معرفی و دانلود کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات

عکس جلد کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات

کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات نوشته‌ی رابرت اچ. هوپک، برشی خوشمزه از همه آن رویدادهاى مهیج و غیرقابل توضیحى است که زندگى شما را شکل مى‌دهند. این کتاب کمک می‌کند تا با درک حکمت اتفاقات، شناخت و کنترل بیشتری بر زندگی‌تان پیدا کنید.

کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات (There are No Accidents: Synchronicity and the Stories of Our Lives) دربردارنده‌ی داستان‌هایی ساده، روان و واقعی در محیط کار، فضاهای عاشقانه، روابط خانواده و... است که به شما نشان می‌دهد چگونه به رویدادهای زندگی خود بپردازید و از آن‌ها آگاه شوید و به شما در درک حکمت اتفاقات کمک می‌کند. این کتاب صوتی در سال 1997 به عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا معرفی و به ده‌ها زبان گوناگون ترجمه شد و طرفداران بسیاری در سراسر جهان پیدا کرد.

همزمانی چیست؟

روزانه یک نوع رویداد منحصر به فرد که شما آن را پیشامد یا اتفاق مى‌نامید، در زندگى‌تان رخ مى‌دهد. دو رویداد به طور همزمان رخ مى‌دهند و بنا به هر دلیلى ارتباط آن‌ها با همدیگر توجه شما را جلب مى‌کند. برخی از این رویدادها تأثیر چندانی بر شما ندارند، چه از نظر عاطفى و چه از نظر عقلانى؛ یعنى ظاهرا اهمیت زیادی در زندگى ندارند. آن‌ها به قول معروف «فقط همزمانى هستند.»

اما اگر به تأثیرى که رویدادها بر شما و زندگی‌تان مى‌گذارند، بیشتر توجه کنید، نوع دیگرى از رویدادها را نیز تجربه کرده‌اید، رویدادهایی که شما را تکان مى‌دهند. لحظاتى که این رویدادها رخ مى‌دهند، مى‌دانید که چیزى بسیار مهم و بامعنا دارد براى‌تان پدیدار می‌شود. شما مى‌توانید اهمیتى را در آن اتفاق ببینید و احساس کنید. با وجودى که این نوع رویداد شاید براى دیگران کاملاً اتفاقى به‌ نظر برسد، یا «فقط یک اتفاق باشد»، تجربه خودتان به شما مى‌گوید که چیزى قطعا متفاوت دارد رخ مى‌دهد. این همان دومین نوع‌هاى معنادار است، که روان‌شناس سوئیسى کارل گوستاو یونگ آن را «همزمانى» نامید.

نظر رابرت اچ. هوپک (Robert H Hopcke) و اساس کتاب صوتی که مى‌خواهید شروع به شنیدن آن کنید، این است که در حقیقت زندگى شما یک داستان است؛ اتفاقات همزمان شما را از این حقیقت آگاه مى‌کنند. همه رخدادها و وقایع چه خوب، چه بد با توجه به دلایلی در زندگیتان اتفاق می‌افتند که با درک همزمانی که در کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات بیان شده می‌توانید به دلایل آن‌ها پی ببرید. اشخاصی که معنی این مفهوم را درک نمی‌کنند، زندگی‌شان را بی‌هدف سپری می‌کنند. پس اگر می‌خواهید از حکمت اتفاقات زندگی خود باخبر شوید، این کتاب صوتی را بشنوید.

این کتاب صوتی اثری برجسته و درخشان در زمینه همزمانی است؛ چون شما را به مفهوم جالبی از اثرات همزمانی در انتخاب شغل، ازدواج و دیگر موضوعات مهم و اساسی زندگی سوق می‌دهد و پرده‌ای را از جلوی چشمانتان برمی‌دارد که نتیجه‌ی آن آگاه شدن و بیداری است که در طول زندگی روزمره به سختی به دست می‌آید.

پس از شنیدن کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات زندگی به این نتیجه می‌رسید که هیچ چیزی تصادفی نیست و از کنار آن‌ها نباید ساده رد شوید. در هر اتفاق و هر انسانی که وارد زندگی شما می‌شوند حکمتی بزرگ نهفته است که خارج از تصور می‌باشد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات:

- هوپکس نویسنده‌اى مستعد در نگارش داستان‌هاى کوتاه است. مثال‌هاى روشنى که او روایت مى‌کند، نشان مى‌دهند که چگونه ممکن است هم‌آیندى‌هاى زندگى روزمره موجب تغییرات مهمى در زندگى عشقى، کارى و معنوى ما شوند. (کریستین داونینگ)

- با وجودى که پدیده همزمانى نقش عمده‌اى در گروه‌هاى روان‌شناختى و معنوى داشته است، اما تردید شک‌گرایان همچنان باقى است. تعابیر جالب و قابل‌درک هوپکس از رویدادهاى همزمان بسیارى که در زندگى واقعى وجود دارند باعث مى‌شود شک‌گرایان به سختى بتوانند تردیدشان را از این پدیده حفظ کنند. (هفته‌نامه پابلیشرز)

- اگر این کتاب راهش را به سمت دستان شما یافته است، احتمالا قرار بوده که شما این کتاب را بخوانید. همزمانى موضوعى است که احساس مبهمى از درستى و صحت آن وجود دارد، اما اکثر ما اطلاعات کمى از عمق آن داریم. کتاب رابرت هوپک مثال‌هاى زیادى در این مورد مى‌آورد و به این پدیده فوق‌العاده، شکل مى‌دهد. (دکتر لورن آرترس)

در قسمتی از کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات می‌شنویم:

در کنار رؤیاهایى که به شکل همزمانى با رویدادهاى بیرونى همایند مى‏‌شوند، به‏‌نظر مى‌‏رسد بسیارى از رؤیاها نه ‏تنها از رویدادهاى آینده پرده برمى‏‌دارند، بلکه وقایع اکنون را هم به‏‌گونه‌‏اى بر ما فاش مى‏‌کنند که غیرممکن است با تجربه‌‏اى حسى و عادى بتوانیم از آن‏‌ها آگاه شویم. کلمه‏‌اى که بسیارى از مردم براى توصیف چنین رؤیاهایى به‏ کار مى‏‌برند «فراحسى» است. اما من معتقدم اگر چنین اصطلاحى را به‏ کار ببریم، علیت و همزمانى درهم مى‏‌آمیزند. همان‏‌طور که تاکنون گفته‏‌ام همزمانى‌‏ها ارتباطاتى علت و معلولى نیستند.

مى‏‌خواهم مثال دیگرى بیاورم که آن هم مربوط به سگ‌‏ها است. وقتى یکى از مراجعه‌کنندگانم به من گفت که او در رؤیا دیده که در حیاط پشتى یک خانه دارد با سگى بزرگ و سفید بازى مى‏‌کند، ابتدا از این همزمانى به‏ شدت هیجان‌‏زده شدم. چون من در خانه‌‏ام یک ساموید سفید دارم که در بین دوستان و خانواده‌‏ام به‏ خاطر شخصیت برون‏‌گرا و برجسته‏‌اش معروف است.

من که هم‌چنان هیجان‌‏زده بودم، فهمیدم که خوب شد در خصوص این رؤیا راه یونگ را دنبال نکردم و درباره توانایى‏‌هاى «فراحسى» مراجعم هیچ‌‏گونه اظهارنظرى نکردم؛ چون هنگامى که مراجعم شروع به صحبت درباره رؤیایش کرد، کاملاً مطمئن بود که رؤیاى او غیب‌‏گویى نبوده است. او گفت: «فکر مى‌‏کنم من در خواب سگ سفید شما را دیدم، چون همیشه روى شلوار شما موهاى سفیدى مى‏‌بینم. بنابراین به ‏نظر من یا شما یک سگ سفید و یا یک گربه نژاد هیمالیایى دارید. کدام یک؟» من با شرمندگى مجبور شدم بپذیرم که شاید این رؤیا زیاد ربطى به «حس ششم» نداشته و بیشتر مربوط به این بوده که پرزگیر لباس‏‌هایم به خوبى کار نکرده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۳ دقیقه
پیشگفتار
۱۶ دقیقه
مقدمه
۱۲ دقیقه
بخش اول
۱۶ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۱۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۲ دقیقه
بخش پنجم
۱۰ دقیقه
بخش ششم
۱۵ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۱۶ دقیقه
بخش دهم
۱۱ دقیقه
بخش یازدهم
۱۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۹ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۵ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۱۳ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۴ دقیقه
بخش بیستم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و ششم
۱۱ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۴ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۰ دقیقه
بخش سی‌ام
۱۷ دقیقه
بخش سی و یکم
۱۸ دقیقه
بخش سی و دوم
۲۱ دقیقه
بخش سی و سوم
۱۶ دقیقه
بخش سی و چهارم
۱۷ دقیقه
بخش سی و پنجم
۱ دقیقه
بخش سی و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات
نویسنده
مترجمساره سرگلزایی
گویندهعلی درستکار
ناشر صوتیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات

Hamid Hamidy
۱۳۹۹/۱/۹
صدای اقای درستکار واقعا ارامش بخشه، امید به زندگی رو به شنونده القا میکنه. متن کتاب هم واقعا عالی، از یه نویسنده غربی توی این زمان بعید بنظر میرسه که اینقدر قوی به ماوراء الطبیعه معتقد باشه، نویسنده طی داستانهای کوتاه واقعی بیان میکنه که زندگی ما فقط این اتفاقات مادی و خوداگاه نیست، بلکه بخش مهمتر اون، اتفاقهایی هست که ما اصلا از اونها اطلاع نداریم و کنترلی هم روی اونها نداریم، برای من بخاطر فوت همسرم و تغییر ناگهانی زندگیم و ایندم توی بدترین روزهای عمرم هستم، دلگرمی ایجاد شده که شاید خدامیخواد بعد از این روزهای تلخ، روزهای بهتری رو برام رقم بزنه. این کتاب میگه زندگی زیباست وباید تلخی هارو گذروند تا به وراء اونها رسید و چشم اندازهای فوق العاده ایه که خدا برامون قرار داده رو تماشا کرد، من باشنیدن این کتاب به ادامه زندگی امیدوار شدم، اگه حالتون خیلی بده، حتما این کتاب رو بادقت گوش بدین.
محمدرضا ذاکری
۱۳۹۹/۵/۱۲
صدای گوینده و خوانش کتاب اصلا خوب نیست
واقعا حیف از این کتاب که اینقدر ضعیف صوتی شده، کلی صدای بهتر بود واسه این کار مثلا صدای اقای دادبه دادمهر یا....
ویرایش اول؛ حالا که دو بخش رو گوش کردم باید بگم صدای گوینده و خوانش کتاب افتضاحه با این قدر غلط خوندن متن
ویرایش دوم؛ واقعا هیشکی دیگه نبود رو
این کتاب بخونه؟؟؟!!!! سه بار خواب عمیق رفتم با خوندن ایشون
ویرایش سوم؛ به مرور خوانش کتاب بهتر میشه یعنی خیلی بهتر ولی همچنان خواب آوره
ویرایش چهارم؛ بخش سیزدهم هستم و همچنان صداش نچسب و خوانش هم با غلط و توقف ه مثل کسایی که عینکشون رو نزدن و میخان کتاب بخونن و نمیتونن
ویرایش پنجم؛ بخش پانزدهم از گوش دادن تا اخر منصرف شدم؛ سر و ته نداره کتاب، یا خوانش کتاب باعث میشه شنونده نتونه با کتاب همراه بشه و متوجه کتاب نشه، خوانش کتاب مزخرف؛ گیر کردن خواننده کتاب و صدای قورت دادن اب دهن و قاطی کردنش؛؛؛ گاهی یواش گاهی یهو تند تند انگار خوابش میبره یهو میپره و ادامه میده گاهی چشماشون نمیبینه گاهی.....
رویا صهبایی
۱۳۹۹/۶/۳۰
انتظار بیشتری داشتم. متن کتاب چندتا داستان پیش پا افتاده بود و تمام هدف و منظور رو میشد در چند صفحه خلاصه کرد. در واقع " کشف حکمت اتفاقات " نیست. این هست که هر اتفاق و بخصوص "رویداد‌های همزمان " حکمتی دارن. من تا نیمه‌ی کتاب رو گوش کردم و علی رغم اینکه معمولا نیمه کاره رها نمی‌کنم، اما واقعا جذابیتی در صرف وقت برای بقیه کتاب نمی‌بینم.
Nasrin Gholami
۱۴۰۰/۸/۲
برای بار دوم رفتم سراغ این کتاب.... اولین بار سال قبل خوندم و بسیار لذت بردم، با توجه به اتفاقات جدید در زندگیم دوباره حس کردم نیاز به این کتاب دارم... هربار گوش کردن، پر از درس‌های تازه‌ای که انگار قبلا نشنیده بودم... یادآوری دلچسبی بود
رامین مهدی پور
۱۳۹۹/۱۱/۹
سلام خوانش افتضااااااااح! کاملا مشخصه داره از روی کتاب میخونه و به نظرم حتی گوینده قبلا هم کتاب رو نخونده!!! پر از خطاهای زبر زنجیری کلامی هست.
در مورد خود کتاب ولی میتونم بگم کتاب خوبی هست تقریبا
Hengame Adibzade
۱۳۹۹/۴/۷
درود٬روزتون الهی٬نمونه روشنیدم حتماکتابه مفیدی هست منتهی توانمندیه آقایه درستکارتوبحث هایه دوطرفه فوق العاده ست٬مبتلابه کتاب نشده وحسه شخصیش توخوانشه کتاب درگیرنشده٬سپاس.
Hassan Mehdiasl
۱۳۹۹/۴/۲۶
گوینده انگار داره کتاب از رو می‌خونه کلی هم اشتباه می‌کنه چرا آخه به خاطر مجری بودنش الکی رتبه بالا بهش می‌دین؟
mahmoud mohammadi
۱۳۹۹/۱/۱۰
فکر کنم اولین باره عکس پرتره راوی روی جلد فرای عکس خود کتاب و نویسنده و... باشه جالب بود
فرزانه پناهی
۱۳۹۹/۱/۳۱
صدای راوی اصلا خوب نیستتتتتتتت در واقع اصلا بلد نیست چه لحنی باید داشته باشه.... متاسفم
سعید آئینی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
سلام چرا امکان پخش پر اپ اپل کار نمیکنه با زدن دکمه وارد کتابخانه میشه
roya farsi
۱۴۰۱/۴/۹
خیلی کتاب فوق العاده‌ای بود با ایجاد دیدگاههای جدید
زهره ترابیان
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
چشم آدم رو به اتفاقات زندگی بازتر می‌کنه. خیلی خوب بود.
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات

برای دریافت کتاب صوتی کشف حکمت اتفاقات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.