معرفی و دانلود کتاب صوتی از تهی سرشار

عکس جلد کتاب صوتی از تهی سرشار
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از تهی سرشار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از تهی سرشار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از تهی سرشار

کتاب صوتی از تهی سرشار، اثری‌ست از علی حدادی اصل با مضمونی اجتماعی که بحران‌های زندگی در دنیای مدرن و انسان‌هایش را روایت می‌کند. 

از تهی سرشار روایتگر توهمات یک بیمار روانی است که با زندگی و آثار مهدی اخوان ثالث درگیر می‌شود. شخصیت اصلی داستان «از تهی سرشار» جوانی بیست و چند ساله به نام «رها» است که می‌خواهد پایان‌نامه خود را پیرامون شخصیت و آثار اخوان ثالث بنویسد. او که در ابتدا از انتخاب چنین موضوعی برای تحقیق سر باز می‌زده، رفته رفته به این شاعر معاصر علاقه‌مند می‌شود و با او زندگی می‌کند. به گونه‌ای که «رها» در دل داستان، اخوان ثالث را می‌بیند و هر یک از اشعار او، داستانی را برای رها به تصویر می‌کشد. در واقع «رها» به یک بیماری دچار شده که در آن مرز واقعیت و خیال برداشته شده و او با توهماتی که تفاوت چندانی با واقعیت ندارند زندگی می‌کند.

«از تهی سرشار» هفت بخش دارد که هر کدام از این بخش‌ها تحت تأثیر یکی از شعرهای اخوان ثالث نام‌گذاری و نوشته شده، به طوری که داستان در هر بخش خود در حال و هوای همان شعر سپری می‌شود. «آواز چگور»، «سگ‌ها و گرگ‌ها»، «میراث»، «قاصدک»، «ناگه غروب کدامین ستاره»، «زمستان» و «چون سبوی تشنه» عناوین بخش‌های مختلف کتاب «از تهی سرشار» هستند.

حدادی اصل تأکید دارد که اثر داستانی‌اش «از تهی سرشار» داستانی از زندگی و شخصیت مهدی اخوان ثالث نیست و اساسا به این نیت هم نوشته نشده است؛ بلکه این داستان بیشتر درباره تاثیر ادبیاتی آثار اخوان بر یک جوان روان‌پریش است؛ در این اثر، تا جایی صحبت از اخوان می‌شود که به ماجرا و قصه رمان صدمه‌ای وارد نشود؛ از این نظر زندگی اخوان همپای بیماری «رها» جلو می‌رود.

در قسمتی از کتاب صوتی از تهی سرشار می‌شنویم:

یکباره تنه‌ام به تنه مردی خورد و با او شانه به شانه شدم. برگه‌ها از دستم رها شد و روی زمین پخش شد. همانطور که سرم پایین بود از او معذرت‌خواهی کردم. خم شدم و شروع کردم به جمع کردن کاغذها. او هم به قصد کمک به من همین کار را کرد. سرم را بلند کردم تا تشکر کنم. پیرمردی شصت و چند ساله بود با موهایی سفید و بلند و سبیلی که از بناگوش گذشته بود. نمی‌توانستم نگاهم را از چهره پیرمرد بردارم. گویی خود اخوان بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
بخش اول
19 دقیقه
بخش دوم
24 دقیقه
بخش سوم
19 دقیقه
بخش چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم
23 دقیقه
بخش ششم
21 دقیقه
بخش هفتم
17 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
28 دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از تهی سرشار
نویسنده
گویندهمهدی نمینی مقدم
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از تهی سرشار

radin Asadlou
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
برای منی که شعرای اخوان ثالث را خیلی دوست دارم و نادیده این کتاب صوتی رو خریدم. کاملا عاشق داستان شده بودم ولی پایان غم اگیز داستان یه ذره دلم رو آزرده کرد: (
در کل شخصیت رها یعنی همون شخصیت اصلی داستان خیلی دوست داشتنی و با ادب بود ❤
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از تهی سرشار

برای دریافت کتاب صوتی از تهی سرشار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.