معرفی و دانلود کتاب صوتی پس پرده

عکس جلد کتاب صوتی پس پرده
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پس پرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پس پرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پس پرده

کتاب صوتی پس پرده مجموعه‌ای از پنج داستان کوتاه جذاب و شنیدنی‌ از آنا گاوالدا نویسنده نام‌آشنای فرانسوی است. تنهایی، اضطراب و ملالِ ناشی از زندگی روزمره، اصلی‌ترین درونمایه‌های قصه‌های گردآمده در این اثرند.

درباره کتاب صوتی پس پرده:

آنا گاوالدا (Anna Gavalda) از معدود نویسندگان صاحب سبک در ادبیات امروز جهان است. راز موفقیت او بیش از همه در این است که در آثارش به هیچ‌ عنوان به دنبال تقلید از سرمشق‌های معین نیست. او صرفاً می‌کوشد تا تصویر خودِ حقیقی‌اش را، بی‌هیچ پیرایه‌ای، در نوشته‌های داستانی‌اش منعکس کند؛ اما خود حقیقی این نویسنده‌ی فرانسوی کیست و چگونه است؟

برای پاسخ به این سوال احتمالاً باید تمام آثار او را مطالعه کرد؛ با این حال اگر بخواهیم فوراً جوابی به این پرسش بدهیم، می‌توانیم او را نمونه‌ی اعلای یک انسان معمولی به شمار آوریم! بله، آنا گاوالدا، به گواهی خود و آثارش، زنی‌ست ساده و معمولی، با دغدغه‌هایی ساده و معمولی؛ و همین سادگی است که کاراکترهای داستانی او را بدل به مردمانی حقیقی کرده است. به طوری که مخاطبین آثار او، همگی در این نکته اتفاق نظر دارند که هنگام مطالعه‌ی آثار آنا گاوالدا، گویی به صحبت‌های همنشینانی واقعی گوش سپرده‌اند.

کتاب صوتی پس پرده (The Cracks in Our Armour) از این نظر نمونه‌ی خوبی به شمار می‌رود. هر پنج داستان این اثر از زبان اول شخص روایت می‌شوند. کاراکترهای داستان‌ها مردان و زنانی معمولی‌اند؛ با شادی‌ها و غصه‌هایی از جنس شادی و غصه‌های خود ما. با این همه آنان همان اندازه که در خلوص و سادگی مشابهند، از نظر ویژگی‌های شخصیتی متفاوت با دیگری‌اند؛ بعضی‌شان خجول و کم‌حرفند، برخی دیگر گستاخ و وراج؛ بعضی آشتفه‌حال و پریشان‌اند، برخی به ظاهر مصمم و بااراده. با این حال تمام آنها یک فصل مشترک دارند و آن «تنهایی» است.

به طور خلاصه، روایتگری آرام گاوالدا که به نوعی ویژگی اصلی قلم او به شمار می‌رود، در این اثر با چاشنی طنز و بازیگوشی همراه شده است؛ و این امر شیرینی خاصی به کتاب بخشیده که تنها پس از مواجهه‌ی مستقیم با اثر می‌توان طعم آن را چشید.

عناوین داستان‌های کوتاهی که در این مجموعه به آنها گوش خواهید داد، به ترتیب از این قرار است: «عشق مودبانه، ماکیرزاد، سگم دارد می‌میرد، یک وعده غذای خوشمزه، جان‌های من.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی پس پرده:

- هر داستان این کتاب احساسی متمایز را به مخاطب القا می‌کند. (The New York Times)
- شعری لطیف در ستایش از روح انسان. (Publishers Weekly)
- مجموعه‌ای از داستان‌های غناییِ زیبا و ارزشمند. (World Literature Today)
- حساس، ظریف، و بی‌نهایت جذاب! (France 2)

کتاب صوتی پس پرده مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی روز جهان، خصوصا دوست‌داران روایت‌های واقع‌گرایانه، بی‌شک کتاب صوتی پس پرده را جذاب و شنیدنی خواهند یافت.

با آنا گاوالدا بیشتر آشنا شویم:

وی از مهم‌ترین داستان‌نویسان امروز فرانسه به شمار می‌آید. گاوالدا در حومه‌ی پاریس متولد شده است. اولین مجموعه داستان او زمانی منتشر شد که به عنوان معلم سرگرم تدریس در دبیرستان‌ها بود. این مجموعه داستان با عنوان "دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد"، پس از فروش چشمگیر در فرانسه به زبان‌های زیادی ترجمه شد و شهرت فراوانی را برای نویسنده‌ی خود به ارمغان آورد.

ویژگی ممتاز آنا گاوالدا، نگاه انسانی و حساس او به جهان است. آثار وی زبانی زیبا و روان دارند، و در غالب موارد مملو از طنزی هوشمندانه‌اند. از مهمی‌ترین کتاب‌هایش می‌توان به این عناوین اشاره کرد: «بازی دوستانه، دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد، دوستش داشتم، گریز دلپذیر، باهم بودن.»

در بخشی از کتاب صوتی پس پرده می‌شنویم:

امروز صبح، کمی قبل از ساعت ده، موبایلم روی سینه‌ام لرزید. وزوزش را احساس کردم، اما اهمیتی ندادم. چون جلوی دیواری خم شده بودم، و پیشروی ترک دیوار را بررسی می‌کردم. زانویم را روی کلاه ایمنی‌ام گذاشته بودم، و سعی می‌کردم بفهمم که چرا کسی در مجتمع کاملاً نوساز زندگی نمی‌کند. از طرف شرکت بیمه‌ی دفتر معماری‌ای که این موضوع را فهمیده بود، مأمور و منتظر بودم که دستیارم خواندن نقشه‌ی اندازه‌گیری را که چهار ماه پیش روی همین ترک گذاشته بودیم، تمام کند. الان نمی‌خواهم وارد جزییات بشوم، چون خیلی فنی است، اما وضعیت پرتنش بود. آژانس ما بیشتر از دو سال بود که روی این پرونده کار می‌کرد و سرمایه‌ی خیلی زیادی گذاشته بود. سرمایه‌ای گزاف؛ شهرت سه تا معمار، دو تا نقشه‌بردار، یک توسعه‌دهنده‌ی املاک، یک کارگر حفاری، یک سازنده، یک سرکارگر دو تا مهندس مشاور و یک معاون شهردار...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
عشق مودبانه (بک)
۳۱ دقیقه
عشق مودبانه (دو)
۵ دقیقه
عشق مودبانه (سه)
۱۹ دقیقه
ماکیزارد (یک - دو)
۲۸ دقیقه
ماکیزارد (سه - چهار - پنج - شش)
۲۹ دقیقه
ماکیزارد (هفت)
۲۶ دقیقه
سگم دارد می‌میرد (یک)
۱۹ دقیقه
سگم دارد می‌میرد (دو)
۱۳ دقیقه
یک وعده غذای خوشمزه
۳۸ دقیقه
جان‌های من

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پس پرده
نویسنده
مترجمعاطفه حبیبی
گویندهالناز شجاعی، محمد رضاعلی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پس پرده

Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۵/۵
صدای گوینده اذیت میکرد من نتونستم کامل بخونم
ش فراهانی
۱۴۰۰/۷/۲۶
کتاب جالبی بود دوست داشتم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پس پرده

برای دریافت کتاب صوتی پس پرده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.