معرفی و دانلود کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت

عکس جلد کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت

کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد تا با بهره‌گیری از آن‌ها روابط‌تان با همکاران و اعضای خانواده‌تان را تقویت کنید و از این طریق بهره‌وری خود را در محل کار و زندگی شخصی‌تان افزایش دهید و به موفقیت‌های فراوانی دست یابید.

درباره‌ کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت:

کارمندانتان در محیط کار، همسر و فرزندانتان در خانه چه اشتراکاتی با یک نهنگ قاتل 5 تنی دارند؟ به عقیدۀ نویسندگان این اثر به احتمال زیاد این دو بسیار بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کردید دارای نقاط اشتراک هستند.

کن بلانچارد در کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند! قدرت روابط مثبت (Whale Done) شرح می‌دهد که هم انسان‌ها و هم نهنگ‌ها، هنگامی که بر خصوصیات مثبت‌شان تأکید می‌شود، بهتر عمل می‌کنند. او مطرح می‌کند که چگونه استفاده از تکنیک‌های مربی‌های حیوانات به‌خصوص مسئولان نهنگ‌های پارک آبی می‌تواند میزان اثربخشی شما در محیط خانه و محل کارتان را افزایش دهد.

تسلط یافتن بر این شیوه‌ها به شکل عجیبی بسیار آسان است، چرا که هم در محیط کار و هم در محیط منزل می‌توانند به خوبی به کار گرفته شوند و به شما این امکان را می‌دهند تا در زندگی شخصی، به فردی موفق و شاد تبدیل شوید و والدین و همسر بهتر و متعهدتری باشید.

کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به تمام مدیران، صاحبان کسب‌وکارها و مربیان پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) نویسنده و سخنران حرفه‌ای حوزۀ موفقیت، در سال 1961 مدرک کارشناسی خود را در رشتۀ فلسفه دریافت کرد، در سال 1963 مدرک کارشناسی ارشدش را در رشتۀ جامعه‌شناسی از دانشگاه کولگیت و در سال 1967 از دانشگاه کورنل مدرک دکترا در رشتۀ آموزش و رهبری گرفت.

او از مهم‌ترین و برجسته‌ترین نویسندگان در زمینۀ مدیریت به شمار می‌آید و آثار بسیاری در این حوزه به چاپ رسانده است. بلانچارد مدیریت ارشد معنوی شرکت‌های بلانچارد که مجموعه‌ای بین‌المللی در حوزۀ مدیریت و مشاوره محسوب می‌شود را بر عهده دارد. او این شرکت را به همراه همسرش مارجوری در سال 1979 در سن دیگو تأسیس کرد.

از دیگر آثار او می‌توان به عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ، رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و... اشاره کرد.

تاد لاچیناک (Thad Lacinak) مؤسس و مالک شرکت مشاورۀ رفتاری «رفتار دقیق» است و مدتی به عنوان همکار و معاون برنامه‌های رفتاری با گروه «اُوشِن اِمباسی» کار کرده است. لاچیناک در طول همکاری با این گروه در حوزۀ مشاوره و رشد پروژه‌های بین‌المللی حضور داشته و برای پیشرفت فنون تغییر رفتار حیوانات بسیار تلاش کرده است. او همچنین در بخش آموزشی شرکتش هم فعالیت می‌کند و کارگاه‌های رفتاری تقویت‌مدار مثبت را نیز برگزار می‌نماید.

تاد قبل از پیوستن به گروه اوشن امباسی از شغل 35 ساله‌اش در شرکت تفریحی بوش در سِمت معاون و مسئول آموزش حیوانات بازنشسته شد. او در این شرکت به کار 450 مربی و متصدی نگهداری حیوانات نظارت می‌کرد.

لاچیناک در ایجاد و توسعۀ فنون آموزشی و رفتاری در صنعت دنیای دریا و پارک‌های بوش، شیوه‌های تربیت و نمایش‌های خارق‌العادۀ نهنگ‌های قاتل بسیار تأثیرگذار بوده است. او سبب شد این تیم در سال 2007 برای نمایش نهنگ باور برندۀ جایزۀ تی اوارد از سوی انجمن تیمد انترتینمنت شود.

چاک تامپکینز (Chuck Tompkins) هم‌اکنون به عنوان سرپرست مشترک عملیات‌های جانورشناسی شرکت تفریحاتی بوش مشغول فعالیت است. او تجربۀ آموزش بیشتر از 100 گونه حیوان همچون دلفین، نهنگ قاتل، باله پایان، نخستیان، سم‌داران و سگ‌سانان را در کارنامۀ خود دارد. چاک در حوزه‌های آموزش تغییر رفتار چندین مقاله نگاشته و یا در نوشتن آن‌ها همکاری داشته و چندین بار از سوی انجمن مربیان حیوانات دریایی مورد تمجید و تحسین قرار گرفته است.

تامپکینز بارها سخنرانی‌های اثرگذاری در زمینۀ ترویج قدرت روابط مثبت در خانه و محل کار، ارائه داده است. او به عنوان مشاور آموزشی سازمان آموزش سگ‌های همراه، عضو هیئت مدیرۀ بانک خون مرکزی فلوریدا، عضو هیئت مدیرۀ کلوپ پسران و دختران و عضو هیئت مدیرۀ جامعۀ سرطان آمریکا نیز فعالیت می‌کند.

جیم بالارد (Jim Ballard) به مدت 10 سال در مدارس به عنوان معلم، مشاور و ناظم مشغول کار بوده است و بعد از آن به برگزاری سمینارهای آموزش معلمان در مدیریت کلاس درس، تیم‌سازی و برنامۀ درسی مؤثر طی 10 سال پرداخت. جیم پس از آشنایی با کن بلانچارد در سال 1973 به عنوان مشاور در شرکت‌های او کارگاه‌های مختلفی را برگزار کرد و در نوشتن 6 کتاب با وی همکاری نمود.

جیم مربی زندگی و مدیر سایت نجات‌دهندگان نیز محسوب می‌شود، سازمانی که به افراد می‌آموزد چگونه مسیر زندگی‌شان را بیابند. او کتاب‌های از بهر چه می‌تازی؟، تفکر روان همانند آب، موج کوچک و تلاطم کهنه را نیز به تنهایی به رشتۀ تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت می‌خوانیم:

وِس تلفن را قطع کرد، سپس روی میزش نشست و به فکر فرورفت. درحالی‌که داشت کمک و انرژی بی‌حدوحصر دوستش را تحسین می‌کرد، اما هنوز هم تا اندازه‌ای احساس شکست می‌کرد. ذهنش پر از سوال بود. آیا باید به استفاده از روش 'نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند' در محل کارش ادامه می‌داد؟ احتمال داشت این کارش آینده شغلی‌اش را به خطر بیاندازد؟ آیا حتی اگر همه‌ افرادش عملکرد خوبی داشته باشند می‌توانست رئیسش را متقاعد کند تا سیستم ارزیابی را تغییر دهد؟

آن شب وِس نتوانست بخوابد. نوعی تاریکی بر روح و جانش آوار شده بود، طوری که نمی‌توانست تکان بخورد. قبل از طلوع آفتاب لباس پوشید و خانه را به قصد محل کارش ترک کرد. همین‌که از میان خیابان‌های خالی رانندگی می‌کرد، حال‌وهوایش عمیق‌تر شد. با خودش گفت:

- 'دارم از عرش به فرش میام. این ایده‌ آنِه‌ماری که خودم سیستم ارزیابی عملکرد رو تغییر بدم احمقانه‌ست. دارم سقوط می‌کنم'.

وِس وقتی داشت وارد شرکت می‌شد، یک لحظه کنار اتاق جلسه‌ای ایستاد که آن جا صحبت اولیه‌اش در مورد روش 'نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند' را به تیمش ارائه داده و توضیح داده بود که قصد دارد چگونه از آن استفاده کند. سرش را تکان داد. آیا این روش از همان اول مصیبتی بیش نبود؟

درست همان موقع صدای چرخشِ کلیدِ درِ ورودی را شنید. یک نفر دیگر صبح خیلی زود به سر کار آمده است. مِریدث بود و وقتی وِس را دید گفت:

- "پسر، تو هم سحرخیزی"!

سپس با اشاره به قیافه آویزان و وارفته‌ی وِس ادامه داد:

- "طوری شده؟"

- "همه‌چی خوبه"

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت
نویسنده، ، ،
مترجمثریا رضایی
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۳
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت

زهرا اسدی
۱۴۰۰/۱۲/۷
بسیار کتاب جالب و پر محتوایی است و دارای نکات کاربردی برای همه موقعیت‌های زندگی می‌باشد.
خواندن این کتاب را توصیه می‌کنم.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت

برای دریافت کتاب نهنگ‌ها اعتماد می‌کنند: قدرت روابط مثبت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.