معرفی و دانلود کتاب صوتی لم یزرع

عکس جلد کتاب صوتی لم یزرع
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لم یزرع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لم یزرع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لم یزرع

کتاب صوتی لم یزرع نوشته‌ی محمدرضا بایرامی، به روایت طعم ناخوشایند تعصب و قومیت‌گرایی می‌پردازد و مقصود آن متلاشی کردن این حکایت همیشگی در طول تاریخ است. این کتاب جوایز بسیاری از قبیل جایزه شهید حبیب غنی پور، جایزه ادبی جلال آل احمد و جایزه کتاب سال 1395 را از آن خود کرده است.

کتاب صوتی لم یزرع، تعصبات بیهوده و قدیمی قوم و نژادی را به تصویر می‌کشد که در دوران‌های مختلف و با گذر زمان راه خود را سپری کردند و به مردمانی رسیده‌اند که اگر چه در حال حاضر به حقیقت بی‌رنگ و بوی آن پی برده‌اند اما گویا هنوز هم برایشان راه خلاصی وجود ندارد.

لم یزرع داستان قلب‌های شکسته و رویاها و آرزوهای انسان‌هایی است که هرگز به آن‌ها دست نیافته‌اند، انسان‌هایی که در جای درست اما در زمان غلط در کنار هم قرار گرفته‌اند یا برعکس انسان‌هایی که در زمان درست اما در مکان غلط با یکدیگر برخورد کرده‌اند و کاش زمانی دیگر و در مکانی غیر از این مکان در کنار هم جمع می‌شدند.

در چهلمین سال از انقلاب اسلامی و سه دهه پس از پایان دفاع مقدس، عرصه ادبیات داستانی دفاع مقدس در کشور متوجه یک دستاورد جدید شده است که براساس آن بسیاری از نویسندگان فعال در این زمینه تلاش می‌کنند چهره غیر انسانی و زشت جنگ را به تصویر بکشند، جنگی که به ایران نیز تحمیل شده و برای همین موضوعات محمدرضا بایرامی تصمیم گرفته‌ تا برای انتخاب راوی، برای کتابش به سراغ غیر ایرانی‌ها برود. به عبارت دیگر این رمان، پلیدی‌ها و زشتی‌های جنگ را از زاویه دید انسان‌هایی روایت می‌کند که خود شروع کننده این رویدادها بوده‌اند.

این رمان با چنین ایده‌ای به نگارش درآمده است و تلاش می‌کند به نوعی مظلومیت شیعیان عراقی در طی 8 سال دفاع مقدس را نیز بازگو کند. شیعیانی که حزب بعث آن‌ها را مجبور کرد تا در جنگ حضور داشته باشند. آن‌ها اگر در جنگ شرکت نمی‌کردند، زندگی و عرصه چنان بر آن‌ها تنگ می‌شد که قدرت فکری و جسمی برای ادامه زندگی برایشان باقی نمی‌ماند.

محمدرضا بایرامی با چنین ایده‌ای به سراغ داستان کشتار شیعیان منطقه دجیل در عراق رفته است. شیعیانی که تصمیم به سوء قصد و ترور صدام گرفتند اما در این کار ناکام ماندند، در نهایت حزب بعث کلیه خانه و کاشانه و زمین‌های کشاورزی‌ آن‌ها و در کل روستایشان را نابود کرد.

سعدون سرباز جوان و یکی از شیعیان دجیل است که عاشق دختری به اسم احلی شده که از دین سنی پیروی می‌کند. سنت‌های قبیله‌ای اجازه ازدواج به این دو عاشق را نمی‌دهد. سعدون که دیگر به آخر رسیده و راهی برای رسیدن به احلی نمی‌بیند، تصمیم می‌گیرد داوطلبانه به جبهه عازم شود و این شروع، سرنوشتی منحصر به فرد برای اوست.

این رمان درماندگی انسان‌ها در برابر وقایع جنگ را به زیبایی به نمایش می‌گذارد. او از انسان‌هایی می‌گوید که از طرفی در مقابله با جنگ خصلت‌های خوب انسانی وجود خود را از دست داده‌اند و از طرف دیگر از انسان‌هایی می‌گوید که جنگ به آن‌ها اجازه‌ی زندگی کردن و شاد زیستن را نداده است و چندین دهه از عمر خود را در ناکامی، مرگ عزیزان، عدم پیشرفت و هزاران محدودیت دیگر سپری کرده‌اند.

افتخارات رمان لم یزرع:

- برگزیده جایزه کتاب سال 1395
- برگزیده جایزه ادبی جلال آل احمد در سال 1395
- برگزیده جایزه شهید حبیب غنی پور

محمدرضا بایرامی را بیشتر بشناسیم:

محمدرضا بایرامی در سال 1344 چشم به جهان گشود. او تاکنون 13 کتاب داستان، که دو خاطره از دفاع مقدس در میان آن‌ها به چشم می‌خورد، منتشر کرده است. تعدادی از این کتاب‌ها مربوط به نوجوانان و بعضی دیگر مربوط به بزرگسالان است. اغلب کتاب‌های بایرامی یا در مورد روستا است یا دفاع مقدس. دلیل این کار هم این است که او در روستا به دنیا آمده و در آن‌جا هم بزرگ شده. او در اواخر دوره‌ی دبستان همراه با خانواده‌اش روستا را ترک می‌کند و به تهران مهاجرت می‌کند. او خاطرات کودکی را همیشه در ذهن خود مرور می‌کند و همین مروز خاطرات باعث شده او کتاب‌های ارزشمندی را به نگارش درآورد. کتاب‌های بایرامی تاکنون از ده مرجع مهم، جوایز متعددی توانسته دریافت کند. یک جایزه بین‌المللی هم در کارنامه‌ی کاری خود دارد. جایزه‌ی کبرای آبی برای کتاب «کوه مرا صدا زد» از سوئیس.

در قسمتی از کتاب صوتی لم یزرع می‌شنویم:

«همه اهل تدبیرند و اهل منطق، البته کمی دیر و بیشتر هم زمان مرگ و میر! مادر و دختر آن روز خیلی از این حرف‌ها زدند. و بعد البته مادر به خواب فرو رفت، نه از آن جهت که خسته بود و یا زیاد کار کرده بود. دیگر کاری نداشت. به خواب فرو رفت، چون دلش می‌خواست بخوابد. و بلکه هر چه بیشتر بخوابد و بلکه بیشتر از بیشتر بخوابد. فقط در آن وقت بود که آسوده می‌شد. البته کمی و بلکه دمی. و تا وقتی که خواب‌ها شروع نشده بود. رویا نبودند، کابوس هم نبودند. خیال‌پردازی‌های خواب و بیداری هم نبودند حتی. در همه‌شان راه بود و در آخرش چاه بود. و مسافر... مسافر همیشه بود. می‌رفت یا می‌آمد. و خطر در کمین بود. و همین بود که همین بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۹ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۳۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۵ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۳۵ دقیقه
بخش هفتم
۳۵ دقیقه
بخش هشتم
۳۲ دقیقه
بخش نهم
۳۱ دقیقه
بخش دهم
۳۴ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۵ دقیقه
بخش هفدهم
۱۷ دقیقه
بخش هجدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لم یزرع
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات کتاب نیستان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لم یزرع

radin Asadlou
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
جای آرمان سلطان زاده بودم رمان اجتماعی و بیشتر خارجی رو گویندگی میکردم. این کتاب از اعتبار ایشان کم نمیکنه از نظر من که تمامی کتاب‌های صوتیش رو میخرم ولی واقعا علاقه‌ای به خریدن این گونه کتاب‌هایی که یک جانبه به همه چیز نگاه میکنند ندارم. لطفا کتاب‌های داستانی آموزنده رو گویندگی کنید نه ژانر جنگی رو.
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
بسیار کتاب خوب و واقع گرایانه‌ای بود خوبه که مردم بسیاری از حقایقی که در زمان قبل از شبکه‌های اجتماعی در اطراف ما جریان داشت رو بدونن
Farkhonde safa
۱۴۰۰/۱/۱۵
نویسنده، داستان، تشریح رخدادها و تحلیل روابط بین افراد را بهترین شکل نگاشته بود. لذت بخش بود.
احسان آهنگرانی فراهانی
۱۴۰۰/۱/۲۶
داستان با روایت زیبای آقای سلطان زاده بسیار عالی بود.
مرتضی موسوی
۱۴۰۱/۳/۶
پیشنهاد نمیکنم. من دوست نداشتم
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لم یزرع

برای دریافت کتاب صوتی لم یزرع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.