دانلود کتاب نبوغ در همه ما

دانلود کتاب نبوغ در همه ما
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب نبوغ در همه ما

اطلاعات گذشته را در مورد ژنتیک، استعداد و هوشبهر را کنار بگذارید.

تصور ما از استعداد تفاوت کرده است. عباراتی مثل "نابغه است"، "ژن خوبی دارد"، "توانایش ذاتی است" و "[دونده/ شوت زن‌/ نقاش/ نوازنده] متولد شده است" بیانگر آن است که جامعه ژن را منبع استعداد می‌داند. چیزی که شخص یا آن را دارد یا ندارد. تست هوش یا دیگر تست‌های سنجش توانایی مشابه آن را نشان می‌دهد. ساختار مدرسه و تحصیل بر پایه آن بنا شده است. نویسندگان و محققان متوفقاً آن را تصدیق کرده‌اند. الگوی موهبت ژن نقطة عطف دانسته‌های ما از ماهیت انسان شد.‌ این که آموخته‌هایمان در مورد دیان ای و تحول متناسب است: ژن دستور کاری است که ماهیت ما را تعیین می‌کند. ژن‌های مختلف از ما فردی متفاوت با توانایی‌های متفاوت می‌سازند. جهان با وجود افرادی متفاوت همچون میشل جردن، بیل کلینتون و شما چه سرانجامی ‌دارد؟

اما مفهوم موهبت بودن ژن از دور خارج خواهد شد. انبوۀ شواهد علمی ‌دهه‌های اخیر الگوی کاملاً متفاوتی را تداعی می‌کند: الگوی کثرت استعداد نه قلت آن. در ‌این مفهوم استعداد و هوش انسانی مثل ذخایز فسیلی اندک نیست، بلکه همچون نیروی باد پُرتوان و با انرژی است. مشکل دستیابی محدود ژنتیکی نیست، بلکه عجز در رسیدن به قله‌های افتخار است.

 

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مریم اسماعیلی
۱۳۹۵/۱۰/۲۶
خیلى کتاب عالى هستش
آرین سلیمانی
۱۳۹۵/۱۰/۲۲
افتضاح ترجمه شده. برای چند نفر خوندم، بعضی قسمت هاش رو هیچکس نمیفهه.اگه ترجمه خوب بود، ارزشش رو داشت. اگر واقعا نیاز دارید تهیه کنید
رضا بخشی
۱۳۹۵/۵/۳۰
خوب
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه