معرفی و دانلود کتاب صوتی پخمه

عکس جلد کتاب صوتی پخمه
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پخمه

کتاب صوتی پخمه نوشته‌ی‌ عزیز نسین، درباره مردی است که می‌خواهد بدون هیچ خطا و جرمی کار کند و پول دربیاورد، اما هربار در شرایط ناگوار و ناخواسته‌ای قرار می‌گیرد که باعث زندان رفتن او می‌شود.

درباره کتاب صوتی پخمه:

فرید بگ مردی ساده و سالم است که تلاش می‌کند از راه درست و حلال کسب درآمدی داشته باشد، اما هربار به خاطر بروز مشکلاتی شکست می‌خورد و به جرم دزدی و گناه نکرده به زندان می‌افتد. عزیز نسین در کتاب پخمه (Ölmüş eşek) با به تصویر کشیدن زندگی تراژیک و کمی خنده‌دار فرید بگ، تمثیلی از جامعه‌ی کشورش ترکیه را ارائه دهد که شیوه زندگی و کار مردم با دروغ، تزویر و ریاکاری عجین شده و فردی ساده و بی‌شیله پیله نیز نمی‌تواند در چنین فضایی زندگی کند و مدام دچار دسیسه‌های دیگران می‌شود.

نویسنده با زبان طنز توانسته انتقادات خود را در قالب داستانی سرگرم‌کننده بیاورد و بسیاری از هنجاورها و باورهای غلط جامعه سنتی ترکیه را به چالش بکشد.

کتاب صوتی پخمه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات طنز باشید و بخواهید واقعیت را از دریچه طنزی انتقادی ببینید، این کتاب جذاب برای شما مناسب است.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

عزیز نسین (Aziz Nesin) معتقد است: «تنها طنزی را طنز اصیل و واقعی می‌دانم که به نفع مردم باشد؛ چیزی که مرا به طنزنویسی کشاند، شرایط سخت و بد روزگار بود... درواقع طنز خشم فرو خورده‌ای را نمایش می‌دهد که در فقر و محرومیت ریشه دارد. »

شاید بتوان گفت خود عزیز نسین با این چند جمله، عقاید، زندگی و آثار خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کرده است و باید گفت اکثر آثار او طنزی رادیکال و اجتماعی دارد.

همسایه‌ها، آقای سوت زن، گور خانوادگی، دنیای وارونه، جایزه بزرگ، خاطرات یک تبعیدی، وظیفه ملی، مهمان آمریکایی و چنین بوده اما چنین نخواهد بود از جمله آثار ترجمه شده او در ایران به شمار می‌رود. البته نباید او را به نوشته‌هایش محدود کرد، چرا که از عزیز نسین بیش از ده دفتر شعر به ثبت رسیده و شاعری توانمند بوده است.

نسین در طول هشتاد سال عمر خود بیش از صد کتاب نوشته، به خاطر عقایدش سال‌ها به زندان رفته و 23 جایزه معتبر و بین‌المللی را نیز دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی پخمه می‌شنویم:

صبح فردا در اثر سر و صدای زیادی از خواب پریدم. عده‌ی زیادی توی راهرو بلند بلند حرف می‌زدند و شیشکی می‌بستند و هورا می‌کشیدند. پخمه متوجه شده بود یک واقعه غیرعادی اتفاق افتاده، از جاش بلند شد و لای در رو باز کرد. توی راهرو هنگامه عجیبی بود؛ مراد خرس خفه کن از جلو می‌دوید و قاضی عسگر هم در حالیکه دامن عباش رو بالا گرفته بود، دنبالش می‌دوید و داد می‌زد: بگیرید این پدر سوخته رو! نذارید فرار کنه. پشت سرشون هم چند نفر از مامورین زندان هم می‌دویدند و عده‌ی زیادی از قدیمی‌ها هم که شاهد این منظره بودند، با سر و صدا می‌خندیدند و مراد خرس خفه‌کن رو تشویق می‌کردند.

مراد خرس خفه‌کن وارد یکی از بندها شد و چون ورود قاضی عسگر به بندها قدغن بود، همانجا وسط راهرو ایستاد و شروع به فحش دادن کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
بخش اول
36 دقیقه
بخش دوم
28 دقیقه
بخش سوم
27 دقیقه
بخش چهارم
25 دقیقه
بخش پنجم
28 دقیقه
بخش ششم
31 دقیقه
بخش هفتم
29 دقیقه
بخش هشتم
31 دقیقه
بخش نهم
29 دقیقه
بخش دهم
31 دقیقه
بخش یادزهم
32 دقیقه
بخش دوازدهم
25 دقیقه
بخش سیزدهم
27 دقیقه
بخش چهاردهم
31 دقیقه
بخش پانزدهم
27 دقیقه
بخش شانزدهم
37 دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پخمه
نویسنده
مترجمرضا همراه
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات نیماژ
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پخمه

Behzad
۱۴۰۱/۶/۱۲
پخمه
عزیز نسین را با طنزها و داستانهای کوتاه اجتماعی میشناسیم. ماحصل کارهای او 23 جایزه بین المللی است. کتابچه‌های حاوی داستانهای کوتاه او را در کتابخانه اکثر منازل میتوان یافت. داستان او روایت زندگی انسانها است، دارا و ندار، شیاد و ساده لوح، بیکار و سرمایه دار، مرد و زن، باورهای غلط جامعه سنتی، و
دروغ تزویر و ریا در شیوه زندگی در جامعه در قالب طنز و سرگرم کننده در اکثر داستانهایش بی کم و کاست دیده میشود. مخاطب او انسانهایی با شرایط سخت روزگار است و طنز او ریشه در فقر و نداری افراد دارد.
تشابه شرایط اجتماعی و فرهنگی ترکیه و ایران و نزدیکی بین ملت ترک و پارس داستانهای او را برای خواننده ایرانی جذاب می‌کند.
کتاب پخمه ضمن نگاهی طنز و سیاه به زندگی سراسر چالش و مملو از بد شانسی انسانی ساده دل و پاک نیت که مسیر جریان سیاه اجتماعی او را درگیر اتفاقات ناخواسته و ضد اجتماعی میکند و در نهایت با تکرار روند درگیریها و آشنا شدن با خلافکاران ریز و درشت اجتماع و هنجار شکنان روزگار، کم کم او را به صورت خود خواسته در این مسیر قرار میدهد و غلی رغم یک عمر بیچارگی توسط دیگران خود وارد این وادی می‌شود و در نهایت بد شانسی باز دچار بدبیاری میشود.
کتاب در نوع خود آموزنده است. شایسته است جوانان و افرادی که به تازگی وارد بازار کار و اجتماع میشوند آنرا بخوانند و از خطرات احتمالی انسانهای سود جو که همواره در کمین هستند آگاه شوند.
رضا عمرانی با گویش عالی و استادانه، جذابیت کار عزیر نسین را دوچندان کرده. کتاب را گوش کنید و لذت ببرید
سیدجعفر سیدزاده ساران
۱۴۰۱/۱/۳۱
من سعی میکنم نظر خودم را طبق راهنمای ثبت نظر بنویسم. عزیز نسین آنقدر برای نسل پدرم و من که 49 سال دارم شناخته شده است که فکر میکنم در مورد وی همه بهتر میدانند. سبک کتاب طنز اجتماعی و کمی طنز سیاسی است. عزیز نسین در کتاب پخمه به جنگ معضلات جامعه ترکیه رفته که به طرز عجیبی خیلی شبیه مسائل ما در ایران است کتاب پرسشهای زیادی در ذهن شنونده و خواننده ایجاد میکند و برای همین من بارها و بارها برخی بخش‌ها را گوش دادم و البته لذت بردم. وقتی میبینی خیلی از مسائل مطرح شده در کتاب در جامعه امروز ایران هنوز وجود دارد، این سوال ایجاد می‌شود که راه چاره چیست؟ گاهی هم فکر میکنی که گویی تاریخ مداری با محتوای یکسان و ظواهر متفاوت است. من خواندن این کتاب را به دوست داران طنز اجتماعی و سیاسی پیشنهاد میکنم. من کتاب آه ما الاغها را هم تهیه کردم تا بعد از این کتاب گوش دهم.
farshid safa
۱۴۰۱/۷/۱۰
اولین کتاب ازین نویسنده ترک هست که گوش میکنم. اول ازهمه صدای جذاب و گیرای رضا عمرانی هست که به گیرایی ماجرا خیلی کمک میکنه و ادم احساس خستگی نمیکنه.
متن داستان و ماجرای اتفاق افتاده برای فرید بسیار جذاب و گیراست منهای اون اوایل داستان که کمی ملال آور هست.
در معرفی کتاب خوندم که روایتی اجتماعی و
است که خیلی به اوضاع مملکت ما شبیه هست. این تعریف درستی هست چون در غالب داستان نویسنده گریزی به روحیات جهان سومیها، مسلمانان اوضاع و روابط اجتماعی میپردازه.
داستان به یک نکته ظریف هم اشاره میکنه که همیشه سادگی و صداقت اونهم وسط جامعه بیمارگونه و ناسالم خوب نیست و ممکنه به ضرر ادم تموم بشه.
فردی که تو همچین اجتماعی نفس میکشه باید تموم دغل بازیا رو بتونه تشخیص بده و خودشو به خریت نزنه و راحت به کسی به اسم سادگی اعتماد نکنه.
mohammad babaei
۱۴۰۱/۶/۲۴
درود ب همه‌ی دوستان کتابراهی. ب نظر من کتاب بسیار خوبی بود. چقدر خوب حال و روز مردم این دوره زمونه رو شرح داده بود. اینکه بعضی چقدر کلاش و نامردن و اینکه چقدر یه سری آدما ساده و پخمه ان.... اینکه مردم دوران ما از هر راهی برای پول درآوردن استفاده میکنن و هیچ کس و هیچ چیز براشون مهم نیست. آدم به این مسایل فکر میکنه واقعا غصه میخوره.... بقول بچه هاا گفتنی این دنیا دیگه بدرد نمیخوره....
Davoud Tofighipour
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
بادرود فراوان بر شما، من کلا عاشق این طنز پرداز سیاسی اجتماعی هستم نصر صریح وروشن وساده او همیشه برایم جذاب بود کار اقای عمرانی هم که حرف نداشت بعد چهل سال دوباره این کتاب خواندم ولذت بردم، همیشه شرایط را طوری بتصویر میکشه که کاملا ملموس وقابل درک است، نمیدونم شاید علت اصلی تطابق فرهنگی واجتماعی ما با ترکهاست که هردو از کشورهای جهان سوم هستیم وقرنهاست که درحال توسعه!؟
انگود انگوری
۱۴۰۰/۲/۳۱
کتاب جالب و سرگرم کننده آیه. داستان خیلی خیلی نزدیک به فرهنگ ماهاست. تجربیات شخصیت داستان خیلی واقعی هست و صدای گوینده بسیار مناسب انتخاب شده. نتیجه می‌شه که اولا شرایط در بیشتر کشورهای جهان سوم شبیه دوما این جوامع بعلت نابسامانی باعث تولید مجرمان می‌شه توصیه می‌کنم بخوانید.
مسعود صالحی
۱۴۰۰/۲/۲۸
واقعا عالی و پند اموز وگیرا عجب ذهن خلاقی داره عزیز نسین خیلی حال کردم و صدای اقای عمرانی هم که مثل همیشه گیرا و منطبق با شخصیت‌های داستان یه کم در داستان قلو شده بود ولی شنیدنش رو پیشنهاد میکنم
ممنون از تمام عوامل کتابراه مخصوصا جناب عمرانی عزیز
عیاری بکتاش
۱۴۰۰/۲/۹
رمان عالی هست از طنز مناسبی برخوردار هست که اونو جالب و خاص کرده از نظر فرهنگی به ما خیلی نزدیک هست که فکر میکنید یه رمان ایرانی هست. صدای راوی خیلی گرم و مناسب هست. به دیگران شنیدنش پیشنهاد میکنم%
باتشکرازکتابراه
★★★★★۵ستاره
Saeed sayyahpour
۱۴۰۱/۳/۳۰
من اکثر کتابهای عزیزنسین رو دارم. کتاباش همینطور که دوستان گفتند درخصوص مشکلات ومعضلات جامعه س. که حقیقتاخیلی به کشور ما شبیهه. اما بطورکلی کارای آقای نسین، سرگرم کننده، انتقادی وطنزه وازشنیدنش لذت میبرید
Sara Sharifi
۱۴۰۱/۷/۱۷
تمام مدت یاد سریال یا فیلمی از مهران مدیری بود به نام فکر کنم مرد هزار چهره می‌افتادم عملا نویسنده اون سریال از این کتاب استفاده کرده بود امیدوارم اعلام کرده باشن بر اساس این کتاب فیلم ساختن
mahdi rashidzadeh
۱۴۰۰/۴/۱۹
بد نیست من خیلی نپسندیدم چون به نظر من اتفاقاتی که تویه داستان میوفته خیلی غیر واقعی و مصونوعی نوشته شده و خیلی با عقل جور در نمیاد و با توجه به اینکه ژانر داستان تخیلی نیست من دوست نداشتم!!
amir rad
۱۴۰۱/۷/۳
اگر به دنبال کتابی مرفح هستید و نمی‌خواهید طی خواندن آن مغزتان درگیر پیچیدگی کتاب شود بهترین انتخاب می‌تواند باشد در ضمن نکته‌هایی برای یادگرفتن نیز دارد
لیلا قیصرخواه
۱۴۰۰/۵/۳
مهران مدیری سریال مرد هزار چهره رو از روی این کتاب ساخته البته نویسنده سریال از روی این کتاب اقتباس کرده.
کتاب جالب و شنیدنی.
صفورا امیری
۱۴۰۰/۲/۲۶
کتاب عالی بود من قبلاً هم کتابهای عزیز نسین رو خونده بودم نویسنده قدرتمندیست و گوینده هم خیلی خیلی خیلی عالی بود من این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم
علیرضا جاجرمی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
فوق العاده جذاب این کتاب باید دست نویسنده رو بوسید همچنین گوینده محشر بود تا الان بهترین گویندگی بود که شنیدم
مشاهده همه نظرات 40

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پخمه

برای دریافت کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.