معرفی و دانلود کتاب صوتی بچه‌های صحرا

عکس جلد کتاب صوتی بچه‌های صحرا
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بچه‌های صحرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بچه‌های صحرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بچه‌های صحرا

کتاب صوتی بچه‌های صحرا نوشته‌ی واریس دیری، روایت‌های واقعی و شوک‌آور از زنانی‌‌ست که به دلایل مختلفی دستگاه تناسلی آن‌ها ختنه شده و در یک رنج و تبعیض اجتماعی به سر می‌برند. همچنین در این کتاب با جدیدترین آمار در این حوزه آشنا می‌شوید و خواهید فهمید در قلب اروپا نیز هنوز چنین اتفاقات غیرانسانی رواج دارد.

درباره کتاب صوتی بچه‌های صحرا:

اگر عنوان ختنه زنان به گوش‌تان خورده باشد، شاید گمان ببرید که این موضوع خطرناک و رنج‌آور دیگر در دنیای امروزی اتفاق نمی‌افتد و ممکن است تنها در جوامع سنتی و دور افتاده این عمل صورت بگیرد اما واریس دیری فعال حقوق بشر در کتاب صوتی بچه‌های صحرا (Desert Children) به شما نشان می‌دهد که ختنه شدن دستگاه تناسلی زنان (FGM) هنوز هم در دل اروپای متمدن اتفاق می‌افتد و هیچ سازمانی نیز به طور جدی از این افراد حمایت نمی‌کند.

کتاب گل‌های صحرا براساس تحقیقات و مصاحبه‌های دیری و دوست روزنامه‌نگارش نوشته شده و آن‌ها با تحقیقات گسترده در کشورهای اروپایی متوجه شده‌اند که حدود نیم میلیون زن و دختر ختنه شده‌اند و یا در معرض خطر آن قرار دارند. همچنین آن‌ها بیان می‌کنند که هیچ کشور اروپایی افرادی را که چنین مشکلی دارند، به عنوان دلیل پناهندگی قبول نمی‌کند و فرانسه تنها جایی‌ست که مجرمان ختنه‌سازی زنان در آن محکوم می‌شوند.

واریس دیری آفریقایی تبار که خودش نیز در کودکی چنین تجربه سخت و دردناکی را تجربه کرده و در آثار قبلی خود زندگی‌اش را به خوبی شرح داده است، این بار می‌خواهد نشان دهد که تنها زنان کشورهای آفریقایی و آسیایی به چنین معضلاتی دچار نیستند و باید با آگاهی از این موضوع به جنگ این پدیده فرهنگی و اجتماعی رفت.

نویسنده کتاب گل‌های صحرا پس از تحقیقات بسیار توانسته زنانی را پیدا کند که این تجربه تلخ را چشیده‌اند و حالا با شجاعت تمام می‌خواهند از این اتفاق صحبت کنند و صدای خود را به گوش تمام مردم دنیا برسانند.

کتاب صوتی بچه‌های صحرا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مسائل زنان علاقه داشته باشید و بخواهید با مشکلات و تبعیض‌های گوناگون این حوزه بیشتر آشنا شوید، این کتاب برای شما مناسب است و می‌تواند دید بهتری در این زمینه به شما بدهد.

واریس دیری را بیشتر بشناسیم:

یکی از فعالان حقوق بشر که در حوزه زنان فعالیت می‌کند، واریس دیری (Waris Dirie) نام دارد. او نویسنده، مدل و بازیگری آفریقایی تبار است که در سال 1965 در یکی از قبایل عشایری کشور سومالی به دنیا آمده و نامش نیز به معنای گل کویر است.

واریس دیری به خاطرات مبارزاتش علیه ختنه دستگاه تناسلی زنان (FGM) شهرت پیدا کرده و از سال 1997 تا 2003 میلادی نیز سفیر ویژه همین حوزه بوده است. در سال 2002 نیز او خودش سازمانی به نام گل صحرا را در شهر وین تاسیس کرد تا بتواند برای حل مشکلات زنان آفریقایی و اروپایی تلاش کند.

این نویسنده و مدل سومالی-اتریشی به خاطر زندگی سخت و جذابش همواره مورد توجه بوده است. او در سن پنج سالگی به دست خانواده خود ختنه شد و وقتی سیزده ساله شد، برای او قرار ازدواجی ترتیب دادند تا با پیرمردی شصت ساله زندگی کند. اما واریس توانست از آنجا فرار کند و خود را با مشقت بسیار به انگلستان برساند.

سرانجام پس از چندین سال سختی و کار کردن در مراکز خدماتی شهر لندن، یک عکاس استعداد و زیبایی او را کشف می‌کند و واریس دیری به این ترتیب وارد صنعت مدلینگ می‌شود.

او دو کتاب پرفروش به نام‌های «گل صحرا و طلوع صحرا» را نوشته که در آن‌ها به شرح زندگانی خود می‌پردازد.

در بخشی از کتاب صوتی بچه‌های صحرا می‌شنویم:

طبق گزارش سازمان زنان آفریقایی تنها در اتریش هشت هزار زن ختنه شده زندگی می‌کنند. اینجا مردم چگونه با آن‌ها رفتار می‌کنند؟ در کشوری که به ندرت کسیاز FGM چیزی شنیده. چه اتفاقی می‌افتد که وقتی آن‌ها با مردی آشنا می‌شوند یا مجبورند به دلایلی به پیش پزشک بروند و به خصوص ما چطور می‌توانیم به آن‌ها بقبولانیم که نباید بگذرانند دختران خودشان همین تجربه وحشتناک را از سر بگذرانند.

رفته رفته متوجه می‌شوم موضوع فقط یافتن کسانی نیست که در اروپا این کار را انجام می‌دهند. کمک کردن به زنانی که پیش از آمدن به اروپا متحمل این اتفاق شده‌اند به همان اندازه اهمیت دارد.

متاسفانه در زادگاه من، ختنه شدن زنان عملی عادی تلقی می‌شود اما اینجا چه؟ حرف زدن در این مورد مردم را وحشت‌زده می‌کند و آن‌ها از انزجار روی برمی‌گردانند. این را برحسب تجربه می‌دانم؛ بدترین چیز برای من این است که وقتی به هرکجا می‌روم، همه می‌دانند که چه اتفاقی برای من افتاده. من را در درجه اول به عنوان یک زن نمی‌بینند؛ چرا که در ذهن‌شان من زنی ختنه شده هستم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۳۸ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۳۵ دقیقه
بخش هفتم
۲۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۰ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۵ دقیقه
بخش هفدهم
۲۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۲ دقیقه
بخش نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بچه‌های صحرا
نویسنده
مترجممحمدعلی مهمان نوازان
گویندهشیوا رفیعیان
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بچه‌های صحرا

فرزانه نجاری
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
کتاب‌های گل صحرا و طلوع صحرا رو از ایشون خوندم واقعا عالی بودند امیدوارم این اثر جدید هم قشنگ باشه صدای گوینده رو دوست دارم بم و گیراست
ناهید قادری
۱۴۰۱/۳/۱
بیشتر فکر میکردم این اتفاقات در گذشته دور انجام می‌شد ولی نه در قرن حاضر کتاب خوبی آگاهی بیشتری به ما می‌دهد
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بچه‌های صحرا

برای دریافت کتاب صوتی بچه‌های صحرا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.