معرفی و دانلود کتاب صوتی بعد زلزله

عکس جلد کتاب صوتی بعد زلزله
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد زلزله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد زلزله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بعد زلزله

کتاب صوتی بعد زلزله نوشته مشهورترین نویسنده ژاپنی هاروکی موراکامی، مجموعه‌ای از شش داستان کوتاه است که متأثر از زلزله شهر کوبه در ژاپن نوشته شده و خشونت پنهان در لایه‌های مختلف جامعه مدرن این کشور را به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب صوتی بعد زلزله:

در ژانویه سال 1995 در شهر کوبه ژاپن زلزله وحشتناکی به وقوع پیوست که خسارات جانی و مالی سهمگینی بر جای گذاشت. هاروکی موراکامی نویسنده مشهور و برجسته ژاپنی، پنج سال بعد از وقوع این حادثه، شش داستان کوتاه در مورد شش شخصیت گوناگون می‌نویسد. هنگام وقوع زلزله کوبه موراکامی در این شهر نبود. با این وجود چندین سال از دوران نوجوانی‌اش را در این شهر سپری کرده بود. همچون خود نویسنده، هیچ کدام از شخصیت‌های این کتاب در زمان وقوع زلزله در آن شهر نبوده‌اند، با این حال تمامی آن‌ها به گونه‌ای با این واقعه ارتباط دارند و در حقیقت سایه زلزله بر زندگی آنان نیز می‌افتد. به طوری که آن‌ها را مجبور می‌کند تا زندگی عادی و روزمره‌شان را رها کنند، حباب امن‌شان را در هم بریزند و به استقبال ماجراهای جدیدی بروند.

رابطه میان شخصیت‌ها و داستان‌های کتاب بعد زلزله (After the Quake) را می‌توان همچون رشته‌ای نامرئی و باریک در نظر گرفت که تا به طور کامل خوانده یا شنیده نشوند، پیدا کردن ارتباط‌شان دشوار خواهد بود. رابطه میان شخصیت‌ها و داستان‌ها به گونه‌ای است که حتی به اعتقاد برخی از منتقدان آمریکایی این شش داستان در کنار یکدیگر بیشتر به رمان شباهت دارند تا داستانی کوتاه.

هر یک از این شش داستان روایت و قصه‌ای جداگانه دارند، با این وجود ارتباط بسیار باریکی میانشان وجود دارد. داستان «اتویی در چشم‌انداز» به روایت زندگی کایوسکی و جونکو می‌پردازد که در یک ساحل آرام و بدون تنش آتشی روشن می‌کنند. صحبت‌ها و توصیف احوالاتشان سوژه اصلی این داستان است. «تایلند» قصه نفرت و کینه عمیق زنی به نام ساتسوکی از مردی است که او را از داشتن بچه محروم کرده. «ابرقورباغه توکیو را نجات می‌دهد» قصه مردی به نام کاتاگیری را روایت می‌کند که یک روز وقتی وارد آپارتمانش می‌شود قورباغه بسیار بزرگی را در انتظار خود می‌بیند. قورباغه به مرد می‌گوید برای مأموریتی وارد این شهر شده و باید شهر توکیو را از وجود کرم عظیم‌الجثه‌ای که در زیر زمین قرار دارد و می‌تواند باعث زلزله‌ای شدید شود، پاک کند.

در داستان «شیرینی‌عسلی» با قصه سه دوست دوران دانشگاه به نام‌های سایوکو، تاکاتسوکی و جونپی مواجه می‌شوید که اکنون دو نفرشان با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و صاحب بچه شده‌اند. «بشقاب‌پرنده در کوشیرو» قصه مردی به اسم کومورا را به نمایش می‌گذارد که همسرش سکوتی آزاردهنده و طولانی را در پیش گرفته است و یک روز ناگهان غیب می‌شود. در داستان آخر «همه بچه‌های خدا حق دارند برقصند» نیز ماجرای پسر جوانی به اسم یوشیا روایت می‌گردد که در کنار مادرش زندگی می‌کند و دغدغه رفتن و ماندن را دارد.

موراکامی به قدری ساده و روان این کتاب را به رشته تحریر درآورد که تنها او می‌توانست از عهده خلق چنین قصه‌های جذابی بربیاید. هاروکی موراکامی در خلق مضامین و سوژه‌های تازه خارق‌العاده است. او به عادی‌ترین و ساده‌ترین مسائل به گونه‌ای می‌نگرد که گویی از عجایب پدیده‌های جهان به شمار می‌روند و به قدری در داستان‌نویسی مهارت دارد که قادر است همین مسائل پیش‌پاافتاده و معمولی را به صورتی بنویسد که هر شخصی را مجذوب خود کند. آثار او ترکیبی از خیال و واقعیت است، سرنوشت شخصیت‌های داستان‌هایش به دست خودش رقم می‌خورد. در نوشته‌هایش اتفاقات عجیب و غربی رخ نمی‌دهد و تنها همان رخدادهایی است که احتمالاً در اطراف بسیاری از ما نیز روی می‌دهد.

در این مجموعه داستان همچون دیگر آثار نویسنده، سرگشتگی و تنهایی انسان امروزی از درون‌مایه‌های مهم محسوب می‌شود. درد و فراموشی به همراه این سرگشتگی تلفیقی آزاردهنده و تلخ می‌سازد که به جان آدمی زهر می‌نشاند. شخصیت‌های این کتاب بسیار قابل باور و قابل لمس هستند. مکالمات بین شخصیت‌ها بدون ذره‌ای اغراق و به طور طبیعی و عادی نوشته شده‌اند. قهرمانانش آدم‌های خاص و فوق‌العاده نیستند و شما می‌توانید نمونه آنان‌ها را در اطراف خود ببینید.

نکته‌ای که موجب می‌شود کتاب‌های موراکامی را پس از دست گرفتن به این زودی‌ها زمین نگذارید توانایی منحصربه‌فرد او در شخصیت‌پردازی و فضاسازی‌های قدرتمند است. او از معمولی‌ترین و درست‌ترین واژه‌ها برای خلق داستان‌هایش بهره می‌گیرد و به قدری ساده و روان می‌نویسد که به محض شروع، وارد داستان می‌شوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بعد زلزله:

- یکی از صادرات برتر ژاپن. (Details)

- به شکل غیرمنتظره‌ای قدرتمند... تکان‌دهنده. (New York Times Book Review)

- هم اسرارآمیز و هم به گونه‌ای کاملاً آشنا. (San Francisco Chronicle)

- شخصیت‌های او بسیار قانع‌کننده و داستان‌پردازی بسیار گسترده است... داستان‌های واضح و کامل موراکامی در "بعد از زلزله" فوریتی فوق‌العاده دارند. (The Seattle Times)

- در این داستان‌ها موراکامی ثابت می‌کند که خودش تقریباً به همان اندازه شخصیت‌هایش خارق‌العاده و قهرمانانه است. (Elle)

- تراشیده، زیبا، الماس بُرّنده و عمیق و لایه‌لایه. نمادگرایی عرفانی و پوچی‌های روزمره. برانگیختن فضل و رستگاری احتمالی موراکامی حیرت‌آور، خطرناک و مهیج است. (O, The Oprah Magazine)

- موراکامی مجموعه‌ای از داستان‌های عمیقاً خاطره‌انگیز را نوشته است. (Tulsa Today)

- داستان‌های ااین کتاب خوش‌ساخت و غنایی هستند. آن‌ها گاهی پوچ‌اند، گاهی کاملاً خنده‌دار، اما همه آن‌ها دارای اعتقادات حقیقی و لحظات واقعی احساسی هستند. (Rocky Mountain News)

کتاب صوتی بعد زلزله به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های کوتاه علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

با هاروکی موراکامی بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ای که روزنامه گاردین او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین داستان نویسان زنده دنیا معرفی کرده، کسی جز هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) نیست. او در طول سال‌های فعالیت خود، توانسته کتاب‌های مختلفی بنویسد که همگی در سطح جهانی مطرح شده‌اند و همین موفقیت‌ها باعث شد که برنده یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان یعنی جایزه فرانتس کافکا شود و همچنین جایزه‌ جهانی فانتزی، جایزه‌ اورشلیم و جایزه‌ فرانک اوکانر را در کارنامه ادبی خود ثبت کند.

این نویسنده ژاپنی در سال 1949 در توکیو پس از جنگ جهانی دوم متولد شد. پدرش هاروکی یک کشیش بودایی بود که به همراه همسر خود، ادبیات ژاپن را تدریس می‌کردند.

موراکامی از زمان کودکی به شدت تحت تأثیر فرهنگ غربی، به ویژه موسیقی و ادبیات غربی و روسی قرار گرفته بود. او با خواندن طیف وسیعی از آثار نویسندگان اروپایی و آمریکایی مانند فرانتس کافکا، گوستاو فلوبر، چارلز دیکنز، کرت ونگوت، فئودور داستایوسکی، ریچارد براتیگان و جک کرواک بزرگ شد و همین مطالعات و تأثیرپذیری‌ها موراکامی را از دیگر نویسندگان ژاپنی متمایز کرد.

هاروکی در رشته تئاتر در دانشگاه واسدا تحصیل کرد و در آن جا با همسرش نیز آشنا شد. پس از آن در توکیو یک جاز بار تأسیس و آن جا را با هم اداره کردند اما سرانجام سی ساله بود که نویسندگی را به طور جدی آغاز کرد.

آثار او تاکنون به 50 زبان دنیا ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به «کافکا در کرانه، از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، تعقیب گوسفند وحشی، کشتن شوالیه دلیر، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، کتابخانه عجیب، نفر هفتم، بعد از زلزله، غرب خورشید – جنوب مرز، شهر گربه‌ها» اشاره کرد.

سبک داستان‌نویسی هاروکی موراکامی:

این نویسنده مشهور ژاپنی همواره به وفادار نبودن به ادبیات کشورش متهم بوده؛ چرا که می‌توان تأثیرپذیری او از نویسندگان غربی همچون چندلر، وونگوت و براتیگان را در نوشته‌هایش مشاهده کرد.

همچنین هاروکی موراکامی به سبک رئالیسم جادویی علاقه دارد و در آثار خود بارها اتفاقاتی غیرعادی و عجیب را در دل یک بستر واقعی گنجانده و فضایی سورئالیستی و مالیخولیایی را به تصویر کشیده است.

اکثر آثار موراکامی درباره کشف هویت، پاسخ به پرسش‌های ذهن، چرایی از دست رفتن روابط نوشته‌ شده‌اند و او با ایجاد محیطی فراواقعی، مفهوم و حقیقت انسانیت را به چالش می‌کشد.

در بخشی از کتاب صوتی بعد زلزله می‌شنویم:

جونکو در ماهِ مِیِ سومین سالِ دبیرستانش آمد به این شهر. با دفترچه‌حساب و مُهرِ پدرش سه‌ هزار ین از بانک برداشت. هر چه لباس می‌توانست چپاند توی کیفِ بوستونی‌اش، و از خانه فرار کرد. بی‌هدف از این قطار می‌رفت توی بعدی تا این‌که بعدِ کُلی راه از توکوروزاوا رسید به این منطقه‌ی ساحلی در استانِ ایباراکی، شهری که هیچ‌وقت حتا اسمش را هم نشنیده بود. به کمک معاملات‌ملکی روبه‌روی ایستگاهِ قطار آپارتمانی تک‌خوابه گرفت و هفته‌ی بعدش هم در یک مغازه‌ی فروش غذای حاضری در بزرگراهِ کنارِ ساحل کاری پیدا کرد. به مادرش نوشت: «نگرانم نباشین و خواهش می‌کنم دنبالم هم نگردین. من حالم خوبه.»

در حد مرگ از مدرسه بیزار بود و ریختِ پدرش را هم دیگر نمی‌توانست تحمل کند. کوچک که بود با پدر مشکلی نداشت. آخرِ هفته‌ها و تعطیلات دوتایی با‌هم همه‌جا را گشته بودند. از دست‌در‌دستِ پدر قدم‌ زدن توی خیابان احساسِ غرور و قدرت می‌کرد. اما وقتی آخرهای دبستان کم‌کم نشانه‌های بلوغش پیدا شد، پدر هم شروع کرد او را جورِ تازه‌ای نگاه‌ کردن، یک‌جورِ عجیب‌وغریب. وقتی رسید به سوم راهنمایی و قدّش که پنج‌ پا و شش را رد کرد، پدر دیگر اصلاً به‌ندرت با او حرف می‌زد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
39 دقیقه
اُتویی در چشم‌انداز
43 دقیقه
تایلند
47 دقیقه
اَبَرقورباغه توکیو را نجات می‌دهد
62 دقیقه
شیرینی‌عسلی
37 دقیقه
بشقاب‌پرنده در کوشیرو
43 دقیقه
همه‌ی بچه‌های خدا حق دارند برقصند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بعد زلزله
نویسنده
مترجمبهرنگ رجبی
گویندهرامین بیرقدار
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بعد زلزله

naser abderezaei
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
خیلی حرفه‌ای خوانش نشده، تند و کمی بی احساس، شبیه روزنامه خواندن، حق مطلب در این خوانش ادا نشده، گویی همه شخصیت‌ها شبیه هم هستند ولی در صورتی که در واقعیت داستان باهم فرق دارند، به طور مثال طوری خوانده شده که هر کس برای خودش در دلش یا نهایتا در کلاس درس مطلبی را میخواند. با احترام به گوینده و تشکر از زحمت ایشان، فقط جهت اصلاح، این نظرات رو دادم.
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
تکلیفم با کتاب‌های موراکامی معلوم نیست. بعضی را دوست دارم و برخی را نیمه رها کرده‌ام. اما فضای این داستان‌های کوتاه و زنجیره ارتباطی این داستان‌ها را دوست داشتم. کوتاه بود. راوی‌اش هم که آشنا بود و کارش درست!
Shahrokh Shahabi
۱۴۰۰/۱۰/۹
بسیار عالی و عیر منتظره بود، البته اولین کتاب از نویسنده بود که می‌خواندم. 👏👏👏👌
امیر عباسی
۱۴۰۰/۲/۳۰
فصل اول جالب نیست ولی فصل دوم به بعد داستان‌ها خیلی جالب میشوند
Soheyla Beyraghdar
۱۴۰۰/۴/۱
داستان‌های کوتاه باسبک ویژه‌ی هاروکی موراکامی، با ترجمه خوب و صدای خوب گوینده
سینا خدابخشیان
۱۴۰۱/۶/۲۷
کتاب جذاب وزیباییه چندتاداستان مختلف وپرمعنیه
Amir Pourkhatoon
۱۴۰۰/۴/۱۸
مثل بقیه آثار موراکامی، فوق‌العاده بود.
علی بنی صادقی
۱۴۰۱/۱/۱۶
کتاب خوب بود و خوانش خوبی هم داشت
aysan dana
۱۴۰۰/۱۱/۸
دوستش داشتم جالب بود
Maryam Rajabi
۱۴۰۰/۱۰/۶
صدای آقای بیرق دار بینظیره
مژگان ذاکرین
۱۴۰۰/۲/۲۳
کلا کتب این نویسنده خوبه
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بعد زلزله

برای دریافت کتاب صوتی بعد زلزله و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.