربی شاهد عدم تقارن، سادگی، بی‌پیرایگی، بی‌قاعدگی و تصادفی بودن هستیم. در بخش سوم کتاب، وابی سابی به‌عنوان شیوه‌ای از زندگی مطرح می‌شود؛ بر اساس این فلسفه، کامل نبودن راهی به سوی اعتلا است. کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! به زیبایی هرچه تمام‌تر این تناقض را بیان می‌کند که بهترین چیزها در زندگی تقریباً همیشه از کمال به دورند.

نکوداشت‌های کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

  • اثری بسیار آرامش‌بخش که ما را به تفکر و پذیرش تشویق می‌کند. (مجله لایبرری)
  • ما عاشق این کتاب خوشایند و مسرت‌بخش هستیم که به وابی سابی به‌عنوان یک فلسفه و شیوه‌ای از زندگی نگاه می‌کند. (گریتیست)
  • کتاب وابی سابی پر از نقل‌قول‌های عالی است و به غیر از وابی سابی مفاهیم بسیاری از جمله کینتسوگی، طبیعت‌گرایی، ایچی‌گو ایچی‌یه و ذن را معرفی می‌کند. (گودریدز)

کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای علاقه‌مندان به آثار روان‌شناسی، فلسفه‌‌ی زندگی و ذن مناسب است. اگر شما هم درگیر کمال‌گرایی هستید و دوست دارید همه چیز در ایده‌آل‌ترین شکل خود باشد، پیشنهاد می‌کنیم کتاب وابی سابی هنر کامل نبودن در زندگی را بخوانید.

با نوبوئو سوزوکی بیشتر آشنا شویم

نوبوئو سوزوکی نویسنده و فیلسوف تازه کاری است. او در یکی از دانشگاه‌های اروپایی هنر و ادبیات خوانده است و بعد از آن شروع به نوشتن در حوزه‌ی خلاقیت و رشد شخصی کرده است. وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! نخستین اثر اوست که مورد استقبال و تحسین افراد زیادی از سراسر جهان قرار گرفته. سوزوکی در دومین اثر خود به نام «گانباته، هنر ژاپنی حرکت رو به جلو» قدرت انعطاف‌پذیری در دنیای مدرن را بررسی می‌کند.

جملات برگزیده‌ی کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

  • بیارام و مهربان باش. لازم نیست چیزی را اثبات کنی. (جک کروآک)
  • برای این‌که به طور مزمن شاد باشیم، باید کاملاً احمق باشیم. (گوستاو فلوبر)
  • ما همه دچار اشتباه می‌شویم، هم در زندگی شخصی‌ خود و هم در آفرینش‌های هنری‌مان. (کاتسوشیکا هوکوسائی)
  • وابی احساسی است که آسمان در بعدازظهری پاییزی به آدمی می‌دهد، مالیخولیای رنگ، وقتی همه‌ی صداها خاموش شده‌اند. (کامو نو چومئی)

در بخشی از کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! می‌خوانیم

سبک زندگی آزاد من وقت کافی برای سفرهای آزادانه را در اختیارم می‌گذارد. هر زمان بتوانم، دوست دارم بدون هیچ مقصد مشخصی بار سفر ببندم و راهی جست‌وجو در گوشه و کنارهای کم‌تر شناخته شده‌ی جزیره‌های‌مان بشوم.

پیش از این، مدت کوتاهی پیشنهادی برای بازدید از معبد ذن دایجوجی را پذیرفتم. بیست راهب آن‌جا زندگی می‌کنند که روزشان را ساعت چهار و نیم صبح با یک جلسه‌ی مراقبه‌ی دو ساعته آغاز می‌کنند.

من در یکی از ریوکان‌های نزدیک معبد یک ساعت قبل از طلوع خورشید از خواب بیدار شدم. پس از گذشتن از بیشه‌زارهای تیره و تاریک، به دروازه‌ی سیاهی رسیدم که ورودی مجموعه را مشخص می‌کند. بر اساس افسانه‌ها، این مونِ سیاه نخستین چیزی بود که قبل از تصمیم برای پی افکندن معبد ساخته شد.

چوب مون آن‌قدر سیاه است که به نظر می‌رسد، همچون یک سیاه‌چاله می‌خواهد جنگل را ببلعد. بالای دروازه و حتی گیاهان خزه روییده است که جوانه‌ها و برگ‌هایش باعث می‌شوند مون طوری به نظر برسد، انگار کلاهی حصیری به سر دارد. کمی جلوتر، پس از گذشتن از در ورودی، ناقوس عظیمی وجود دارد و عمود بر آن کنده‌ای که برای نواختن ناقوس به‌کار می‌رود. چند لحظه آن‌جا متوقف شدم تا چرخ دارما را نظاره کنم، که هم روی فلز زنگارگرفته‌ی ناقوس نقش شده بود، هم روی کنده. چرخ دارما همیشه مرا درباره‌ی فناپذیری‌ام به عنوان یک انسان به فکر فرومی‌برد.

وقتی بمیرم، هم ناقوس و هم مونِ سیاه همچنان آن‌جا خواهند بود و در هماهنگی با طبیعت دست نخورده‌ی جنگل زندگی خواهند کرد. یک بار که آن‌جا بودم، همراه با راهب‌های دایجوجی به مراقبه پرداختم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
جادوی نقص و کاستی
سه بعد وابی سابی
بخش یکم: فلسفه‌ی وابی سابی
خاستگاه‌ مفهوم
ذن و وابی سابی
به خود و دیگران بیش از حد سخت نگیرید
درس‌هایی از طبیعت
بخش دوم: هنر مبتنی بر وابی سابی
اصول وابی سابی در هنرهای ژاپنی
زیبایی مالیخولیا
از انعطاف‌ناپذیری به خودانگیختگی
وابی سابی و خلاقیت
بخش سوم: وابی سابی به عنوان شیوه‌ای از زندگی
کامل نبودن به مثابه راهی به سوی تفوق و اعتلا
وابی سابی و انعطاف‌پذیری
خلق فضا
مکتب مینیمالیسم
معنویت وابی سابی
کلام آخر: بهترین نسخه‌ی ناقص خودتان باشید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!
نویسنده
مترجممجتبی پردل
ناشر چاپینشر سنگ
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-7383-22-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی!

برای دریافت کتاب وابی سابی: هنر کامل نبودن در زندگی! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.