معرفی و دانلود کتاب را قورت بده

عکس جلد کتاب را قورت بده
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب را قورت بده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب را قورت بده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب را قورت بده

کتاب را قورت بده نوشته‌ی محمد صادقی، راهکارهای مناسبی را برای بالا بردن سطح دانسته‌های شما در زمینه‌ی برنامه‌ریزی مدون، فعالیت‌های هدفمند، راه‌های افزایش تمرکز و حافظه، مدیریت زمان و از همه مهم‌تر شناخت روش‌های برتر مطالعه ارائه می‌دهد.

معمولاً همه می‌گویند برای موفقیت در امتحان، برای پیشرفت در کار، برای بالا بردن سطح آگاهی خود مطالعه کنید، مطالعه هم مهم است، زیاد بخوانید و... اما کمتر شیوه صحیح مطالعه را به شما می‌آموزند همچنین همه می‌گویند بچه‌ها را به کتاب خواندن عادت بدهید، اما از روش‌های ساده برای علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب کمتر سخن گفته می‌شود.

یکی از موارد مهم که بسیاری از افراد معمولاً نادیده می‌گیرند، قانون و روش مطالعه است. برای یک مطالعه مفید و ارزشمند باید همانند بسیاری از کارهای دیگر ابتدا روش و قانون آن را فراگرفت. هر شخص باید بر مبنای استعداد، توانایی و امکانات واقعی خود برنامه‌ای انعطاف‌پذیر برای مطالعه ایجاد نماید.

برای شناخت و پیدا کردن روشی مناسب برای مهارت مطالعه، ابتدا نیازمند آن هستید که تعریف درستی از این فعالیت داشته باشید. جان دیویی می‌گوید: «مسئله‌‌ای که به خوبی تعریف شده باشد 50 درصد رسیدن به آن چیز طی شده است.» نکته حائز اهمیت در مهارت مطالعه این است که هر یک از شما به شکل ناخودآگاه با روش خاص خود، این فعالیت را انجام می‌دهید که اصطلاحاً عادت‌های فردی گفته می‌شود. باید در نظر داشت این عادت‌های فردی گاهی سبب رشد و پیشرفت و گاهی در قالب آسیب‌هایی که متوجه نیستید سبب بی‌انگیزگی و عقب ماندگی‌تان در مطالعه می‌شود.

به طور کلی برای هر چیزی امکان آسیب وجود دارد. چرا که عدم شناخت از هر چیزی ممکن است آن را در معرض آسیب قرار دهد. در پیرامون خود به هر چیز ساده یا پیچیده که نگاه کنید می‌بینید با یک نظام و دانش خاص ساخته شده ولی به سادگی می‌تواند آسیب‌پذیر باشد. برای آسیب رساندن را‌ه‌های متعددی وجود دارد، اما ساختن و درست کردن تنها از راه درست و اصولی آن ممکن است.

مهارت مطالعه هم از این قانون جدا نیست و برای فعالیت مطالعه نیز هر عاملی که موجب شود نتوانید بالاترین بازدهی را از مطالعه کسب کنید آفات مطالعه گفته می‌شود. به همین دلیل به علت عدم شناخت از مهارت‌های مطالعه به شکلی ناخواسته در معرض آسیب‌ قرار می‌گیرید که سبب می‌شود بهره‌وری در مطالعه شکل نگیرد و مطالعه موفقی را تجربه نکنید و غالباً مطالعه کردن را بدون لذت و علاقه‌مندی انجام می‌دهید و بیشتر اوقات کتاب‌هایتان رابه شکل نیمه تمام رها کرده و از مطالعه کردن خسته می‌شوید.

در بخشی از کتاب کتاب را قورت بده می‌خوانیم:

ایجاد محیطی که برای شخص شما باشد، اهمیت بسیار دارد. عناصر تشکیل دهنده یک محیط کاملاً مناسب برای مطالعه، برای همه یکسان نیست. هر کس باید خود آن‌ها را کشف و تعیین نماید، اما رعایت توصیه‌های زیر را در انتخاب محل مطالعه ثمربخش دانسته‌اند.

برای مطالعه جای بخصوصی را در نظر بگیرید، مطالعه در مکان‌های مختلف بر مشکلات یادگیری خوب و مؤثر می‌افزاید، در اولین مرحله برای ایجاد مهارت مطالعه باید سعی کنید تمام کارهای خود را در یک اتاق و حتی با یک میز و صندلی انجام دهید و در صورت امکان آن‌ها را فقط برای مطالعه مورد استفاده قرار دهید.

این پیشنهاد شاید در وهله نخست بسیار بی‌اهمیت جلوه نماید، اما در حقیقت این طور نیست. زیرا استفاده از یک مکان ثابت سبب آمادگی ذهنی برای تمرکز حواس در حین مطالعه می‌شود. وقتی شما در اتاق مخصوص و پشت میز قرار گرفتید، پس از گذشت اندک زمانی در خود احساس تمایل به مطالعه می‌کنید و احتیاج ندارید مدتی از وقت خود را جهت آمادگی برای مطالعه صرف کنید.

استفاده از میز مخصوص مطالعه، وجود یک میز مطالعه به شما کمک می‌کند که همیشه در یک جای مشخص مطالعه کنید. رفته رفته شما عادت می‌کنید که هر گاه پشت میز قرار می‌گیرید، شروع به مطالعه کنید. مشروط بر اینکه از میز فقط برای مطالعه استفاده کنید نه کاری دیگر.

در هر اتاقی ممکن است عواملی وجود داشته باشند که موجب حواس پرتی شما شوند؛ اگر خود را عادت دهید که با علاقه و به قصد یادگیری مطالعه کنید، هیچ کدام از آن عوامل نمی‌تواند مانع مطالعه شما شود.

عکس و اشیاء مورد علاقه خود را از روی میز و اطراف آن بردارید.

وسایل کار خود را از قبل آماده کرده، در دسترس قرار دهید. گاهی دیده می‌شود که شخص برای آوردن یک کتاب، مثلاً فرهنگ لغت از اتاق خارج می‌شود و همین خروج او زمینه‌ساز عدم تمرکز و یا سستی در ادامه مطالعه می‌گردد. وسایل مورد نیاز خود را، نظیر: خودکار، مداد، پاکن، دفترچه یادداشت، و ... را از قبل روی میز قرار دهید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
سخن ناشر
تعریف مطالعه و شناسایی آفات آن
اولین شرط مطالعه تعیین هدف
طرح سوال روشی برای مطالعه دقیق و فعالانه
سؤالات هفت گانه گانیه
نکاتی که باید در سر جلسه امتحان رعایت نمود
روش‌های صحیح مطالعه
مراحل نظام مطالعه برتر
روش نظام مطالعه برتر برای یادگیری بدون فراموشی
چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم؟
از نظر مدیریت زمان کارها به چند دسته تقسیم می‌شوند
محیط مناسب برای مطالعه
چگونه انگیزه خود را برای مطالعه افزایش دهیم
اشتباه در برنامه ریزی
سبک‌های یادگیری
برنامه‌ ریزی برای مطالعه
اصول و نکات مهم در برنامه‌ ریزی
10 آسیب شایع در مطالعه و شیوه کنترل آن
بهترین زمان برای مطالعه
چند روش ساده برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به کتاب
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب را قورت بده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آبانگان ایرانیان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات100
زبانفارسی
شابک978-622-6392-07-5
موضوع کتابکتاب‌های عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب را قورت بده

مبین هاشمزهی
۱۳۹۹/۴/۱۳
بنظرم بهترین کتابی بود ک توانست هم میل من را به کتاب خوندن زیاد کنه هم یاد بگیرم چطور بخونم فراموش نکنم هم یاد بگیرم چطور بخونم و عمل بکنم برای اغاز مطالعه من خیلی مفید بود سپاس از محمد صادقی عزیز بابت کتابش
حسن خان
۱۳۹۹/۵/۳
خیلی مسخره بود بخدااا. یک بچه نوشتتش‌.
عکسشم روی کتابش زده.
بزار کسایی ک تجربه دارن کتاب بنویسن بچه
علی رحیمی
۱۳۹۹/۴/۲۴
متوسط بود اوایلش بهتر از اواخرشه
یاصاحب الزمان عج
۱۴۰۱/۱۱/۶
کتاب خوبی درمورد روش‌های موثر یادگیری ومطالعه
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب را قورت بده

برای دریافت کتاب را قورت بده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.