معرفی و دانلود کتاب صوتی تلخ کام

عکس جلد کتاب صوتی تلخ کام
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تلخ کام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تلخ کام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تلخ کام

کتاب صوتی تلخ کام به گفته نویسنده آن اسماعیل فصیح پایان داستان شخصیتی است که در برخی داستان‌های دیگر او هم نقش‌آفرینی می‌کند. ملاقات این شخصیت – جاوید پیروزپور – با جلال آریان که او هم پیش از این در داستان‌های فصیح حضور داشته و صحبت‌های آن‌ها درباره‌ تاریخ باستانی ایران، مواجهه‌ای تاثیرگذار است که خواننده را با خود تا انتهای داستان همراه می‌کند.

درباره کتاب صوتی تلخ کام

کتاب صوتی تلخ کام در حقیقت ادامه رمان پیشین اسماعیل فصیح با عنوان داستان جاوید است که روزهای پایانی عمر جاوید پیروزپور را نقل می‌کند. بستر روایت مواجهه‌ جلال آریان در سفری کاری در لندن با جاوید پیروزپور در خانه سالمندان است.

جلال آریان در داستان‌های اسماعیل فصیح، کارمند شرکت نفت و عضوی از طبقه متوسط جامعه است. او لحنی رندانه دارد و به‌نظر کتابخوان می‌رسد. با تغییر شرایط و وقوع انقلاب، او نیز مانند بسیاری دیگر از اعضای طبقه خود در تکاپوی حفظ جایگاه اجتماعیش است و همین امر او را با ماموریت‌هایی گاه دشوار روبه‌رو می‌کند. او البته از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی‌کند و گرچه به اوضاع بغرنج خود آگاه است، تا پایان مسیر می‌رود.

در طرف دیگر، جاوید پیروزپور استاد دانشگاهی است زرتشتی و نود و دو ساله‌ که در کتاب صوتی تلخکام در خانه سالمندان زندگی می‌کند و برای جلال آریان از تاریخ ایرانیان پیش از حمله اعراب می‌گوید.

به گفته خود نویسنده، این کتاب در حقیقت شرحی است از زندگی ایرانیان باستان که از زبان این استاد دانشگاه روایت می‌شود. شخصیتی که به پشتوانه‌ پنجاه سال تدریس در دانشگاه آکسفورد از اطلاعات ارزشمندی برخوردار است و اسماعیل فصیح به خوبی ابعاد مختلف این شخصیت را پرورانده است. از سوی دیگر حضور جاوید پیروزپور در این رمان، آخرین حضور او در کارهای فصیح است و داستان او در این کتاب به جمع‌بندی خود می‌رسد.

به‌علاوه توصیفات دقیق و جزء به جزء نویسنده در این کتاب از نقاط قوت آن محسوب می‌شود و به جذاب‌تر شدن داستان کمک کرده است. همچنین، کتاب صوتی تلخ کام آخرین اثر اسماعیل فصیح است و مجوز آن با به اغما رفتن نویسنده و پس از دو سال از پایان تالیف آن صادر شده است. اتفاقی که با توجه به آن‌که شخصیت کتاب نیز در طول روایت به اغما می‌رود، معناداری ادبی خاصی دارد و گرچه اسماعیل فصیح با به‌دست آوردن بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شد، کمتر از دو سال بعد از دنیا رفت و به‌نظر می‌رسد با پایان یافتن داستان جاوید پیروزپور داستان زندگی نویسنده این شخصیت هم به پایان راه خود می‌رسد.

کتاب صوتی تلخ کام برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که به رمان‌های واقع‌گرا علاقه‌مندند و نیز کسانی که مایل به آشنایی با تاریخ ایران باستان در قالب اثری ادبی هستند، از کتاب صوتی تلخ‌کام لذت خواهند برد.

با اسماعیل فصیح بیشتر آشنا شویم

اسماعیل فصیح در سال 1313 در تهران به‌دنیا آمد. آثار ادبی او در دهه‌های شصت و هفتاد شمسی از پرفروش‌ترین آثار ادبی بودند. بااین‌حال، او بخش زیادی از زندگی خود را نیز به فعالیت آموزشی در حوزه نفت و گاز پرداخت و با رده استادیار دانشکده نفت آبادان بازنشست شد. او اولین رمان خود را با نام شراب سرخ در سال 1347 و زیر نظر نجف دریابندری در انتشارات فرانکلین منتشر کرد و کتاب صوتی تلخکام که آخرین اثر او است در سال 1386 و در انتشارات آسیم منتشر شد. از جمله شناخته‌شده‌ترین آثار او می‌توان به داستان جاوید، دل کور و درد سیاوش اشاره کرد. اسماعیل فصیح در سال 1388 و بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی تلخ کام می‌شنویم

روز بعد، سه‌شنبه 10 ماه می 1980، روز عجیبی از آب درمی‌آید. صبح ساعت هشت، پس از اصلاح صورت و لباس پوشیدن یک قهوه ساده و کمی نان و پنیر کاتیج کم چربی می‌زنم و از سشوکلسته بیرون می‌آیم. روز بهاری و آفتابی تمیزی است. پس از آنکه از متروی میدان اسلون خودم را به ایستگاه کینگ کراست می‌رسانم، از آنجا قدم‌زنان به ته خیابان ویکتوریا به سمت ساختمان کالا می‌روم که شیک‌ترین ساختمان ناحیه حوالی پارلمان لورتاست. و تازه ربع ساعتی نگذشته که خودم را به دفتر شکیبا در طبقه پنجم می‌رسانم. پس از سلام و علیک و دست دادن و احوال‌پرسی و چای و بیسکوییت، آقای شکیبا یک مهندس به نام جورج مکلا را صدا می‌کند و وقتی می‌آید، من و این مهندس انگلیسی از دیدن همدیگر خوشحال می‌شویم. چو او پیش از انقلاب از کارمندان انگلیسی شرکت نفت در جنوب و مناطق نفت‌خیز و آبادان بود و خوب کار می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
بخش اول
8 دقیقه
بخش دوم
21 دقیقه
بخش سوم
15 دقیقه
بخش چهارم
21 دقیقه
بخش پنجم
35 دقیقه
بخش ششم
22 دقیقه
بخش هفتم
15 دقیقه
بخش هشتم
29 دقیقه
بخش نهم
20 دقیقه
بخش دهم
26 دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تلخ کام
نویسنده
گویندهعلی عسگری
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تلخ کام

روژینا برزگر
۱۴۰۱/۵/۲۹
خیلی داستان خوبی بود یک جورایی داستان جاوید و جلال آریان رو کامل کرده بود، حقیقتا دلم برای جاوید گرفت، کاش سرگذشت بهتری داشت، اگر کتاب داستان جاوید رو نخوندید بقیه نظرم رو نخونید اسپویله: نمی دونم چقدر ماجرای کتاب داستان جاوید راسته ولی هرچند فکر می‌کنم اگر اون ماجرا‌ها برای لیلا و افسانه پیش حداقل نمی‌اومد سرگذشت جاوید کمتر سوزناک می‌شد واقعا قلبم با خوندن سرگذشتش گرفت، هر چند خودم فکر می‌کنم یک قسمت داستان تخیل نویسنده بود، ولی بازم فکر می‌کنم چه سرگذشت گریه داری داشتن این جناب استاد جاوید فیروزپور.
رویا روضاتیان
۱۴۰۱/۱۲/۹
مثل همه‌ی کتابهای دیگه‌ی زنده یاد این یکی هم عالی بود. اولین کتابی که از اسماعیل فصیح خوندم داستان جاوید بود و بعد همه‌ی کتابهای ایشان را یکی یکی خواندم و به دوستانم هم معرفی کردم ولی همیشه چشم براه ادامه‌ی داستان جاوید بودم. تا اینکه بعد از گذشت ۱۳ سال از فوت نویسنده‌ی محبوبم تونستم آخرین رمانش هم راهم بخونم. اقای عسگری خیلی عالی کتاب را روایت کردن. بی عیب و نقص. فقط موسیقی متن خیلی جذاب و اثرگذار نبود. روح استاد اسماعیل فصیح در ارامش. 🖤🖤🖤
مهدی عزیزی
۱۴۰۱/۸/۲۳
بادرود فراوان خدمت همگی، توصیه بنده قبل از مطالعه این کتاب اول داستان جاوید روبخونید، بعد سال بلوا نوشته عباس معروفی، بعدش این کتاب رو، من بچه محل اسماعیل فصیح هستم محله درخونگاه وزیر دفتر شاپور، تا بیشتر با سرگذشت سوزناک جاوید پسر زرتشتی اشنابشید، فقط بگم که داستان جاوید سوزناک تر از مصاعب مسیح با هستش، اشنایی این کتاب ادمی رو اماده میکنه که جلوی سختیها مشغلات زندگی زود جانزنه و نا امیدنشه، ارزوی سلامتی و پایداری برای خواننده این اثار
زهرا بابایی
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
کتاب ضعیفی بود من موقع خرید کتاب به دیدگاهها خیلی دقت میکنم انتظارداشتم با اینهمه تعریف و تمجید مثل داستان جاوید فوق العاده باشه ولی واقعا هیچ اتفاقی در کتاب نیفتاد فقط مهندسی که برای مأموریت به پاریس و لندن می‌ره و اونجا جاوید رو میبینه داستان زندگیشو تعریف می‌کنه و برمیگرده. پیشنهاد نمیکنم
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۹/۲۸
فکر می‌کنم اکثر آثار اسماعیل فصیح رو خوندم. این کتاب که به گفته خودشون، پایانی بر شخصیت‌های جاوید، جلال و... بود، چندان دلچسب نبود. شاید به این دلیل که حرف مهمی برای انتقال به مخاطب نداشت و فقط پایانی بود بر اون همه آثار زیبا
Manochehr Beglo
۱۴۰۲/۶/۲۲
در مقایسه با داستان جاوید واقعا حرفی برای گفتن نداشت به سختی میتوان گفت ارزش یکبار شنیدن را دارد من خیلی نپسندیدم
m salimi
۱۴۰۲/۵/۱۸
چون بعد از کتاب جاوید خواندمش خیلی جالب و جذاب بود حالا تصمیم گرفتم ثریا در اغما رو هم بخونم حتما
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تلخ کام

برای دریافت کتاب صوتی تلخ کام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.