معرفی و دانلود PDF کتاب بابا لنگ دراز

عکس جلد کتاب بابا لنگ دراز
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بابا لنگ دراز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بابا لنگ دراز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بابا لنگ دراز

کتاب بابا لنگ دراز نوشته‌ی شاگاهیراتا از مجموعه قصه‌های شیرین جهان، در قالب نامه‌هایی دنباله‌دار، سرگذشت دختر جوانی به نام جودی را به تصویر می‌کشد. این کتاب، در کنار به تصویر کشیدن داستانی عاشقانه و رمانتیک به موضوعاتی مثل تحصیل و حقوق زنان هم می‌پردازد.

موضوع کتاب بابا لنگ دراز چیست؟

جودی ابوت دختری پر شور و هیجان و احساساتی است که تمام عمر خود را در یتیمخانه گذرانده. او با وجود زندگی بسیار تلخش ذهنی شوخ طبع و پر استعداد دارد. یکی از استعدادهای او توانایی چشمگیرش در نوشتن است و همین استعدادش سبب می‌شود تا روزی فردی با نام مستعار جان اسمیت یکی از مقالات او را خوانده و چون از خیرین همان یتیم‌خانه بود تصمیم بگیرد به عنوان قیم جودی، امکان تحصیلش را فراهم کند. بله این چنین است که جودی دوست داشتنی برای ادامه‌ی تحصیل به دبیرستان یادبود لینکلن پا می‌گذارد.

از نکات جالب توجه داستان بابا لنگ‌ دراز (Daddy Long Legs) این است که در تمام مدت داستان بر حول این محور می‌چرخد که جودی هیچوقت قیم خود را ندیده و فقط هنگامی که جان اسمیت از یتیم‌خانه خارج می‌شد می‌تواند سایه او را ببیند. سایه مردی بلند و کشیده که باعث می‌شود تا جودی به قیم خود لقب بابا لنگ دراز را بدهد.

نکته جذاب دیگر داستان این است که در ازای ورود جودی به دبیرستان، بابا لنگ دراز تنها یک تقاضا از او دارد و آن موضوع این است که هر ماه نامه‌ای برایش بنویسد. همین درخواست آغازگر نامه‌های پراحساس جودی در رابطه با زندگی شخصی و تجربه‌های جدیدش است. به مرور زمان جودی هر چه بیشتر برای بابا لنگ‌ دراز می‌نویسد میل و رغبت بیشتری برای آشنایی با او پیدا می‌کند، اما هیچوقت نامه‌های جودی ‌پاسخی ندارند...

کتاب بابا لنگ دراز برای چه کسانی مناسب است؟

این داستان معروف و محبوب که در تمام دنیا توانسته به شهرتی غیرقابل وصف دست یابد بدون شک برای تمامی نوجوانان سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب بابا لنگ دراز می‌خوانیم:

من جودی ابوت، یکی از بچه‌های پرورشگاه جان گریر هستم و از وقتی به دنیا آمدم، در پرورشگاه بودم. صبح‌ها به دبیرستان می‌روم و بقیه روز باید از بچه‌های کوچک‌تر مراقبت کنم. به نوشتن خیلی علاقه دارم و خوب انشا می‌نویسم. امروز سرمان خیلی شلوغ است. مثل همه چهارشنبه‌های اول ماه، قرار است بازدیدکننده‌ها به پرورشگاه بیایند و شاید اگر از بچه‌ای خوششان بیاید، سرپرستی او را قبول کنند. از چنین روزهایی خوشم نمی‌آید. مجبوریم صبح زود بیدار شویم، چون باید پرورشگاه و سر و وضع بچه‌ها را تمیز و مرتب کنیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بابا لنگ دراز
نویسنده
مترجمزهره فنایی
ناشر چاپیانتشارات آذر آبادی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات25
زبانفارسی
شابک978-6226468-05-3
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بابا لنگ دراز

عفاف کریمی پور
۱۳۹۹/۳/۱۳
من فیلم سریالش رو دیدم علانم کتابش رو خواندم عالییی بود😃👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤩🤩 پنچ تا سال‌ها هم کمه✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️
راحله موسوی
۱۴۰۱/۶/۱۵
دختر عاشق این کتابه وتشویق شده که هر شب باشنیدن فصه می‌خوابه
tantan Jp
۱۴۰۰/۲/۱۹
خیلی خیلی خیلی عالی حتما دانلود کنید 😊
Aram Hayati
۱۴۰۰/۶/۱۶
طراحی زیبایی داشت این کتاب
نرگس
۱۴۰۱/۸/۲۱
از کتاب‌های مورد علاقمه😊
لیلا عزیزی
۱۴۰۰/۹/۲۲
قشنگ بود البته به قشنگی فیلمش نبود
Faezeh Yazdani
۱۳۹۹/۳/۲۹
کامل نیست لطفا کاملشو بزارید
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب بابا لنگ دراز

برای دریافت کتاب بابا لنگ دراز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.