معرفی و دانلود PDF کتاب حالت‌های کوانتومی نور

عکس جلد کتاب حالت‌های کوانتومی نور
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حالت‌های کوانتومی نور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حالت‌های کوانتومی نور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حالت‌های کوانتومی نور

آکیرا فوروساوا در کتاب حالت‌های کوانتومی نور، به معرفی و روش تولید حالت‌های کوانتومی نور می‌پردازد و نورشناسی کوانتومی را برای شما شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب حالت‌های کوانتومی نور:

در اپتیک کوانتومی، ویژگی‌های میدان‌های نوری کوانتیده مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. اگرچه این موضوع ممکن است قدیمی و حتی سنتی به نظر برسد، اما این طور نیست. در واقع، تا همین اواخر میدان‌های نوری به عنوان میدان‌های کلاسیکی در نظر گرفته شده‌اند. از آنجایی که منبع نوری در دسترس صرفاً لیزر بوده که حالت ان (یعنی حالت همدوس) را می‌توان به عنوان یک میدان کلاسیکی در نظر گرفت، نیازی به کوانتیده کردن نور حس نمی‌شده است.

امروزه نور چلانده (فشرده) به راحتی تولید می‌شود و باید بتوان آن را کنترل و مدیریت کرد؛ بنابراین قطعاً باید از اپتیک کوانتومی استفاده کرد. نور چلانده یک حالت کوانتوم مکانیکی خالص است که بدون بهره‌گیری از اپتیک کوانتومی نمی‌توان آن را توصیف کرد.

ویژگی قابل توجه کتاب حالت‌های کوانتومی نور (Quantum states of light) که آکیرا فوروساوا (Akira Furusawa) به آن تأکید داشته، بهره‌گیری از شکل‌ها و نمودارهای مختلف برای تجسم حالت‌های کوانتومی است که به درک بیشتر مطالب، کمک بسیاری می‌کند.

کتاب حالت‌های کوانتومی نور برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران و اساتید علاقه‌مند به این حوزه بسیار جذاب و سودمند است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: حالت‌های کوانتومی نور
فصل دوم: تولید حالت‌های کوانتومی نور 
مراجع 
واژه‌نامۀ انگلیسی به فارسی 
فهرست راهنما
دربارۀ مؤلف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حالت‌های کوانتومی نور
نویسنده
مترجممصطفی تقی زاده، فروغ بزرگ زاده
ناشر چاپیانتشارات کتیبه نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-7655-56-8
موضوع کتابکتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حالت‌های کوانتومی نور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب حالت‌های کوانتومی نور

برای دریافت کتاب حالت‌های کوانتومی نور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.