معرفی و دانلود کتاب صوتی شیخ طوسی

عکس جلد کتاب صوتی شیخ طوسی
قیمت:
34000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ طوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ طوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیخ طوسی

کتاب صوتی شیخ طوسی نوشته‌ی فریدون حیدری ملک، شرح حالی از زندگی فقیه و مجتهد بزرگ شیعی است که از او به عنوان رئیس طایفه شیعه یاد می‌کنند. وی توانست با نوشته‌های ارزشمندش، تاثیرات فراوانی بر عالمان پس از خود بگذارد. این اثر یکی از غنی‌ترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی شیخ طوسی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی شیخ طوسی است که به زندگینامه یکی از فقیهان و عالمان بزرگ شیعی می‌‎‌پردازد. فریدون حیدری ملک نویسنده دو رمان «مرگ بی‌توبه بی‌وصیت» و «روز هزار ساعت دارد» نیز با ادبیات مخصوص به خود روایتی از ایشان ارائه می‌دهد.

ابوجعفر محمد بن حسن طوسی مشهور به شیخ الطائفه یکی از بزرگ‌ترین فقیهان شیعی قرن چهارم بود که تا سال‌ها پس از مرگش نیز، آثار و اندیشه‌هایش تاثیرات فراوانی بر روی عالمان پس از خود گذاشت. او نویسنده دو کتاب ارزشمند و مهم به نام‌های التهذیب و الاستبصار است که جزء کتب اربعه جوامع حدیثی شیعه به شمار می‌رود و به غیر از آن، نوشته‌های فراوانی در حوزه علم کلام، رجال و درایه و فقه دارد.

شیخ طوسی در سن 23 سالگی از خراسان به عراق رفت و زیر نظر اساتیدی چون شیخ مفید و سید مرتضی به علم‌آموزی مشغول می‌شد. پس از آن چنان در عرصه فکری و علمی خود، توامند شد که خلیفه عباسی کرسی تدریس علم کلام شهر بغداد را به او داد و بعدها نیز به نجف رفت و حوزه علمیه آنجا را رونق بخشید.

به گفته‌ی بسیاری از اندیشمندان، شیخ طوسی توانست مکتب اجتهادی فقه جعفری را در مقابل مکتب‌های فقهی اهل سنت به جایگاهی ویژه برساند و به آن استقلال بخشد. علامه حلی که یکی از عالمان پس از ایشان بوده، از شیخ به عنوان رئیس طایفه شیعه نام می‌برد.

سرانجام این عالم بزرگ شیعی در سال 460 قمری در شهر نجف درگذشت و خانه‌اش به مسجدی تبدیل شد که هم اکنون به مسجد طوسی معروف است.

کتاب صوتی شیخ طوسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی شیخ طوسی می‌شنویم:

تازه بیست و سه سالگی‌اش را پشت سر گذاشته بود؛ همچنان که منطقه طوس را، خراسان را، سرزمین زادگاهش را. همچنان راه پر فراز و نشیب و طولانی از خراسان تا بین النهرین را، از طوس تا بغداد را. گاه در کنار کاروانیان به آهنگ زنگ جمازان و گاه همراه و همسفر با تنی چند، خاموش یا گپ زنان، پیاده و سواره، سواره و پیاده.

بسا نیم روزان عرق ریز و تشنگی سراپا از دور از دل شن و کویر تفته از آفتاب آتش بار، آب‌کند کاذبی را در کویر نوید می‌دادند. بسا شب‌ها و نیمه‌شب‌ها در کاروانسراها و آبادی‌های بین راه یا حتی پای صخره‌ای بلند و درختی کهنسال، کنار چشمه‌ای زلال و گوارا، زیر نور ماه یا زیر نور ستارگان بیتوته می‌کردند تا صبح صادقی دیگر تا شروع راه پیمایی‌های روزانه فردا، از فرط خستگی به خواب خوشی فرو می‌رفتند. آن‌ها وقتی با نخستین سپیده بامداد بیدار می‌شدند، گرد و غبار باد شبانه را از تن می‌تکاندند و دوباره به راه می‌افتادند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
بخش اول
18 دقیقه
بخش دوم
19 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیخ طوسی
نویسنده
گویندهحامد حشمتی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیخ طوسی

Daniel Ghane
۱۴۰۰/۴/۵
خوب بود ولی خیلی جامع نبود و من دوست داشتم روایات زندگی شیخ طوسی رو هم بیاره مثلا جنبه نمایشی داشته باشه
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیخ طوسی

برای دریافت کتاب صوتی شیخ طوسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.