معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های مجید 2

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های مجید 2
قیمت:
49000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های مجید 2

کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 جلد دوم از این مجموعه است که ماجراهایی از زندگی پسری جسور و باهوش به اسم «مجید» را به تصویر می‌کشد. این داستان‌ها بر اساس خاطرات واقعی هوشنگ مرادی کرمانی به نگارش درآمده‌اند. کتاب حاضر تا به امروز بیش از سی بار تجدید چاپ شده و در سال 1364 عنوان «کتاب برگزیدهٔ سال» را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی قصه‌های مجید 2:

ادبیات کودک و نوجوان یکی از انواع ادبی است که از طریق داستان و با زبانی ساده و قابل‌فهم، به مخاطبین خود کمک می‌کند تا به کشف معنای زندگی و هویت خود بپردازند. داستان کودک و نوجوان سعی دارد دو هدف را به طور هم‌زمان پیش ببرد؛ مهم‌ترین و اولین آن سرگرم‌کردن مخاطب و دومین هدف آن نیز شرح مسائل تربیتی، اجتماعی و اخلاقی برای آن‌ها است. اکثر داستان‌های کودک و نوجوان در دهه‌های 50 و 60 میلادی، حول محور فقر و اختلاف طبقاتی می‌گشت.

هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده توانا و برجستهٔ ایرانی در زمینه کودک و نوجوان، توانسته در بیشتر آثار خود با زبانی طنز مسائل اجتماعی و تربیتی را به شکلی غیرمستقیم طرح کرده و از طریق آن توجه نوجوانان و حتی بزرگسالان را به مشکلات و کاستی‌های جامعه زمان خود جلب کند. یکی از این آثار جذاب، کتاب قصه‌های مجید است که داستان کودکی به اسم مجید را روایت می‌کند.

مجید، شخصیت اصلی این کتاب به همراه مادربزرگش، بی‌بی در کرمان زندگی می‌کند. او در عین شیطنت کتاب خواندن را دوست دارد، اما از ریاضی متنفر است! هر یک از داستان‌ها با ایجاد یک مشکل برای مجید آغاز می‌شود و ادامه آن درمورد نحوه حل آن مسئله توسط او است. سماجت، پشتکار، پاکی و رفتار جسورانه مجید، خصوصیت پررنگ این شخصیت است که از جانب نویسنده به ما معرفی می‌شود.

جلد دوم این مجموعه شامل داستان‌های «انشانویس، توپ، سفرنامه‌های اصفهان، تسبیح، طفل معصوم، زبان‌بسته‌ها، ناف بچه، ماهی، تشویق، خواب‌نما، یابو و طلبکار» می‌شود.

مضمون اصلی این داستان‌ها درواقع مقاومت در برابر سرنوشت و مشکلات زندگی بچه‌هایی که پدر و مادر ندارند، فقر شرافتمندانه و سبک زندگی روستایی است. موضوعی که می‌توان ردپای آن را در تمامی آثار مرادی کرمانی یافت. او در این اثر سعی کرده با کمک‌گرفتن از عنصر طنز از تلخی این موضوعات بکاهد و روایت داستانی را برای خواننده جذاب جلوه دهد. اما در قسمت‌هایی از این داستان‌ها تلخی فقر از طنز آن سبقت گرفته و برای لحظاتی حس اندوه را در دل خواننده می‌کارد.

اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی از کتاب قصه‌های مجید 2:

در سال 1370 سریالی 9 قسمتی به کارگردانی «کیومرث پوراحمد» با اقتباس از این کتاب با همین نام با بازیگری «پروین دخت یزدانیان» و «مهدی باقر بیگی» ساخته شد. این سریال با استقبال زیاد مخاطبین مواجه شد و هر قسمت آن بیننده را در ماجراهای پر اشک و لبخند مجید غرق می‌کرد. همچنین سه فیلم سینمایی به نام‌های «شرم»، «صبح روز بعد» و «نان و شعر» از روی داستان‌های قصه‌های مجید توسط کیومرث پوراحمد ساخته شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قصه‌های مجید 2:

- کتاب برگزیدهٔ شورای کتاب کودک 1362 و 1360
- کتاب برگزیدهٔ سال 1364
- کتاب برگزیدهٔ مجلهٔ سروش نوجوان 1365
- کتاب برگزیدهٔ مجله کیهان بچه‌ها 1367
- کتاب برگزیدهٔ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1368

کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 مناسب چه کسانی است؟

تمامی نوجوانان و بزرگسالان علاقه‌مند به داستان فارسی و آثار هوشنگ مرادی کرمانی از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

هوشنگ مرادی کرمانی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1323 در کرمان به دنیا آمد و در کودکی مادر خود را از دست داد. پدر او نیز به دلیل بیماری عصبی امکان نگهداری از او را نداشت. به همین دلیل مادربزرگ و پدربزرگش از او نگهداری کردند. هوشنگ مرادی کرمانی (Houshang Moradi Kermani) بعد از پایان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به تهران مهاجرت کرد و در رشتهٔ ترجمهٔ زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه داد.

همکاری با رادیو محلی کرمان آغاز فعالیت ادبی و شروع نویسندگی او بود. در سال 1353 کتاب قصه‌های مجید به چاپ رسید و با استقبال زیادی از جانب مخاطبین و منتقدین مواجه شد. از دیگر آثار مرادی کرمانی می‌توان به «بچه‌های قالیباف خانه»، «نخل»، «خمره»، «مشت بر پوست»، «تنور و داستان‌های دیگر»، «لبخند انار»، «مهمان مامان»، «کبوتر توی کوزه»، «مربای شیرین»، «مثل ماه شب چهارده»، «نه تر و نه خشک»، «شما که غریبه نیستید»، «پلوخورش» و «آب‌انبار و ته خیار» اشاره کرد. برخی از این آثار به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی، روسی، آلبانی، چینی، کره‌ای، تایوانی، یونانی و ترکی استانبولی و... ترجمه شده‌اند.

کارگردانان بزرگی مثل «صدیق برمک»، «کیومرث پوراحمد»، «ابراهیم فروزش»، «محمدعلی طالبی»، «داریوش مهرجویی»، «فرهنگ خاتمی» و «مرضیه برومند» از روی داستان‌های مرادی کرمانی اقتباس کرده‌اند که مشهورترین آن‌ها مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» و فیلم سینمایی «مهمان مامان» نام دارند.

جوایز و افتخارات هوشنگ مرادی کرمانی:

- دریافت جایزهٔ جهانی «هانس کریستین اندرسن» برای کتاب «بچه‌های قالیباف خانه» در سال 1985
- دریافت جایزه «خوزه مارتینی» (نویسنده و قهرمان ملی آمریکای لاتین)
- دریافت جایزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (کتاب سال)
- دریافت جایزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (جشنواره‌های کتاب کودک و نوجوان)
- دریافت جایزه شورای کتاب کودک
- برنده کتاب سال دانشگاه سانفرانسیسکو در سال 2000
- برنده جایزه مهرگان ادب
- نامزد جایزهٔ آلما (سوئد)
- سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (بهمن 1372)
- دارای دکترای افتخاری در رشتهٔ «نویسندگی داستان»
- کسب عنوان «چهرهٔ ماندگار» در رشتهٔ ادبیات کودک و نوجوانان در سال 1384

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 می‌شنویم:

بوی نوروز می‌اومد که معلممون سر کلاس گفت: «بچه‌ها عید داره نزدیک میشه. عیدی مش رضا یادتون نره. روزه شنبه که به مدرسه میاین به اندازه‌ای که دستتون می‌رسه براش عیدی بیارین.»

بعد افتاد به حرف زدن درباره‌ی مش رضا، فراش مدرسه که در طول سال چقدر زحمت کشیده و انتظار کشیده که عید بیاد. حقشه که پولی به عنوان عیدی براش دست و پا کنیم. حرفاش که تموم شد، «ایران منش»، بچه‌ی اعیون کلاس خودشو لوس کرد، پاشد سیخ وایساد میون کلاس و درومد که: «آقا، ما خیال داریم از همه بیشتر پول بدیم. ما پنج تومن میاریم آقا.»

و همونجور که ایستاده بود باد کرد و زیرچشمی به همه‌ی بچه‌ها دونه دونه نظر انداخت و لبخند پیروزمندانه‌ای زد. معلم گفت: «بسیار خب، بشین.»

ایران‌منش یه بار دیگه همون نگاه و لبخند رو تحویل بچه‌ها داد و نشست. از حق نمی‌شد گذشت. تو اون روز و روزگار پنج تومن برای خودش کلی پول بود و هر موجودی که تنگ و توش ورمیداشت تا سرکیسه رو شل کنه و چنین پول قلمبه‌ای رو به فراش عیدی بده، وظیفه داشت که فوری تا میتونست باد کنه و هیچ آدمیزادی هم حق نداشت که بگه: «چرا انقد باد کردی؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
26 دقیقه
بخش یک: انشانویس
24 دقیقه
بخش دو: توپ
24 دقیقه
بخش سه: سفرنامه‌ی اصفهان
32 دقیقه
بخش چهار: تسبیح
31 دقیقه
بخش پنج: اسکناس صد تومانی
19 دقیقه
بخش شش: طفل معصوم
37 دقیقه
بخش هفت: عیدی
22 دقیقه
بخش هشت: زبان‌بسته‌ها
58 دقیقه
بخش نه: ناف بچه
44 دقیقه
بخش ده: ماهی
23 دقیقه
بخش یازده: تشویق
42 دقیقه
بخش دوازده: خواب‌نما
13 دقیقه
بخش سیزده: یابو / قسمت اول
58 دقیقه
بخش سیزده: یابو / قسمت دوم
57 دقیقه
بخش چهارده: طلبکار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های مجید 2
نویسنده
گویندهمهدی پاکدل
ناشر چاپیانتشارات معین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های مجید 2

هاجر رمضانی
۱۴۰۱/۳/۱۳
کتاب واقعا عالی بود!
هوشنگ مرادی کرمانی، قصه‌های مجید را به زیبایی نگاشته است و هر انسانی با خواندن و یا گوش سپردن به این کتاب، وارد دنیای شیرین کتاب می‌شود. گویی که به واقع، خود آن حوادث را زیسته و تجربه نموده است. این کتاب را خصوصا برای نو جوانان توصیه می‌کنم. چرا که در این زمانه بی هویت که کم
محصولات فرهنگی باارزش بسیار است، جای چنین محصولاتی کاملا احساس می‌شود. من که برای فرزند ۱۰ ساله خود سه جلد صوتی این کتاب را تهیه نمودم. خودم، همسرم و فرزندم هرسه با هم گوش کردیم و بسیار لذت بردیم. صدای دلنشین هنرمند نامی کشورمان، آقای مهدی پاکدل، ارزش کتاب را دوچندان نموده است.
فاطمه مرادی
۱۴۰۱/۸/۱۵
خیلییییی قشنگ، گیرا و همه چی تموم
برای ما که هم فیلم قصه‌های مجید رو بارها دیدیم جذابیت ویژه‌ای داشت، سفری خوش به گذشته‌های دور و شیرین
قلم بی نظیر نویسنده و خوانش خوب مهدی پاکدل عالی بود.
مریم مهدوی
۱۴۰۱/۷/۱۳
عالی عالی عالی هم تکرار نشدنی هم تکراری نشدنی
ساده و جذاب
منکه عاشقشم ۳تاش رو هم خریدم
صدای آقای پاکدل هم واقعا رو کار عالی نشسته
Hamed Rasouli
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
عالی عالی واقعازدست مریزاد،، داستانهای دلنشین و جذاب هوشنگ مرادی کرمانی وصدای دلنشین و خوانش، صحیح جناب پاکدل واقعا عالی بود
محمدحسین متقی زاده
۱۴۰۱/۳/۳
واقعا کتاب خوبی بود
لذت بردم از داستان‌های متفاوت و گاهی خنده دار
۵ ستاره هم کمه
jila khelghati
۱۴۰۱/۶/۲۶
خیلی خوب بود خیلی خیلی خوب بود
پروانه کرمپور
۱۴۰۱/۱/۹
دلنشین و با زبانی ساده و بی پیرایه حوادث دوران نوجوانی بیان شده
N__rq
۱۴۰۱/۶/۴
خیلی سبک قشنگیه و صدای اقای پاکدل هم بسیار زیباس
الهام گلزاری
۱۴۰۱/۲/۱۸
کتاب فوق العاده‌ای هست. واقعا شنیدنش لذت بخشه. ممنون.
Mahtig shehni
۱۴۰۱/۲/۴
عالییییییییییییییییییییییییییییی بود ♥💋💋💋♥♥
Jam Tak2017
۱۴۰۰/۹/۸
هر سه شماره برای پسرم جذاب و آموزنده بود.
امیدامیرباقری
۱۴۰۱/۹/۱۴
عاااااالی بود واقعا حرف نداشت
راحله موسوی
۱۴۰۱/۶/۱۵
بسیار لطیف ونوستالژیک
آرمین قلندر
۱۴۰۱/۴/۴
این کتاب واقعا عالی بود
pershang bahramzadeh
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
برای من و پسرم خیلی خوب بود
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های مجید 2

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های مجید 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.