معرفی و دانلود کتاب صوتی کور و برادرش

عکس جلد کتاب صوتی کور و برادرش
قیمت:
19900 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کور و برادرش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کور و برادرش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کور و برادرش

کتاب صوتی کور و برادرش نوشتهٔ آرتور شنیتسلر داستان دو برادر را روایت می‌کند که رابطه نزدیکی با هم دارند. در این داستان جنبه‌های مختلف روابط انسانی ازجمله اعتماد، عشق، نفرت، شک و تردید، ترس و تقصیر به شکل ظریفی در غالب شخصیت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

درباره کتاب صوتی کور و برادرش:

آرتور شنیتسلر ازجمله نمایندگان ادبیات مدرن بود که شخصیت‌های آثار خود را تحلیل روانی می‌کرد. او همچنین به ترسیم حوادث داستانی در پرتو حالات روحی و احساسات درونی قهرمان‌های داستان‌هایش می‌پرداخت. این نویسنده برجسته در آثارش با جسارتی کم‌نظیر و با لحنی طنزآمیز ثابت می‌کند که اکثر هنجارها و رفتارهای جنسی در عمق نهاد انسان وجود دارند و جامعه همواره سعی در سرکوب این غرایز و روان‌نژندی‌ها دارد.

بسیاری از فیلمسازان سینما و کارگردانان تئاتر به دلیل وجود توصیفاتی که در آثار داستانی و نمایشی شنیتسلر از موقعیت‌های پرتنش دارد و همچنین توصیف شخصیت‌های به‌شدت زنده و جاندار سعی داشتند تا با اقتباس از این داستان‌ها، فیلم‌ها و تئاترهای مختلفی تهیه کنند.

داستان کوتاه کور و برادرش (Der blinde Geronimo und sein Bruder) در سال 1900 به چاپ رسید. این اثر اولین‌بار توسط صادق هدایت، نویسنده ایرانی، به زبان فارسی ترجمه شد. او این داستان را در مجموعه داستان «دیوار» منتشر کرد. در سال 1356 از روی این داستان فیلمی 44 دقیقه‌ای به کارگردانی «نعمت حقیقی» ساخته شد که نام آن را «سکه» گذاشت.

کتاب صوتی کور و برادرش مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه و آثار آرتور شنیتسلر علاقه دارید از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

آرتور شنیتسلر را بیشتر بشناسیم:

این رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس اتریشی در سال 1862 در شهر وین به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشتهٔ پزشکی به پایان رساند. اما به دلیل عدم علاقه به طبابت، به سمت نویسندگی و ادبیات رفت و فعالیت ادبی خود را آغاز کرد. آرتور شنیتسلر (Arthur Schnitzler) اولین اثر خود را در 24 سالگی نوشت و پس از آن به شهرت رسید.

شنیتسلر یکی از نویسندگانی است که با آثار خود توانست فروید را به دیگران بشناساند. ازجمله آثار مهم این نویسنده می‌توان به «بازی عشق، چرخ فلک و داستان رؤیا» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کور و برادرش می‌شنویم:

کور آواز می‌خواند و به همان آهنگ باز گیتار می‌زد، مثل اغلب اوقات که او شراب می‌نوشید، صدایش نامساوی، گاهی تیز و زننده می‌شد. فاصله به فاصله سرخود را به‌سوی آسمان بلند می‌کرد، مانند این بود که بیهوده تضرع می‌نمود، ولی چهره‌ی او با لب‌های آبی‌رنگ و شیارهای سیاهی که ریش نتراشیده رویش داده بود، تودار مانده بود. برادر بزرگ‌ترش خاموش پهلوی او ایستاده بود. وقتی‌که یک نفر در کلاهی که او در دست داشت، پول کوچکی می‌انداخت، با سر اشارهٔ تشکر می‌کرد و بخشش کننده را با نگاه گم‌گشته‌ای می‌نگریست. سپس باحالت پریشان، چشم‌های خود را مانند برادر کورش برمی‌گردانید و جلوی خودش را خیره نگاه می‌کرد، مثل این بود که او از داشتن چشم و از دیدن روشنایی شرمسار بود، چون هیچ‌یک از پرتو آن نمی‌توانست در تاریکی که کور را فراگرفته بود روزنه‌ای پیدا بکند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
بخش یک
19 دقیقه
بخش دو
25 دقیقه
بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کور و برادرش
نویسنده
مترجمصادق هدایت
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
19900 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کور و برادرش

Sara Asadpour
۱۴۰۲/۴/۲۲
داستان در مورد دو برادر هست که یکی از آن‌ها نابیناست و در یک مسافرخانه با اواز خواندن امرار معاش میکنند که یک رهگذر باعث شد بین این دو برادر اختلاف به وجود اید.
علی رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
موضوعاتی که صادق هدایت چه برای ترجمه و چه رمان انتخاب کرده همه سوزناک و غم آلود هستند و زخم‌های جامعه را با قلم توانمندش به تحریر در آورده است.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کور و برادرش

برای دریافت کتاب صوتی کور و برادرش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.