معرفی و دانلود کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول

عکس جلد کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول

کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول شاهکاری ماندگار در ادبیات جهان است. میگل د سروانتس با انتشار این اثر در طلیعه‌ی قرن هفدهم، مسیری نو در داستان‌نویسی گشود. منتقدان ادبی، امروزه از کتاب دن کیشوت به عنوان نخستین رمان مدرن یاد می‌کنند. قهرمان این کتاب پرفروش مرد سالخورده‌ای است که بر اثر زوال عقل، خود را جهان‌پهلوان می‌پندارد و به قصد مبارزه با شیاطینِ ظلم و بدی از آشیان خود خروج می‌کند...

درباره کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول:

از میان انبوه شاهکارهای منثور و منظوم در تاریخ ادبیات جهان، انگشت‌شمارْ عناوینی وجود دارند که مرزهای زمان و مکان را درنوردیده و در قلب آحاد افراد بشر جا خوش کرده‌اند؛ کتاب‌هایی که نامشان برای اغلب ما آشناست؛ آثاری جاودانه که چه بسا بی‌مطالعه‌شان بدان‌ها احساس نزدیکی می‌کنیم. عناوینی که نام خالقانشان را جاودانه نموده، و به بخشی از نشانِ یک فرهنگ بدل می‌سازند. کتاب دن کیشوت (Don Quixote) از میگل د سروانتس بی‌تردید یکی از همین دسته آثار است. رمانی که به زعم یکی از صاحب‌نظران، نطفه‌ی تمام رمان‌های بزرگ جهان را در خود دارد! اثری بزرگ که نبوغِ نهفته در پسِ آن جمله‌ای ماندگاری از هملت شکسپیر را به ذهن متبادر می‌کند: «چه شاهکاری‌ست آدمی!». و عجیب آنکه این اثر که سده‌هاست در مدح آن جملات قصار گفته‌اند و پس از این نیز خواهند گفت، کتابی‌ست به غایت انسانی، مفرح و البته خالی از تکلف.

کتاب دن کیشوت در اصل واکنشی انتقادی از سوی سروانتس به ادبیاتِ زمانه‌ی خود بود. در توضیح باید گفت که در سده‌های پانزدهم و شانزدهم، زمانی که هنوز «رمان» متولد نشده بود، گونه‌ی خاصی از آثار روایی طرفداران بسیار داشت: قهرمان این گونه‌، اغلب پهلوانی قدرقدرت و پاک‌نهاد بود که با عزمی جزم بر بدی‌ها می‌شورید و در این راه از تقدیم جان خود نیز مضایقه نمی‌کرد. در این مسیر بر پهلوانِ داستان دشواری‌های فراوان می‌رفت؛ اگرچه در نهایت او پیروز هر میدانی بود. در این میان، پای پهلوان اغلب به ماجراهای عاشقانه‌ی کوچک و بزرگ نیز کشیده می‌شد؛ هرچند که وی همواره پاک و منزه و وفادار به یگانه معشوقه‌ی خود باقی می‌ماند! این گونه از آثار روایی که با نام «داستان‌های پهلوانی» شناخته می‌شوند، اگرچه وجوه جالب توجه بسیاری داشتند و به نیازهای ذوقِ مخاطبین زمان خود پاسخی مناسب می‌دادند، به علت ماهیتِ اغراق‌آمیزشان رفته‌‌رفته از رونق افتادند و با ظهور «انسان مدرن» به کل از عرصه‌ی ادبیات جهانی کنار گذاشته شدند. اهمیت کتاب دن کیشوت را تنها با توجه به نسبت آن با ژانر پهلوانی (که در زمان سروانتس هنوز طرفدارانی دوآتشه داشت) می‌توان دریافت. سروانتس با نگارش دن کیشوت، به واقع میخی بر تابوت جریان داستان‌نویسیِ زمان خود کوبید، و بانی پدید آمدن ژانری یکسره نو در عالم ادبیات شد. این ژانر را ما امروزه به نام «رمان» می‌شناسیم.

اما سروانتس در کتاب دن کیشوت، دقیقاً چگونه به داستان‌های پهلوانی زمان خود واکنش نشان داد؟ پاسخ ساده است: با تقلیدِ تمسخرآمیزِ عناصر نهفته در آن داستان‌ها. در واقع، هرآنچه در دن کیشوت می‌خوانیم، نقیضه‌ای طنزآلود بر داستان‌های پهلوانی‌ست: از قهرمان اثر (دن کیشوت) که مرد سالخورده و نحیف‌اندامی‌ست که ادای قهرمان‌ها را در می‌آورد و اسب فرتوتش که تنها در اسب بودن به مرکب قهرمانان داستان‌های پهلوانی شباهت دارد، تا پیشکارِ کیشوت، سانچو پانزا، که هر کلمه‌ای که از دهانش خارج می‌شود در واقع کنایه‌ای است به باورهای اغراق‌آمیز نویسندگان آثار پهلوانی. سروانتس تا آنجا پیش می‌رود که حتی از نهادن کلاه‌خودی موقر بر سر قهرمان خود اجتناب می‌کند، و به جای آن یک تشت سلمانی رنگ و رورفته بر کله‌اش می‌نشاند! خلاصه آنکه هر ماجرای جنگیِ به ظاهر رعب‌انگیز و به واقع خنده‌آور، و هر فراز به ظاهر حماسی و به واقع پارودیکِ این کتاب، به ریشخند گرفتنِ داستان‌های مملو از اغراقی‌ست که شاید سده‌ها پیش هوش از سر مخاطبین خود می‌پراندند، اما امروزه، همچون دن کیشوت تنها خنده بر لب می‌آورند.

در پایان چند خطی نیز در باب خلاصه‌ی داستانِ کتاب دن کیشوت بگوییم:

مرد فاضل و کتاب‌خوانده‌ای به نام کیژانا، در نتیجه‌ی خیالاتی جنون‌آمیز که آرام‌آرام عقل او را زائل ساخته‌اند، خود را هم‌ردیفِ قهرمانانِ کتاب‌های حماسی و پهلوانی‌ای که خوانده می‌پندارد، و همچون ایشان، تصمیم به پاک ساختن جهان از شر موجودات پلید، از دیو و جن گرفته تا آدمی، می‌گیرد. البته او در این راه تنها نیست؛ بلکه «سانچو پانزا» نامی نیز در مقام نوکر و شمشیرکِش وی را همراهی کرده و در ماجراهای دشواری که در پیش است، به یاری‌اش می‌شتابد...

اقتباس از کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول:

شاهکار سروانتس تاکنون دستمایه‌ی خلق آثار اقتباسی و نقیضه‌آمیز گوناگونی در عالم سینما و ادبیات گشته است. از میان این آثار، می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت:

- فیلم سینمایی دن کیشوت، ساخته‌ی رودلف نوریف
- فیلم سینمایی دن کیشوت، ساخته‌ی رافائل خیل
- فیلم سینمایی مردی از لامانتا، ساخته‌ی آرتور هیلر
- رمان عالیجناب کیشوت، نوشته‌ی گراهام گرین
و ...

افتخارات کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول:

- از پرفروش‌ترین آثار داستانی جهان
- نامزد دریافت جایزه‌ی Will Eisner Comic Industry
- از محبوب‌ترین رمان‌ها در میان اهالی آمریکا (The Great American Read)
و ...

نکوداشت‌های کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول:

- چه شاهکار ماندگاری‌ست این کتاب... (توماس مان)
- اثری عمیق‌تر و قدرتمندتر از کتاب دن کیشوت در تصور نمی‌گنجد. (فئودور داستایوفسکی)

کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک و دوست‌داران داستان‌های طنزآمیز و سرگرم‌کننده، دو گروهی‌اند که می‌توان مطالعه‌ی کتاب دن کیشوت را به ایشان توصیه نمود.

با میگل د سروانتس بیشتر آشنا شویم:

میگل د سروانتس (Miguel de Cervantes) نویسنده‌ی اسپانیایی، متولد سال 1547 و متوفی به سال 1616 بود. او را با کتاب دن کیشوت می‌شناسند؛ رمانی بی‌مانند که تاریخ انتشار نخست آن به سال 1605 بازمی‌گردد. تأثیر کتاب دن کیشوت فقط منحصر بر ادبیات داستانیِ پس از خود نیست، بلکه به گواه اغلب صاحب‌نظران، سروانتس با شاهکار خود بر زبان اسپانیایی نیز تأثیراتی چشمگیر گذاشت.

میگل د سروانتس زندگی پرماجرایی داشت. چنانکه شرح آن در این مختصر نمی‌گنجد. آنچه عموم علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات باید در باب او بدانند، شاید جز این نباشد که اگر سروانتس و کتاب دن کیشوت‌اش نبود، چه بسا که بسیاری از شاهکارهای نویسندگان پس از او هرگز خلق نمی‌شدند.

در بخشی از کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول می‌شنویم:

وقتی پهلوان اسمی باب طبع خود به اسبش داد خواست تا برای خود نیز اسم شایسته‌ای برگزیند و این فکر هشت روز دیگر از وقت او را برای یافتن نام جدید گرفت تا در پایان آن مدت مصمم شد خود را دن کیشوت بنامد. به قراری که می‌گویند از همان جا است که مؤلفین حکم کرده‌اند که لقب قبلی پهلوان کیگزادا بوده است نه کزادا که برخی خواسته‌اند آن را به دیگران بقبولانند. آن گه چون به یاد آورد که آمادیس دلاور تنها به انتخاب نام ساده‌ی آمادیس اکتفا نکرده بلکه نام وطنش را نیز به آخر اسم خود افزوده بود تا وطن را بلندآوازه سازد و لذا خود را «آمادیس گل» نامیده بود، او نیز به عنوان یک پهلوان کامل‌عیار خواست نام وطنش را به نام خود بیفزاید و خود را «دن کیشوتِ مانش» بنامد تا به خیال خود هم نژاد و مسقط‌الرأس خود را مشخص نماید و هم با اقتباس نام وطنش موجب افتخار آن گردد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۲ دقیقه
فصل اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم
۲۴ دقیقه
فصل چهارم
۱۵ دقیقه
فصل پنجم
۲۳ دقیقه
فصل ششم
۱۹ دقیقه
فصل هفتم
۲۷ دقیقه
فصل هشتم
۱۸ دقیقه
فصل نهم
۱۹ دقیقه
فصل دهم
۲۱ دقیقه
فصل یازدهم
۱۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۳۴ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۱ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۷ دقیقه
فصل شانزدهم
۳۱ دقیقه
فصل هفدهم
۴۲ دقیقه
فصل هجدهم
۲۷ دقیقه
فصل نوزدهم
۵۰ دقیقه
فصل بیستم
۴۵ دقیقه
فصل بیست و یکم
۴۰ دقیقه
فصل بیست و دوم
۴۳ دقیقه
فصل بیست و سوم
۳۱ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۶۷ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۳۱ دقیقه
فصل بیست و ششم
۶۰ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۵۱ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۴۳ دقیقه
فصل بیست و نهم
۳۵ دقیقه
فصل سی‌ام
۳۸ دقیقه
فصل سی و یکم
۲۳ دقیقه
فصل سی و دوم
۶۹ دقیقه
فصل سی و سوم
۶۶ دقیقه
فصل سی و چهارم
۳۰ دقیقه
فصل سی و پنجم
۳۴ دقیقه
فصل سی و ششم
۳۷ دقیقه
فصل سی و هفتم
۱۶ دقیقه
فصل سی و هشتم
۳۰ دقیقه
فصل سی و نهم
۴۳ دقیقه
فصل چهلم
۶۸ دقیقه
فصل چهل و یکم
۲۶ دقیقه
فصل چهل و دوم
۳۴ دقیقه
فصل چهل و سوم
۳۰ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۲۹ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۳۱ دقیقه
فصل چهل و ششم
۳۷ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۲۷ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۲۷ دقیقه
فصل چهل و نهم
۲۶ دقیقه
فصل پنجاهم
۲۰ دقیقه
فصل پنجاه و یکم
۴۰ دقیقه
فصل پنجاه و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول
نویسنده
مترجممحمد قاضی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول

سعید خراسانی
۱۴۰۱/۱/۳۱
کتاب جالبیه، در اوج طنز نویسنده به مسائل اخلاقی و عرفانی هم می‌پردازد، البته در جلد دوم این امر بیشتر به چشم می‌خورد و سبک نویسنده شبیه نوشته‌های داستایوفسکی می‌باشد، آقای عمرانی نهایت هنر خود را در این کتاب معرض دید گذاشته است، واقعا باید از ایشان تشکر و قدردانی کرد و شنیدن هر دو جلد را توصیه میکنم
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۲/۳۱
سپاس فراوان، خیلی خیلی دوست داشتم این کتاب رو بخونم، گرچه جلد اول برام دانلود نمیشد، واول جلد دوم رو‌گوش کردم بعد از راهنمایی شما بالاخره جلد اول رو‌ موفق شدم وگوش کردم، این کتاب عالیه، واقعا یک‌اثر جاویده، وآقای عمرانی من نمیدونم چطور از شما تشکر کنم بخاطر اجرای زیبا که این اثر را دوچندان زیباتر کردید، سپاسگزارم.
ebrahim jami
۱۴۰۱/۴/۴
نویسنده، مترجم و خواننده این کتاب با یه همکاری هنرمندانه یه شاهکار آفریدند، نمیشه گفت کدوم‌یکی کارش بهتر و هنرمندانه‌تر بوده چون هر شخص در اوج هنر و استادی به این اثر پرداختند. فوق‌العاده
داریوش خسروی
۱۴۰۱/۳/۹
کتابی بسیار سرگرم کننده که لحظات مفرح و لذت بخشی برای انسان فراهم می‌کند. من از خریدن و گوش کردن این کتاب صوتی بسیار لذت بردم.
محسن عبادیان
۱۴۰۱/۳/۲۴
بسیار عالی بود دون کیشوت که فوق العاده ست گویندگی هم عالی بود
روح الله عرفانی
۱۴۰۱/۳/۱۹
جناب عمرانی گویش بسیار جالب دارد، به تیم شما تبریک و خسته نباشید عرض میکنم
Zeynab Khazaei
۱۴۰۱/۱/۱۰
خیلی وقت بود منتظر بودم صوتی دن کیشوت بیاد
سپاس از کتابراه بی نهایت سپاسگزارم
میلاد پرویزی
۱۴۰۱/۱/۱۸
عالی بود واقعا خیلی دنبالش بودم
صادق عرب
۱۴۰۱/۲/۲۱
واقعاعالیه خسته نباشیدمیگم به همه عوامل
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول

برای دریافت کتاب صوتی دن کیشوت - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.