معرفی و دانلود رایگان کتاب کباب غاز

عکس جلد کتاب کباب غاز
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کباب غاز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کباب غاز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کباب غاز

منتشر شده در ماهنامه ادبیات داستانی چوک شماره مهرماه سال 92

داستان کوتاه در ایران با مجموعه ی یکی بود یکی نبود از سید محمد علی جمالزاده در سال 1300 متولد شد.
محمد علی جمالزاده در سال 1274ش. در خانواده ای روحانی در اصفهان به دنیا آمد. در هفده سالگی برای تحصیل به بیروت رفت و سپس رهسپار پاریس شد.
او نخستین مجموعه ی داستان های کوتاه ایرانی را تحت عنوان یکی بود یکی نبود در سال 1300 منتشر کرد. به اعتبار همین کتاب جمالزاده را آغازگر سبک واقع گرایی در نثر معاصر فارسی و پدر داستان نویسی دانسته اند.
در داستان کباب غاز گوشه هایی از زندگی ایرانیان در دوره ی مشروطه به صورتی انتقادی و با نثری ساده طنزآمیز و آکنده از ضرب المثل ها و اصطلاحات عامیانه بیان شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کباب غاز
نویسنده
ناشر چاپی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب کباب غاز

Maryam Akbari
۱۳۹۶/۶/۱۴
زمانی ک ما این داستان و خوندیم دبیرستان بودیم الان ک سی وپنج سالمه هنوز غاز شکم پر با الوی برغان تو ذهنم میاد به محض شنیدن اسم غاز‌ی داستان ملموس با زبان طنز من خیلی دوسش دارم الان ک دیدم دوباره دانلود کردم و داستانش رو خوندم
ناشناس مهربان
۱۴۰۰/۱۱/۵
این کتاب اثر نویسنده معاصر ایرانی محمد علی جمال زاده است که جنبه طنز اجتماعی دارد. استان بسیار جالبی دارد و درباره فردی است که دانشگاه قبول شده است و می‌خواهد به دوستانش شام کباب غاز بدهد اما به دلیل اینکه روز تعطیل است فقط میتواند یک غاز تهیه کند و از آن جا که تعداد مهمان‌ها زیاد بودند آن‌ها را دو دسته کرده، یک دسته آن روز و دسته دوم روز دیگر بیایند، ناگهان سر و کله یکی از جوان‌های فامیلشان می‌رسد و تا صاحب خانه فرصت را مناسب میبیند به او میگوید که سعی کند مهمانان را آنقدر به خوردن تنقلات و میوه دعوت کند که وقتی غاز کباب شده را می‌آورند با چرب زبانی بگوید که ما سیر شده ایم و دیگر نمی‌توانیم این کباب را بخوریم، این جوان آشنا تا آخرین لحظات به نقشه صاحب خانه عمل میکند اما صاحب خانه که از سر تظاهر به شدت تعارف میکند ناگهان جوان آشنا میگوید حالا که اصرار می‌کنی کباب را بیار تا بخوریم. صاحب خانه هم به ناچار این کار را میکند، اما هنگامی که مهمان‌ها میروند به خدمت او هم میرسد. داستان کوتاهی است و به علاقه مندان به داستان‌های ایرانی این کتاب را توصیه میکنم.
Eli Sa
۱۳۹۶/۷/۱
اولین بار سوم دبیرستان بودم که این داستانو خوندیم، به خاطر همین خواستم تجدید خاطره‌ای بشه و دوباره خوندمش. بازم لذت بخش بود. برام خیلی جالب بود که چقدر از کلمات و جملاتشو حذف کرده بودن 😊 با این حال داستان جالب و قشنگیه.
Pooneh Aroha
۱۳۹۶/۲/۲۸
این داستان فوقالعادس! هنوزم که هنوزه از دوران دبیرستان عاشقشم
70 91
۱۳۹۶/۱۰/۳۰
به نظر می‌رسد که تایپیست گرامی با «الف تنوین» مشکلی دارند که از دم به جای هرچه الف تنوین بوده، «ن» قرار داده اند!! بسیار چشم آزار بود. اینکه نسخه کتاب به صورت الکترونیکی است و چاپی نیست، دلیل نمی‌شود که اشکال ناهنجار نوشتن کلمات؛ که در سال‌های اخیر در گفتگوهای متنی ابزارهای پیام رسان و... باب شده است، را به متن کتاب وارد کنیم! چه کاری است خوب؟! درست بنویسیم...
الهه علیزاده
۱۳۹۶/۵/۲۳
بسیار عالی با نثر اصیل و روان. خیلی لذت بردم. من به یاد فارسی دوم دبیرستان خواستم یه مروری بکنم که دیدم ماشاء... چقد ممیزی داشته;-) فقط اینکه یه سری غلط املایی داشت که آزار دهنده است. از کتابراه خواهش میکنم اصلاحش کنه. با سپاس
فاطمه کمالی
۱۳۹۵/۸/۲۰
این داستان کباب غاز جزو یکی از درس‌های کتاب ادبیات دوم دبیرستان ما بود، اونجا خیلی کوتاه تر بود وهمینطور توی یه سری مسائل میشه گفت سانسورش کردن، داستانش خیلی خوب بود و جمال زاده خیلی خوب با کلمات بازی کرده تا خواننده رو ترغیب کنه به دنبال کردن داستانش، الکی لقب پدر داستان نویسی ایران رو نگرفته که: )
مجید بقایی
۱۳۹۴/۹/۳۰
بنام حضرت دوستمرحوم جمالزاده برایم بسیارخاطره انگیزه، است دست نوشته‌های ایشان اللخصوص حکومت مطلقه ارباب غاز ایشان، خداتمام فرهیختگان ملک کهن ایران زمین را قرین رحمت نعمت کند. شب یلدا برای تمام هنرمندان فرهیختگان مخترعان فاتحه‌ای کارکنیم. زحمتکشان این سرزمین آریایی برگردنمان حق دارند''
Masoumeh Pourmasoumi
۱۴۰۰/۵/۵
جالبه که اکثر دوستانی که نظر دادن یاد خاطرات دبیرستان افتادن و با خوندن دوباره این کتاب تجدید خاطره کردن. ولی ما تو دبیرستان این درس رو نداشتیم شایدم بخاطر سن و ساله😊. در کل داستان قشنگی بود لذت بردم ولی من همش نگران برپایی مهمانی دوم بودم که دیگه غازی وجود نداشت🥴😁
الهام رحیمی
۱۳۹۶/۲/۲۴
خیلی زیبا و جذاب بود، گرچه دیگه اون طور مثل دوران دبیرستان برام خنده دار نبود چون آخر ماجرا رو می‌دونستم ولی باز هم خیلی جذاب به نظرم اومد. خصوصا که قسمت‌های حذف و به اصطلاح سانسور شده کتاب ادبیات رو اینجا دیدم و برام جالب بود.
علیرضا ص
۱۴۰۰/۷/۳۰
یک‌کتاب طنز موفق ووعالی با داستانسرایی روان و عالی و تصویر سازی‌هایی عالی
در خواندن کتاب به دلیل شیوایی وتسلط نویسنده و تصویر سازی عالی، خواننده خود را در همان فضای داستان حس کرده و همراه سایر شخصیتها همان احساس خنده و شادی را دریافت می‌کند
فرشته پایمرد
۱۳۹۷/۵/۱۹
بسیار عالی بود
اولین بار دوره دبیرستان با طرز خاصی که دبیر ادبیاتمون می‌خوندن با این داستان آشنا شدم
و الان بعد از ١٧سال طنین صدای این دبیر عالیقدر با خواندن دوباره داستان همراه شد...
از شما بابت ارائه این داستان در کتابراه سپاسگزارم
حسین ن
۱۳۹۶/۹/۱۴
داستان فوق العاده‌ای هستش، با این که در داستان از واژگان و عباراتی استفاده شده که در حال حاضر متداول نیست ولی خیلی قابل درک و دلنشینه. نکته دیگه تصویر سازی داستان در ذهن خواننده هستش که فرد تمامی صحنه‌های داستان رو توی ذهنش مجسم می‌کنه.
Sadaf Saidi
۱۳۹۹/۶/۲۰
بسیار زیباست، واقعا نویسنده در توصیف صحنه‌ها و اشخاص و همچنین مقوله‌ی طنز، استادانه عمل کرده و همین که شروع به خواندن کنید تا به پایان آن نرسید موبایلتان را زمین نخواهید گذاشت، درود ب جمال زاده برای چنین اثر زیبا و گیرایی.
Maedeh Miranshahi
۱۳۹۷/۱/۱۲
وقتی مدرسه‌ای بودم این داستان یکی از دلایلی بود ک کتاب فارسی هر روز توی کیفم باشه و مدام لغت به لغتش رو بخونم و مزه‌ی غذاها و شرمندگی آخرش رو بچشم، حالا هم با گذشت این سال‌ها تنها داستانی که از روزهای دبیرستانم یادمه هنوز همینه.
مشاهده همه نظرات ۴۷۵

راهنمای مطالعه کتاب کباب غاز

برای دریافت کتاب کباب غاز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.