معرفی و دانلود کتاب صوتی پول

عکس جلد کتاب صوتی پول
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پول

یووال نوح هراری در کتاب صوتی پول، با رویکردی تاریخی و فلسفی به موضوع اقتصاد در جهان پرداخته و شما را با تاریخچهٔ پول در زندگی انسان‌ها آشنا می‌کند. با شنیدن این کتاب متوجه می‌شوید که اقتصاد از آغاز بشریت نقش عمده‌ای در ارتباطات انسانی داشته است.

درباره کتاب صوتی پول:

آیا می‌دانید پول چگونه اختراع شد و چه نقشی در زندگی بشریت ایفا کرد؟ نقش پررنگ اقتصاد را در زندگی انسان‌ها به‌خصوص در جهان مدرن نمی‌توان نادیده گرفت. اما با سرعت تغییراتی که این مسئله در جهان در پیش گرفته است، نمی‌توان به این سؤال پاسخ قطعی داد که آینده پول در جهان چیست؟

یووال نوح هراری در کتاب پول (Money) شما را با تاریخچهٔ پر رمز و راز این مسئله از آغاز پیدایش اولین سکه‌ها تا پیشرفت اقتصادی در قرن بیست و یکم آشنا می‌سازد. او با نگارش این کتاب به شما این پیام مهم را می‌رساند که شما چه بخواهید و چه نخواهید در آستانهٔ یک انقلاب اقتصادی هستید و به‌زودی تحول عظیمی در اقتصاد جهانی روی خواهد داد.

کتاب حاضر از مجموعهٔ «vintage minis» انتشارات پنگوئن است که پیش از این مفاهیم آن به صورت پراکنده در دیگر آثار این نویسنده بیان شده و در سال 2019 به صورت اثری مستقل منتشر شده است. نویسنده در این کتاب تاریخچه پول را تا دوران سرمایه‌داری بررسی کرده و به شما توضیح می‌دهد که پیدایش ارزهای دیجیتال جهان را در آستانهٔ انقلابی بزرگ قرار داده است.

با شنیدن این کتاب با مبادلات انسان‌ها از دوران گذشته آشنا شده و رشد اقتصادی را تا زمان پیدایش نظام سرمایه‌داری دنبال خواهید کرد. کتاب صوتی پول همچنین به این موضوع مهم تاکید می‌کند که اقتصاد در بخش‌های عمده‌ای از تاریخ ارزش یکسانی داشته اما این ارزش هم‌زمان با نظام سرمایه‌داری تغییر کرده و حوزه‌های مختلف دیگری را دربرگرفته است.

نویسنده عقیده دارد کم‌رنگ‌شدن ارزش‌های اقتصادی و جدایی عنصر هوشمندی از بشر امروز، انسان را در خطر بزرگی قرار داده است. وی همچنین معتقد است که فناوری‌های جدید در حال سلب اختیار بشر هستند و عناصر غیربشری روزبه‌روز قدرت بیشتری کسب می‌کنند.

کتاب صوتی پول مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های حوزهٔ جامعه‌شناسی و علوم سیاسی علاقه دارید، شنیدن این کتاب مفید و کاربردی برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

یووال نوح هراری را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و استاد دانشگاه در سال 1976 در اسرائیل به دنیا آمد. او در 20 سالگی به انگلستان رفت و تحصیلات خود را در دانشگاه آکسفورد ادامه داد. یووال نوح هراری (Yuval Noah Harari) در حوزهٔ قرون‌وسطی و تاریخ جهان مطالعه می‌کند و مشهورترین کتاب او «انسان خردمند» است که در پاسخ به سؤالاتی درمورد عدالت، قدرت و تمایزات بین انسان و حیوان نوشته شده است.

کتاب دوم وی «انسان خداگونه» نام دارد که به پرسش‌هایی درمورد آینده زندگی بشر پاسخ می‌دهد. هراری هم‌اکنون در زمینه تاریخ جهان در دانشگاه عبری بیت‌المقدس سخنرانی می‌کند. آثار او تابه‌حال به 65 زبان ترجمه شده‌اند و بیش از 35 میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان فروخته شده است.

در بخشی از کتاب صوتی پول می‌شنویم:

سرمایه و سیاست آن‌قدر بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند که روابط آن‌ها بحث داغ گفتگوی اقتصاددانان، سیاستمداران و عموم مردم است. سرمایه‌داران مشتاق و متعصب از این استدلال طرفداری می‌کنند که سرمایه باید بر سیاست تأثیرگذار باشد. اما نباید اجازه داد که سیاست بر سرمایه تأثیری بگذارد. آن‌ها استدلال می‌کنند که وقتی دولت‌ها در بازارها دخالت می‌کنند، منافع سیاسی باعث می‌شود که آن‌ها سرمایه‌گذاری‌های غیرعاقلانه‌ای انجام دهند که منجر به کندتر شدن روند رشد شود.

برای مثال ممکن است دولتی برای جذب آرا مالیات سنگینی را برای صنعتگران وضع کند و از این پول برای پرداخت مزایای بیکاری استفاده کند. از دید بسیاری از کسبه بهتر است دولت پول خود را به آن‌ها بسپارد. آن‌ها ادعا می‌کنند که از این پول برای افتتاح کارخانه‌های جدید و استخدام افراد بیکار استفاده خواهند کرد. در این دیدگاه عاقلانه‌ترین سیاست اقتصادی دورکردن سیاست از اقتصاد، به‌حداقل‌رساندن مالیات و مقررات دولتی و اجازهٔ طی مسیر آزادانه توسط نیروهای بازاری است.

سرمایه‌گذاران خصوصی بدون توجه به ملاحظات سیاسی پول خود را در جایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که بتوانند بیشترین سود را کسب کنند؛ بنابراین راه حصول اطمینان از بیشترین میزان رشد اقتصادی که به نفع همهٔ مردم، صنعتگران و کارگران خواهد بود، این است که دولت هرچه کمتر در اقتصاد دخیل باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۶ دقیقه
درباره کتاب / بوی خوش پول
۴۰ دقیقه
مژدهٔ طلا
۳۹ دقیقه
کلمبوس در جستجوی یک سرمایه‌گذار
۱۹ دقیقه
مکتب فکری بازار آزاد
۳۶ دقیقه
جدایی بزرگ
۲۹ دقیقه
طبقهٔ بی‌فایده
۴۰ دقیقه
احتمال هشتاد و هفت درصد
۳۲ دقیقه
از پیشگویی تا سلطنت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پول
نویسنده
مترجممهین کیان
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه صوتی
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پول

داود عابدی
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
گوینده بسیار ضعیف عمل کرده حتی در مورد کلماتی که به زبانش جاری میشه یه تحقیق کوچیک هم نکرده
مثلا به شِکِل نقره میگه شِکْل نقره و در واقع شِکِل نوعی پول بوده که بعد‌ها به صورت سکه در اومده اما شِکِل حالت‌های مختلف داشته مثل هلال ماه یا بیضی یا شاخ و انواع دیگه که بسته به نوع اقلیم متفاوت بوده ولی
گوینده میگه شِکْل نقره😐 اصلا قابل هضم نبود برام صداش هم جالب نبود ولی محتوای کتاب متوسط رو به بالا هست، بنظرم اگر نسخه چاپی رو مطالعه بفرمایید خیلی بهتر از این نسخه هست یا حداقل یه نسخه‌ی صوتی دیگه‌ای رو تهیه کنید این نسخه اصلا جالب نیست
Mohammadali H
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
این کتاب مقدمه ایی بر دنیای دیسنترالایز اینده و دلایل وجود و نحوه‌ی شکل گیری رو به وضوح مرور میکنه و به فرم کسب و کار‌های اینده و نحوه شکل گیری پول اینده و بی ارزش شمردن دلار و پول فیات رو با دلایل درک جنبه‌های پول نشون میده. (از گذشته تا امروز و اینده …) در این کتاب ب وضوح پول و گذشته تا اینده‌ی نظام پولی رو از بیس میشکافه!  
هراری نشون میده انسانها میتونن در ابعاد بزرگ همکاری و دنیایی با ارامش رو به سوی اینده طراحی کنند، و این بزرگترین تفاوت بین ما و حیوانات (میمون ها) است.
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۵/۱۰
محتوای کتاب بیشتر از آن که به فلسفه یا تاریخ پول مربوط باشد جنبه اقتصادی دارد و بار نظری چندانی در بر ندارد. در واقع روایت مستندگونه‌ای از رخدادهای اقتصادی به موازات پیشرفت‌های اقتصادی جوامع مختلف را تصویر می‌کند. متن خیلی یکدست و مطالب پیوسته و مرتبط نیستند. اجرای صوتی به نسبت محتوا خوب است و قابل قبول.
Hamid50
۱۴۰۱/۷/۱۱
کتابی است که باید با دقت نظر مطالعه شود ولی باید دانست که مطالب هیچ کتابی را نباید بدون اندیشه پذیرفت. البته اگر کتابهای قبلی این نویسنده را خوانده باشید مطالعه این کتاب نقد خوبی از مضمون و نویسنده به خواننده ارائه می‌کند. متشکر
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۲۰
یووال نوح هراری همون نویسنده معروف کتاب پرفروش انسان متمدن هستش، در کتاب صوتی پول از ابتدای پیدایش پول و همچنین نخوه ساختاردهی به آن از تمدن‌های باستان تاکنون توضیح داده شده است.
بردیا تادیب
۱۴۰۰/۱۱/۹
این نویسنده واقعا فوق العاده ست امیدوارم دوباره کتاب‌های دیگر ایشون (مثل انسان خردمند و انسان خداگونه) اجازه نشر پیدا کنه
مینا کاوسی
۱۴۰۱/۱/۱۹
گوینده بسیار روان و عالى گویندگى میکنند و دنبال کردن موضوع کتاب رو خیلى جذاب تر میکنند و مطالب کتاب خیلى کمک کرد به موضوعی که میخواستم یاد بگیرم.
ابراهیم بهمنی
۱۴۰۰/۷/۱۷
سلام اگر کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ این نویسنده را خوانده اید پیشنهاد میکنم سراغ این کتاب نیایید چرا که چیزی ورای آن کتاب نگفته است
سیامک محمودزاده
۱۴۰۱/۷/۱۶
تمام فصول کتاب همان کپی از کتاب انسان خدا گونه است که فقط اسم کتاب عوض شده و هیچ ارتباطی به پول ندارد
Ramin Saffari
۱۴۰۱/۷/۳۰
این کتاب خیلی تغییر در متن‌اش وجود داشت که با نسخه قدیمی تر که مقایسه میشه متوجه سانسورش میشی.
نوید حقیقت
۱۴۰۰/۷/۱۴
نوح هراری، سلطان قلبها💚💙💜
ندا رضوی
۱۴۰۱/۱۱/۷
عالی بود خیلی چیزا ازش یاد گرفتم و شاید دوباره بخونمش
حامد نیک مهر
۱۴۰۰/۸/۲۶
کتاب پرمحتوا و جالبیه...
مرتضی نوری
۱۴۰۱/۸/۲۱
دوباره باید سر وقت کتاب را بخونم
محمد اسدی
۱۴۰۱/۴/۱۷
شنیدن آن هم خالی از لطف نیست.
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پول

برای دریافت کتاب صوتی پول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.