معرفی و دانلود کتاب صوتی نه آدمی

عکس جلد کتاب صوتی نه آدمی
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نه آدمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نه آدمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نه آدمی

اوسامو دازای در کتاب صوتی نه آدمی، فضایی مالیخولیایی و عجیبی را به تصویر می‌کشد که در آن مردی آشفته حال از زمان کودکی تا بزرگسالی با اطرافیان خود غریبه بوده و هیچگاه نتوانسته خویشتن واقعی‌اش را نشان بدهد. این رمان توانست در رده‌بندی پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبی تاریخ ژاپن، در رتبه‌ی دوم قرار بگیرد.

درباره کتاب صوتی نه آدمی:

آخرین کتابی که اوسامو دازای پیش از خودکشی‌اش نوشت و به نوعی می‌توان آن را قصه زندگی و احوالات درونی‌اش دانست، کتاب نه آدمی (No Longer Human) نام دارد. یوزو به عنوان شخصیت اصلی داستان، فردی از خود بیگانه است که همواره از دوران کودکی پشت یک نقاب پنهان شده و به خوشگذرانی و شوخ طبعی در میان جمع پرداخته است درصورتیکه افکار درونی‌اش کاملا متضاد با ظاهرش می‌باشد و تنها نقش یک آدم عادی و سالم را بازی می‌کند.

رمان نه آدمی از سه بخش اصلی تشکیل شده که هرکدام دوران کودکی، نوجوانی و جوانی یوزو را توصیف می‌کند و از وضعیت زندگی و احوالاتش سخن می‌گوید. درواقع اوسامو دازای به خوبی توانسته روندی را نشان دهد که در نهایت به زوال انسانیت ختم شده و از عناصری نظیر خودکشی، اعتیاد به الکل، خوشگذرانی و رابطه جنسی نامحدود و کرختی و بی‌هدفی نیز در تمامی داستان استفاده کرده است.

در بخش اول داستان، یوزو کودکی‌ست که مدام احساس تنهایی و سرخوردگی می‌کند و نمی‌تواند خواسته‌ها و افکارش را به خانواده خود بگوید. در نهایت این رفتار در او ادامه پیدا می‌کند و زمانی که در بخش دوم وارد دوران مدرسه می‌شود، برای برقراری ارتباط با همکلاسی‌هایش به لودگی و شوخ‌طبعی روی می‌آورد تا بتواند خود واقعی‌اش را از همگان دور نگه دارد. در بخش آخر نیز یوزو بزرگ شده اما الکل و عیش و نوش بخشی جدایی ناپذیر از زندگی‌اش شده است و بدون هیچ هدفی با بی‌پولی سر می‌کند تا درنهایت خودکشی را راه حل نهایی خود می‌یابد.

از سوی دیگر، نویسنده به خوبی توانسته وضعیت فرهنگ و جامعه ژاپنی را پس از دوران جنگ توصیف کند و یوزو را به عنوان فردی معرفی کند که به خوبی نمی‌تواند میان سنت‌های کهن خانواده‌های اشرافی ژاپنی و اندیشه‌های غربی و مدرن یکی را انتخاب کند و در میان آن‌ها گرفتار شده است.

کتاب صوتی نه آدمی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به فرهنگ و ادبیات ژاپن علاقه دارید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اوسامو دازای را بیشتر بشناسیم:

او یکی از برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم ژاپن بود که داستان نویسان بزرگی چون هاروکی موراکامی نیز خود را وامدار اوسامو دازای (Osamu Dazai) می‌دانند.

دازای به خاطر داشتن سبک خاصی که اشاراتی به زندگی شخصی‌اش نیز دارد، توانسته ذهن بسیاری از مخاطبان را شیفته خود کند. همچنین او از سنت ادبیات ژاپنی فراتر رفته و توانسته خودش را با ادبیات مدرن تطبیق دهد؛ به همین خاطر با وجود عمر کمش تاثیر زیادی بر فرهنگ کشورش گذاشت.

بیشتر موضوعات کتاب‌های اوسامو دازای درباره طبیعت انسان، بیماری‌های روانی، روابط اجتماعی و ژاپن پس از جنگ جهانی است. برخی از مهم‌ترین آثار او که به فارسی ترجمه شده‌اند، عبارتند از: «شایو، نه آدمی»

در بخشی از کتاب صوتی نه آدمی می‌شنویم:

چیزی نشده نگرانی‌های مالی گریبان‌گیرم شد. پدرم هرماه خرجی معینی می‌داد که دو سه روزه ته می‌کشید. به جایش همیشه در خانه الکل، سیگار و میوه داشتم؛ کتاب و نوشت افزار و پوشاک را هم به حساب فروشگاه محل می‌زدم. از فروشگاه‌های پدرم بود، حساب کردنم توفیری نداشت.

به خودم آمدم و دیدم تنهایم و باید با پول تو جیبی‌ام هرطور که شده سر کنم. مخم به جایی قد نمی‌داد، خرجی‌ام دو سه روزه دود می‌شد و دستم به جایی بند نبود. خط به خط تلگراف می‌زدم و به نوبت از پدر، برادران و خواهرانم لابه کنان درخواست پول می‌کردم. از پس تلگراف‌ها، نامه‌هایم با جزئیات بیشتر روانه بود؛ حقایقی که در نامه‌ها گنجاندم، از دم چرند بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
8 دقیقه
پیشگفتار
28 دقیقه
دفتر نخست
45 دقیقه
دفتر دوم - بخش یک
35 دقیقه
دفتر دوم - بخش دو
27 دقیقه
دفتر سوم - بخش یک: قسمت اول
28 دقیقه
دفتر سوم - بخش یک: قسمت دوم
27 دقیقه
دفتر سوم - بخش دو: قسمت اول
26 دقیقه
دفتر سوم - بخش دو: قسمت دوم
9 دقیقه
فرجام

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نه آدمی
نویسنده
مترجممرتضی صانع
گویندهمصطفی هرآیینی
ناشر چاپیانتشارات کتاب فانوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نه آدمی

Alireza Norouzi
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
خواندنی و اندیشه‌برانگیز. در واقع اوسامو دازای ژاپنی، همان صادق‌جانِ هدایت خودمان است. ارادت این ادیب عاصی، طغیان‌گر و شدیدا خالص و بی‌پروای ژاپنی به حکیم عمر خیام از نکات جالب توجه این کتاب و در مجموع شخصیت ایشان است.
با سپاس از جناب صانع، جناب هرآیینی و کتابراه عزیز.
پارسا پیامیار
۱۴۰۲/۵/۲۶
عالی. فقط دوست عزیزی که کار ادیت این اثر صوتی رو داشتی. لطفا اول کتاب رو بخون بعد برای نسخه صوتیس موسیقی بزار. واقعا دلیل نمیشه چون ما با یک کتاب از یک نویسنده ژاپنی رو به رو هستیم حتما موسیقیشم سنتی ژاپنی با ساز "شامیزن" باشه. چون تمام حس کتاب رو می‌گرفت و خراب می‌کرد.
Mehrnoosh Fg
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
من هنوز صوتیشو کامل گوش ندادم ولی کتاب کاغذیشو خوندم فوق العاده بود.
کتاب خیلی خوبی بود و احساس بیگانگی نویسنده با جامعه‌ای که در اون زندگی میکنه و افکارش رو به طور کامل منتقل میکنه.
Sharar Ed
۱۴۰۱/۴/۱۷
گفتن که صادق هدایت ورژن ژاپنیه، اما من به دلایلی خیلی بیشتر این داستانو پسندیدم!
اولین کتابی بود که از این نویسنده خوندم
regen
۱۴۰۱/۶/۲۹
رمانی که ارزش خواندن داره.
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نه آدمی

برای دریافت کتاب صوتی نه آدمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.