معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سقط جنین

عکس جلد کتاب صوتی سقط جنین
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقط جنین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقط جنین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سقط جنین

کتاب صوتی سقط جنین نوشته‌ی علی پاینده، شماره چهل و یکم از داستان‌های کانون فرهنگی چوک است که داستانی کم‌تر روایت شده از رویدادها و اتفاقات جامعه‌ی امروزی را به تصویر می‌کشد.

خلاصه‌ی کتاب صوتی سقط جنین:

داستان این کتاب صوتی درباره‌ی مردی است که به روایت زندگی خود و ارتباط مخفیانه‌اش با دختری به اسم پروانه می‌پردازد. پروانه حدود چند هفته است که بسیار عصبی و پرخاشگر شده و بر سر هر موضوع کوچکی با مرد دعوا می‌کند. پس از یک ماه جنگ و جدال بسیار‌، در نهایت پروانه با مرد تماس می‌گیرد و به او می‌گوید که باردار است و از او می‌خواهد تا پول به حسابش واریز کند تا بچه را سقط کند و از شرش خلاص شود.

مرد به پروانه شک می‌کند و با خود می‌گوید که شاید پروانه می‌خواهد او را تلکه کند. مرد رفتارهای پروانه را در این چند هفته نسبت به گذشته مقایسه می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که پروانه در حال فرار کردن از دست اوست. مرد فکر می‌کند همه این‌ رویدادها زیر سر دوست پروانه، مژگان است، به همین‌خاطر با پروانه قراری می‌گذارد و...

در قسمتی از کتاب صوتی سقط جنین می‌‌شنویم:

چشم چشم کردم و این طرف و آن طرف را نگاه کردم. گفتم: تو وضع مالیِ مرا بهتر از هر کسی می‌دانی. الان توی این موقعیت، با این مشکلاتی که من دارم، هزار تومان هم برایم هزار تومان است.

گفت: من هم این‌ها را می‌دانستم که بهت چیزی نگفتم. آن روز را یادت هست که از عطاری داروی گرمی گرفتیم. گفتم اگر با این چیزها افتاد، که افتاد. اگر نشد بعد بهش می‌گویم. آن روز را یادت هست که رفتیم درمانگاه جواب آزمایشِ مادرم را بگیریم؟ بعد من به تو زنگ زدم و گفتم مادرم باید یک آزمایش دیگر هم بدهد و دارد می‌آید و تو برو؟ برای مادرم نبود، برای خودم بود. یکی از همین برگه‌ها بود که دست توست. کلی نشستم و گریه کردم. پرستاری آمد و کنارم نشست. گفت چی شده؟ بچه‌ی دوست پسر است؟ گفتم بله. همان آدرس مغازه‌ای را داد و گفت که برو قرص شیاف و سیزوپرستو بخر. همان روز رفتم و دویست هزار تومان قرص خریدم.

چشمم به عابر بانکی افتاد. پارک کردم. دو عابر بانک کنار هم بود. هر دو کارتم را از کیفِ سامسونیتم برداشتم و رفتم بیرون. البته کارتِ حساب اصلی‌ام درون کیفم نبود. چون پول زیاد توش بود همراهم این وَر و آن وَر نمی‌بردم. مردی در عابر بانک کناری ایستاده بود. از هر دو حسابم پرینت حساب گرفتم. یکی صد هزار و خورده‌ای و دیگری سیصد و پنجاه هزار تومان. کاغذِ موجودی‌ها را برداشتم و راه افتادم سمت ماشین که مرد صدایم زد. گفت: آقا، کارتتون.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۴۸ دقیقه
سقط جنین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سقط جنین
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، لیدا نیک فرید، گیتا بختیاری
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سقط جنین

Saeid Hoseinpour
۱۳۹۹/۸/۲۷
دلم برای دختر قصه سوخت. چقدر بی رحم بود مردک،،. حالا یه صحبت کوتاه با دوستان دارم بنده سواد آکادمیک ندارم و از بچگی کار کردم ولی همیشه ساعتی از روز را حتی گا هی پای برهنه به کتابخانه ملی میرفتم و با اینکه عضو نبودم اما مسئول اونجا از روی دلسوزی به من کتاب میداد و من با ذوق بسیار می‌خواندم و کیف در میکردم اونجا به من که یک پسر ده ساله و مشتاق بودم محبت میکردن بر خلاف محل کارم که همش مسخره‌ام میکردن،،، خلاصه از بچگی با درد فراوان. با کتاب انس گرفتم حتی کتاب‌هایی خواندم که هیچ نفهمیدم. اما هیچوقت تا به این سن 52 سالگی رسیدم کتابی را سرکوب نکردم یک انسان دست به قلم شده و یک قصه‌ای با زحمت نوشته شده و با همکاری چند نفر دیگر رایگان در اختیار ما قرار گرفته و ساعتی
سرگرم شدیم حال هر چند که ضعف‌هایی هم داشته باشد که اکثرا بهش اشاره کردید اما یک لحظه خودمان را در جایشان قرار بدهیم می‌بینیم که بهمون ظلم شده شاید راوی مرد در ابتدای کارش باشد و شاید در آینده مانند آرمان سلطان زاده هم بتواند اجراکند اما با اینهمه توپ انتقاد بنده خدا چیزی ازش باقی نخواهد ماند. بهتر است که کمتر قضاوت کنیم و انتظار نداشته باشیم که همه باید عالی باشن. به هر حال بنده از همه دوستان عذر خواهی میکنم و از این برنامه نیز بسیار بسیار سپاسگزارم که در این اوضاع بد افتصادی کتاب‌های رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند از اینکه این ماه نمیتونستم کتاب بخرم غصه‌ام گرفته بود و یک باره یاد کتاب‌های رایگان شما افتادم خیلی خوشحال شدم بازم ممنون
وفا محسنی
۱۳۹۹/۲/۲۳
با سپاس از کتابراه داستان کوتاه دارای قواعد تعریف شده‌ای است مانند بیوگرافی شخصینهای داستان، نقطه اوج قصه، پایان بندی خوب و محکم و... که متاسفانه داستان سقط جنین در رعایت نمودن این نکات به نظر من موفق نبود خواننده ناگهان خود را درون قصه‌ای می‌بیند که کوچکترین آگاهیی از راوی داستان ندارد و البته به جای شخصیت پردازیی که به سادگی امکان داشت به گزافه گویی‌های بی‌ربط و باربطی می‌پردازد که به جای آنکه باری از دوش قصه بردارد خود باری می‌شود بر پیکر نحیف داستان. ضمن آنکه صدای خالی از احساس گویندگان خصوصا گوینده مرد که گویی اولین بار است که متن قصه را می‌خواند به شدت توی ذوق می‌زند. امیدوارم نقد آثار موجب بهتر شدن روزافزون شما گردد. با تشکر و امتنان. کمترینِ رهروان خرد " وفا "
علی پاینده
۱۳۹۹/۹/۱
سلام. می‌دونید، من همیشه تعداد دانلود داستان هام در کتابراه رو چک می‌کنم. جالبه بدونید مثلاً در ماه گذشته میزان دانلود سقط جنین (این داستانی که همه میگن چقدر بد بود) از همه داستان‌های من که اکثراً گفتن چقدر خوب بود بیشتر بوده.
و اگر تعداد نظرات زیر سقط جنین که همه منفی بوده رو نگاه کنید متوجه که
میشید تعداد نظراتی که زیر این داستان دادن از مجموع نظرات دیگر نویسنده‌های همشهری من در شیراز بیشتره.
مثلاً شما در همین کتابراه سرچ کنید محمد کشاورز. آقای کشاورز همه جا داور مسابقات ادبی هست و بلبل حلبی اثری از ایشون که کلی جایزه برده در سایت کتابراه هست. شما نگاه کنید با وجود پشتیبانی نشر پر قدرت چشمه و آوانامه در نسخه صوتی فقط یک نفر و در نسخه نوشتاری حتی یک نفر هم زیر این داستان در کتابراه نظر نداده.
یا در کتابراه سرچ کنید ابوتراب خسروی. ایشون هم نویسنده بسیار معروفیه و داستان ویران ایشون در سایت کتابراه موجوده. بعد از سال‌ها فقط چهار نفر زیر این داستان نظر دادن.
من از خودم می‌پرسم اگر داستان سقط جنین که همه نظرات منفی بوده انقدر داستان ضعیفیه چرا خواننده‌اش از خیلی آثار دیگه بیشتره؟!
دلیلش اینه که این داستان ضعیف نیست و اثر ضعیف رو کسی اصلاً نمی‌خونه و نمیشنوه و چرا یه اثر بد رو کسی گوش بده؟!
دلیلش اینه که کسی تا حالا به این رُک گویی حقایق جامعه ما رو نگفته و به معضلات در قالب داستان اشاره نکرده و نویسنده‌ها اکثرا عادت داشتن بخاطر ترس معضلات رو در لفافه بگن و واضح نگفتن.
حالا هم که یکی پیدا شده انقدر واضح حقایق کثیف جامعه رو گفته مردم نمی‌تونن تو ذهنشون اینو هضم کنن.
و داستان‌های اینچنینی رو هم من بیشتر برای آیندگان نوشتم. تا آیندگان واقعیت جامعه امروز ما رو بدونن.
Shb S
۱۴۰۰/۶/۲۸
نتیجه‌ی مهمی که میشد از این داستان گرفت این بود که روابط جنسی قبل از ازدواج به هیچ وجه درست نیست و نتایج بدی رو به بار میاره، چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی. در ثانی از شخصیت هردوشون بدم اومد، پسری که استفادشو کرد و گفت از کجا معلوم بچه‌ی منه، بدبخت و بی پول بود ولی هشتش گروی نهش بود و دوس و دختر داش باهاش رابطه جنسی برقرار کرد، انتظارم داش شب بیاد خونش و در کمال پررویی مدام دوس دختر قبلیشو با دختره مقایسه می‌کرد که باعث شد با خودم بگم دختره چطور تحمل می‌کرده همچین ادمیو! تازه با خیال راحت برا خودش غذا گرفته داره کوفت می‌کنه عنتر! بدم میاد از پسر بی پول ولی پرادعا که هیچی تو حسابش نیس با این حال بساط خوشگذرونیاش به پاس؛ و دختری که ارزش و شخصیت خودشو پایین آورد و به همخوابی تن داد و با اینکه پدر و برادر سختگیری داش ولی بازم زیرزیرکی هر غلطی که دلش خواس کرد و اینم بگم که... تو سلیقش با اون دوس پسر گرفتنش. درمورد اشکالات نوشتاری، از اینکه نویسنده به خاطر لهجه داشتن دکتره بهش گفت دهاتی خوشم نیومد، صدبار کلمه جهنمو تکرار کرد و عاقبت شخصیت‌ها هم در آخر داستان مشخص نشد. در هرصورت ممنونم از کتابراه که تو این دوران کرونا واقعا بهمون کمک کرده
mostafa raeisianfard
۱۳۹۹/۹/۸
انتخاب موضوع خوب بود ولی حیف شد که موضوع به این خوبی اینجوری روایت بشه
نویسنده در بعضی توصیف‌ها شبیه یک حرفه ای، بسیار خوب حس و تجسم فضا رو منتقل کرد
ولی در اکثر جاها بسیار مبتدیانه و عجولانه و شاید هم ناآگاهانه سر و ته قصه رو به هم آورد
میشه گفت داستان یک شروع خوب، یک امتداد رو به افول و یک در
سقوط شدید پایانی داشت
ولی کل این اولین و شاید آخرین کتاب صوتی بود که گوش دادم،
خیلی صداها و لحن بیان گوینده‌ها روی مخ و بد بود
چندتا دانش آموز ابتدایی هم میتونستن و البته شاید خیلی بهتر این داستان رو اجرا کنن
صادق ستوده نیا
۱۳۹۹/۵/۱۴
با کمال احترام و آرزوی موفقیت برای نویسنده، باید بگم که خیلی جالب نبود، تا این حد بیشعوری و بی تعهدی کاراکتر اصلی این داستان، یکم دور از واقعیت هست و چیزی نیست که مخاطب با خواندن یا شنیدنش حس خوبی بهش دست بده، البته موضوع یکی از آسیب‌های اجتماعی جامعه امروز ماست قرار نیست داستان همیشه حس خوبی بده و ولی در هر حال می‌تونه زیبا باشه، تشکر از نویسنده بخاطر اینکه به این آسیب پرداخته، ولی به نظر من خیلی خیلی خیلی میتونست از این بهتر زیباتر باشه، واسشون آرزوی پیشرفت و موفقیت دارم
Mosafir Tanha
۱۴۰۰/۵/۳۱
با این داستان آدم بیشتر به تبعیض شدید بین مرد وزن در این جامعه پی میبره. بیچاره دخترکه بخاطر حس کاملا طبیعی که داره همیشه باید پنهان کاری کنه و همیشه مراقب باشه. اما پسر حالت تهدید وخیلی هم راحت و بی درد سر. بس که جامعه ضد زن هست روی مردان بی وجدان خیلی زیاد شده و هرکاری دلشون بخواد میتونن انجام از بدن. درحالیکه رفتار مرد داستان خیلی بدم اومد ولی در جامعه مرد سالار ما مرد حدودا با وجوانی بود مثلا. ولی درکل داستان ضعیف بود. گوینده مرد هم خیلی خشک بود
Zahra Khatib
۱۳۹۹/۱۰/۸
😐😐یعنی تاآخر گوش دادم فقط بخاطر اینکه ببینم یه چیز درست و حسابی ازش درمیاد یا نه.... علاوه بر اینکه داستان فوق العاده پیش پاافتاده و ضعیف بود و هیچ نکته‌ی مثبتی نداشت بلکه پر از توهین هم بود... یه نمونه ش اینکه چون دکتره لهجه داشت پس دهاتیه، دهاتی رو خیلی بدتلفظ کرد، صداها هم که دیگه اصلا نگم... فوق العاده غیرحرفه ای، ذره‌ای احساس تو صداها نبود، شبیه روخوانی بود
مشاهده همه نظرات ۱۳۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سقط جنین

برای دریافت کتاب صوتی سقط جنین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.