معرفی و دانلود کتاب صوتی از رنج تا رهایی: پرسش‌هایی مهم در خودشناسی

عکس جلد کتاب صوتی از رنج تا رهایی: پرسش‌هایی مهم در خودشناسی
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از رنج تا رهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از رنج تا رهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از رنج تا رهایی: پرسش‌هایی مهم در خودشناسی

کتاب صوتی از رنج تا رهایی نوشته‌ی ساسان حبیب وند، به شما یاد می‌دهد که به‌جای تسلیم‌شدن در برابر مشکلات با آن‌ها روبه‌رو شوید و به ریشه‌یابی و کشف آن‌ها بپردازید. با شنیدن این کتاب به خودشناسی می‌رسید و معنای رنج و آزادی را بیشتر درک خواهید کرد.

درباره کتاب صوتی از رنج تا رهایی:

رنج‌های ما چگونه به وجود می‌آیند و رهایی از آن‌ها چطور ممکن است؟ یکی از روش‌های رهایی از رنج‌های درونی، مطالعه و استفاده از علومی همچون روان‌شناسی و فلسفه در زندگی‌ هستند. درواقع با کمک اندیشه و تفکر می‌توان پا به دنیای درون گذاشت و با کندوکاو در درونی‌ترین لایه‌های ذهن، دلیل بسیاری از رنج‌ها را ریشه‌یابی کرد و به نگاه تازه‌ای در این مورد رسید.

ساسان حبیب وند عقیده دارد اگر ما در شادی و بدون دغدغه به دنیا آمده باشیم و شاد زیستن حق طبیعی ما باشد، دلیلی ندارد که زندگی را در رنج و اضطراب بگذرانیم. او در کتاب از رنج تا رهایی به شما می‌آموزد که نباید تسلیم چیزی شوید که هیچگاه آن را انتخاب نکرده‌اید. باید به فکر نجات زندگی باشید و حق خود را که همان شادی و آرامش است، از آن بستانید.

با شنیدن کتاب از رنج تا رهایی متوجه این نکته می‌شوید که در مقابل مشکلات و رنج‌ها نباید به دنبال نسخه‌ای فوری باشید. چراکه چنین چیزی وجود ندارد و هرکسی که هم ادعا می‌کند آن را می‌داند، باید در صداقتش شک کرد. رنج یک مسئلهٔ کاملاً درونی‌ست و به شناخت و فکر ما ارتباط دارد. نویسنده عقیده دارد رنج نتیجهٔ خطاهای شناختی و توهم زدگی است و نبود آگاهی موجب آن می‌شود.

کتاب حاضر همچنین به شما این پیام را به شما می‌رساند که هرچقدر که چراغ بینش و درک خود را روشن‌تر کنید، تاریکی جهل زودتر از میان می‌رود و به همان مقدار رنج شما نیز کمتر خواهد شد. تنها در آن صورت است که شادی حقیقی را تجربه خواهید کرد و درمورد مسائل خود به آگاهی و شناخت بیشتری خواهید رسید.

کتاب صوتی از رنج تا رهایی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودشناسی و توسعه فردی علاقه دارید و دوست دارید زندگی همراه با آرامش را تجربه کنید، شنیدن این کتاب صوتی برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

ساسان حبیب‌وند را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، استاد دانشگاه و پژوهشگر تحصیلات خود را در رشته زبان انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران به پایان رساند و پس از آن سال‌ها به‌عنوان مدرس و مترجم زبان انگلیسی فعالیت کرد. او حدود بیست سال از عمرش را صرف انجام پژوهش‌هایی در حوزه‌های زبان‌شناسی، فرهنگ و روان‌شناسی کرد و به پژوهشگر حوزهٔ روان‌شناسی و خودشناسی تبدیل شد.

ساسان حبیب‌وند در تمامی تحقیقاتش سعی دارد تا میان فرهنگ و محیطی که انسان در آن رشد می‌کند، با شادمانی و اعتمادبه‌نفس فردی ارتباط ایجاد کند. یکی از نظریات مشهور او «خودشناسی خردگرا» نام دارد که طی سال‌ها تلاش و مطالعه آن را مطرح کرد. حبیب‌وند همچنین روشی نو را برای خود ایجاد کرد که در آن علوم مدرن را با دیدگاه‌های عرفانی ترکیب می‌کند.

از آثار دیگر او می‌توان به کتاب‌های «بندباز» و «بیگانه درون» اشاره کرد که برای یافتن پاسخ به بعضی از مهم‌ترین دغدغه‌های آدمی و معنای زندگی نوشته شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی از رنج تا رهایی می‌شنویم:

یکی از چیزهایی که اغلب ذهن و روح ما را آزار می‌دهد، خاطرات تلخ گذشته است. ما به اتفاقات غم‌انگیزی که در گذشته‌های دور یا نزدیک روی داده فکر می‌کنیم و دچار احساس اندوه، حسرت، نفرت، خشم و حالات دیگر می‌شویم. البته شدت آزار گذشته، بسته به عوامل گوناگون در انسان‌ها متفاوت است. اما متأسفانه این امر در بعضی از ما تبدیل به یک معضل فلج‌کننده شده که حتی بر زندگی امروز ما سایه انداخته و شادی و آسایشمان را به حسرت و اندوهی فلج‌کننده تبدیل می‌کند.

اندیشیدن به ناکامی‌ها و تلخی‌های گذشته حتی خیلی از ما را به ناراحتی اعصاب و مشکلات گوارشی و قلبی دچار می‌کند. توسل به انواع داروها و قرص‌ها و مسکن‌های جسمی و روحی هم کمک چندانی نخواهد کرد. زیرا ریشهٔ این مسئله نیز مثل سایر مشکلات روحی در شناخت غلط و خطاهای ذهنی است؛ لذا حل آن هم فقط با پرورش فکر و گسترش آگاهی ممکن است. مولانا که خوب به این واقعیت پی برده بود، دربارهٔ آزار اندیشهٔ غلط بر وجود انسان می‌گوید:

جمله خلقان سخرهٔ اندیشه‌اند
زان سبب خسته‌دل و غم‌پیشه‌اند

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
دربارهٔ نویسنده / سخنی با شما
۵۱ دقیقه
گفتار اول: خودشناسی چیست؟
۴۲ دقیقه
گفتار اول / بخش دو
۳۵ دقیقه
گفتار دوم: انتخاب راه
۱۵ دقیقه
گفتار سوم: نقش مهم ذهن
۴۲ دقیقه
گفتار چهارم: نیروی گرایش
۱۴ دقیقه
گفتار پنجم: مشکلات خیالی
۱۵ دقیقه
گفتار ششم: خودآگاه و ناخودآگاه
۳۱ دقیقه
گفتار هفتم: غلبه بر اضطراب
۱۲ دقیقه
گفتار هشتم: رهایی از غم گذشته
۱۶ دقیقه
گفتار نهم: ارتباط و گفتگو
۱۹ دقیقه
گفتار دهم: با حرف مردم چه کنیم؟
۱۶ دقیقه
گفتار یازدهم: شادی سلامتی است
۲۹ دقیقه
گفتار دوازدهم: فرد عصبی مقصر است یا بیمار؟
۱۵ دقیقه
گفتار سیزدهم: طوطی و بازرگان
۴۱ دقیقه
گفتار چهاردهم: زبان چیست؟
۴۷ دقیقه
گفتار پانزدهم: پرسش و پاسخ
۵۱ دقیقه
اهمیت خودشناسی در چیست؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از رنج تا رهایی: پرسش‌هایی مهم در خودشناسی
نویسنده
گویندهعلی عمرانی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از رنج تا رهایی

امید رستگار
۱۴۰۱/۳/۱۶
این کتاب مسائلى را بازگو مى کند که همه ما به نحوى درگیرش هستیم و آگاهى از آنهاموجب ازبین رفتن درد و رنج مى گردد. صداى جناب عمرانى به این کتاب جان بخشیده است من لذت بردم. از کتابراه سپاسگزارم
آزاده سعیدی مطهر
۱۴۰۱/۷/۱۰
بسیار زیبا بود. لذت بردم دو بار این کتاب را گوش کردم. pdfتهیه کردم خواندم و دلم میخواد خود کتاب را هم داشته باشم که گاهی مروری داشته باشم
احمد راستگار
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
خیلی خوب بود. با شنیدنش سبک میشوید و امیدوار
محمد سرشوق
۱۴۰۱/۱/۲۷
بعضی مباحث جذاب بود
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از رنج تا رهایی

برای دریافت کتاب صوتی از رنج تا رهایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.