معرفی و دانلود کتاب صوتی شیاد

عکس جلد کتاب صوتی شیاد
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیاد

کتاب صوتی شیاد یک داستانِ کوتاه جذاب به قلم فیلیپ ک. دیک، در ژانر علمی - تخیلی‌ست. در این اثر به ماجرای دانشمندی گوش می‌دهید که به خاطر فعالیت‌های عجیب و غریبش، به جاسوسی برای فرازمینی‌ها متهم می‌شود! گفتنی است که این داستان نخستین بار در قالبِ مجموعه‌ای با عنوان «گزارش اقلیت»، به همراه دو داستانِ دیگر از این نویسنده به چاپ رسیده است.

درباره کتاب صوتی شیاد:

داستان‌های علمی - تخیلی همواره طرفداران خاص خود را داشته‌اند؛ این گونه‌ی سرگرم‌کننده‌ی ادبی به سبب پتانسیل‌های روایی فراوانی که دارد، همواره بستری برای قلم‌آزماییِ نویسندگانی با تخیل شگرف بوده است. علاوه بر این، از آنجا که معمولاً موضوع اینگونه داستان‌ها درباره‌ی آینده‌ی انسان و تأثیر تکنولوژی بر جوامع و فرهنگ بشری‌ست، متفکرانِ حوزه‌های گوناگون علوم انسانی نیز، علاقه‌ای خاص به کنکاش در محتوای این دسته از آثار نشان داده‌اند.

با این همه، متأسفانه این ژانر ادبی چندان که باید و شاید مورد پسند نویسندگان ایرانی نبوده است؛ اما جای نگرانی نیست، چرا که مترجم‌هایمان جور کم‌توجهی نویسنده‌هایمان به این ژانر را کشیده، و آثاری خوب و قابل توجه از نویسندگان خارجی‌زبان را به فارسی برگردانده و در اختیار شما گذاشته‌اند. یکی از این نویسندگان فیلیپ ک. دیک (Philip K. Dick)، و یکی از این آثار شیاد نام دارد.

در داستان صوتی شیاد از مجموعه داستان گزارش اقلیت (Minority Report) به ماجرایی جذاب درباره‌ی یک دانشمند گوش فرا خواهید داد که به سبب پاره‌ای فعالیت‌های مشکوک، متهم به جاسوسی برای فرازمینی‌ها می‌شود. داستان در آینده‌ای نامشخص به وقوع می‌پیوندد؛ آینده‌ای که در آن، زمینِ عزیزِ ما در معرضِ نابودی به واسطه‌ی جنگی بزرگ قرار گرفته است! جهان روایت (همانطور که از هر داستان علمی - تخیلی‌ای انتظار می‌رود) چندان برای ما آشنا نیست، با این حال به لطف فضاسازی دقیق نویسنده به سرعت با آن خو گرفته و خود را در آن آسوده می‌یابیم. طنز گیرا و پایان‌بندیِ راضی‌کننده از دیگر ویژگی‌های قابل ذکرِ این داستان کوتاه است.

کتاب صوتی شیاد مناسب چه کسانی است؟

اگر طرفدار داستان‌های علمی - تخیلی باشید، بی‌تردید از گوش سپردن به این اثر پشیمان نمی‌شوید.

با فیلیپ کی. دیک بیشتر آشنا شوید:

فیلیپ کی. دیک (1982 - 1928) نویسنده‌ای آمریکایی بود و از بزرگان ژانر علمی - تخیلی به شمار می‌رفت؛ او در طول دوران حیات خود حدود 40 رمان و نزدیک به 120 داستان کوتاه نوشت. غالب آثار او ریتمی تند و نفسگیر داشته و از فرجام‌هایی غیرقابلِ پیش‌بینی برخوردارند. از کتاب‌های ترجمه‌شده از او می‌توان این عناوین را برشمرد: «بلیدرانر، ابدی‌ها، گزارش اقلیت، ما یادآوری کامل را برای شما ممکن می‌سازیم، از لنز تیره».

گفتنی است که فیلیپ کی. دیک جوایز معتبری از جمله جایزه «Nebula» و «Hugo» را نیز در کارنامه دارد.

در بخشی از کتاب صوتی شیاد می‌شنویم:

بیرون سفینه آن دو مرد به گروه تخریب ملحق شده بودند. اعضای گروه از هم جدا شده و هر کس به طرفی می‌دوید؛ تک‌‌تک افراد خود را روی زمین پرت می‌کردند، و در حالت سینه‌خیز و آماده برای انفجار قرار می‌گرفتند. اولهام روی صندلی قسمت هدایت سفینه نشست. تنظیم‌های لازم را انجام داد. وقتی سفینه از روی سطح ماه بلند شد، مردان به سرعت ایستادند و با دهان باز به بالا خیره شدند.

اولهام به آرامی گفت: «متأسفم، ولی باید برگردم.»

سفینه را طوری برنامه‌ریزی کرد که از همان مسیری که آمده بود به زمین برگردد. در زمین شب شده بود؛ در اطراف سفینه جیرجیرک‌ها غوغا به پا کرده و سکوت سرد شب را برهم زده بودند. اولهام خم شد روی نمایشگر ویدیویی. تصویر به تدریج شکل گرفت. تماس بدون مشکل برقرار شده بود. نفس راحتی کشید.

اولهام گفت: «مری»...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
قسمت اول
9 دقیقه
قسمت دوم
9 دقیقه
قسمت سوم
14 دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیاد
نویسنده
مترجمعلیرضا یارپرور
گویندهبرنا انصاری
ناشر چاپیانتشارات پریان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیاد

Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۳/۲۸
جالب بود و اینکه کوتاه بود باعث شد تا انتها گوش کنم، ممنون
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیاد

برای دریافت کتاب صوتی شیاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.