معرفی و دانلود کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی

عکس جلد کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی

کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی اثری آموزشی به قلم دکتر سمیه ماهروزاده است. هدف نویسنده از نگارش این کتاب این بوده است که مخاطبین خود را با اصلی‌ترین کاربردهای درمانی و پیشگیرانه‌ی طب سنتی ایران در حوزه‌ی سلامت آشنا کند.

درباره کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی:

طب ایرانی قدمتی بسیار طولانی دارد. به باور نویسنده‌ی کتاب طب ایرانی و تدابیر تندرستی، ریشه‌های آنچه امروز به عنوان طب سنتی شناخته می‌شود، به زمان‌های بسیار دور بازمی‌گردد. با این حال این مسئله دلیل بر این نمی‌شود که بگوییم این طب پاسخگوی نیازهای انسانِ امروز نیست. دکتر سمیه ماهروزاده نشان می‌دهد که دقیقاً عکس این قضیه صادق است.

او معتقد است که طب ایرانی اگرچه ریشه‌ای بسیار دور دارد، با این حال سرشار از حکمت و بینش است؛ زیرا از آنجا که همواره دانشی پویا بوده، در طول زمان مدام بر غنای آن افزوده شده است. به نحوی که امروزه می‌توان آن را یک نظام سلامتیِ در نوع خود کامل به شمار آورد.

در کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی، با برخی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های کاربردی طب سنتی ایران درباره‌ی پاره‌ای از بیماری‌ها، مشکلات جسمانی و یا مسائل بهداشتی و سلامتی آشنا خواهید شد. برای مثال فصول ابتدایی کتاب درباره‌ی دوره‌ی بارداری زنان است؛ دوره‌ای که طب سنتی درباره‌ی آن گفتنی‌های بسیار دارد. و یا فصول انتهاییِ اثر مربوط به دوره‌ی میانسالی و راهکارهای مقابله با عوارض طبیعی آن نظیر پوکی استخوان و یبوست است.

به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که جنبه‌های عملی کتاب طب ایرانی و تدابیر تندرستی برجسته‌تر از از جنبه‌‌های تئوریک آن است. زیرا هدف نویسنده‌ی این اثر صرفاً افزودن بر دانش مخاطبین خود درباره‌ی طب ایرانی نبوده، بلکه مهم‌تر از آن، هدفش ارائه‌ی راهکارهایی در جهت ارتقای کیفیت زندگی ایشان بوده است.

کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با طب ایرانی، مخاطبین اصلی این کتاب صوتی‌اند.

با سمیه ماهروزاده بیشتر آشنا شویم:

وی متخصص طب سنتی و از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران است. تجارب درمانی وی عمدتاً مربوط به حیطه‌های ناباروری و به طور کلی بیماری‌های مختص به زنان است. برخی از کتاب‌های تالیفی ماهروزاده عبارتند از: «طب ایرانی و تدابیر بارداری، طب ایرانی و تدابیر سالمندان، طب ایرانی و تدابیر زایمان، طب ایرانی و تدابیر شیردهی، طب سنتی و بلوغ دختران».

در بخشی از کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی می‌شنویم:

زایمان طبیعی یک فرایند فیزیولوژیک است که درد شدیدی را در یک بازه‌ی زمانی برای مادر به همراه دارد. بسیاری از خانم‌های باردار از زایمان طبیعی و دردهای آن می‌ترسند. مخصوصاً هرچه زمان زایمان نزدیک‌تر می‌شود، این نگرانی‌ها و دلهره‌ها بیشتر می‌شود. درد زایمان ناشی از انقباضات رحم است و باعث تسهیل زایمان می‌شود.

طول مدت زایمان و میزان درد زایمان، دو فاکتور تأثیرگذار در روند زایمان است. افزایش شدت انقباضات باعث می‌شود که جنین به طرف دهانه‌ی رحم حرکت کند. بنابراین تحمل این درد فراوان، برای تولد یک نوزاد دوست‌داشتنی امری ضروری‌ست و همین موضوع زایمان را به یکی از زیباترین رویدادهای زندگی یک زن تبدیل می‌کند.

اما زیبایی توأم با تنش و دل‌نگرانی‌ است. واقعیت این است: ترس از زایمان طبیعی ترس از ناشناخته‌ها و ترس از تطبیقِ خود با شرایط زایمان طبیعی است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
طب ایرانی و تدابیر بارداری - تدابیر بارداری
۵ دقیقه
فعالیت و حرکات بدنی
۱۷ دقیقه
عوارض بارداری
۸ دقیقه
طب ایرانی و تدابیر زایمان - تدابیر مناسب برای زایمان آسان
۸ دقیقه
تدابیر قبل از زایمان
۸ دقیقه
تدابیر هنگام زایمان
۱۳ دقیقه
طب ایرانی و تدابیر شیردهی - اهمیت تغذیه در دوران شیرخوارگی
۷ دقیقه
تغذیه مادر شیرده
۹ دقیقه
مدت شیردهی
۱۲ دقیقه
طب ایرانی و تدابیر سالمندان - اهمیتِ توجه به دوران سالمندی
۷ دقیقه
یبوست در سالمندان
۳ دقیقه
حالات روحی سالمندان
۱۰ دقیقه
طب ایرانی و تدابیر یائسگی - تدابیر مناسب دوران یائسگی
۸ دقیقه
تدابیر آشامیدن آب
۸ دقیقه
تدابیر پوکی استخوان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی
نویسنده
گویندهمریم رحیمی، ناصر رضایی پور
ناشر چاپیانتشارات ایرانیان طب
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی

محمد رضا خاتمی
۱۴۰۱/۲/۲۴
مناسب برای اطبا مخصوصا طب سنتی، خانم‌های باردار، سالمندان، رعایت سته ضروریه و راهکارهای پیشگیری از بیماری ها
null null
۱۴۰۰/۶/۲۳
این کتاب رئوس مهم و اصلی طب سنتی هست که هم مطالب کتاب مهمه و هم نویسنده تو این علم استادا
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی

برای دریافت کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.